24 máj 19, 20:36:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 152 153 [154] 155 156 ... 426
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach manga II.  (Megtekintve 1003584 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #2295 Dátum: 13 dec 05, 20:12:16 »

link nálam se működik.

Legtöbb Shounen harc ilyen, de azért az nagy túlzás, hogy a Bleachben mind ilyen.

Mangában szerintem teljesen máshogy érződik mint majd animében fog, mivel ha az ellenfél már egy új technikát mutat akkor meglepődés van és az ellenfele hátrál utána ő mutat valamit és így tovább... ez mangában azért annyira zavaró mert azokra eltud menni egy fejezet, hogy én mutattam valamit te lereagálód és visszatámadsz Nevet mondjuk ott se ha ez pl a 400. fejezet és még van utána 200 amit olvashatsz egyből csak ugye így hetente kevésnek érződik Mosolyog bár animében is ez a helyzet ha már utólérted és hetente jön ki ikszdé

egyébként szerintem minden mangának jót tesz ha nem megy közben az anime, mivel nem sürgetik a mangakát és jobban kitud bontakozni (szerintem), illetve az anime részek se úgy vannak megcsinálva, hogy 2 mondat van 22 percben abból az első 6 perc még az előző részből van stb..Nemjó az ha a mangakának úgy kell írni, hogy sürgetik meg az anime készítőinek se, hogyha fosás van, hogy beérjük a mangát Nevet
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #2296 Dátum: 13 dec 05, 20:15:36 »

Amíg csak egyfronton látjuk a harcokat addig még nem olyan a sok történet,majd ha áttérünk és megláttjuk a háttérben mozgolódó eseményeket.
Plusz megismétlem itt-ilyenkor van az Animenek hatalmas szerepe.
(aúú a lábam Technikai KO)

Tessék Tilon feltölöttem máshova is a képet.Remélem így már jó.
http://www.kephost.com/images4/2013/12/5/a1_2013_12_5_7dwm77vm6t.jpg

Am Nettel vigyázattok ha vihar jön,nálam ma elég instabil volt. kacsint
Naplózva

Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #2297 Dátum: 13 dec 05, 20:46:19 »

K ichigo, zseniális a kép Nevet már vhol láttam ilyen aizeneseket de ez veri mindet Nevet

valamint ezt már régen láttam de még mindig üt:

http://www.youtube.com/watch?v=n1nyd_o3IYo
pricelss ikszdé
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #2298 Dátum: 13 dec 05, 20:58:46 »

Köszönöm. Pirul

Emlékszem erre a videóra hát a végén lévő Plotkainak a hangja elég idegesítő.
Sharingan viszoont elég vicces a végén,meglepő hogy csak sima,de hiába így se tudná kordában tartani a művát már ha ő alkotta,és nem fordítva Nevet
Naplózva

DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #2299 Dátum: 13 dec 05, 21:24:44 »

...

Értemén a problémádat, de most gondoljunk bele....

SS arcnál már az elején kiderült, hogy miért történnek az események (Rukia kivégzése), volt nekünk 5 főszereplőnk (akik sokszor egyszerre mozogtak) és pár mellékszál, amit mutatni kellett. Tehát nem volt sok szál (se szereplő), akiket mutatni lehetett (és kellett volna).

Ellenben a mostani Blood War arcban, ahol mára már megismertünk 40+ szereplőt, és 2 gyorstámadást láttunk tőlük. Nagyon nagyvonalakban tudnánk csak elmondani, hogy egyáltalán miért, és miért most van háború (Bach feltámadt, és visszanyerte az erejét és a tudatát, talált egy méltó utódot +Yama halott).

Mit is kellene ebben a helyzetben egy mangakának csinálnia?
-Zavarjon le mindent gyorsan, esetleg a háttérben, és lényegében sűrítsen bele mindent 60 fejezetbe, hogy a rajongók a kedvenc szereplőjüktől szinte nulla szerepléssel búcsúzzanak? Arról nem is beszélve, hogy a Bleachgyűlölők a következő 10 évben azzal a heccel emlékeztessék a rajongókat, hogy "a manga olyan színvonaltalan volt, hogy a Jump nem adott több időt Kubonak a befejezésre"? Szerintem ez a megoldás többszörös öngól lenne.

-Mutasson be minden karaktert, és azok minden képességét ezzel elnyújtva a történetet, amiből lassan 100 fejezet óta nem igazán tudunk sokat? Reálisabb választás, utolsó arc, és van annyi karakter Bleachben, hogy nem létezik olyan szereplő, akit nem sajnálnának a rajongók, ha nem szerepelne legalább egy fél fejezetnyit a búcsú előtt.



Amúgy nem igazán értem mit vársz a harcoktól. Shinjit például csak úgy felrobbantották, Kira szintúgy 1 lövéstől (valószínűleg) meghalt, Askin elsétált Mayuri elől. Persze, ha ezeket nem tekinted harcnak, akkor ott van Bazz-B, 1 ujjával szénné alázta Toshirot, bármit csinált ellene, sanszos, hogy bankaial sem lett volna semmi esélye ellene. B9 megintcsak szétszedte Soi-t, csak a hollow erő zavarta meg és emiatt kapta be a rakétát, amúgy teljesen hatástalan lett volna ellene szerintem Soi bankaia (még ha együtt is dolgozik a hadnagyával). Chang Du csak úgy a háttérben elég szépen átszúrta Matsumoto torkát. És hidd el, tudnám még sorolni.

Egy szó mint száz, ha csak azokat a harcokat tekinted harcnak, amik a te által leírt tematika alapján zajlanak, akkor valóban egyhangúak, viszont szerintem az általam felhozott példák is ugyanúgy azoknak tekinthetőek.

Amúgy a nagyágyúk még mindig nem harcoltak. Mosolyog
Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #2300 Dátum: 13 dec 05, 22:59:58 »

Én a magam részéről azt tartom, hogy Kubo az első nagy ívben úgy dolgozott mint egy mangaka de a Rukia megmentése fejezet után áttért egy olyan stílusra amely az anime verziónak kedvez. Tulajdonképpen nem irt hanem megrajzolt egy forgatókönyvet és pont ezért sokkal könnyebb munkájuk volt az animátoroknak, főleg, hogy megfelelő szabadságot is kaptak ehhez a tevékenységhez. Ez mind meglátszott az animéken, filler epizódokon  és mozi verziókon is. Nekem éppen ezért a Bleachnek sokkal inkább az anime verziója jön be mint a manga attól függetlenül, hogy azt is olvasom.

Másrészt nekem pedig sokkal jobban bejön, hogy a harcokat nem egy-két csapásból rendezik le hanem folyamatosan egyre emelik a szintet. Ha nem így lenne akkor egy mangában lerendezhette volna Kubo a teljes háborút, ahol mindig csak azt mutatta volna, hogy ki és kivel került párba majd a következő képen az egyik fekszik. Tudom, hogy sablonos amit csinál de olyan már nem létezik amit valaki, valamely mangaka már nem mutatott volna be. Az eltérés csak annyi, hogy hogyan képes átültetni az adott ötletet a saját mangájába, animéjébe.
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #2301 Dátum: 13 dec 06, 00:20:08 »

Ami engem zavar az az, hogy annyira tartogatják az ütőkártyájukat az ÖSSZES kapitány, erősebb jó karakter, hogy már abban a szituációban se használják, ahol több lenne, mint hasznos, elég csak a Yamamoto és Kyoraku harcokra gondolni.

Nem értem miért nem lehet maximumon tolni némelyik csatánál egyből. Az összes egy kaptafára épül. Amikor olvasok egy fejezetet, folyamatosan azt veszem észre, hogy csak meglepődnek és meglepődnek.

Nem várom el azt, hogy mindenkit kiüssenek 1 fejezet alatt, de azért ne is húzzák már el így a dolgokat. A Soul Society-s és Fullbringes ívben jól meg tudta oldani Kubo, hogy bőven legyen történet és a harc se legyen hosszú és vontatott, de mégis tökéletesen élvezhető.

Na meg még egy valamit kifelejtettem az előbb. A karakterek jelleme, köhöm JELLEME! Hát az... nincs. Minden szereplő tök ugyanaz. Ugyanúgy és tényleg ugyanúgy lepődnek meg, tolják a pokerface-t és már a hajak se elegek ahhoz, hogy megkülönböztesse a karaktereket egymástól Kubo. Ishida apja szemüveg nélkül tiszta Ichigo. A Matsumoto "klónokról" meg ne is beszéljünk.

Szeretem a Bleachet, lehet jobban is, mint a Narutot, de ez a Quncy-s ív eddig full sablon és klisé. Mintha az arrancar saga-t nézném újra, csak most ugyebár német katonákkal. Sokan vannak, rangozva vannak alázzák a shinigamikat. Full ugyanaz ikszdé

De hogy valami pozitívat is írjak, Aizen, Grimmjow és a Fullbringerek megjelenését nagyon várom Nevet

-----------------

Na de megnéztem a legújabb fejezetet, ami most jó volt végre ! Nevet Nem sablonos, érdekes volt a rész végi fordulat. És erről beszéltem, Kensei az én emberem, nem kínlódik, egyből komolyan veszi Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 dec 06, 00:43:34 írta Csabi28 » Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #2302 Dátum: 13 dec 06, 01:06:16 »

Azért ennek oka van, hogy miért halogatják az ütőkártyáikat. Még azt sem tudják, hogy mit tud, milyen állapotban van a másik és rátolom a legerősebb képességemet? Ez így logikátlan lenne és egyben butaság is lenne. Miért logikátlan? Azért mert a a másik kivédi, netán eltéveszti a célt vagy éppen túl erős is az ellenfélhez, annak kára lehet. Az elsővel az a gond, hogy ha az ellen kivédi a legerősebb támadást akkor nyilvánvaló, hogy esély sincs ellene. A második esetben pedig ha elhibázza a támadást akkor ez erőpocsékolás, továbbá elárulja a képességének típusát. Így az ellen már tud ellene felkészülni, tehát a hatása már sokkal kisebb lehet mint egy ismeretlen technikáé. A harmadik esetben pedig ha egy ellenfél gyengébb akkor minek használná a legerősebb támadását, hiszen ez csak erőpocsékolás amelyre lehet, hogy később szükség lenne. Ha jól belegondolsz akkor a sportban is így kezdenek minden meccset, hogy bemelegítenek majd utána tapogatóznak egy ideig az ellenfél felmérése és kiismerése céljából. Itt is ez játszódik le. Másrészt ha jobban megnézed a harcok felépítését akkor szinte 99%-ban az veszít aki először játssza ki az aduját.

Szerintem kevered a jellemeket.  Hogyan hasonlíthatod össze Komamura jellemét mondjuk Kyouraku vagy Byakuya jellemével. Te inkább a reakciókra gondolsz ahol mindig az megy, hogy az egyik üt, a másik meglepődik, majd ha a támadást mégis megússza akkor a támadón van a sor meglepetésben. Ebben így tökéletesen igazad van. De ez nem a jellemüket mutatja mert az egészen más. Amúgy én is jókat szoktam ezeken a jeleneteken vigyorogni mert röhejes. Viszont elfogadom mert szerintem ez ezeknek a mangáknak a stílusával jár. Így különösebben nem is foglalkozom velük.
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #2303 Dátum: 13 dec 06, 02:36:37 »

Rini az elsőt túlkomplikálod, a sport nem élet-halál harc. Te inkább meghalnál, mintsem bevess minden kézzel foghatót, hogy túléld a holnapot ? Szerintem az emberek nem ilyenek. Yamamoto is majdnem meghalt Aizen ellen, miközben a bankai-a nem kicsit erős, területiben kinyírhatta volna Sosuket, miközben Kiráék egy védőfallal megvédik magukat a kapitány technikája ellen...

A másodikban pedig igazad van, a reakciókra gondoltam. Késő van már fáradok én is  Technikai KO De igen, ugyanúgy reagálnak mindenre, ami már kicsit sablonos.
« Utoljára szerkesztve: 13 dec 06, 02:37:28 írta Csabi28 » Naplózva

DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #2304 Dátum: 13 dec 06, 07:26:47 »

Na de megnéztem a legújabb fejezetet, ami most jó volt végre ! Nevet Nem sablonos, érdekes volt a rész végi fordulat. És erről beszéltem, Kensei az én emberem, nem kínlódik, egyből komolyan veszi Nevet

Ha belegondolsz pont a bankaifüggése vezetett a 4 kapinynak ahhoz, hogy legfőbb erejüket ellopják tőlük. Ha okosan cselekedtek volna, akkor nem kellett volna (Uraharára várniuk) szenvedniük eddig. Yama is mindent beleadott, ez is lett a veszte (bár ő mindenhogy meghalt volna).

Amúgy azt ne mond, hogy az Unohana vs. Kenpachi harc bármilyen téren is klisé lett volna. Az nálam minden téren tökéletes volt, így visszanézve nem is harc, inkább több fejezetes felvezetése volt Unohana halálának, és Kenpachi feltámadásának.

Superstar pedig továbbra is menő.
Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #2305 Dátum: 13 dec 06, 12:59:22 »

A sport valóban nem az de azért lehet, hogy mégis. Nem feltétlenül a halál a lényeg. Gondoljál rá átvitt értelemben. De ha már itt tartunk akkor mondok egy másik példát. Ott van a háború amely már valóban a élet és halálról szól. Ott is úgy kezdődik, hogy puhatolózó támadások és rajtaütések sorozatát hajtják végre annak érdekében, hogy megtalálják a másik gyenge pontját, kielemezhessék annak reakcióját. Majd ennek kielemzése után ott csaphassanak akkorát, hogy az nagyon fájjon. Éppen ez a lényege a gyengébb  vagy alacsonyabb szintű támadásoknak, hogy kitapasztalják, hogy hol és miben gyengébb az ellenfél. Majd azt a fajta  támadást használni a legerőteljesebb formában ahova a tapasztalat mutat.

Pont ebben a mangában erre mutatnak rá. Hisagiékat első körben lecsapta. Ők mégis valahogyan megtapasztalták, hogy hol a gyenge pontja. Kensei pedig éppen ennek a tudatlanságnak a szenvedő fele most. Szóval rátaláltak Masculin gyenge pontjára. Ennyi kapitány és hadnagynak illő lenne hamar leverni de ez nem lesz egyszerű, hiszen azáltal, hogy megváltozott megint ki kell deríteni, hogy a mostani lénye gyenge pontja hol van.
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #2306 Dátum: 13 dec 06, 14:47:04 »

Aizen ellen amíg abban a formában volt yama shikaia is elég lett volna, ezért is kellett elzárni.
Ezt Aizen el is mondta, lehet ha már abban a formában van mint Ichigo ellen akkor kevés lett volna a shikaia, sőt biztos de ha jól emlékszem ott már csak a shikaia kiengedésébe is majdnem elégtek a földön fekvő kapitányok.Kiráékat meg kb lecsapta Alon minden erőlködés nélkül akit yama szintén szétkaszabolt minden erőlködés nélkül, ellene nem húzott volna fel semmilyen falat  smirksweat jó Kira gyógyítgatott őt nem csapta le de ha yama 10 másodpercel később jön Kirával már nem lett volna gondjuk a quncyknek ... Valamint Yama bankaia körülbelül felégette volna Sereteit ha még sokáig használta volna.Amint bankaira lépett, toshiro teljesen képtelen volt ezáltal használni SSben a legerősebb jégtípusú zp-t és még sorolhatnám, szóval szerintem elég valószínű, hogyha seretei felég ettől az erőtől, akkor az a 4 oszlop (3) is leomlott volna  Ohh My God . De most jut eszembe, hogy nem is kell oda Bankai, mivel amikor feltört Yama elzárt Shikaia már annak is akkora robbanása volt, hogy ha Yama a testével nem fogja fel akkor a robbanás még az élők világába is kitört volna... Nevet

És erről beszéltem, Kensei az én emberem, nem kínlódik, egyből komolyan veszi Nevet

Egyetértek én is imádom ! Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 dec 06, 14:49:19 írta Asasino » Naplózva
Ralite
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157



« Válasz #2307 Dátum: 13 dec 06, 20:41:34 »

A második esetben pedig ha elhibázza a támadást akkor ez erőpocsékolás, továbbá elárulja a képességének típusát. Így az ellen már tud ellene felkészülni, tehát a hatása már sokkal kisebb lehet mint egy ismeretlen technikáé.

 Itt azért ellened szólnék. Mint a legtöbb mangába, a Bleachben is amint egy új teknikát használnak (legyen szó jó vagy rossz oldalról) azonnal el is magyarázzák, hogy mit csinál és mi az. Vagy az ellenfél jön rá egyből, vagy a támadó mondja el. Gondolom ez azért van, hogy mi olvasók is értsuk, de úgy vélem ez az egyik legnagyob logikai hibája az összes mangának (pláne a Narutonak, ahol a lesből és a hirtelen gyilkolás kéne legyen a kulcsszerep, ami az elején volt, de azt elhagyták)
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #2308 Dátum: 13 dec 07, 12:23:00 »

Most, hogy magyarul is elolvastam Kenseinek brutális a képessége  Ohh My God  bow

egyébként jól látom, hogy itt Mask de Masculine öltönyben van?  ikszdé
http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/560/21
Naplózva
Lehel94
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 368



« Válasz #2309 Dátum: 13 dec 07, 12:45:44 »

Kenseinek jó kis képessége van az tuti Nevet

Szerintem valahogy elkéne intézni,azt a kisembert mert ha nem akkor hiába csapják le,Masculinet az mindig talpraáll hogyha szurkol neki a kisember.  Nevet
Naplózva

Hermész madara a nevem, engedelmes úgy lettem, hogy szárnyaimat elnyeltem-Alucard
Oldalak: 1 ... 152 153 [154] 155 156 ... 426
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!