24 máj 18, 22:37:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 764 765 [766] 767 768 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1740119 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Zuki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


« Válasz #11475 Dátum: 14 nov 10, 23:05:44 »

Na igen a békét kb azt tartja össze, hogy tudja a másik 4 falu hogy Naruto egymaga beverné a világot. Sasukéval meg még gyorsabban..

Jobb lett volna , ha valami Ország alakult volna ki az 5 falubol
Naplózva
Kenpachi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Válasz #11476 Dátum: 14 nov 10, 23:23:03 »

nem biztos hogy jó lett volna ha egyesülnek mert elég nagy területekről van szó nem beszélve néhány kisebb nevetlen rejtett falvakról(pl.:eső-,hó földek) amikkel mi lett volna
a nagy csatában csak az 5 nagy ninja nemzet vett rész legjobb tudomásom szerint(pl.:Tűz földje) szóval lehet így nem lesz stabil béke de ha béke kéne akkor meg már tényleg minden nemzetett kisebb nagyobbat egyaránt bele kéne venni szerintem  Gondolkozik
amúgy ha valakinek néhány dolog nem világos pl a falvakkal vagy ilyesmi akkor itt a wiki:http://hu.wikipedia.org/wiki/A_Naruto_vil%C3%A1ga#M.C3.A1s_nindzsa_f.C3.B6ldek
nem biztos hogy minden benne van szóvla nem tom mikre válaszol pontosan de aki elfelejtette az "alapokt" az elolvashatja Nevet még nem olvastam teljesen végig de a nemzetek benne vannak az biztos  Pontosan
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #11477 Dátum: 14 nov 11, 00:51:47 »

Kész.... vége. Most már tényleg csalódott vagyok majdnem az egész Naruto fandom-ban, mert szemmel láthatóan 90%-a csak a shipping miatt olvasta. :/

Indulj ki abból, hogy a shippingnek az USA-ban van a legnagyobb kultusza (ezt most külön azért jegyzem meg, mert az amerikai fanokról állít ki ez szegénységi bizonyítványt a petíció miatt). Hol forgatják a legtöbb romantikus tinifilmet? Hollywood. Hol születtek meg a tipikus "álompár archetípusok"? Hollywood. Kik kényelmesedtek el a legjobban az elmúlt évtizedekben, és fenyegetőznek perrel állandóan? Leginkább az amcsik. Ha ezeket összerakod, igazán nem meglepő. A legtöbb beteg rajongó is az USA-ban található meg, akik nem félnek elpusztítani a rajongásuk tárgyát is, ha nem kapják meg azt, amit elvárnak. 

Idézet
Csak remélem, nem megy át lincselésbe! Amúgy meg nem értem, hogy amíg a Harry Potter-nél nem volt ebből baj, addig itt mire ez az egész?

Mert ott volt más, ami miatt kibukhatott az ember. Pl. az, hogy Rowlingról kiderült, hogy latens tömeggyilkos.   

Idézet
Én már sírok, komolyan. Ezért szeretem a Bleach-et, mert ott legalább soha nem fog ilyen megtörténni!

Én ebben nem lennék olyan biztos. Ott is nagyon sok az őrült shippinger. Ha például Kubo nem Rukiával hozná össze Ichigót, szerintem akkor is kiborulna a bili.   

Egyébként nagyon sok emberben élt a Disney-féle párpárhuzam is. Adott Naruto, a szőke herceg, akinek az álma nem csak az, hogy király legyen, hanem az is, hogy elnyerje imádott hercegnője kezét. Sokak szemében ez lett volna idilli, és logikus, éppen azért, mert idilli. Az emberek gyakran nem veszik figyelembe a történetben rejlő lehetőségeket. Például azt, hogy a herceg megtalálja a hercegnőjét, csak másfelé figyelget inkább.

Ahogy azt már többen is leírtátok: sokan csak nézik a lapokat, a képeket, de nem látják a tartalmát, és nem gondolják tovább a cselekményt. A Naruto már a kezdetektől kezdve egy korosztályát meghazudtolóan sok szimbólumot és utalást felmutató mangasorozat, melyek megértésére és átlátására többszöri újraolvasás során jöhet rá az ember. Ezért is gondoltam mindig úgy Kishire, hogy az évek alatt kissé kinőtte már a shounen mangarajzolói munkakört, még akkor is, ha saját bevallása szerint még mindig gyermeki a lélekvilága.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #11478 Dátum: 14 nov 11, 06:21:59 »

Nekem személy szerint azért hagyott egy kis keserű szájízt a manga, mert az öreg varangy jóslata szerint arra lehet következtetni ,hogy naruto feladata a béke elhozatal,

De a békét nem egy perc alatt lehet elhozni. Kell hozzá nem kis idő. Szerinted miért nem sikerült Hashirama-nak se annak ellenére, hogy isten volt?

Indulj ki abból, hogy a shippingnek az USA-ban van a legnagyobb kultusza (ezt most külön azért jegyzem meg, mert az amerikai fanokról állít ki ez szegénységi bizonyítványt a petíció miatt). Hol forgatják a legtöbb romantikus tinifilmet? Hollywood. Hol születtek meg a tipikus "álompár archetípusok"? Hollywood. Kik kényelmesedtek el a legjobban az elmúlt évtizedekben, és fenyegetőznek perrel állandóan? Leginkább az amcsik. Ha ezeket összerakod, igazán nem meglepő. A legtöbb beteg rajongó is az USA-ban található meg, akik nem félnek elpusztítani a rajongásuk tárgyát is, ha nem kapják meg azt, amit elvárnak. 

Azt hiszem igazad van. Bár mit várhatunk egy olyan országtól, ami az utóbbi évtizedekben csak olyan dolgokat találtak fel, mint a "knockout game". :/

Mert ott volt más, ami miatt kibukhatott az ember. Pl. az, hogy Rowlingról kiderült, hogy latens tömeggyilkos.   

Nem tudom, szerintem akkor kibukhattak volna azon is, hogy Piton jó fiú.

Egyébként nagyon sok emberben élt a Disney-féle párpárhuzam is. Adott Naruto, a szőke herceg, akinek az álma nem csak az, hogy király legyen, hanem az is, hogy elnyerje imádott hercegnője kezét. Sokak szemében ez lett volna idilli, és logikus, éppen azért, mert idilli. Az emberek gyakran nem veszik figyelembe a történetben rejlő lehetőségeket. Például azt, hogy a herceg megtalálja a hercegnőjét, csak másfelé figyelget inkább.

Van benne valami. De ismered a Bűbáj című disney filmet. Pont az mutatja be, hogy egy mesevilág hercege és hercegnője pont két másik emberben találják meg a boldogságot - igen, leginkább a hercegnő szemszögéből látjuk a dolgokat, de a herceg szemszögéből is kapunk bevillanásokat. Nézd meg, mert szerintem zseniális film. kacsint
Naplózva
Senkisem17
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 482


« Válasz #11479 Dátum: 14 nov 11, 06:31:13 »

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10686836_702954963134956_1080037018796677407_n.jpg?oh=cbd5f8b94e61b0355444481965873a7b&oe=54F0A31B&__gda__=1423141831_176c69017a238ecbe4456c6c2b545d8e

Egész kifejező kis képecske Mosolyog
Naplózva

"Írj 500.0000000 oldalt, majd cáfold meg egyetlen tagmondattal"
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #11480 Dátum: 14 nov 11, 10:24:40 »

Bocsi, nem idézem be a 2-vel előttem levő hsz-t. Amit rondár írt a hercegről. Pont eszembe jutott, hogy végülis a logikus az volt, hogy Naruto és Hinata legyen egy pár. Már a manga eleje óta mást sem akart, minthogy elismerjék. Hinata már az előtt odafigyelt Narutora, hogy Ő bármi olyasmit tett volna, magyarán és egyszerűen kimondva: olyannak szerette/szereti amilyen.

A béke elhozatalával kapcsolatban annyit fűznék hozzá, hogy nem 1 pillanat, de Narutonak van egy nagy előnye az elődökhöz képest: Neki olyan mértékű önzetlen empátiája van, ami az elődeinek nem volt meg sajnos. Nem kötekedni akarok és értsétek jól, nem szidom az elődöket vagy ilyesmi, csak Naruto meg tudja érteni a leggonoszabb embert is és meg tudja mutatni azt az utat, amivel a jó útra tudnak találni.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #11481 Dátum: 14 nov 11, 10:30:08 »

Kész.... vége. Most már tényleg csalódott vagyok majdnem az egész Naruto fandom-ban, mert szemmel láthatóan 90%-a csak a shipping miatt olvasta. :/

Az utolsó kétszáz fejezetet én is csak a shipping miatt szenvedtem végig. Pedig még csak nem is vagyok amerikai. És nem is tetszik persze a vége emiatt egyáltalán. Az más, ha vannak elborult agyú emberek, akik emiatt tényleg Kishit fenyegetik (már ha nem ez is csak annyira igaz, mint a sok animés gyilkossági/öngyilkossági történet lásd Dragon Ball.), azok nyilván kapják be. De ugyanakkor azért az se várható el szerintem, hogy csak olyan könnyen elfogadjukk, hogy nem nekünk tetsző vége lett.
Naplózva
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #11482 Dátum: 14 nov 11, 11:41:53 »

Mindenkinek meg van a joga ahhoz, hogy eldöntse egy mangáról (vagy nyilván bármi másról), hogy tetszik-e neki, vagy nem. Viszont szerintem nem szabad elfelejteni, hogy ez a dolog nem szolgáltatás, hanem egy művészi megnyilvánulás. Az író a saját gondolatait írja/rajzolja le. Lásd Bleach, ahol már jó ideje nem történik semmi érdemes, vagy ha igen, akkor is hát... Ehhh... Szerintem akkor jó valami, ha lehet róla vitázni, beszélgetni.
Naplózva
Mextil General
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 244

I'm Serious!


« Válasz #11483 Dátum: 14 nov 11, 14:42:16 »

A béke elhozatalával kapcsolatban annyit fűznék hozzá, hogy nem 1 pillanat, de Narutonak van egy nagy előnye az elődökhöz képest: Neki olyan mértékű önzetlen empátiája van, ami az elődeinek nem volt meg sajnos. Nem kötekedni akarok és értsétek jól, nem szidom az elődöket vagy ilyesmi, csak Naruto meg tudja érteni a leggonoszabb embert is és meg tudja mutatni azt az utat, amivel a jó útra tudnak találni.

A másik előnye meg IQ-ban van  Nevet Nevet Nevet!

http://bluefira.tumblr.com/post/102357863758/has-hinata-become-aware-of-that-look-being-an Ilyen lehet a NaruHina családi kapcsolat  Nevet !

Amúgy arra lennék kíváncsi hogy Narutonak mi volt a reakciója amikor megtudta hogy Hinata terhes lett!
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 11, 14:44:26 írta Mextil General » Naplózva
legyenvalamiideírva
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Válasz #11484 Dátum: 14 nov 11, 15:00:00 »

Szerintem ne hergeljétek magatokat azon a hülye petíción. 250-en írták alá egy 310 milliós (amelyből biztos van néhány millió manga olvasó) országban. Felesleges az idegeinket gyötörni miattuk.
Egyébként honnan veszitek, hogy csak úgy lehet béke, ha az országok egyesülnek? Lehet pont az okozna feszültséget, pl.: az egyik falu kérésére bevezetnek egy olyan intézkedést ami egy másiknak nem tetszik (de muszáj, mert egy államba tartoznak) és emiatt konfliktus alakul ki a két falu között, máris oda a háború alatt kialakult bajtársiasság.
Naplózva
virgitto
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 75


Unicorn Wizard


« Válasz #11485 Dátum: 14 nov 11, 15:21:25 »

Ami még egy kicsit zavaró a mangával, az az, hogy nagyon érzödik rajta az elnyújtása és ez mind azért, hogy kishi elmondhasa azt, hogy van egy 15 évet futó 700 fejezetes mangája, akkor inkább csinált volna egy rövidebb, de élvezhetöbb mangát.
Naplózva

My horn is my strength and my strength is my power
And my power is my horn and my horn is my d**k
LeViiKee
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 215



« Válasz #11486 Dátum: 14 nov 11, 15:32:12 »

Indulj ki abból, hogy a shippingnek az USA-ban van a legnagyobb kultusza (ezt most külön azért jegyzem meg, mert az amerikai fanokról állít ki ez szegénységi bizonyítványt a petíció miatt). Hol forgatják a legtöbb romantikus tinifilmet? Hollywood. Hol születtek meg a tipikus "álompár archetípusok"? Hollywood. Kik kényelmesedtek el a legjobban az elmúlt évtizedekben, és fenyegetőznek perrel állandóan? Leginkább az amcsik. Ha ezeket összerakod, igazán nem meglepő. A legtöbb beteg rajongó is az USA-ban található meg, akik nem félnek elpusztítani a rajongásuk tárgyát is, ha nem kapják meg azt, amit elvárnak.  cselésbe! Amúgy meg nem értem, hogy amíg a Harry Potter-nél nem volt ebből baj, addig itt mire ez az egész?
Csak ha már az USA-nál és a petícióknál tartunk smirksweat
www.origo.hu/kultura/20141111-down-szindromas-szereplok-is-kellenenek-a-disney-filmekbe.html
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #11487 Dátum: 14 nov 11, 17:12:12 »

Nyilvàn elment az eszük.  smirksweat
Nekem NaruHinásként könnyû, de ha NaruSaku lett volna a vége, akkor sem verném a fejemet a falba (meg másét sem. Ezért nem).  ikszdé
Mindig is voltak elborult elméjû egyěnek és mindig is lesznek.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #11488 Dátum: 14 nov 11, 18:43:11 »

Kész.... vége. Most már tényleg csalódott vagyok majdnem az egész Naruto fandom-ban, mert szemmel láthatóan 90%-a csak a shipping miatt olvasta. :/

Az utolsó kétszáz fejezetet én is csak a shipping miatt szenvedtem végig. Pedig még csak nem is vagyok amerikai. És nem is tetszik persze a vége emiatt egyáltalán. Az más, ha vannak elborult agyú emberek, akik emiatt tényleg Kishit fenyegetik (már ha nem ez is csak annyira igaz, mint a sok animés gyilkossági/öngyilkossági történet lásd Dragon Ball.), azok nyilván kapják be. De ugyanakkor azért az se várható el szerintem, hogy csak olyan könnyen elfogadjukk, hogy nem nekünk tetsző vége lett.

........ Te most.... komolyan elolvastál 200 fejezetet egy neverending shonen fight mangában csak a shipping miatt? Nem azért, de..... ez nem kicsit felszínes, főleg, hogy egy shonen fight mangában a románcok max poénnak vannak.

Én mint írtam, azért kényszerítettem magam az olvasásra, mert látni akartam Naruto-t Hokage-ként + volt pár érdekes karakter még, illetve habár már nem volt benne semmi nindzsás azért a harcok így is elmentek egy DBZ-be.

Bleach-et is azért olvasom, mert jó pár favorit karakterem van benne, az új főgonosz Juha Bach pedig messze jobb és karizmatikusabb, mint amilyen Aizen volt (mégha az ő árulása piszkosul ütött), plusz látni szeretném a misztikus Lélek Királyt, akiről még Urahara is úgyx beszélt, mint Aizen.

Emellet nem arról van szó, hogy ne fejezzük ki nem tetszésünket - mert nekem a Kaguya-s Bölcsek Kő-Fája vonal továbbra is a legidiótább csavar volt, ami valaha létezett -, DE ne zaklassuk már a mangakát és az asszisztenseit egy-két ostoba párosítás miatt, főleg, hogy nem is erról szólt a manga, hanem hogy Naruto Hokage lesz-e, illetve hogyan menti meg a barátját a sötétségtől! Kishimoto így akarta befejezni, tudomásul kell venni, nem pedig fenyegetni, hogy változtassa meg a végét, s nem csupán azért, mert erkölcstelen, hanem azért is, mert ha a mangaka most csak a fanok miatt változtatja meg, azzal az ő méltósága és a történetének a hitelessége is a kukába landol!

Amúgy meg a párosításokról már tényleg csak annyit, hogy aki ismerte Kishimoto Dragon Ball imádatát, az már előre látta ki kivel jön össze.

Aki meg romantikus nindzsa animét/mangát akar, annak ott a Basilisk! Tessék, itt legalább tényleg van romantika, s nem csak poénból, ki copypast-olva a Dragon Ball-ból, hanem valóban szívszorítóak egytől egyig:

http://www.animefreak.tv/watch/basilisk-episode-1-english-dubbed-online-free
Naplózva
Exclipit
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Válasz #11489 Dátum: 14 nov 11, 20:23:38 »

Sziasztok! Én nem írtam a fórumra soha de a kezdetektől végigkövettem a mangát, és nem tudom megállni hogy ne írjak ide pár sort. Talán ha Kishinek lett volna még 10 fejezetre ideje akkor jobban és teljesebben le tudta volna zárni a történet, az épphogy kibontott szálakat. A befejezés szerintem még így is illő lett a narutora nézve, én személy szerint meg kaptam amit akartam (naruto hokage lett). Az hogy egyeseknek nem tetszik hogy ki kivel jött össze az egyéni szocproblem, de az hogy ez arra készteti az amerikai közönséget hogy nyíltan szemen köpjék azt a mangát amit évek óta figyelemmel kísérnek és epekedve várnak minden újabb fejezetet (és itt pontosítanék nemcsak az amcsikra gondolok..) az felháborító. Mangakának lenni szerintem művészet, és hogy jön ahhoz bárki is hogy azt mondja pl. egy festőnek, színezze át a képén az eget lilára mert szerinte úgy lenne cool.
Ezúton szeretném megköszönni a Naruto-kun.hu teamnek a manga fordítását, így én kézzellábbalangolos is nyomon követhettem a történet alakulását.
Viszlát  bye bye
Naplózva
Oldalak: 1 ... 764 765 [766] 767 768 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!