24 máj 18, 21:01:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 691 692 [693] 694 695 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1740089 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #10380 Dátum: 14 szep 19, 14:20:58 »

Most őszintén, volt valami esély is arra, hogy Sasuke meghaljon? Naruto által? Naruto meg fogja változtatni, és ezzel nincs is baj. Az, hogy mindenkit megváltoztatott, az véleményes, de gondolkodjunk el egy kicsit Kishi szemszögéből: a történet legeleje óta építi a két főhős kapcsolatát, az egyik rossz útra tér, a másik meg arra teszi fel az életét, hogy visszahozza. Ha nem sikerülne neki, és kényszerből megöli, akkor milyen tanulságot lehet ebből levonni? Főleg, hogy rengeteg kisgyerek olvassa. Gai karaktere is túlzás, mert nem lehet mindent elérni akaraterővel, de ez egy fiataloknak (gyerekeknek) szóló manga, ha azt mondanák, hogy fölösleges próbálkozni, úgyse sikerül, akkor képzeljük el a hatását a gyerekekre. Mellesleg ha Sasuke nem tér meg, akkor az előző fejezetben Naruto szavainak, sőt az egész mangának nincs semmi értelme, mivel az egész kezdődik majd elölről.
Az már sokkal érdekesebb, hogy megvan a rinneganja, ezek szerint a jelenlegi erejük megmarad a későbbiekben is. Mondjuk Naruto kezén az a kötés érdekes...
Sasuke kinézete elsőre borzasztó, másodjára is, de valamikor csak megszokom.
Szerk. Jó persze, az egy hatalmas tanulság lenne, ha Naruto rájönne, hogy csak úgy tudja megvédeni a barátait, a világot ha megöli a legjobb barátját, netalántán feláldozza magát. Ez az áldozatvállalás tanulsága lenme, de kétlem, hogy ezt meg merné húzni. Amúgy meg erre jó példa Itachi.

Ezzel nagyjából egyet is értek, de ne feled, hogy egy hosszú képregénynek (legyen japán vagy amerikai) nem gondolhat csak az "elsődleges" célközönségre, illetve nem dobhatja el a régi olvasóit az újakért. Erre egyedül a WSJ-ben talán csak Oda volt még rá képes, se Kishi, se másik "K" haveja nem.

Valóban hálás a "megrontott barát megmentése/visszahozása" történet, csak ahogyan ki lett dolgozva na az rohadtul gázos lett (mind a megvalósítás, mind a tálalás).

Amúgy a filmet Tsuneo Kobayashi rendezi majd, s Kishimoto a karakter vázlatokon kívül csak felügyelni fogja a munkát, szóval már el is lehet kasználni, mint filler, mert Tsuneo jó szokásához méltóan imád kekeckedni az eredeti mangakákkal.
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10381 Dátum: 14 szep 19, 14:29:38 »

Hivatalos:

http://images.saiyanisland.com/data/607/The-Last-Naruto-the-Movie-04.jpg

Ennyit a vérre menő, végső élet-halál küzdelemről! Köszönjük Kishi, hogy már azt a minimális esélyt is elvetted az olvasóktól, hogy legalább azon izguljanak, hogy akkor most Naruto megöli-e Sasuke-t vagy sem, troll-lololololololololo....

Ezek után már nem is kell tovább olvasni a mangát.

Már megint jó nagy hülye vagy. Nem értem, miért gondolja mindenki hogy a mangának bármi köze van az új mozihoz? Mondjatok egy mozit ami kapcsolódott a manga történéseihez. Egyet sem fogtok tudni. Persze az tény hogy az idősíkok megegyeztek de ennyi, maga a történet nem kapcsolódott a mangáéhoz. Mármint nem folytatta a mangát vagy fordítva.

Nekem akkor jönne el a karácsony ha végre nem olvasnád a mangát és nem írnál nap mint nap blődségeket.  bow

Sasuke érdekesen néz ki egyébként de szerintem jobb lett mint most. Sokkal komolyabb feje van és eléggé főellenség fejet vág. Bár lehet csak a szokásos "szarok mindenkire" arcát fejlesztette tovább. Viszont most már biztos hogy Naruto kötése a kezén nem véletlen. És az is tuti hogy az nem a Chibaku Tensei miatt van bekötve mert azt az erőt elvileg elvesztették. Szerintem sóska legyőzéséhez lesz köze.

Még annyit hogy ha ésszerűen belegondolunk akkor az anime Decemberre eléri a manga mostani részeit elvileg, ha nem lesz szünet. Tehát ez a mozi inkább az animéhez fog kapcsolódni mint a mangához ill. lehet hogy mindkettő lezárása lesz egyszerre. Nem véletlen az mondat a trailerben hogy: "Következő generáció..."

Valóban hálás a "megrontott barát megmentése/visszahozása" történet, csak ahogyan ki lett dolgozva na az rohadtul gázos lett (mind a megvalósítás, mind a tálalás).

Amúgy a filmet Tsuneo Kobayashi rendezi majd, s Kishimoto a karakter vázlatokon kívül csak felügyelni fogja a munkát, szóval már el is lehet kasználni, mint filler, mert Tsuneo jó szokásához méltóan imád kekeckedni az eredeti mangakákkal.

Komolyan ember add már kölcsön az időgéped jó! Ha meg nincs akkor ne írj olyat ami még meg sem  történt. Utálom ha valaki egy kép alapján elmondja hogy mi lesz egy adott dolog vége. Nem te készíted ergo gőzöd sem lehet róla hogy mit akar Kishi vagy a stáb. Tipped lehet semmi több. Szóval egy tippet ne állíts tényként.

Egyébként érdekelne egy részletes leírás szerinted miért gázos az ahogy megoldotta Kishi a dolgokat mert eddig csak szövegelést láttam tőled, érdekelne te hogyan oldanád meg ha már ennyire nagyra vagy a véleményeddel.
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 19, 14:33:38 írta Kuro25 » Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #10382 Dátum: 14 szep 19, 14:33:41 »

Mivel movie, egyértelmű volt, hogy nem canon materiál, hanem csak egy movie. Miféle hülye mangaka hagyná, hogy a mangája történetét, ami igen jó eséllyel véget sem ér mielőtt a film kijön egy filmmel fejezzék be? Ezt mondogatom mióta bejelentették, de mindenki tojt a fejemre.

Még két dolog, az előbbi kommentekhez.

1. A Naruto nem csak gyerekeknek és fiataloknak készül, hanem igen is halad az olvasói életkorával. Bár a megvalósítás nem mindig tökéletes (hiába várja el ezt mindenki), de sokkal komolyabb és felnőttesebb filozófiai problémákkal foglalkozik, mint Oda vagy Kubo.

2. Sosem értettem mit istenítik az egekbe Odát a One Piece-ért. Igaz, hogy egy fun manga, de tulajdonképpen, azt leszámítva, hogy idősebbek a karakterek, még mindig ugyan arról szól, mint eredetileg és minden egyes arc teljesen ugyan az a séma, csak más gonoszokkal meg segítő karakterekkel. Úgy nem nehéz megtartani az olvasókat, ha 8-10 évig lényegében csak magadat ismétled mert nincs semmi elgondolkoztató vagy félreérthető benne és akárhonnan felveszi valaki érteni fogja mi történik benne, szóval könyebb nekiállni is. Cserébe viszont átívelő történet szempontjából egy 0 az egész.

---Most jöttem rá, hogy nagy figyelmetlenségemben elolvastam minden kommentet az oldalon....................
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 19, 14:35:58 írta Exkirion » Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10383 Dátum: 14 szep 19, 15:19:50 »

Mivel movie, egyértelmű volt, hogy nem canon materiál, hanem csak egy movie. Miféle hülye mangaka hagyná, hogy a mangája történetét, ami igen jó eséllyel véget sem ér mielőtt a film kijön egy filmmel fejezzék be? Ezt mondogatom mióta bejelentették, de mindenki tojt a fejemre.

Még két dolog, az előbbi kommentekhez.

1. A Naruto nem csak gyerekeknek és fiataloknak készül, hanem igen is halad az olvasói életkorával. Bár a megvalósítás nem mindig tökéletes (hiába várja el ezt mindenki), de sokkal komolyabb és felnőttesebb filozófiai problémákkal foglalkozik, mint Oda vagy Kubo.

2. Sosem értettem mit istenítik az egekbe Odát a One Piece-ért. Igaz, hogy egy fun manga, de tulajdonképpen, azt leszámítva, hogy idősebbek a karakterek, még mindig ugyan arról szól, mint eredetileg és minden egyes arc teljesen ugyan az a séma, csak más gonoszokkal meg segítő karakterekkel. Úgy nem nehéz megtartani az olvasókat, ha 8-10 évig lényegében csak magadat ismétled mert nincs semmi elgondolkoztató vagy félreérthető benne és akárhonnan felveszi valaki érteni fogja mi történik benne, szóval könyebb nekiállni is. Cserébe viszont átívelő történet szempontjából egy 0 az egész.

---Most jöttem rá, hogy nagy figyelmetlenségemben elolvastam minden kommentet az oldalon....................
Igazad van. Én egyáltalán nem tartom gyerekesnek a Narutot, sőt. Elég komoly filozófiai kérdéseket boncolgat, de eléggé felületesen. MT vs valóság? Egyértelműen a valóság, de igazából még csak nem is adott esélyt arra, hogy a MT reális választási lehetőség legyen. Az alapvető célközönsége meg akkor is a fiatalok, 10-en valahány évesek. Persze vannak, akik az elejétől kitartanak, de azok általában már csak elolvassák a fejezeteket, nem élik bele magukat, nem gondolkodnak, élnek a karakterekkel. Persze vannak kivételek.

Oda egy zseni. Pont. Csak nála látható az, hogy évekkel, de komolyan, évekkel előre gondolkozik. Az igaz, hogy mindig hasonló a szálak menete, de érdekes, hogy ez engem itt (és csak itt, mert pl. a FT-ben, vagy akármi másban már nem így van) nem zavar. És azért vannak események, amik megbontják ezt a sémát (háború pl.). De gondolom ez OFF.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #10384 Dátum: 14 szep 19, 18:09:29 »

Oda egy zseni. Pont. Csak nála látható az, hogy évekkel, de komolyan, évekkel előre gondolkozik.

Igen?
http://www.mangapanda.com/93-31099-1/naruto/chapter-462.html
Tessék újraolvasni ezt a fejezetet vagy még jobb, megnézni a hozzá tartozó anime részt (203. azt hiszem) ahol nincs olyan sok lehetséges félrefordítás.

230 fejezettel később vagyunk, ami legalább 4-5 év.

Nem tudom mitől lenne zseni Oda. Helyből tudok mondani 10 olyan mangát, ami jobb, mint a One piece. Ráadásul mag a rajz sem éppen a legszebb, amit valaha láttam, arról nem si beszélve, hogy szinte minden (99%) női karakter vagy olyan mint nami vagy olyan, mint Robin.
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 19, 18:44:31 írta Exkirion » Naplózva

balint002
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 242



« Válasz #10385 Dátum: 14 szep 19, 19:32:11 »

...
Oda egy zseni. Pont. Csak nála látható az, hogy évekkel, de komolyan, évekkel előre gondolkozik.
Igen?
http://www.mangapanda.com/93-31099-1/naruto/chapter-462.html
Tessék újraolvasni ezt a fejezetet vagy még jobb, megnézni a hozzá tartozó anime részt. (203. azt hiszem)

230 fejezettel később vagyunk, ami legalább 4-5 év.

Nem tudom mitől lenne zseni Oda. Helyből tudok mondani 10 olyan mangát, ami jobb, mint a One piece. Ráadásul mag a rajz sem éppen a legszebb, amit valaha láttam, arról nem si beszélve, hogy szinte minden (99%) női karakter vagy olyan mint nami vagy olyan, mint Robin.

Én is pont ezt a fejezetet linkeltem be anno de mind hiába. Felületes olvasás a divat manapság.
...

Tudjátok, ez az érv egész jó lehetne, ha Kishimoto nem lenne beleszerelmesedve abba, hogy a két főszereplőjét mindig hasonlítgatja valakihez. Ez is csak egy volt a sok közül.
Narutot hasonlította: Jirayához, Tsunade öccséhez, Tsunade szerelméhez, Minatohoz, Obitohoz, Hashiramához, Kushinához, Ashurához, Hagoromóhoz
Sasuket hasonlította: Orochimaruhoz, Kakashihoz, Itachihoz, Madarához, Indrához, Hamurához

Ezt a kérdést azoknak szánom, akik azt mondják, hogy Kishimoto mindent előre eltervezett! Ha tényleg ennyire előre gondolt a mangaka, hogy már itt megvolt a két testvér meséje (és feltételezem, hozzá a nagymama, meg a byakuganos nagybácsi) akkor mi a helyzet Rikudou 6 útjával? Annak szinte egy teljes fejezet volt szentelve, de azóta utalás sincs. De tényleg semmi.

Vagy a másik, ami szintén érdekes!
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/670/13
Ilyenkor miért hazudott Hagomoro Narutonak. Pont amikor a legnagyobb szüksége volt az információkra. Mi okból nem mondta el, hogy az anyja a Tízfarkú? Szerintem nem csak nekem hatott úgy, hogy rá 10 fejezetre inkább kreált egy odaillőbb mesét, csak hogy tudjon valamit kezdeni az anyjával.

...
Kaguya meg egyáltalán nem a Gedo Mazo te észlény. Az csak a tároló. Nem akarok hatalmas képeket én is linkelni de az a Facepalm kép amit te kitettél beillene ide az tuti. Kaguya megette a szent fa gyümölcsét és a fia lepecsételték. Ne kelljen már újra meg újra elmondani. Kaguya maga a chakra, ergo ő a szent fa "gyümölcse" ha úgy tetszik. Ha ő lett volna a Gedo Mazo akkor már akkor is előjöhetett volna. De mivel ő a szent fa "gyümölcse" csak akkor jöhetett ki amikor kinyílik a virága a fának és aktiválódik a MT.

Gyengébbek kedvéért. Gedo Mazo a fa kérge míg Kaguya a fa termése.
...
Ez pedig egy nagyon kényes pontja a manga ezen részének (csak úgy mint az összes többi is), szóval ezért, szerintem felesleges lehülyézni a másikat.
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10386 Dátum: 14 szep 21, 00:44:29 »

Tudjátok, ez az érv egész jó lehetne, ha Kishimoto nem lenne beleszerelmesedve abba, hogy a két főszereplőjét mindig hasonlítgatja valakihez. Ez is csak egy volt a sok közül.
Narutot hasonlította: Jirayához, Tsunade öccséhez, Tsunade szerelméhez, Minatohoz, Obitohoz, Hashiramához, Kushinához, Ashurához, Hagoromóhoz
Sasuket hasonlította: Orochimaruhoz, Kakashihoz, Itachihoz, Madarához, Indrához, Hamurához

Gondolom az adminok nem véletlen törölték a kommenteket. Nem láttam mondjuk a végkifejletet hogy mi lett a beszélgetésből de lehet csak megunták a sok hülyeséget. No de lényeg hogy erre azért válaszolnék mert égbekiáltó baromságot írtál.

Ne keverd a szezont a fazonnal. Nem mindegy hogy valaki hasonlít valakire vagy konkrétan a lélekörököse. Naruto és Sasuke sőt Sakura és bármelyik másik Naruto karakter jó hogy hasonlít egy másikra hisz, vagy a mestere volt az illető vagy egy hozzá közel álló személy. Tsunade öccse és szerelme Dan lehet(NE) kivétel de nem azok ők sem attól függetlenül sem hogy nem ismerték Narutot mert náluk a hasonlóság csak annyi hogy Hokagék akartak lenni. Ha megnézed hogy a főszereplők kikre hasonlítanak meglátod hogy vagy rokoni szálak kötik az illetőhöz vagy mestere volt neki. Rikudouhoz pedig csak annyiban hasonlították Narutot hogy elfogadta a démonokat és barátjuk akart lenni. Hisz ők is tudtak a jövendölésről ugyebár. Szóval ez az ellenérv egyáltalán nem állja meg a helyét.

Egyébként pont hogy ezek a hasonlóságok a legfőbb erénye a mangának hisz ettől lesz életszerű az egész. ebből látszik mennyire tisztelik a fiatalok a felmenőiket. Jó persze itt nem Sasukére értem természetesen. Nevet

Egyébként ezek a hasonlítgatások sem véletlen történtek. Út volt a cél felé. Ergo minél több ember tanította vezette Narutot annál több ideológiát tanult meg ő is hogy végül elérje azt a szintet amit Rikudou is. Elvégre a fő cél ez volt hogy Naruto eljusson arra a szintre amire Rikudou sőt talán magasabbra is.
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 21, 00:48:59 írta Kuro25 » Naplózva

balint002
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 242



« Válasz #10387 Dátum: 14 szep 21, 09:34:45 »

Szerintem nem írtam "égbekiáltó baromságot".
"Nem mindegy, hogy valaki hasonlít valakire, vagy valaki lélekörököse."
Ne haragudj te ezt nem tudom most értelmezni. Hasonlít valakire? Most külsőleg vagy belsőleg? Hála isten, a Narutoban nagyon jól kivannak dolgozva külsőre a karakterek, szóval nem nagyon hasonlítanak egymásra. Belsőleg annál inkább.
A lélekörököst mire írtad? Elméletileg Ashurának csak a chakráját örökölte Naruto, de gondolom ezt neked fölösleges mondani, hiszen, te mondod mindig azt, hogy már eleged van azokból akik felületesen olvassák a mangát.  Mosolyog
...
Naruto és Sasuke sőt Sakura és bármelyik másik Naruto karakter jó hogy hasonlít egy másikra hisz, vagy a mestere volt az illető vagy egy hozzá közel álló személy. Tsunade öccse és szerelme Dan lehet(NE) kivétel de nem azok ők sem attól függetlenül sem hogy nem ismerték Narutot mert náluk a hasonlóság csak annyi hogy Hokagék akartak lenni. Ha megnézed hogy a főszereplők kikre hasonlítanak meglátod hogy vagy rokoni szálak kötik az illetőhöz vagy mestere volt neki. Rikudouhoz pedig csak annyiban hasonlították Narutot hogy elfogadta a démonokat és barátjuk akart lenni. Hisz ők is tudtak a jövendölésről ugyebár. Szóval ez az ellenérv egyáltalán nem állja meg a helyét.
...

Az előbb azt mondtad, hogy hatalmas nagy baromságot írtam, itt meg végig elemezted, hogy kivel miért lett összehasonlítva.
Egyébként az, hogy a mestere volt az illető, vagy hozzá közel álló személy, erre jó példa Naruto-Obito eset vagy Naruto-Hashimara eset, amikor semmi közük nem volt egymáshoz, de mégis felfedezhető a nyilvánvaló hasonlóság.
Azt mondtad, hogy nem állja meg a helyét az érvem. Lehet igazad van, de én úgy gondolom, hogy az a két testvért ott akkor azért hozta be, hogy még inkább legyen egy indok a harcra. (Ugyan így gondolom most is Hamuraról. Csak azért lett megalkotva, hogy az ilyen képek: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/690/5 jól nézzenek ki.)
Amikor azok a részek voltak amiket linkeltetek, sokszor éreztem úgy, hogyha Kishimoto újrakezdhetné, Senju Naruto lenne és akkor nem kéne agyon bonyolítani Nevet

...
Egyébként pont hogy ezek a hasonlóságok a legfőbb erénye a mangának hisz ettől lesz életszerű az egész. ebből látszik mennyire tisztelik a fiatalok a felmenőiket. Jó persze itt nem Sasukére értem természetesen. Nevet
...

Szerintem is nagyon jó részei voltak a mangának egy bizonyos részekig. Minden egyes történetben imádom az ehhez hasonló utalásokat és kapcsokat, de az a baj, hogy most már túl sok van belőle, és ha valamiből túl sok van, az egy idő után elveszíti a súlyát. Erre szintén jó példa a Mangekyou Sharingan, a tökéletes Susanoo, a remete erő.

Az utolsó szakaszra röviden válaszolnék. Eredetileg nagyon nem az volt a cél, hogy elérje a Hat út bölcsének erejét és most sem kéne, hogy az legyen. És ez bosszant is. Kevesebb erővel is ellehetett volna érni azt, hogy Hokage legyen, elfogadják az emberek, esetleg egy háború mentes időszakot érjen el a ninja világban. Nem kellett volna hozzá ilyen egy robbantó erő.

Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10388 Dátum: 14 szep 21, 10:09:40 »

Mozi infók: Sasuke kit akarhat megvédeni és kitől???? Hogy értsétek is MAL-on kaptunk egy fordítást az új mozi új rajzaihoz!

http://myanimelist.net/forum/?topicid=1273783

Naruto: "I got something I absolutely must tell ya.. wait for me."
Sasuke: "If he isnt around(/here/there)...You have to be protected by me(/I have no choice but to protect you), i guess."
Kakashi: "I have faith in my people. But for confidence I'd never let them go on any dangerous missions, you know."


Kakasi szövege miatt mindenki azt hiszi hogy Hokage lett. Nem semmi következtetés. Nevet

Amúgy ma van a manga 15. évfordulója!  bow
Amihez érdemes elolvasni a kapcsolódó hírt is! http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-09-19/the-last-naruto-the-movie-s-sasuke-kakashi-character-sketches-unveiled/.78940

A lényeg: The Last -Naruto the Movie- will open in Japanese theaters on December 6, and will be the first Naruto film in two years. The film is also part of the larger "Naruto Shin Jidai Kaimaku Project" (Naruto's New Era Opening Project) marking the 15th anniversary of the original manga.

Új történet ív? Nem lesz vége a mangának, csodáltam is volna. Ennyit arról hogy a film lesz a befejezés.

Óhh és egy kis poén is van: Sasuke Spinoff manga Október 3-án indul!  Az a fej! ikszdé
http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-07-31/naruto-sasuke-uchiha-gets-spin-off-manga-in-saikyo-jump/.77158

Szerintem nem írtam "égbekiáltó baromságot".
"Nem mindegy, hogy valaki hasonlít valakire, vagy valaki lélekörököse."
Ne haragudj te ezt nem tudom most értelmezni. Hasonlít valakire? Most külsőleg vagy belsőleg? Hála isten, a Narutoban nagyon jól kivannak dolgozva külsőre a karakterek, szóval nem nagyon hasonlítanak egymásra. Belsőleg annál inkább.
A lélekörököst mire írtad? Elméletileg Ashurának csak a chakráját örökölte Naruto, de gondolom ezt neked fölösleges mondani, hiszen, te mondod mindig azt, hogy már eleged van azokból akik felületesen olvassák a mangát.  Mosolyog

Értelem szerűen jellemre gondoltam vagy ideológiai hasonlóságra. Nem külsőre. ^^' De legyél te is sergei és köss bele az egyértelműbe is. Nevet Az pedig hogy valakire hasonlítunk nem egyenlő akkor sem azzal hogy valakinek a lélekörököse vagyok. Naruto világában a lélek kb egyet jelent a chakrával már bocs. Lélek, szellemi erő majdhogy nem egyet jelent. Szóval mondhatod hogy csak a chakrájuk vándorol attól még az akaratuk is szállingózott vele együtt. Ezért más ez a hasonlóság mint ha az említett személyekhez hasonlítjuk őket.

Naruto és Obito szerinted miért hasonlít??? ^^' És akkor én olvasom felszínesen a mangát....
DE akkor leírom neked az ideológiai ívet amit követnek egyes személyek függetlenül attól hogy találkoztak-e a személlyel vagy sem.

Hashirama - Tobirama - Sarutobi - Jiraiya - Minato/Nagato - Kakashi/Obito - Naruto

Kell ezt magyarázni? Nem hiszem. Nem csak harcra tanítják a kölköket hanem a tűz akaratára is. Rémlik??? Ami magába foglalja azokat a dolgokat amiket Naruto akar csinálni. Minden egyes mestere vagy családtagja vagy barátja hátrahagyott neki egy célt. Mint pl Jiraiya a világ jobbá tételét, az igazi béke létrehozását. Ahogy Nagatoék is ráhagyták a dolgokat. Igaz őket időben nem tudtam hová tenni de mindegy is. Sasukénál ugyan ez.

Egyébként egyáltalán nem vált unalmassá inkább reálissá. Valóságban is követed anyád vagy apád szavát legalábbis jobb esetben hallgatsz rá. És te is tanítod a gyerekeid ahogy majd ők is a sajátjukat. De már megint túl magyaráztam mert értetlenkedtek.

Hamura-nak pedig semmi köze Sasukéhoz egyébként. Őt sem dísznek hozta be Kishi ahogy te írtad. Ez csak egy szimbolika volt, mármint az oldal amit linkeltél. Egyszerű történelem ismétli magát dolog. Hamura nem is hasonlíthat Sasukére mivel ő Hyuga klán alapító aminek semmi köze az Uchihákhoz. Az egész Hagoromótól indult nem tőle.

Mármint Narutonak nem az volt a célja hogy elérje Rikudou szintjét. Ez így van. Viszont a körülötte levők egyre többet hajtogatták hogy rá hasonlít az ő reinkarnációja kb. Narutot az ilyen sosem érdekelte neki mindegy volt hogy milyen ereje van amíg megvédhette azokat akiket szeret. Ez most sincs másképp.
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 21, 10:13:47 írta Kuro25 » Naplózva

Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #10389 Dátum: 14 szep 21, 12:33:20 »

Apropó Hamura. Én nagyon kíváncsi vagyok rá és a Hyuuga klán történetére. Van valami esély rá, hogy előkerül a mangában? A mozival kapcsolatban pedig.... Szöcske,Sóska vagy Sausage úgy néz ki, mint valami gengszter rapper. ikszdé Fura. A többiekkel semmi bajom. Abban viszont tényleg reménykedem, hogy nem ér még véget a manga. Szomorú Nagyon fájó pont lenne az számomra, meg még sokaknak.
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10390 Dátum: 14 szep 21, 17:20:36 »

Én pont azért szeretném hogy vége legyen, mert annyira szeretem. Most minden adott egy jó befejezéshez. A folytatás nagyon rizikós, ha Kishi nem tud megújulni. Márpedig szerintem nem tud. Aztán cáfoljon rám.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #10391 Dátum: 14 szep 21, 17:41:49 »

Remélem nem fognak itt helyben megkövezni,de:
Arra senki nem gondolt,hogy a mangaka nem csak kitalál valami teljesen fölöslegeset,hogy valamire vezethesse vagy valami "jobban nézzen ki",hanem ezt már előre megtervezte,csak erőltetettnek tűnik?? smirksweat Én valahogy sosem tudom hibáztatni őket,mert mi van,ha ezt tényleg komolyan gondolta,csak nekem nem jön be?
De ha valaki megtudja mondani,hogy mi van Kishi-sensei fejében,azt örömmel hallgatom.  bow (komolyan nem szarkazmus,hátha valaki megtudott valamit a netről Ördögi )
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 21, 17:43:04 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
BeeNo
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Válasz #10392 Dátum: 14 szep 22, 12:50:59 »

Ha Naruto és Sasuke mint lélekörökösök megbékélnének, akkor:

1.: Indra és Ashura lélekvándorlása (Sasuke és Naruto halála után) tárgytalanná vállna, mert a kettőjük konfliktusa lezárodott.

2.: a következő lélekörösök már nem lesznek ellenségek/ellenfelek.

(tudom nem épp aktuális, csak láttam, hogy szó volt erről is)
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 22, 12:58:50 írta BeeNo » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #10393 Dátum: 14 szep 22, 13:53:29 »

Most kezdtem bele a S375, részbe. És már elhangoztak olyan dolgok, amik erősen utalnak a legutóbbi fejezetre.

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/635/13
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/635/14

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/635/15
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/692/13


http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/635/16
Animében így hangzik: "Mivel én nem kötődöm hozzá, objektíven látom a helyzetet"

Kicsit olyan, mintha nem si Sakurának, hanem a rajongóknak mondaná, hogy fanatizmusotok annyira elvakít, hogy úgy sem fogjátok észrevenni és majd jól meglepődtök.

Naplózva

Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #10394 Dátum: 14 szep 22, 16:35:08 »

Idézet
Új történet ív? Nem lesz vége a mangának, csodáltam is volna. Ennyit arról hogy a film lesz a befejezés.
Érdekes.. eddig bárki bármit mondott, én sose gondoltam, hogy a The Last lenne a befejezése a Narutonak :| Szerintem rengeteg mindennel lehetne folytatni, mert sok az elvarratlan szál, de inkább nem írok semmit, mert úgyis csak belém kötne mindenki. Egyébként én akkor is boldog leszek ha vége lesz a Narutonak (mert része volt az életemnek) és akkor is ha folytatódik.
Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Oldalak: 1 ... 691 692 [693] 694 695 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!