24 máj 18, 23:30:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 647 648 [649] 650 651 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1740138 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #9720 Dátum: 14 júl 29, 17:12:17 »

Arra is megvan a magyarázat, hogy Kaguyának miért is megy könnyen a dimenzió ugrálás. Gondoljál csak bele a sharingan esetébe Kakashival. Ha használta akkor rövid idő alatt leszívta a chakráját. Ugyan ez egy Uchihánál meg szinte semmi nem volt. Szóval azért mert ez Kaguya technikája, vele született. Így számára szinte természetes, hogy ezt használja. Ezzel szemben Obito egy idegen dimenziót próbálgat, tehát idegen technikát próbál használni. Így sokkal több chakrát igényel Obito utazása mint Kaguyáé. Valószínűleg Kaguyának is több chakrába kerülne ha Obito dimenziójába próbálna közlekedni. Továbbá Kaguya chakratartalékai messze meghaladhatják a többiekét, hiszen ő az ős.
Naplózva
Senkisem17
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 482


« Válasz #9721 Dátum: 14 júl 30, 06:42:33 »

http://www.mangapanda.com/naruto/687 végre Mosolyog
Naplózva

"Írj 500.0000000 oldalt, majd cáfold meg egyetlen tagmondattal"
Chilliboy
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 66



« Válasz #9722 Dátum: 14 júl 30, 07:06:57 »

Jó rész volt csak kár, hogy nekem nagyon rövid volt............ Szomorú Sasuke gyors támadása tetszett!  bow
Naplózva

Ez az Én ninja utam!
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #9723 Dátum: 14 júl 30, 07:20:38 »


Aki ezt nem látta előre, az nem olvasott elég shonen mangát. Viszont nem azért, de Obito-nak itt kellett volna meghalnia, eme képkockánál rögtön:

http://www.mangareader.net/naruto/654/17

Miért? Mert őszintén: csak azért nem halt bele a Juubi kiszedésébe, vagy a Rinne Tensei-be vagy Madara "kezelésébe", mert mindenáron át kellett mennie Nagato 2-be, vagyis mint Naruto egyik idősebbeli klónja legyen, aki csak eltévedt majd Naruto hatására megtér? Nem beszélve arról, hogy még mindig nem tudjuk, hogy Kisame honnan tudott anno Obito-ról, amikor először találkoztak, hiszen kb egykorúak, s nem volt utalás, hogy gyerekként harcoltak volna (http://www.mangareader.net/93-56935-13/naruto/chapter-507.html , http://www.mangareader.net/93-409-3/naruto/chapter-404.html).
Naplózva
csaba1992
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Válasz #9724 Dátum: 14 júl 30, 07:37:11 »

hát akkor találkoztak mikor Obito Yagurát irányitotta,Kisame pedig megőlte a megbizoját,de akkor nem volt rajta maszk,igy mikor Tobiként levette a maszkját Kisame ráismert.A hosszú hajjal simán el lehet hinni hogy Obito volt Madara
Naplózva
Axel92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 280


The real fun is about to start!


« Válasz #9725 Dátum: 14 júl 30, 08:18:42 »

Húha! Nagyon jó fejezet volt!! Messze a legjobb, számomra, az elmúlt  fejezetek között. Obito megkapta a megérdemelt lezárást, találkozhatott Rinnel is. Utoljára, Jiraiya kapott nagyon szép lezárást, utána, Shikakuék és Neji halála is fontos volt, mert adott vmit Naruto-hoz, de ez túltett rajtuk, Naruto kapott egy kis löketet megint, h ne adja fel az álmát. Sasuke képessége, eléggé tetszik még mindig, de Naruto dühös támadása, ahogy letépte Kaguya bal karját, jobb volt Nevet

11/10
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (nagyobb volt, mint 400 kbyte), ezért a moderátor (Chakra) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #9726 Dátum: 14 júl 30, 08:23:20 »

Obito eltávozott, vele a Sharinganjai is, mostmár se jó se rossz kezekbe nem kerülhet. Viszont a Susano'o-ja örök rejtély marad. Szomorú

Nekem gyanús, hogy Venom Kaguyát is elárulja majd. Ha a nőci kap 1 súlyos sebet tuti beint neki is.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #9727 Dátum: 14 júl 30, 11:01:51 »

Előző fejezetnél volt írva, hogy most lesz egy nagy bejelentés vagy mi, most már tudni, hogy mi az a bejelentés? Amúgy nem volt rossz fejezet, Naruto végre beindulhatott és már mindent belefog adni. Szerintem most egy ideig az lesz, hogy Sasukeval eljátsszák majd a hideg ninja gyilkost és úgy támadnak kaguyara, hogy nem kegyelmeznek Nevet
Naplózva
Wellin
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Válasz #9728 Dátum: 14 júl 30, 11:20:30 »

Szinte tökéletes lezárása volt ez Obito-nak ,nem vagyok az a túlzottan érzelmes fajta,de ezt most odatették rendesen. Ami egyedül zavart ezzel az egész Obito szállal, az pont Sasuke ,tény,hogy nem túl sok érzelmet mutat bárki felé ,de azért még is csak valami reakciót várna az ember ,amikor már tényleg az utolsó Uchiha is meghal rajta kívül.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9729 Dátum: 14 júl 30, 11:23:41 »

Szép. Szép fejezet volt. Kishi még mindig nagyon ért az elbúcsúzáshoz. Nagyon jól lett megoldva. Reméltem, hogy lesz valami harc is, de már a fejezet elején rájöttem, hogy itt most Obito fog búcsúzni. És ez jól is van így.
Aztán Naruto tőből leszedte Kaguya kezét Nevet Kétlem, hogy Kaguya nagyon megszenvedi, bár eddig még nagyon meg sem ütötték, de gondolom, hogy neki is durva regenerációja van.
A mangareaderen Obito utolsó mondata úgy hangzik, hogy "Légy Hokage...bármi áron." Egyre jobban látszik az a konfliktus, ami miatt Sasuke meg Naruto harcolni fog. Máshogyan akarják megváltoztatni a világot. Sasuke hokage akar lenni, de Narutonak meg "minden áron" azzá kell válnia. Jól lett ez is felvezetve.
Nagyon jó volt. Várom a következő fejezetet Mosolyog
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
nclearu
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 389



« Válasz #9730 Dátum: 14 júl 30, 13:33:59 »

Nekem gyanús, hogy Venom Kaguyát is elárulja majd. Ha a nőci kap 1 súlyos sebet tuti beint neki is. (2)
Naplózva

Atesz91
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Válasz #9731 Dátum: 14 júl 30, 13:43:06 »

Ha jól láttam, pont azt a karját vágta le, amelyikben Zetsu rejtőzött. Lehet, hogy szét akarják majd választani őket, hiszen minden fontos információ/tanács Zetsutól származott eddig, ő ismeri mindenkinek a képességeit. Ahogy Madara is mondta, a kígyó fejét támadják először Mosolyog
Naplózva

Hard work never killed anybody, but why take a chance?
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #9732 Dátum: 14 júl 30, 13:47:32 »


Aki ezt nem látta előre, az nem olvasott elég shonen mangát. Viszont nem azért, de Obito-nak itt kellett volna meghalnia, eme képkockánál rögtön:

http://www.mangareader.net/naruto/654/17

Miért? Mert őszintén: csak azért nem halt bele a Juubi kiszedésébe, vagy a Rinne Tensei-be vagy Madara "kezelésébe", mert mindenáron át kellett mennie Nagato 2-be, vagyis mint Naruto egyik idősebbeli klónja legyen, aki csak eltévedt majd Naruto hatására megtér?

Azért nem halt bele ott, mert a Juubi jinchuurikije nem hal bele a kiszedésbe. Ez el is van mondva. Valami olyasmi az oka, hogy a a Mazouval való kapcsolata megmarad és ez elég erővel látja el utána, hogy ne haljon meg vagy valami ilyesmi. Ez korábban is viszonylag egyértelmű volt, hisz Hagoromo papa is élt még egy jó ideig miután kiszedte magából a Juubit.

----------

A fejezet tetszett. Érthető, hogy Naruto sajnálja Obitot, hiszen annó belelátott az emlékeibe, amikor még harcoltak ellene. Ahogy már páran, az ex maszkos martalóc is továbbadta a tűz akaratát és aztán az őt megillető módon távozott. A végén az a jelenet Rinnel elég meglepő volt, nem számítottam rá. Szép munka Obito, szép álmokat.

Kicsit sajnálom a csókát, mert az egyik kedvenc karakterem lett, de a Narutoban a kedvenc karakterek általában meghalnak Nevet

EDIT

Egy Youtube video után kicsit elgondolkodtam, hogy igazából miért is utálják Obitot ennyire és nem tudnak megbocsájtani neki egy kicsit sem sokan.

Sokat hallom, hogy "Megölte Naruto szüleit és Nejit és Shikamaruék szüleit."

Ömm... Nem... Naruto szüleit Kurama ölte meg, aki akkor már nem volt irányítva. Neji feláldozta magát, vagyis a saját elhatározásából halt meg, nem megölték egy harcban, mint most Obito-t. Hinatát valóban megölte volna Obito, ha Neji nem menti meg öket, de neji halála nem volt elkerülhetetlen, ő döntöt így, szóval tulajdonképpen öngyilkos lett, hasonlóan az apjához. Shikamaruék szüleit pedig Madara bombázta le a Juubival.

Tény, hogy egy rakat embert megölt Obito, de a nevesített karakterek közül senkit, kivéve Konant, akit megintcsak nem ölt volna meg, ha Konan elárulja neki hol van Nagato, de lefogadom, ha nem akarta volna halálra robbanópapírozni, akkor sem ölte volna meg, mert neki csak az infó kellett.

"Mekkora hülyeség már, hogy megtért"

Mért? Igazából volt valaha is gonosz szerintetek? Én valahogy mióta tudjuk ki is Tobi, sosem tudtam Obitora, mint gonosz karakter tekinteni. Persze a rossz oldalon állt, meg többé kevésbé el akarta pusztítani a világot, csak az a helyzte, hogy ezsem teljesen igaz. Ha igaz lenne, akkor nem történt volna pártfordulás, mert egy őrült, valóban gonosz személyt, aki valóban mindenáron rosszat akar tenni, azt nem tudod meggyőzni, ahogy Madarát sem.
Talán ez az ami érdekes ebben a mangában, hogy nincsenek ténylegesen gonosz karakterek, talán csak Zetsu. Mindenki a saját élettörténetének a főhőse és még, aki rossz dolgokat is tesz, az is azért teszi mert azt gondolja, hogy ez a helyes. Ilyen Orochimaru és Madara is.
Aztán vannak az olyan karakterek, mint Nagato és Obito, akik sosem felejtettek el jók maradni, csak eltévedtek út közben és ez teszi őket még emberibbé.

Aztán ottvan az, hogy Obitonak itt meg kellett volna halni ott meg kellett volna halnia...

Kő - A kakashi gaiden Obito felvezetése volt, ez majdhogynem egyértelmű, szóval nyilván nem halt meg ott, ez annyira egyértelmű volt. Egy Shounen mangában, akinek nem látjuk a holttestét az feltételezhetően nem halott.

Juubi kiszedés - El lett mondva, hogy a Juubi jinchuurikije nem hal meg ettől. Rikudo se halt meg tőle.

Rinne tensei - Na itt jönnek a félreértések. Ebbe bizony Obito belehalt volna. Zetsu ugye rámászott, most már tudjuk miért és életben tartotta, de amint késöbb kiderült, még Naruto kézrátéte sem tudta megmenteni Obitot ettől, aki miután Zetsu lejött róla lassan haldoklott, habár még egy darabig tudta húzni köszönhetően narutonak. Szóval csont ide csont oda, idővel ebbe amúgy is belehalt volna, feltehetőleg 1 napon belül (de ez csak az én saccom). Eleve Nagato is csak azért halt bele rögtön, mert már nem volt chakrája.

Szóval mindent összevetve én személy szerint kifejezetten kedveltem Obito karakterét. Talán érzelmi síkon az egyik leg komplexebb karakter a sorozatban, de jellemileg biztosan, csak kicsit el kell rajta gondolkodni.
Sajnos sokszor látom, hogy emberek (nem feltétlenül itt a fórumon, de az is megesik) végig se gondolják mit olvasnak, csak darálnak előre és igyekeznek mindent beskatulyázni a JÓ meg a GONOSZ táborba. Elismerem nem egy shounen van, ahol ezt marha jól meg lehet tenni, ez nem az.

UI: ha ezután valahogy még visszahozzák Obitot az viszont tényleg Bullshit lesz.
-Bocs a hosszú postért.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 30, 15:38:41 írta Exkirion » Naplózva

danomics
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Válasz #9733 Dátum: 14 júl 30, 16:40:46 »

Nagyjából egyet értek Exkirionnal, annyit hozzá tennék hogy Obito egy árnyalt karakter volt, kevés volt belőle az utóbbi időben. Ezt abban értem hogy ő nem húzódott eggyik oldqlra sem igazán mindig azt tette amit az adott helyzetben jónak látott, mutatott fejlődést a karaktere rendesen, és nem szabad elfelejteni hogy kb ő az egyetlen aki nem mástól kapott elvett vagy copyzott erővel érvényesült hanem szinte csak a saját képességét fejlesztette és használta. Jó ellopta a rinengant meg volt fa eleme de azokat egy kezemen megtudnám számolni talán hányszor használta. Amikor meg Jinchurimi volt azt nem számítanám bele az nem ő volt Nevet Sasuke nem az egyetlen Uchiha mivel jelenleg összesen másfél "él" belőlük a világon Nevet  Ördögi
Naplózva
gerimaster
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Válasz #9734 Dátum: 14 júl 30, 16:46:27 »

Letéptek a Mama karját, és vele a kis fekete zetsu és elszakadt anyukájától.
Én Obitoval sose szimpatizáltam, de ez a szépen elvarrt szál és a megható befejezése...se segített hozzá, megpurcanhatott volna előbb is.
Lehet nem ölte meg direktbe a nagyobb karaktereket, de mégis kiszedte Kushinából a 9farkút, ami ha nem is végzett vele,  legyengítette és élet-halál peremére lökte, megölte a 3. feleségét, szabadon engedte a legbrutálisabb démont szülőfaluja közepén, végezni akart senseijével( csak gyenge volt hozzá).
Segített Nagato sötét oldalra rugdosásában és a legnagyobb bűnszervezet az Akatsuki megalapításában, a 3 farkú elkapásában, megölte Konant, Világháborút szított,  embereket manipulált, felélesztette a jubit elárulta Madarát is, Neji halálába is benne volt a keze, hiszen ő aktiválta a jutsut ami végzett vele, és egy tucat másik noname shinobival,
Danzo testőrei is a listáján vannak, de a végén, mikor rájött, hogy ő is egy... ürülékes báb, hisztirohamába.."hahaha akkor átpártolok az ellenséghez" módon elárulta Madarát, aki végzett vele, Naruto és Kakashinak hála élt eddig a pillanatig, hogy egy über-szuper szekrifájsz mozdulattal végre feldobja  a pacskert.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 647 648 [649] 650 651 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!