24 máj 18, 19:26:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 570 571 [572] 573 574 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1740071 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #8565 Dátum: 14 ápr 16, 20:23:42 »

a sok okosság mellet azt árulja már el valaki hogy hogyan tudott más természeti manipulációt adni a rasen shuriken-nek ? ( amit a levegő elemmel is sokáig gyakorolt és elvileg csak azzal tudja megcsinálni mert az az eleme)  Gondolkozik smirksweat + más elemmel valszeg nem is így nézne ki.....


óóó és még annyi hogy hirtelen már megy neki 1 kézzel is? :DDDDD

Naruto gondja nem az volt, hogy a szél elemmel nem tudta kombinálni, hanem, hogy úgy unblokk elemmel nem tudta. Gondolom nem sok külömbség van a szél elem hozzáadása meg a láva elem hozzáadása közt, ha hasonló alaki manipulációt csinál.
Meg hát azóta sokat fejlődött Naruto is és a chakrát is sokkal jobban kezeli. Még másokhoz is igazítani tudja, szóval nem olyan meglepő, hogy ez megy neki.
Naplózva

pete89555
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Válasz #8566 Dátum: 14 ápr 16, 20:26:49 »

Részben igaz, de a kérdésre a válasz pofonegyszerű. Son-tól kért csakrát előtte, Son-nak meg gondolom az az eleme...
Naplózva
kurama95
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 204



« Válasz #8567 Dátum: 14 ápr 16, 20:28:39 »

Azért tudott más elemet használni mert Son ( a négyfarkú aki láva stipussú chakrája van ) oda adta a chakráját és azt használta hozzá .Az hogy ilyen könnyen tudja használni az azért lehet mert benne van mind a 9 biju kis része  .
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 16, 20:31:21 írta kurama95 » Naplózva
kornel1992
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 339


koronás udvari csimpokomon mester


« Válasz #8568 Dátum: 14 ápr 16, 20:32:01 »

a sok okosság mellet azt árulja már el valaki hogy hogyan tudott más természeti manipulációt adni a rasen shuriken-nek ? ( amit a levegő elemmel is sokáig gyakorolt és elvileg csak azzal tudja megcsinálni mert az az eleme)  Gondolkozik smirksweat + más elemmel valszeg nem is így nézne ki.....


óóó és még annyi hogy hirtelen már megy neki 1 kézzel is? :DDDDD

Naruto gondja nem az volt, hogy a szél elemmel nem tudta kombinálni, hanem, hogy úgy unblokk elemmel nem tudta. Gondolom nem sok külömbség van a szél elem hozzáadása meg a láva elem hozzáadása közt, ha hasonló alaki manipulációt csinál.
Meg hát azóta sokat fejlődött Naruto is és a chakrát is sokkal jobban kezeli. Még másokhoz is igazítani tudja, szóval nem olyan meglepő, hogy ez megy neki.

nos ebben van valami mármint hogy az elem hozzáadással volt gondja de attól még nem kéne neki 1 kézzel csinálni ha jól emlékszem jira vmi olyasmit mond hogy neki ellentétes a "csakra keringetése" (most csak épp kitaláltam valamit...nemtudtam máshogy megfogalmazni) vagy valami ilyesmi
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 16, 20:32:32 írta kornel1992 » Naplózva
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #8569 Dátum: 14 ápr 16, 20:42:21 »

- Mivel a rajongók követelték, hogy legyen Sasuke-nak is Rinnegan-ja, függetlenül mennyit rontana a Rinnagan képéről, persze hogy kapott.

Ez egy marhaság és remélem te sem gondolod komolyan. Kishimoto pont az az ember, akit rohadtul nem érdekel mit gondolnak a fanok és ez úgy unblokk igaz minden híresebb, magára valamit is adó mangakára. Az a mangaka, aki a fanok elvárásai alapján ír, ahhelyett, hogy a saját ötleteit vinné bele, az ott köt ki, mint a Bleach és társai, hogy az egész egy hulladék lesz, ami nem szól semmiről és a karakterek is olyan power upokat kapnak, ami nem illik hozzájuk. Lásd: Kenpachi most, hogy a Bleachnél maradjunk.
Ha Kishi a fanok kedvére írná a mangát, akkor Tobi nem Obito lett volna és Neji még mindíg élne.
Az, hogy néha olyan dolgok történnek, amiket előre meg lehet mondani, az azért van, mer ismerjük a karaktereket és, hogy milyen a stílusuk és, hogy kb merre fejlődhetnek a személyiségük függvényében.
Amint megtudtuk, hogy a Rinnegan a sharingan fejlődése kb egyértelművé vált, hogy végül Sasuke is el fog jutni idáig.
Az pedig, hogy Kishi néha elfelejt valamit és a fanok esetleg emlékeztetik rá, pl: hogy Kakashi Sahringanja vakulhatna már, azzal pedig semmi baj, ő is ember.
A dragonball írója, Toriyama-sensei, egész SSJ szinteket, meg karaktereket felejtett el itt-ott.

Pont azért nem hoztam fel példát, mert nem akartam, hogy chakra off miatt moderálgasson, de ha neked így jó, ok!

"Az a mangaka, aki a fanok elvárásai alapján ír, ahhelyett, hogy a saját ötleteit vinné bele, az ott köt ki, mint a Bleach és társai, hogy az egész egy hulladék lesz, ami nem szól semmiről és a karakterek is olyan power upokat kapnak, ami nem illik hozzájuk."

Bocsi, de kb 200 fejezet óta pont, hogy ez megy a Naruto-ban, hogy ész nélkül mindenki kap power-up-t orrba-szájba, ráadásul úgy, hogy mindezt csata közben nulla edzéssel, akinél meg próbál valami "magyarázatot" adni hogy eddig miért nem csinált semmit s most miért kap power-up-ot, ott meg bullsh*t megy a javából.

"Ha Kishi a fanok kedvére írná a mangát, akkor Tobi nem Obito lett volna és Neji még mindíg élne."

Kakashi-t is sokáig halottnak hitték, majd feltámasztották az arc végén, szóval addig ne mondj semmit Neji-ről, amíg vége nem lesz, mert akkor az lesz, mint Orochimaru-nál, akit szintén kb 100-150 fejezettel később visszahozott Kishi. Obito-t meg a nagyon fanok-on kívül senki sem fogadta el, nem véletlenül, ugyanis az egyetlen "bizonyíték", melyre mindent alapoztak, az nem más volt, minthogy "jé, van egy sharingan-ja, biztosan Obito", s ez volt a nagy utalás. WOW, ennyi erővel lehetett volna Shisui, Izuna - ha már Madara is túlélte és mindenki halottnak hitte -, Danzo stb, akiknek ráadásul komoly indokaik is voltak, s nem egy elcseszett pedofil Darth Vader koppintás lettek volna, mint Obito.

Ha már Obito, hogy mehetett el chunnin vizsgára ő és Rin 10-en évesen egy olyannal, aki már 5 évesen befejezte az akadémiát és 5-6 évesen már chunin volt? S ezek a számok nem random szerűek, hanem maga Kishimoto írta a Databook-jában! Szóval ennyit arról, hogy nincs gond Obito személyével, mint Tobi.

"Amint megtudtuk, hogy a Rinnegan a sharingan fejlődése kb egyértelművé vált, hogy végül Sasuke is el fog jutni idáig."

A Rinnegan-t hagyjuk, mert sok embernek inkább degenerálóan hatott, s érezhető ama izzadság, hogy csak azért tette meg az eredetileg külön Rinnegan-t a sharingan szintjévé, mert a fanok a "Naruto VS Sasuke" harcra kevésnek tartották a Mangekyo-t.

"Az pedig, hogy Kishi néha elfelejt valamit és a fanok esetleg emlékeztetik rá, pl: hogy Kakashi Sahringanja vakulhatna már, azzal pedig semmi baj, ő is ember."

Aha, szóval elvárod pl Oda-tól, Kubo-tól vagy Naoki-tól, hogy emlékezzenek mindenre és precízen írjanak mindent, de Kishimoto "ember", neki meglehet bocsátani mindent, még azt is, hogy félrevezette az olvasókat az általa írt Databook-okkal, melynek ellenére - ahogyan már fent írtam - olyan dolgok történtek meg, amiknek meg sem kellett volna.

"A dragonball írója, Toriyama-sensei, egész SSJ szinteket, meg karaktereket felejtett el itt-ott."

Aha.... most had ne soroljam, hogy Kishimoto hány embert + régebbi szabályt + jutsu-t felejtett el, mert rá menne a fél napom, mire felsorolnám.

- Persze,hogy megúszta, sőt, ha visszaolvasol a kommentekben akkor láthatod, hogy Gai lábának semmi baja, megvan mindkettő.

Hát én akárhogy nézem, ez: http://readms.com/r/naruto/672/2335/16 marhára de egy letört lábfej. Nem tudom hogy jutottatok arra a következtetésre, hogy nem, amikor még Madara is mondja, hogy "mielőtt hamuvá válsz". Ha megnézitek Gai letört lábfeje hamuként ott van.

Khm, khm, ne az előzött nézd, ha nem az aktuálisat!

http://readms.com/r/naruto/673/2343/11

Tessék, mindkét lábfej éppen, max kormorsan! kacsint

- Limbo, lásd Jony97.

Az nem a sima Limbo, hanem az egyik változata a Limbo Rengoku (Mármint, amit a Bijuuk ellen bevet). Amit itt használni akar az az alap sima Limbo. Az pedig igen jó eséllyel (vagyis inkább szerintem logikus módon) az a megnevezetlen jutsu, amivel megfagyasztotta Sasukét.
Amit a Bijuuk ellen nyom, az mindegyik ellen érvényesül. Minek nyomna egy AOE jutsut egy szem Narutora?

Most komolyan, ez olyan, mintha a "két" shinra tensei közt akarsz különbséget tenni! Az egyik kicsi, a másik nagy. Amúgy meg miből gondolod, hogy azaz a jutsu lenne, amivel elkapta Sasuke-t, amikor még a nevét sem mondta anno? Ennyi erővel lehet valami shinra tensei / banso tennin is.

S ha már ennyire hozod fel a Bleach-et, akkor had mondjam el az egyetlen, igazi különbséget a két manga között: a Naruto halál komolyan akarja venni magát és minden áron többnek akart látszani, mint ami, a Bleach meg nem, csak szórakoztatni akarja a shonen műfaj rajongóit.
Naplózva
sniccer
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #8570 Dátum: 14 ápr 16, 20:49:30 »

Kicsit igazságtalannak tartom amit az új részben tudtunk meg.  Pirul
Sasu eddig is nagyon erős volt narancskához képest és még erősebbé tették. Igan nari is erősödött de szerintem még akkor sem mér fel sasuke képességihez. Még most is könnyedén le tudná győzni szerintem.
 Pirul Gondolkozik
De amugy rettegjen Madara mert így esélye sem lesz.  ikszdé
Naplózva
Lehel94
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 368



« Válasz #8571 Dátum: 14 ápr 16, 21:00:39 »

Kicsit igazságtalannak tartom amit az új részben tudtunk meg.  Pirul
Sasu eddig is nagyon erős volt narancskához képest és még erősebbé tették. Igan nari is erősödött de szerintem még akkor sem mér fel sasuke képességihez. Még most is könnyedén le tudná győzni szerintem.
 Pirul Gondolkozik
De amugy rettegjen Madara mert így esélye sem lesz.  ikszdé

Szerintem meg Naruto Kurama felével volt olyan erős mint Sasuke.Mármint arra értem,hogy mikortól Kurama meg Narcsi puszipajtások lettek. Sasuke is erős az biztos,de szerintem nem volt erősebb Naruto-nál. Régebb persze,hogy erősebb volt Sasuke,de az utóbbi fejezetekben Narcsi bizonyitotta,hogy ő sem gyenge,és szerintem felért Sasuke-hoz erőben. Most meg ugye kb egyforma erőssek lehetnek,hisz megkapták Naruto-ban ottvannak a bijuu-k meg a senjutsu Sasuke meg sharingan+rinnengan-al szaladgáé nameg ottvan a susano az amateratsu(bát nemtudom,hogy ilyen szemmel lehet e amateratsu-zni v susanoo-zni,de ha Madar-ának ment szem nálkül is a Ssanoo,akkor Sasu-nak is menni fog ezzel a szemmel.)
Arra még kiváncsi vagyok,hogy Obito mit akar kérni Sakura-tol,szerintem megkéri,hogy operálja ki a rinnengan-t v sharingant. Ha a rinnengan-t operáltatja ki,akkor azt elkéne pusztitani,ha pedig a sharinganj-át akkor odaani Kakashi-nak.
Naplózva

Hermész madara a nevem, engedelmes úgy lettem, hogy szárnyaimat elnyeltem-Alucard
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #8572 Dátum: 14 ápr 16, 21:07:56 »

Kishimoto remélem elmagyarázza majd, hogy mi a különbség a 9pöttyös sharingan és a rinnegan között amikor a 9pöttyös sharingant is rinnegannak hívja, csak máshogy néz ki, valamint a hold is ezzel van néha ábrázolva és még azt se értem, hogy az miért lett úgy ábrázolva?
Hat útról is szó esett olyan másfél,két éve és még azóta se tudjuk, hogy mi a maradék három út csak találgatni tudunk.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 16, 21:08:38 írta Mach5 » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8573 Dátum: 14 ápr 16, 21:37:31 »

Pont ezt akartam mondani  Nevet
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/673/12 - szerintetek mit akart mondani?
Amúgy kösz a gyors fordítást. Nagyon jó lett ( most komolyan).

LOL Nevet Batai15 örülhetsz. Lehet, hogy mindenki fúziónál majd Nevet
Pont nem szeretném ezt látni...
Én nem a fúzióra gondoltam, hanem a Naruto-Sasuke kapcsolatra Nevet
- Mivel a rajongók követelték, hogy legyen Sasuke-nak is Rinnegan-ja, függetlenül mennyit rontana a Rinnagan képéről, persze hogy kapott.

Ez egy marhaság és remélem te sem gondolod komolyan. Kishimoto pont az az ember, akit rohadtul nem érdekel mit gondolnak a fanok és ez úgy unblokk igaz minden híresebb, magára valamit is adó mangakára. Az a mangaka, aki a fanok elvárásai alapján ír, ahhelyett, hogy a saját ötleteit vinné bele, az ott köt ki, mint a Bleach és társai, hogy az egész egy hulladék lesz, ami nem szól semmiről és a karakterek is olyan power upokat kapnak, ami nem illik hozzájuk. Lásd: Kenpachi most, hogy a Bleachnél maradjunk.
Ha Kishi a fanok kedvére írná a mangát, akkor Tobi nem Obito lett volna és Neji még mindíg élne.
Az, hogy néha olyan dolgok történnek, amiket előre meg lehet mondani, az azért van, mer ismerjük a karaktereket és, hogy milyen a stílusuk és, hogy kb merre fejlődhetnek a személyiségük függvényében.
Amint megtudtuk, hogy a Rinnegan a sharingan fejlődése kb egyértelművé vált, hogy végül Sasuke is el fog jutni idáig.
Az pedig, hogy Kishi néha elfelejt valamit és a fanok esetleg emlékeztetik rá, pl: hogy Kakashi Sahringanja vakulhatna már, azzal pedig semmi baj, ő is ember.
A dragonball írója, Toriyama-sensei, egész SSJ szinteket, meg karaktereket felejtett el itt-ott.

Pont azért nem hoztam fel példát, mert nem akartam, hogy chakra off miatt moderálgasson, de ha neked így jó, ok!

"Az a mangaka, aki a fanok elvárásai alapján ír, ahhelyett, hogy a saját ötleteit vinné bele, az ott köt ki, mint a Bleach és társai, hogy az egész egy hulladék lesz, ami nem szól semmiről és a karakterek is olyan power upokat kapnak, ami nem illik hozzájuk."

Bocsi, de kb 200 fejezet óta pont, hogy ez megy a Naruto-ban, hogy ész nélkül mindenki kap power-up-t orrba-szájba, ráadásul úgy, hogy mindezt csata közben nulla edzéssel, akinél meg próbál valami "magyarázatot" adni hogy eddig miért nem csinált semmit s most miért kap power-up-ot, ott meg bullsh*t megy a javából.

"Ha Kishi a fanok kedvére írná a mangát, akkor Tobi nem Obito lett volna és Neji még mindíg élne."

Kakashi-t is sokáig halottnak hitték, majd feltámasztották az arc végén, szóval addig ne mondj semmit Neji-ről, amíg vége nem lesz, mert akkor az lesz, mint Orochimaru-nál, akit szintén kb 100-150 fejezettel később visszahozott Kishi. Obito-t meg a nagyon fanok-on kívül senki sem fogadta el, nem véletlenül, ugyanis az egyetlen "bizonyíték", melyre mindent alapoztak, az nem más volt, minthogy "jé, van egy sharingan-ja, biztosan Obito", s ez volt a nagy utalás. WOW, ennyi erővel lehetett volna Shisui, Izuna - ha már Madara is túlélte és mindenki halottnak hitte -, Danzo stb, akiknek ráadásul komoly indokaik is voltak, s nem egy elcseszett pedofil Darth Vader koppintás lettek volna, mint Obito.
...

A tényeket sajnos el kell ismerni. Mindentől függetlenül te is komoly túlzásokba esel, vagyis inkább csak érződik a csalódottság a manga iránt. Meg is tudom érteni. De még mindig az a véleményem, hogy amíg ilyen jó részeket kapunk, mint az elmúlt 10-15 (persze ez is szubjektív), én magasról teszek rá, hogy honnan, hogyan csinálja a mangát. Ha továbbra is ilyen jó lesz a manga, én simán hajlandó vagyok néhány rosszabb periódust (amikből szerintem jóval kevesebb volt, mint a jó részekből) megbocsátani, pontosabban simán feledtetik azokat a jó részek.
Obitoval kapcsolatban meg egyszerűen nem értünk egyet. Max annyiban, hogy találhatott volna acélosabb indokot is, mint Rint.
Power uppok-melyik volt logikátlan? Amióta elkezdődött a háború, senki nem kapott olyan power uppot, amihez edzés kellett volna.

Szerk. :A rosszabb periódusok nálam az edos harcok (kivéve a régi kagékat), meg a juubito harc.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 16, 22:52:51 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Chob
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 227


日本のファン


« Válasz #8574 Dátum: 14 ápr 16, 23:04:58 »

1 kérdés, miért nem a mangastreames verziót fordítjátok? Elég eltérően fordít a 2 csapat és így félreérthető néha pár dolog, és ugye a mangastreames általában sokkal jobb fordítás. Most is például amikor kitér Naruto madara támadása elől, azt a két csapat máshogy fordította. Szerintem azért, ha 1 napot csúsztok a pontosabb fordítás érdekében, az jobb. Mondjuk engem nem érdekel, csak már jó párszor feltűnt ez. Amúgy ti tudjátok, lehet ezt sem ide kellett volna írnom.
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #8575 Dátum: 14 ápr 16, 23:55:10 »

Nekem akkor sem jön be ez az összejövős dolog. Narutoékat magányos farkasnak képzelem.  Gondolkozik  Viszont kiborít ha valaki ezért néz egy animét. Mert ugye ez nem slice of life. >.<#   De amúgy ami engem nagyon érdekel, hogy mit fognak alkotni. Remélem nem ilyen istenek harca lesz. Hogy szuper power upokal lealázzák a velük egy szinten lévő Madarát. Mert végre beindult, remélem innen csak jobb lesz. Akarok egy jó hosszú izgalmas harcot.  Pirul
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 17, 00:01:18 írta Hakuu » Naplózva

nclearu
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 389



« Válasz #8576 Dátum: 14 ápr 17, 00:20:02 »

"Remélem nem ilyen istenek harca lesz. Hogy szuper power upokal lealázzák a velük egy szinten lévő Madarát."
mert most nem ez történik?
Naplózva

Amyf23
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Válasz #8577 Dátum: 14 ápr 17, 00:27:49 »

Epic fejezet, a Pein harcok ota nem volt ilyen érzésem! Viszont egy csomo kérdés felmerült bennem... Kezdeném először azzal, ahogy én tudom Madarában vannak a bijuuk és Naruto csak kis részeket kapott, de kb azokkal plusz egy fél kyuubival kitesz egy Rikudou erőt wtf... Legalább jól néz ki. Aztán ez a Limbo (vagy Rinbou) kb shinra tensei de el lehetne már magyarázni h mi is. A bot ami a Nidaimébe volt beleszurva az amit Pein is használt v mi hogy ezt nem lehet megérinteni sima embernek... Végül pedig ez a fa dolog ugye régen a fából lett a 10farkú ha jol olvastam és most mégis mintha 2 külön dolog lenne, ez csak nekem fura?
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #8578 Dátum: 14 ápr 17, 06:11:50 »

Engem az érdekelne hogy akkor most Bee meghalt?
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #8579 Dátum: 14 ápr 17, 07:47:44 »

"Remélem nem ilyen istenek harca lesz. Hogy szuper power upokal lealázzák a velük egy szinten lévő Madarát."
mert most nem ez történik?
Jó az igaz, de konkrétan arra gondoltam, hogy ne legyen az, hogy a power upok miat sity-sutty legyőzik.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 570 571 [572] 573 574 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!