24 máj 18, 22:09:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 233 234 [235] 236 237 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1740111 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Morause
Vendég
« Válasz #3510 Dátum: 13 ápr 14, 16:02:17 »

soreszko úgy látom Chakra hsz-éz szándékosan hagytad figyelmen kívül vagy csak egyszerűen tojsz rá.
ÍRJÁL MAGYARUL... tudod mit jelent ez? Hogy ne használj idegesítő idegen tájszólást mint utolsó mondatodban hogy debut... ha már nekünk írsz csináld azt hogy ha elolvassuk próbáld úgy megfogalmazni hogy kevésbé angol tudok főleg a szlenget nem értők is tudják miről rizsázól... ne értsen félre senki most nem moderátort akartam játszani egyszerűen csak bosszant hogy nem értem.

Illetve hogy ne legyek itt teljesen off... nem tudom miként fognak rendesen kijönni a fejezetek de már az a kis szünet is hogy kivárjam a történéseket szétsorvaszt idegileg, most beindult vmi, és kezdtem élvezni erre szünet... csessze meg a kiadó: Technikai KO
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 14, 16:03:29 írta Morause » Naplózva
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #3511 Dátum: 13 ápr 14, 16:46:20 »

Egyébként elég valószínű, hogy Sasuke betoppanására még jóóóó sokat várhatunk. Előtte még lesz néhány sok dumálos-harcolós jelenet közvetlenül egy igen hosszadalmas flashback után és talán még egy másik szál is megjelenik. Mert mindig ez van xD
Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
Zapor
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 48


« Válasz #3512 Dátum: 13 ápr 14, 17:37:28 »

Valaki régebben fevetette, hogy Sasuke tudja-e, hogy Karin Uzumaki. Igen, Kabuto mondta el neki:
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/579/13
Kicsit lassú volt a reakcióm  ikszdé Azért kár, hogy Sasuke ezek után nem csodálkozott azon, hogy akkor Narutónak miért nem vörös a haja  Nevet
Naplózva
sinkored
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


Ichiraku Ramen


« Válasz #3513 Dátum: 13 ápr 14, 17:44:04 »

Sinkored:

Ja, az öt Kage találkozója, ami arról szólt, hogyan törlik fel Sasuek-vak egyesével a Kage-k a padlót (Raikage 2 fejezet alatt, Mizukage 1 fejezet alatt, Tsuchikage meg 1 képkocka alatt), s ahol Sasuke-t összesen 4 alkalommal kellett megmenteni (Jugo, Suigetsu, Gaara, Zetsu, Tobi).

Madara mióta badass? Ahhoz személyiség, stílus s valami alkat is kéne ami alapján kilehetne nézni belőle, hogy tényleg elbír egy 50-60 kilós fegyvert, de közben csak ugyanolyan emós stickman bishi, mint a törpiek, akiknél max egy Obito féle teleport technikát lehetne kinézni, s közben annyira meghatározó személyiség, hogy az öcsikéje mondja meg, mit tegyen. Mit mondjak, Raoh, Jagi, Akuma Shogun, Neptuneman, Freeza, Vegeta és Shin körbe röhögnék.

Eladási statisztikák alapján kijelenteni, hogy jó-e vagy nem meg epic fail, ugyanis eladásoknál nem a minőség, hanem a reklám hadjáratok diktálnak. Rengeteg sokkal igényesebb manga van, de mégsem fogy belőlük annyi, pedig még szakmai díjat is kaptak, s miért? Mert a kiadók inkább a moe rajzolású shonen-eket reklámozzák orrba-szájba, mint pl a komolyabb rajzolásúbb seinen-t, mivel azt könnyebb eladni.  Pl Twilight meg Katasztrófa Film egy kupac szemét, aranymálna díjasok, mégis többet vesznek belőlük, mint pl a Király Beszédjéből. De pl videojátékoknál is, Catherine meg God Hand is egekkel jobb, mint pl Call Of Duty meg God Of War, mégis az utóbbiakat vették kilóval, miért? Mert úgy reklámozták, hogy még a csapból is az ömlött. Arról nem beszélve, hogy mivel a fiatalok vesznek többet, így alapból ki van zárva már egy csomó manga műfaj, mint seinen meg josei. Mert ha olyan jó lenne pl a Naruto, miért nem kapott soha semmilyen díjat? Mert szakmailag pocsék. Mégis több kelt el belőle, mint pl Monster, amit mindenhol a világ legjobb mangájának és animéjének tartják nyilván, nem kevés szakmai elismeréssel és díjjal.

Morause:

Állítólag a Hirashin-al akarnak a csatatérre jutni, de mivel ugye kell a dráma, biztos, hogy akkor, amikor meg kell menteni valakit.

DasOmen:

A méretarányokról meg már ne is beszéljünk, képtelen eldönteni Kishi, hogy akkor most mi mekkora, lásd pl Juubi.

Ha már Juubi, csak nekem tűnt fel, hogy már debut-je óta nincs meg teljesen a bal karja, csak egy csonk?


http://en.wikipedia.org/wiki/Naruto


Csak neked Nevet Just for u! Csak az első bekezdést olvasd el kérlek köszönöm ^^! És itt lezártam a témát!(Ha valamit akarsz küld privátban^^)

Am tuti lesz itt még beszélgetés ikszdé. De szerintem itt majd az lesz érdekes hogy fogja Kishi össze ereszteni az ellenfeleket. Pl Madara eléggé erősnek lett beállítva, de Lee a kilenc farkú erejével meg ketté szelte mint a kés a vajat ikszdé!
Naplózva
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #3514 Dátum: 13 ápr 14, 18:35:08 »


http://en.wikipedia.org/wiki/Naruto


Csak neked Nevet Just for u! Csak az első bekezdést olvasd el kérlek köszönöm ^^!

Oké, itt van:

"Naruto (NARUTO—ナルト— NARUTO?) is an ongoing Japanese manga series written and illustrated by Masashi Kishimoto. The plot tells the story of Naruto Uzumaki, an adolescent ninja who constantly searches for recognition and dreams to become the Hokage, the ninja in his village who is acknowledged as the leader and the strongest of all. The series is based on a one-shot comic by Kishimoto that was published in the August 1997 issue of Akamaru Jump."

Erre gondoltál! ;D

Ha meg erre a Quil Award közröhejre, ami mindössze két kemény évig élt a Shogakukan, Anime Excellence Prize és más elismert, több évtizede futó díjátadókhoz képest, akkor: http://en.wikipedia.org/wiki/Quill_Awards. Ja, és az SEM a Part II kapta, hanem a Part I! ikszdé Szóval ennyit a Part II-ről. De rendben, hagyjuk a témát!

Na igen, az 5 Kage, akik közt pl A egy bijuu erejével bír nem boldogultak vele, de Lee egy rúgással leveri úgy, hogy még összecsinálja magát.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3515 Dátum: 13 ápr 14, 18:42:47 »

... De rendben, hagyjuk a témát! ...

Moderátor:

Meg kellene fogadnod a saját tanácsodat. Kb. egy oldallal ezelőtt lettél figyelmeztetve, igaz nem kékkel írtam. De most megteszem, és konkretizálom is a dolgokat:

Elmondhatod a véleményedet, de az ugyanabból kiálló, kötözködős, papagáj hozzászólások törölve lesznek, és húzom a strigulákat. Ez a fórum Narutós témáinak teljes területére vonatkozik.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #3516 Dátum: 13 ápr 14, 21:18:18 »

Sajnos nekem is egyet kell értenem. A Naruto kezd nagyon  ellaposodni. Kishi ide-oda rugdossa a szereplőket de igazából nagy fordulat vagy meglepetés már elég régen volt. Azért remélem a végére bedob valami igazán ütőset, mert nagyon sajnálnám ha a manga eltűnne a sűllyesztőbe.
Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
herbel111
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #3517 Dátum: 13 ápr 14, 21:22:54 »

Végre kezdenek a célegyenesbe kanyarodni egyes dolgok  Hümm-hümm
Kicsit szívás hogy mindig a várós részek előtt jönnek a 2 hetes szünetek,de mind1. Nagyon kiváncsi leszek hogy mit lehet kezdeni ez halhatatlan Madarával és a juubival.
Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #3518 Dátum: 13 ápr 14, 22:24:25 »

Nem tudom, hogy a többiek mit gondolnak, de én nagyrészt egyetértenék Soreszko10-zel, HA...
(((1. Normális stílusban elő tudná adni a véleményét.
2. Mindig érthetően, magyarul fogalmazna.
3. Reagálna mások véleményére ahelyett, hogy százszor leírja ugyanazt.
4. Hajlandó lenne minimális kompromisszumokra.)))

Ennek ellenére nekem (a sima Naruto-t és a Shippuuden elejét kb. Konoha megtámadásáig még anime-n követtem) a Part II eleje tetszett a legjobban, még úgy is, hogy nem néztem meg a sima anime utolsó kb. 100 részét.

A Naruto valóban eléggé ellaposodott az utóbbi időben, bár az utolsó fejezet rendesen felpörgetheti az eseményeket és adj' Isten, hogy ne csak a remény beszéljen belőlem. Végre "rendbe jöhet" a manga és megint lehet majd izgulni a részek között. Nevet

De pl videojátékoknál is, Catherine meg God Hand is egekkel jobb, mint pl Call Of Duty meg God Of War
LOL Esetleg a legelső a harmadik újabb részeinél (mondjuk teljesen összehasonlíthatatlanok).
Amúgy ha valami szakmailag nívósat akarsz, akkor szerintem kapcsold be a Duna TV-t és nézd a Sátántangót! Mosolyog
Naplózva
NaruTomi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #3519 Dátum: 13 ápr 14, 22:34:23 »

Hmm... és ti mégis erről a "hudenagyonrossz" mangáról beszéltek, és időt szántok az életetekből, hogy ilyen szép hosszú panaszt írjatok, megspékelve a szakértelemmel, illetve annak tökéletes szimulálásával. Valamit csak jól csinál Kishimoto, ha ilyen távol tőle is ennyi időt szenteltek az alkotásának..Mosolyog
(Azt már meg sem merem említeni, hogy feltételezhetőe1 fejezetből többet akaszt, mint ti 1 év kemény munkával, ami azért nem hátrány egy ilyen világban, amit a pénz mozgat..)

A fejezet nekem
tetszett, viszont felmerül a kérdés, lassan hozzá kell szokni, hogy kéthetente jön új fejezet? :/
Mégvalami, sajnálom, hogy Karin így elveszett.
Naplózva
Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #3520 Dátum: 13 ápr 15, 10:58:12 »

Még szerencse, hogy nem te vagy a mangaka. -.-"

Nem igen látok közte meg Kishi-ke közt különbséget. Majd ha Kishi legalább Oda Eiichiro vagy a Buronson + Tetsuo Hara páros szintjét nyújtja (mert ugye Naoki Urasawa meg a Youn In-Wan + Yang Kyung-II páros szinjtét max álmaiban éri el), akkor lenne jogos.

Amúgy meg nem tudja, hogy ezek a "Golden Week"-ek mikor szoktak lenni? Mert ha jól emlékszem tavasszal szokott lenni, s akkor nincs semmilyen manga sem.

Elég baj ez neked, mert akkor nem azt a mangát olvasod, amit én...
Eichiro Odával meg nem dobálóznék, a One Piece első két újvilágos Arc-ja a nullát súrolja alulról. Mosolyog

Ahah, mintha Kishi-ke bármit letudott volna tenni az asztalra a Pain Invasion Arc óta (ami óta ugye kb 200 fejezet telt el). Sőt, pont hogy azóta megy lefelé a manga színvonala. Fanservice orrba-szájba, sudden ass-pull-okkal, amikre semmi utalás nem volt s flash back-ekkel meg plot hole-okkal próbálja kimagyarázni a mangaka még ha szembe is megy a saját történetével (pl Kakashi 5-6 évesen chunin volt már, Obito meg Rin csak 9 évesen lettek genin-ek, de együtt mennek chunin vizsgára? Jól van, kár volt akko írnia Databook-ot Kishi-nek, ha úgyse emlékszik rájuk) tömeges feltámasztások, a legendás emberek meg nagyágyúk megerőszakolása (lásd Hanzo, Deidara, Edo Kage-k ect), Garry Stue karakterek tömege (lásd Kabuto, Madara, Obito ect). Emellett igen gáz, hogy a régi megölt karaktereket hozza vissza ahelyett, hogy végre kezdene is valamit azokkal, akiket már 50-100 vagy még több fejezet óta is hanyagol s nem csinál velük semmit (lásd Tenten, Shino, Kiba, Neji - mert mit mondjak, marhára meg lehet siratni egy olyan karaktert, aki a Part I óta SEMMIT sem csinált csak állt a háttérben -, Temari, Karui, Kitsuchi, Kurotsuchi stb) pedig vannak köztük újak is, s ezért marhára megérte, shipping fanservice mely nélkülöz bármilyen logikát (lásd Karin, aki ugye "nem törődik többet Sasuke-val" miután 2-szer is majdnem megölte), Sasuke-val azt semmi tudja már a mangaka, hogy mit akar, egyre több benne a drawing fail-ek, a csaták 70-80%a offsceen alatt zajlottak le (lásd pl 7 kardforgató). S hogy "minél látványosabb" legyen, kidobta a kukába a ninja témát s elment egy ilyen "Pedofil Hold Démon Király Vs Világbéke Királynő Apokalipszis" dragon ball "robbantsuk föl mindent" irányba. Mert hogy sokkal jobbak voltaka  csaták a Part I-ben, amikor még tényleg nem az számított, ki robbant nagyobbat, az fix.

Emellett a "háborúnak" már Kabuto legyőzésével vége lett, mivel 4 milló a 2 ellen  már rég nem számít háborúnak, max csatának, s igen szomorú, ha egy háborúban csak a fő gonosz tud csatát nyerni a jók ellen, miközben ott volt kb féltucat másik a rossz oldalon. Ennél még a Bleach is jobb volt az Arrancar saga-ban, mert ott legalább Ayon legyőzött (ha nem is ölt) 4 hadnagyot (Hisagi, Rangiku, Hinamori meg Iba), Choe Neng meg Ikkaku legyőzése mellett még egy tornyot is elpusztított a négyből - ergo még a célját is elérte -, Tosen meg Komamura-t verte le s végül Hisagi-nak kellett megmentenie Komamura-t, hogy Tosen ne ölje meg + még egy pár.

A One Piece-es Marineford háborúról már ne is beszéljünk, ott legalább 2 olyan halt meg a jók oldalán, akik még számítottak is valamit (nem pedig az ilyen Neji-k féle 200-300 fejezet óta tökömet vakarom oszt csá), s jó volt látni egy háborút, ahol a jó oldal veszít.

Szóval Kishi mangája már kvázi Pain Arc óta halott (megjegyzem, mások szerint meg már a Kazekage Rescue Arc óta halott), az meg, hogy Oda Fishman Arc-ja megosztotta az olvasókat csak annyit, hogy ő legalább csak 1 arc-ja nem sikerült, Kishi-nek meg egy egész Part II.

Először is: a szereplőkkel kapcsolatban csak annyit tudok mondani, hogy ez egy TÖRTÉNET központú manga, aminek az az ára, hogy  ha sok karakter van, akkor egyszerűen nincs idő és lehetőség minddel kellőképpen foglalkozni, mert a cselekmény rovására menne és akkor meg azért rinyálnál itt, hogy nem szól semmiről az egész és nem halad a történet. Ha engem kérdezel ez sokkal rosszabb lenne, mint a jelenlegi helyzet. Mosolyog
Jah és gratulálok hozzá, hogy sikerült kiemelned az összes olyan karaktert, akik sose voltak szerves részei a történetnek és soha nem is az volt a rendeltetésük. Nevet

Másodszor: közel 14 év és 627 fejezet után én elnézek Kishimoto senseinek egy ilyen jelentéktelen dolgot, mint ez a Kakashis baki, és szerintem sokan vannak még így ezzel, de hozzá tenném még azt, hogy a databook, amire most hivatkoztál sokkal korábban készül, mint a fejezet, aminek kapcsán felmerült ez a probléma és ugyebár lévén, hogy kishimoto a mangaka, szíve joga egy évekkel korábban írt databook adatainak megváltoztatása. Mosolyog

Harmadszor: ha már One Piece xD, a két halott alatt nyilván Shirohigét és Ace-t érted, már bocs, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy Marineford előtt ők ketten együtt hány fejezetben szerepeltek, persze abban egyetértek, hogy fontosak voltak, de nem szerepeltek többet, mint Neji, sőt, ha ilyen értelemben nézzük valószínűleg Neji volt az aktívabb karakter és lehet, hogy számodra nem jelentett semmit, de vannak bőven mások, akiknek igen. Mosolyog

Naplózva

Venator
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Válasz #3521 Dátum: 13 ápr 15, 11:50:51 »

Navégre, vártam már ezt a fejezetet, szerintem kicsit hosszúra nyúlt ez a Hashirama-visszaemlékeszés, de talán kellett is.  Szerintem az elképzelhetetlen, hogy edo-s zombiként akárki is tovább éljen a shinobik között, úgyhogy szerintem az összes Hokage-t muszáj lesz megölni. Íme az elképzelésem: Mivel Obito tudja az Edo feloldását - Kabuto által - genjustuval elkapja Orochimaru-t és őt meg a 2. ; 3. ; 4. Hokagét kicsinálja, de mivel Hashirama függetlenítette magát ezért ő megmarad és így kábé egálban lennének az erőviszonyok: Naruto, Sasuke, Hashirama vs Madara, Obito, Juubi. Hashirama talán valahogy magával viszi a halálba Madarát. Narutoék meg az ajándékkal felturbózva legyőzik a maradékot.
Sasukét nem öletheti meg Kishimoto, mert szerintem nagy pazarlás lenne részéről egy ilyen epic csatát kihagyni, mint egy Naruto vs. Sasuke, ami kábé azóta várat magára, hogy Sasuke lelépett a faluból.
Amúgy valaki elmagyarázná, hogy akkor most milyen rész lesz a szünet utána? Mert ugye a manga végén dupla epizódot említenek, de most kiraktátok a Naruto-kun hírek közé, hogy nincs dupla fejezet, akkor ez ilyen utólagos bejelentés és ez a végleges?
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3522 Dátum: 13 ápr 15, 12:00:16 »

Moderátor:
Az egymás piszkálásával fáradjatok privát üzenetbe! A manga jelenlegi történetszálát nem érintő "vitákkal" pedig a "Naruto duma" témába. Természetesen az ismételgetés ott is tilos.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
lina22
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 554


Ne akard megoldani a világot... Élj benne!


WWW
« Válasz #3523 Dátum: 13 ápr 15, 18:01:14 »

Nehéz kibírni megint ezt a két hetet, de már nagyon várom a folytatást!!

Igen én kérdeztem, hogy Sasuke tudja-e hogy Karin Uzumaki-e, és megnéztem a mangában amit küldtél, és jéé tényleg, teljesen kiment a fejemből.  ikszdé
Az pedig, hogy Kabuto elmondta neki h az átlag Uzumakiknak vörös a hajúk, így sosem merült fel benne a kérdés, hogy és Narutonak? de aztán az is lehet, hogy most már rájött, hogy a Yondaime az apja.  ikszdé

Mert a part 1 Narutoban azt hiszem párszor Sasuke is hallotta, hogy mondták neki h te hasonlítasz a legjobban a negyedikre. Aztán ki tudja.

Én arra számítok, hogy Naruto kifárad, és épp halálols sebet kapna, de ekkor megjelenik a csipet csapat, és Sasuke megmenti a dobét  ikszdé aztán meg jól összeveri, hogy milyen béna, na vicceltem Nevet

De én valami ilyesmire számítok.
Naplózva

Önfeláldozás... az igaz shinobi névtelenségbe burkolózik...és az árnyak közül védelmezi a békét!
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #3524 Dátum: 13 ápr 15, 18:13:03 »

És vajon ha Sasuke megjelenik akkor hagyni fogják harcolni? Mert ugyebár ha már körözött ninja a minimum lenne, hogy azonnal elfogják, de hát ez valószínűleg nem fog megtörténni xD
Ez a Sasuke megmenti Narutot kép az én fejembe is megjelent, bár elég nagy klisé lenne. De viszont ha a hokagék színre lépnek + Naruto + Sasuke (mert hát azért ő is tud valamit) + Orochimaru + Sasuke 3 bohóca + a megmaradt shinobik mind összesen két embert támadnak az elég gyors menet lesz, szóval Kishinek még út közben el kéne tüntetnie párat. Nevet
Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
Oldalak: 1 ... 233 234 [235] 236 237 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!