24 máj 18, 13:24:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 242 243 [244] 245 246 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 961685 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3645 Dátum: 13 júl 08, 18:20:00 »

Lew hogy állsz a melóval, kész van már  az oltár amit nekem állítasz? ^^

Az arany tömböket épp most faragják " Éjfél " alakúra. Amúgy jól halad. A napkeleti bölcsek ma hoztak mirhát meg tömjént, de aranyat nem, mert válság van :S

A meló meg csak a szokásos =D sz@r :DD
Naplózva


Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #3646 Dátum: 13 júl 08, 18:22:39 »

Nem baj amúgy sem szeretem az aranyat. A szoborra való épp elég. Nevet

Azért vigyázz a bőrrákkal. Nevet
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3647 Dátum: 13 júl 08, 18:27:27 »

Laterneman, most függetlenül a konkrét esettől, azért az áldozat lehetséges közrehatásáról jó pár viktimológus és szerző tudna veled vitatkozni.  Mosolyog


Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3648 Dátum: 13 júl 08, 19:45:53 »

Idézet
Az erőszak áldozata sosem hibás.

Utópiában talán nem. Egy teljesen tökéletes társadalomban nem is létezne soha bűncselekmény, ott valóban mindenki halálrészegre ihatja magát bárhol és bármikor. De tökéletes társadalom nincs, csupán különböző mértékben romlottak léteznek. Egy bölcs ember pedig nagyjából tud számolni a lehetőségekkel: mi történik, ha ezen a fesztiválon iszom még egy kis vodkát? Kimenjek-e éjszaka a Margit-szigetre egyedül kóborolni? Elfogadjak-e idegentől bármit is? Az okos emberek képesek felmérni egy-egy társadalom jelenlegi helyzetét, és nyilván máshogy fognak viselkedni egy pakisztáni szegénynegyedben, egy alja néppel telelévő fesztiválon vagy egy királyi esküvőn. Szóval bűnös valóban csak a bűnös lehet, hibás azonban mindkettő, bár ez esetben a lány inkább csak buta volt.

Na, de zárjuk le azt a témát. Rájöttem, hogy teljesen kifordult a világ önmagából. Hihetetlen, de rendesek és gyorsak voltak a TO-n. Nevet Öt perc alatt elintéztem mindent. VÉGRE.

A gyakorlati füzetemben meg olyat írnak, hogy a hallgatónak legalább egy részben önellátó és egy önellátásra teljesen képtelen beteg teljes alapápolását kell végeznie. Azt hiszem, valakit meg fogok ölni. Szomorú
Naplózva

Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3649 Dátum: 13 júl 08, 20:08:27 »

Azt viszont még nem értem, hogy honnan jött ez a hibás-nem hibás gondolat?

Azt hiszem, Aes mondta ki nyíltan, vagy előtte is már valaki, hogy a lány is hibás, amiért meg lett erőszakolva, erre pedig kb két táborra oszlott a kommentelők nagy része, miszerint hibás volt, vagy nem volt. Természetesen nem volt. Mosolyog
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #3650 Dátum: 13 júl 08, 20:31:41 »

Engem leginkább az döbbentett meg, hogy mennyire benne van a társadalmunkban az áldozat hibáztatása, és ezzel együtt a rape kultúra.
Tehát döbbenet volt, hogy ezek így fel sem merültek:
•   egyáltalán az, hogy valaki beírta volna, hogy: „fú durva, szegény csaj”, vagy bármiféle szimpátia
•   hogy milyen egy összeszedetlen társaság volt a biztonsági szolgálat
•   hogy mennyire egy bürokratikus szar, amiben élünk, amiben kvázi haza kell mennie a nemi erőszakot átélt lánynak, mert aznap már nincs ügyfélfogadás
•   hogy kb. teljesen neutrálisan viselkednek az emberek az erőszak áldozatával

Ehelyett mi volt már a legelső hozzászólás (majd az azt követő többi)?
•   a lány hibás
•   a buták megérdemlik, hogy megerőszakolják őket, mert csak ebből tanulnak
•   ne rinyáljon utólag az, akit megerőszakolnak, mert az ő döntése volt, hogy ide, vagy oda ment
•   az egész egyébként is kamu (ami egyébként nem igaz, az ügy még most is folyamatban van, nem várt vele egy évet, mint ahogy azt valaki nagyon szellemesen megjegyezte, a történettel várt csak, de nyilván azért mert évente egyszer van csak fesztiválszezon, és arra akarta időzíteni)
•   mit hordhat és mit nem egy nő, meg hol és mikor tartózkodhat, mit csinálhat és mit nem (itt azért szeretném tudni, hogy egy fesztiválon (!) egy teljesen átlagos fesztiválozó csaj mit is csinált rosszul. Mert nem arról van szó, hogy a gettó közepén ment végig meztelenül, hanem részeg volt egy olyan eseményen, aminek kvázi ez a célja)
•   hurrdurrkodó fotelharcoskodás, hogy ki mit csinálna a bűnössel, ki hogyan irtaná ki

Szóval ja. Mindegy, én is lezártnak tekintem, mert azért ez sok volt egy napra.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3651 Dátum: 13 júl 08, 20:35:08 »

Azért Laterneman ne mond, hogy te nem erre készültél? Már amikor belinkelted, tudtam hogy gman azt fogja írni következőleg, hogy a " csaj a hibás " és utána meg megy a többi flame, elég nagy valószínűséggörbével operált, be is jött, ne mond nekem hogy te ezt nem láttad előre. ^^

Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3652 Dátum: 13 júl 08, 20:57:51 »

Szerintem, Lámpás, itt csak te hurrdurrkudsz. Igazából már senkit nem érdekelt a téma, de leírod ezredjére is ugyanazt. Miért is?

Ja, mert lehet a társadalmat szidni, hiszen a csúnya emberek nem foglalkoznak azzal, hogy valakit megerőszakolnak egy fesztiválon, meg amiért halálra akarják ítélni a 10 éves gyerekeket ásóval agyonverő személyeket. Szomorú
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3653 Dátum: 13 júl 08, 21:19:43 »


Jó ez a Walteres avatár =)
Naplózva


Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #3654 Dátum: 13 júl 08, 21:24:53 »

Azt hiszem meg is halt a téma. Most elkezdhetünk izélni hogy ki fagyasztotta be. :o

Az első dolog ami eszembe jut hogy ma tudtam meg, hogy 2014től vaalószínű nagyon felfog a földek ára emelkedni, mert már külföldiek birtokába is eladhatóak lesznek.

Lew pedig nem értem miért ezt a csúnya színű hátterűt választotta, de tényleg nem rossz. Nevet
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #3655 Dátum: 13 júl 08, 21:34:02 »

Nekem meg a megerőszakolós témáról eszembe jutott, hogy milyen ijesztő dolog történt ma velem.  >.<#
Az egyetemen voltam és ugye mivel vége a vizsgaidőszaknak teljesen kihalt az egész. Egy üres folyosón pakoltam a táskámba, amikor jött egy pasi és nagyon megnézett. Utána ment tovább én meg elmentem az ellenkező irányba, mert el akartam még menni a mosdóba. Beültem és erre láttam, hogy egy árny elsuhan a WC ajtó előtt, de hangot semmit nem hallottam. Utána kijöttem, kivettem a fülbevalómat, kezet mostam, rendezkedtem stb. A WC fülke ajtaja nagyon nyikorgott ezért ki akartam úgy nyitni ahogy a többi volt és akkor láttam meg, hogy az a pasi ott állt a másik WC fülkében nyitott ajtónál. Annyira megijedtem, hogy ész nélkül kimenekültem. Szerintem vmi perverz volt.  >.<#
Naplózva


MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #3656 Dátum: 13 júl 08, 21:51:14 »

Szerintem a te hibád volt, köztudott, milyen veszélyes egyedül WC-re menni. (irónia off) Azért ha máskor is látod, szólj valakinek a portán vagy valahol.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3657 Dátum: 13 júl 08, 22:07:00 »

Éjfél, előző félévben még így voltak a beugró kérdésekben:

44.   tagállami polgárnak nem minősülő külföldiek termőföld tulajdon szerzése
7. § (1) A külföldi magánszemély és jogi személy termőföld tulajdonjogát – tagállami állampolgárok kivételével - nem szerezheti meg.
8. § A külföldi az önálló ingatlanként (földrészletként) legfeljebb 6000 m2 területtel kialakított tanya tulajdonjogát a termőföldnek nem minősülő más ingatlanokra vonatkozó külön jogszabályok rendelkezései szerint szerezheti meg.

45.   a tagállami polgár termőföld tulajdon szerzése (Tft.)
7. §. (2) A belföldi magánszemélyre vonatkozó szabályok irányadók azon tagállami állampolgárra,:
1. aki önálló vállalkozó mezőgazdasági termelőként kíván letelepedni Magyarországon, és
2. legalább három éve folyamatosan, jogszerűen Magyarországon lakik és
3. folytat mezőgazdasági tevékenységet.


Azóta nem néztem utána hogy mit akarnak változtatni rajta.

Jah és köszi Lew.  Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 júl 08, 22:09:30 írta Syzygy » Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #3658 Dátum: 13 júl 08, 22:30:10 »

Ez még nagyon új keletű dolog Syzy, de jelenleg úgy szól a fáma hogy változni fog.
Naplózva
Arysha
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 201


Otaku o~baa-chan/Gea jobbkeze :D


« Válasz #3659 Dátum: 13 júl 08, 23:18:00 »

...
A 40-50 közötti nők,  félnek és undorodnak a békáktól.
...
Cáfoljatok meg.
Én nem félek tőlük, se semmilyen csúszó-mászótól. Nevet
Naplózva

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó. Egyszer majd úgyis az lesz...
Oldalak: 1 ... 242 243 [244] 245 246 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!