24 máj 23, 21:01:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 55
  Nyomtatás  
Szerző Téma: AMV-k és egyéb animációk  (Megtekintve 175916 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
kana-chan
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 812


.мคoo.


WWW
« Válasz #45 Dátum: 08 nov 08, 08:53:44 »

még mindig az én vidimről van szó? x'DDD
nemhittem h. ennyit lehet beszélni róla O_o" keressek egy másikat is? ellenétek egy hétig megin'.. na..na?  kacsint x'DDD
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #46 Dátum: 08 nov 08, 12:32:01 »

http://www.youtube.com/watch?v=hGoZ93OmOJo

Én most ezt találtam, nekem annyira tetszik az egész, milyen szépen szemlélteti a személyiségváltásokatXD
Naplózva
kana-chan
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 812


.мคoo.


WWW
« Válasz #47 Dátum: 08 nov 08, 16:15:51 »

Ez volt con-os AMV versenyen is nem? vagy nemtom de nekem nagyon ismerős : D
Am. jó vidi.. szerintem.. de én eléggé laikus vagyok mint tudjuk.. x'D
nagyjából annyi nálam a bírálás h. : jó e a zene megh. hogy van összevágva.. ésööö... hát ennyi x'DD
Naplózva

luggeriano
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104

I HERD U LIEK MJUZIK WHALEZ


WWW
« Válasz #48 Dátum: 08 nov 08, 18:22:42 »

A Mondo szeptemberi számában inditott AMV-s rovatunk témáját videóban, részletesebben és AMV példákkal taglalva készitettem egy tutorial videót, ami nemrég készült el.  Akit érdekel a bővitett tartalom a cikkemhez képest az alább, a képbe kattintva szedheti le.

Technikai infók:

Videó: VB 5-700 kbit/s x264-es MP4
Hang: 96 kbit/s HE-AAC
Időtartam: 39:02
Méret: 220 Mb

Naplózva


Hiei
Vendég
« Válasz #49 Dátum: 08 nov 08, 22:35:29 »

Meg néztem a tutoriálodat nem fogok hazudni nem szokásom... na jó dexDD.

Először is nem értem miért keverted bele a sony vegast és programokat illetve annak bemutatását ha az amv történetét akarod bemutatni.<---- tudom hogy avval csinálja a nép többsége de akkor sem illett bele a videóba. Azt értem hogy be akarod mutatni a lycxgcsdg meg az egyébb effecteket de akkor azt elmagyarázhattad volna kicsit érthetőbben jobban illusztrálva. Nekem ez még mindig nem jött le rendesen.
Ami még engem zavart az néha a hosszú sötétség a szöveg megjelenése előtt néha azt hittem lefagyott a cuccxDD. Talán ennyi volt a negativumom.

Nagyon jó amv-ket választottál  csak  pár db volt amiket nem láttam és nyugodtan mondhatom amatőr ként is hogy alap amv volt az összes. Ami pozítivum volt a műfajon kénti bemutatás és illusztrálás itt jó volt hogy felsoroltad a lynfdagbasdg esxDD dolgokat... a képi megjelenés és minőség vágás és egyéb korrekt volt.

Talán még annyi hogy nekem kajak olyan volt a hangod (már ha a tied volt...) mint a srácé aki a pc-s játékokat szokta fikáznixDD.

Összeségében elég jó ismeret terjesztő dolgot alkottál kicsit hosszú lett de nem bántam meg hogy megnéztemxDD.

Esetlegesen ha eszembe jut még valami majd írok rólaxD.
« Utoljára szerkesztve: 08 nov 08, 22:36:27 írta Hiei » Naplózva
luggeriano
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104

I HERD U LIEK MJUZIK WHALEZ


WWW
« Válasz #50 Dátum: 08 nov 09, 02:29:45 »

Meg néztem a tutoriálodat nem fogok hazudni nem szokásom... na jó dexDD.

Először is nem értem miért keverted bele a sony vegast és programokat illetve annak bemutatását ha az amv történetét akarod bemutatni.<---- tudom hogy avval csinálja a nép többsége de akkor sem illett bele a videóba. Azt értem hogy be akarod mutatni a lycxgcsdg meg az egyébb effecteket de akkor azt elmagyarázhattad volna kicsit érthetőbben jobban illusztrálva. Nekem ez még mindig nem jött le rendesen.
Ami még engem zavart az néha a hosszú sötétség a szöveg megjelenése előtt néha azt hittem lefagyott a cuccxDD. Talán ennyi volt a negativumom.

Nagyon jó amv-ket választottál  csak  pár db volt amiket nem láttam és nyugodtan mondhatom amatőr ként is hogy alap amv volt az összes. Ami pozítivum volt a műfajon kénti bemutatás és illusztrálás itt jó volt hogy felsoroltad a lynfdagbasdg esxDD dolgokat... a képi megjelenés és minőség vágás és egyéb korrekt volt.

Talán még annyi hogy nekem kajak olyan volt a hangod (már ha a tied volt...) mint a srácé aki a pc-s játékokat szokta fikáznixDD.



Nos akkor menjünk sorba.

1. A Vegast azért kevertem bele a képi anyagba mert az AMV-s zsargont magyaráztam el vele. A Mondos cikkben is volt egy sűritett AMV-s szlengszótár a syncekről, egyebekről és az olyan technikai szavakat mint timeline, fps, frame, felbontások, képarány jobbnak láttam vágóprogrammal szemléltetni. A 3 sync alá egy arra jellemző AMV-t tettem oda hogy ne a sötét képernyőt bámulja a néző miközben hallgat.  - Beatsync -> Benyó AMV-je ahol szinte arra épitett. Lipsync -> tblack Petit Love-ja ahol elég sok pontos szájszinkron vágás van mint jó példa, és végül atis - 8 óra munkája a lyricre mivel poén AMV és zinte a magyar dalszövegre épit a jelenetekkel. Elnézést ha túl kevésnek találtad ezt a magyarázatot.
Plusz Effektelt AMV-re velho Dark Desire videója lett betéve és mikor felvezettem a szöveggel az effektes AMV-ket, mint a purecut "ellentétét" betettem egy időre a Vegas (vágóprogramunk gyári effektjei szövegre és igen önző célzattal a vegasom képlopatát ezennel elnézést kérek minden Adobe Premiere, Ulead és MAgix-ot használótól ikszdé) majd az AE képét mivel az már professzionálisabb direkt effektező program. És erre pont jó példa velho műve.

2. Amint láttad törekedtem CSAK magyar AMVART-os emberkék műveiből példát berakni. Tudom vannak sokkal kúlosabb/ jobb / tartalmasabb külföldi AMV-k, de ha már magyar közösség vagyunk és van  megfelelően jó minőségű példának való akkor legyen az benne. Amiket beleválogattam szinte kivétel nélkül conon is Top-ba bekerült, levetitett AMV-k, a legtöbbje közismert is (neten). Örülük hogy tudtam neked pár új AMV-t is mutatni ami műfajra jó példa.

3. Hosszú sötétség? Hol? tudnál irni időt(ket)? Voltak átmetnetek, pl. amikor egy-egy altémának a cimét beraktam és igen, nem rögtön tűnt el-fel egy-egy ilyen cim hanem lassan. Nyugi a gépem birta a strapát inkább a végén az MP4 render dolgozta meg kicsit.

4. Igen az én hangom volt. Én vettem fel a szövegemet, vágtam össze az AMV-ke, rendereltem stb. Mosolyog A rossz PC-s játékok sorozatról hallottam már de soha nem néztem még meg, szóval nincs róla tapasztalatom mennyire "másoltam" a srác hangját. Ez sztem a mikrofon miatt volt vagy hasonló a hangszinem.

5. Minőség. Elvárható alapnak tartom hogy nézhető kép és hangminőségű videót adok ki a kezeim közül csakúgy, mint AMV-t szoktam. Nyáricon óta áttértem az egyre felkapottabb MP4-es tömöritésre.  Az MP4 kis méretben jó minőséget tart meg, csak sokáig tart kikódolni de még igy is megéri.

zárszónak most annyit hogy lehet ezt pár ember fogja megnézni össz-vissz itt vagy a többi fórumon, ahova még linkeltem, de ha már kicsi plusz infót adott vagy helyretett valamilyen fogalmi tévedést, már akkor megérte a belefektetett pár napi munkám.
Naplózva


Hiei
Vendég
« Válasz #51 Dátum: 08 nov 09, 03:13:19 »

Többen megfogják nézni szerintem mint godnolod és akit kicsit is szívén hordja az amvket az biztos...
Mp4el a kodoláson felül még az a baj hogy kevés lejátszó támogatja amúgy jó. Abban meg hogy az amv legyen jó minőségű egyet értekxDD. csak sajnos a régi animeknek nincs tökéletes minősége.
Avval meg nincs baj hogy magyar amv-t tettél bele jobb is a hazai dolgokat hírdetnixDD.

További sok sikert az ilyen jellegű videókhozxDD.
Naplózva
luggeriano
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104

I HERD U LIEK MJUZIK WHALEZ


WWW
« Válasz #52 Dátum: 08 nov 09, 15:34:35 »

Hát, remélem hogy páran mutatnak annyi érdeklődést majd. Igazából azoknak hasznos ez, aki

1. egyáltalán nincs tisztában a fogalmakkal, az alapinformációkkal sem tehát csak laikus műélvező néző.ű
2. eljátszott az AMV készités gondolatával már de elméleti és technikai alapok miatt nem mert belevágni
3. AMV (W) zget magának vagy baráti körének és fogékony a pontosabb, vagy hasznos infókra

Tippem szerint a legtöbb érdeklődő vagy akire hatni lehet ezzel a videóval, az az 1. és 2. -es esetből várható, mivel az AMW-s közösségben gyakori jellemző a makacsság-büszkeség (mit pofázik ez hogy mi a jó amikor úgy van jól ahogy én csinálom eset Nevet) vagy a lusta hozzáállás, hiába rakod a hasznos-korrekt infókat tálcán ezen célcsoport elé. Az újságban is a cikksoroazt ezért van és lesz hogy minél több csatornán keresztül "csorgassuk" az infókat és a "how-to"-t a friss vagy potenciális AMV-sek fejébe. CSak ugye egy tutorial videó vizuálisabb, nagyobb mozgástered van, mint egy irott, tömöritett cikkben illetve rakhatsz bele AMV-t, videót,akármit példának bele ha úgy akarod. Az újság statikus és passziv médium.

Mp4 gondot okoz? ikszdé Use Media Player Classic, KMplayer, Mplayer vagy VLCPLayer. Akinek épkézláb kodekpakk van a gépén (ffdshow, K-Lite, CCCP) annak nem gond az MP4 sem.Mosolyog Max vas dolga lehet még bár tesztelgettük egyszer madfist kollégával, hogy mekkora bitrátájú MP4 még az ami elment az ő ősrégi Athlon 1100 Mhz-es prociján fél gigával Nevet Megsúgom: kb. 7-800 kbitnél volt az alsó határ. Ez a tutorial meg kicsit alacsonyabb szóval elviekben ha van fent normális kodekpakk és lejátszó akkor kisebb gépeken is élvezhetően kéne mennie....Igazából nem is az MP4-el van a baj, mert az csak egy konténer hanem a benne levő x264-es anyaggal. Ahhoz kell a megfelelő kodekpakk.

Igen, a régi művek DiVX, Xvid AVI-k vagy az igazán ősiek bélyegmozis kis MPG-ek Mosolyog Nekem is van pár ilyen ősi alapművem meg ORG-ról.

Magyar oldal, magyar tutorial, magyar közönségnek akkor első körben legyenenek magyar AMV-k. Ettől függetlenül simán elkészithető a műfaj ismertető a legismertebb/epicebb külföldi AMV-kre hangszerelve is.


Naplózva


Hiei
Vendég
« Válasz #53 Dátum: 08 nov 09, 15:48:59 »

Azt hiszem az mp4 ebben az esetben azért nincs baj mert ha ismeri az amv-t akkor feltehőleg ismeri az animket is ahhoz pedig kell a sok packxDD.
Igazából az a baj hogyaz amv teljes minőségében élvezhető a legjobban viszont ezt a you tube nem teszi elérhetővé egyenlőre... és letölteni egy adott amv-t elég körülményes és lusta emberek(én) nem csinálja ezt megxDD kivéve ha elém teszik a direct linketxDD.

Személy szerint az első csoportba tartozom szeretem az amv-t mint néző nem igazán értek a készítéshez és lusta vagyok megprobálni isxDD.
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #54 Dátum: 08 nov 09, 19:50:21 »

No hamár így linkelgetünk tutort, az ART-os csokorból, én is beteszem a sajátomat. Ez azok közé teendő, amik kezdő felhasználóknak készültek. Vegas alapdolgit írja le, én ebből egy kis szeletet vállaltam, az átmeneteket és a media generatorokat. Annak ajánlom, aki belekezdene az amv készítés művészetébe, de nem igazán tudja, hogy mit, hol és hogyan csináljon Mosolyog
http://feherke-chan.extra.hu/transitions+mg_tutor.mp4

ragozni nemtok, ezt nézzétek el, illetve beragadt a beszélőkémbe az "ő" billentyű kacsint
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #55 Dátum: 08 nov 09, 22:49:29 »

x'DD nemértessz  bunshin xDD
johh akk máshogy...
hacsakritmusra.. és  csak ugyanarra a ritmusra  ment volna a vidi..
sztem ilyen hosszu számnál  ha csak ritmusra  tolta volna az időzítés akk megunod..
deígy  h  felváltva van  ritmus és ritmus meg szöveg így visz bele valami ujat  amitől nem válik unalmassá...
hmm.. meg  sztem egy stílust nemcsak arra lehet építeni h most csak ritmusra van időzítve vagy csak  szövegre...

Nem de van oan h refrén.. most nem tom mit nem értesz. En elmondtam a véleményem... most kötelezö szeretni midnen amv-t ? -.- Engem az enm izgat ki linkeli elmondom öszinten a veleményem ennyi....

Luggi maci azaz amv kurvajo. Ahogy van szerintem nem kellene abbba több effeckt az ugy jo, köszi a linket.
Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
lumiere
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 124


« Válasz #56 Dátum: 08 nov 12, 09:58:14 »

Én  a saját amv-met linkelem be, amit nem rég csináltam
A felirat problémát nem kell említeni, tudom hogy úgy szép, ha nincsen,de nem tudtam beszerezni a felirat nélkülit
meg persze már sokadik nézésre egy csomó hiba feltűnt, de már nem javítom ki
http://www.youtube.com/watch?v=myt0jrgHLxk
Naplózva

" A boldogság nem egy állandó állapot, csupán apró örömpillanatok sorozata."
luggeriano
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104

I HERD U LIEK MJUZIK WHALEZ


WWW
« Válasz #57 Dátum: 08 nov 12, 11:02:55 »

Az AMVART 2.0 közössége meghirdeti az I. AMVART AMV versenyt, amelyre várjuk a Te AMV-det is !

AMV leadási határidő: 2008. december 7, 23:59

Bővebb információt illetve a részletes versenyszabályzatot itt találod meg:

AMVART Fórumon

Várjuk AMV-det, légy te a legjobb !

Naplózva


kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #58 Dátum: 08 nov 13, 10:40:01 »

Huhuu Luggi macko mester, ez nagyon feltüzelö volt Pirul ikszdé. Küldök majd vmit én is nektek, de nem beszolni.. nem vok vmi jo készitö ikszdé...
Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
luggeriano
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104

I HERD U LIEK MJUZIK WHALEZ


WWW
« Válasz #59 Dátum: 08 nov 13, 18:11:31 »

Kroncsi-Moncsi, adj le nyugodtan AMV-t. Én ugyan be nem szólok neked...nem vagyok zsűritag szóval. Én csak a szervezési / logisztikai részt viszem ebben a versenyben, ugyanolyan versenyző vagyok / leszek mint te vagy még sokan mások Mosolyog
Naplózva


Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 55
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!