24 máj 19, 11:40:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Genjutsu (Illúzió technikák)  (Megtekintve 91522 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Tomimaru-sama
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 339



« Válasz #165 Dátum: 10 jún 22, 18:26:33 »

Több emberre is hathat egy genjutsu. Egyszerübb genjutsukból már egy-pár ilyet láttunk, például amikor a Chuunin vizsga elött a jouninok "meghackelték a szinteket". Ugyaniylen elven  bonyolultabb genjutsukat is ki lehet terjeszteni egyszerre több emberre,  de tényleg nem lehet könnyű, és nem véletlenül nem láttunk még iylesmit.

Azért ilyen is van. Pl. a titius által említett "békaduett" (Magen: Gamarinsho), amit Fukasaku és Shima adott elő. De például Kabuto genjutsuja (Nehan Shoja no Jutsu) is A szintű, vagyis elég hatásos. Ráadásul álomba ringatott vele egy egész stadiont. Persze Tsukuyomival ugyanezt megcsinálni már elég nehéz lenne. Ahhoz kell a Juubi.
Naplózva

Tomi is a good boy.
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #166 Dátum: 10 jún 22, 18:57:08 »

szerintem egy sima Byuu is elég lenne,ha már a Jyuubival az egész világra ki lehet terjeszteni.de ez részemről szórszáhasogatás:D
Naplózva

vancha
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 34


« Válasz #167 Dátum: 10 júl 25, 15:45:30 »

Lenne egy kérdésem a báb témánál is feltettem. Sasorira hatnak a genjutsuk? Sokat gondolkodtam szerintem igen mivel az elmére hatnak de kiváncsi vok ti hogy gondoljátok.
Naplózva
juura
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 346


« Válasz #168 Dátum: 10 aug 11, 20:42:21 »

nem hiszem hogy hatna rá a genjutsu sőt egyáltalán nem
Naplózva
Sobbi
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Válasz #169 Dátum: 10 szep 05, 19:37:47 »

Lenne egy kérdésem a báb témánál is feltettem. Sasorira hatnak a genjutsuk? Sokat gondolkodtam szerintem igen mivel az elmére hatnak de kiváncsi vok ti hogy gondoljátok.

Mivel a chakra áramlás feletti uralmat veszi át a genjutsu használó... és gondolom az még van Sasori húskonzervjében.... ezért szerintem hatna rá.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #170 Dátum: 10 szep 21, 12:29:35 »

Szerintem nem minden fajta genjutsu hatna rá. Ha emlékeztek akkor a genjutsuk az érzékszervek manipulálásával veszik át a célpont chakra irányítását. Persze a kérdés az, hogy ezek az érzékszervek, hogy működnek Sasori esetében mert hát tudjuk milyen ember vagy inkább báb önmaga is. Amennyiben jól emlékszem akkor Shikamaru a Tayutama elleni harcnál beszélt az illúziókról és ott elég jól kielemezte őket.
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #171 Dátum: 10 szep 21, 13:24:57 »

Fordítva Nevet
a Genjutsu a megzavarja az ellenfél chakráját,és ez miatt veszi át az ellenfél érzékszervei felett az irányítást.
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 22, 19:06:22 írta Mistich » Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #172 Dátum: 10 szep 21, 21:17:26 »

Majdnem jól írta, csak nem az érzékszervek manipulálásával, hanem az érzékszerveken keresztül.
Pl.:
A békamama, és papa dalos genjutsuja ---> fülön keresztül
Sharingan ---> Szemen keresztül
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #173 Dátum: 10 szep 22, 18:12:17 »

Igen van amihez kellenek az érzékszervek(Tsukoyomi, "sima" sharinganos genjutsu, és a békamama/papa jutsu-ja)De vannak olyanok amihez semmi nem kell, csak egy agy amire lehet hatni.Ha belegondolunk elég nehéz felfogni hogy mi is valójában a genjutsu, ezért is olyan exklúzív dolog.Nem sok a genjutsu használó a Naruto világban.
Naplózva
traavis
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #174 Dátum: 10 szep 25, 21:32:18 »

Nem találtam Izanagi témát pedig tuti van, de genjutsu szóval gondolom írhatom ide is. Tobi féle Izanagi és Danzou féle Izanagi vagyis a tökéletes és a tökéletlen között az a különbség, hogy a tökéletessel létre lehet hozni dolgokat és kb azt csinálsz amit akarsz?
Naplózva

"The Uchiha are feared by all. Don't forget it!"
juura
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 346


« Válasz #175 Dátum: 10 szep 25, 21:41:16 »

Ez tényleg érdekes,mert tobi ugyan azt csinálta eddig az izanagival mint danzou.Én olyat tudok elképzelni,hogy esetleg élettelen dolgokba tud életet lehelni...
Naplózva
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #176 Dátum: 10 szep 25, 21:49:59 »

Nem találtam Izanagi témát pedig tuti van, de genjutsu szóval gondolom írhatom ide is. Tobi féle Izanagi és Danzou féle Izanagi vagyis a tökéletes és a tökéletlen között az a különbség, hogy a tökéletessel létre lehet hozni dolgokat és kb azt csinálsz amit akarsz?

Danzou estében az Izanagi "teremtős" képességéről nem tudunk így ilyen téren nem lehet összehasonlítani Nevet viszont Tobi tovább működtette a jutsut 1szemmel (ugye Konan 10percig bombázta és abból a 10 percből 5percet anyagtalanul töltött és mivel csak 1szemet láttunk becsukódni az esetében ezért valószínűleg nála 5perc 1 szem, míg Danzounál 1perc 1szem. )

ui: lehet ezt a vérvonal topikba kéne vinni Gondolkozik
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #177 Dátum: 10 szep 25, 22:04:43 »

Nem tudom. Én azért feltennék néhány kérdést. Milyen a tökéletes és a tökéletlen Izanagi? Honnét tudjuk, hogy mikor vagy mitől lesz tökéletes? Látta már valaki ezt a technikát, hogy tökéletesen alkalmazta valaki? Egy emberről tudjuk, hogy tudta alkalmazni és ő tudta a tökéletesség titkát (esetleg még ez sem volt tökéletes?). Lehet, hogy Madara úgy gondolja, hogy ő is tudja ezt a titkot. De biztos, hogy jól tudja vagy csak ő is karcolja a felszínt? Mi volt a különbség Madara és a Danzo által végrehajtott verzió között? Csak annyi, hogy Madara túl élte de Danzo nem. Viszont nem kell elfelejteni, hogy Danzonak is sikerülhetett volna létrehozni az Izanagit (vagy annak hit valamit) és végezhetett volna Sasukéval  ha Karin nem nyújt annyi támogatást Saske számára. Azt, hogy Sasuke túlélte azt az Izanagit nem magának köszönhette hanem Karinnak. Legalább is én így gondolom és keresem a válaszokat a kérdéseimre.
Naplózva
juura
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 346


« Válasz #178 Dátum: 10 szep 25, 22:13:17 »

Nem tudom. Én azért feltennék néhány kérdést. Milyen a tökéletes és a tökéletlen Izanagi? Honnét tudjuk, hogy mikor vagy mitől lesz tökéletes? Látta már valaki ezt a technikát, hogy tökéletesen alkalmazta valaki? Egy emberről tudjuk, hogy tudta alkalmazni és ő tudta a tökéletesség titkát (esetleg még ez sem volt tökéletes?). Lehet, hogy Madara úgy gondolja, hogy ő is tudja ezt a titkot. De biztos, hogy jól tudja vagy csak ő is karcolja a felszínt? Mi volt a különbség Madara és a Danzo által végrehajtott verzió között? Csak annyi, hogy Madara túl élte de Danzo nem. Viszont nem kell elfelejteni, hogy Danzonak is sikerülhetett volna létrehozni az Izanagit (vagy annak hit valamit) és végezhetett volna Sasukéval  ha Karin nem nyújt annyi támogatást Saske számára. Azt, hogy Sasuke túlélte azt az Izanagit nem magának köszönhette hanem Karinnak. Legalább is én így gondolom és keresem a válaszokat a kérdéseimre.
Miért ne élte volna túl danzou?Sasuke folyamatosan támadta és 10 percen át egy karcolást sem tudott okozni neki,ő a tökéletlen változatot alkalmazta,de csak azért mert van egy olyan is,ami lehet olyanra képes amit kb. felse tudunk fogni.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #179 Dátum: 10 szep 25, 22:41:33 »

Igen! Ez rendben is van de úgy gondolom, hogy mindennek van legalább egy gyenge pontja. Amit Danzo használt annak éppen Karin volt ez a pont. Pontosabban Karin chakra érzékelő képessége. Ha ez nincs akkor Sasuke sincs. Az biztos, hogy az az Izanagi amelyet Madara használ az közelebb áll a tökéletességhez hiszen mégiscsak egy genjutsu használóról van szó.  De mint mindennek ennek is kell lenni gyenge pontjának. Amennyiben nem lenne akkor senki által nem lehetne legyőzni. Például pont azáltal, hogy Naruto is belépett a chakra érzékelők sorába nem is akármilyen szinten. Sok mindent megláthat amire Madara nem is gondol. Éppen ezért kérdeztem, hogy mi az, hogy tökéletes Izanagi? Lehet, hogy az sem volt még tökéletes amit Rikodou mester használt és éppen ezért csak szétbontani tudta a démont.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!