24 máj 18, 21:31:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 21
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nisekoi manga  (Megtekintve 72868 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #120 Dátum: 14 ápr 25, 16:30:11 »

Chitogét többször le lehetett volna már húzni, például a kék szem/barna szem incidensnél, mégsem történt ilyesmi. Az lehet, hogy Yui 3 napja van csak ott, de ez nem jelenti azt, hogy gyerekkorában nem figyelte meg Rakut. Kialakulhatott benne egy kép, hogy kivel volt boldog vagy lenne boldogabb a többinél. Azért zárnám ki Onoderát, mert ha ő lenne, akkor nem kellene Rakunak aggódnia, ergo a kérdés tét nélküli számára. Szereti és még az ígéretet is vele kötötte. Szerintem pont, hogy Chitoge a legnagyobb esélyes. Yui tud a kamu kapcsolatról, szóval a kérdés máris súllyal bírna. Tudná szeretni a kamu kapcsolatban lévő párját igazából?
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #121 Dátum: 14 ápr 25, 23:47:14 »

Hát ha azt vesszük, hogy a legtöbb időt Marikával töltötte az elmondása szerint és neki azt mondta, hogy a "A lányos lányokat szereti, például a hosszú hajúakat"... Hát nem hinném, hogy a gyerek Raku alapján túl sok mindenre rá lehetne csak így jönni.

Igazából 1 dolog szinte tuti.
http://manga.redhawkscans.com/reader/read/nisekoi/en/0/120/page/12
Marika annak ellenére, hogy azt mondta nem tudja mi van, biztos, hogy tud valamit, mert a reakciója teljesen más, mint a többieké, amokor Yui bekamuzza, hogy nem vágja mi van az ígérettel.

Amúgy Onoderát is leírtuk már párszor. Chitoge Zwasze in lovejánál, vagy a fejsérülésnél, de aztán nála találták meg a könyvet, raku az ő kulcsára emlékezett, amikor amnéziás volt stb.

Igazából, aki szerintem nem valószínű, hogy az ígéret beli lány lesz, az Yui mert ő utána ott maradt Rakuéknál, szóval nem igazán kellett elbúcsúzniuk. Bár mellette meg az szól, hogy hosszúhajú volt és Raku hosszúhajúként emlékszik a lányra, ráadásul a szeme se kék, vagyis megfelel a kritériumnak is.

Marikára is viszonylag kevés esélyt látok, de ha azt nézzük, hogy nem bírja a napot és Raku elsőnek este találkozott azzal a lánnyal, ráadásul... Mondjuk Marika máshogy írta le az első találkozásukat, de nála semmit nem merek kézpénznek venni. Plusz neki még tuti lesz egy sztori arc-ja.

Chitogét mondhatnánk a legesélyesebbnek, de pont, hogy az miatt, hogy Yuinak most Raku barátnőjeként mutatkozott be és, ahogy Yui most rákérdezett a dolgokra, valahogy gyanúsan az jön le nekem, hogy nem ő lesz az. Chitoge mellett szól mondjuk a hosszú haj és a "Szwasze in love" is de ebben a mangában már semmire nem merem azt mondani, hogy "ez tuti ez miatt". Ki tudja, lehet mindenkinek mondat Raku ezt a Zwasze in love-ot, csak a többiek nem emlékeznek, vagy pl Marika "elfelejtette" megemlíteni. Ez pont olyan, mint annó a sebhely, ami rohadtul semmit nem jelentett a végén.

Onodera... Hmm... Ha a régi Raku a lányos lányokat kedvelte, tekintve az akkori Chitogét és Yuit, akkor ez igen csak Onodera felé mutat. Ráadásul, amint mondtam az ő kulcsára emlékezett Raku, amikor amnéziás volt és ő az egyetlen, aki emlékszik raku zárjára Yuin kívül, ami viszont NAGYON gyanús. Ugyanis, ha a többiek nem, az azt jelenti, hogy ők lehet, hogy az előtt elbúcsúztak Rakutól, hogy megkötötte volna az ígéretet. Arról nem is beszélve, hogy bár Chitoge is elvileg ismeri azt a mesekönyvet, mégis Onoderánál találták meg, ráadásul pont véletlenül hiányzott az utolsó oldala, szóval abban szerintem egyetérthetünk, hogy az Onoderánál lévő könyv az a köny, amit Raku átírt (Aztán franc tudja).

----------

Akárhogy is... Jól ki van ez találva basszus.

És a végén Kiderül, hogy Tsugumi volt az, csak Onoderának adta a könyvet, Chitogénak meg a kulcsát Nevet
A remény hal meg utoljára Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 25, 23:52:51 írta Exkirion » Naplózva

Kisizon
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 18



« Válasz #122 Dátum: 14 ápr 26, 10:38:33 »

Manga mint mindig hozza az idegtépő változásokat  Nevet Viszont én szerintem ennél kicsit egyszerűbb mint amit te levezettél persze abba is van ráció... Yui-val szerintem más fajta ígéretet kötöttek ezt, pedig abból gondolom hogy, ugye a mesekönyv storya teljesen egybevág az eredetivel persze kis költői túlzással... Szóval, ugye a manga végén mondja Yui hogy, tudja mi van az ígérettel csak nem mondta a többiek előtt, de meg is mondja hogy nem árulja el ki azt "mert, egyszer megtalálta akivel ígéretet kötött és a nagy kérdés, Képes lenne szeretni azt a lányt?" Na most nekem ez arra hajaz hogy Yui az a személy aki a mesekönyvbe is KINYITJA A HERCEGNŐHÖZ VEZETŐ AJTÓT a hercegnek és most is ez történhet... Hogy Raku lakatjába bele van szorulva valami, így lehet hogy a törött kulccsal illeszkedve kinyithatja a zárat és megtudjuk ki volt nagy "ő". Viszont itt jöhet be a kulcs cserés képlet mert, szerintem maga az ígéret és a kulcs rajza fog benne lenni a lakatba, csak hogy véletlenül se legyen ilyen egyszerű Nevet Akkor lesz az tán hogy, Onoderát gondolja majd annak a lánynak a kulcs miatt, így Chitoge részéről rosszul végződne a mese vége mint régen -> itt jön be az, véleményem szerint hogy, a lány kedvéért (Chitoge) "átírja a mese végét" happy endre. Persze itt akkor rendezni kell ezt a kulcs kérdést is Nevet Szóval még ebbe az elméletbe is lehet fokozni a troll képességét az írónak Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 26, 10:42:44 írta Kisizon » Naplózva

Olykor a világ nem elég, olykor az emberek többet érdemelnek!
Az életünk nem csupán a miénk. Az anyaméhtől a sírig kötődünk másokhoz - a múltban és a jelenben. És minden bűntettel vagy kedves gesztussal a jövőnkhöz járulunk hozzá.
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #123 Dátum: 14 máj 09, 18:45:34 »

http://manga.redhawkscans.com/reader/read/nisekoi/en/0/121/page/1

Itt az új fejezet. Hát... Amennyire úgy voltam vele, hogy Yui ennyivel a többiek után, már full esélytelen bármire is... Egyellőre úgy fest, hogy egyesével rugdossa arrébb a karaktereket Nevet
Jó, oké, hogy Raku azt mondja, hogy nem tud rá nőként úgy tekinteni, de Chitogéra is ezt mondta eleinte.

És, biztos, ami biztos, hogy a lakatos dolog se legyen oylan egyszerű, mint kiderült Azt meg nem lehet valami miatt kinyitni....

Ahogy nézem nem véletlenül volt a mostani arc előtt egy 10 fejezetnyi mindennapi életes rész. A mangaka tuti valami szemétségre készül...
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 09, 18:46:09 írta Exkirion » Naplózva

Kisizon
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 18



« Válasz #124 Dátum: 14 máj 09, 19:47:46 »

Abba teljesen biztos vagyok hogy megint fog egy nagyot húzni az öreg Nevet Szerintem sincs sok esélye szegénynek a többiekkel szemben de, talán a végső Raku-ért való harcba esélyesen bele tud kavarni egy pöppet Nevet
Naplózva

Olykor a világ nem elég, olykor az emberek többet érdemelnek!
Az életünk nem csupán a miénk. Az anyaméhtől a sírig kötődünk másokhoz - a múltban és a jelenben. És minden bűntettel vagy kedves gesztussal a jövőnkhöz járulunk hozzá.
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #125 Dátum: 14 máj 09, 19:51:56 »

A lakatos dolgot már egy ideje tudjuk. Az előző oldalon meg is említettem. http://mangafox.me/manga/nisekoi/v06/c051/14.html Ami benne lesz, az pedig Yui kulcsának letört része lesz. Hümm-hümm

Megkedveltem Yuit. Vele is abszolút ki lennék békülve, ha ő lenne a befutó. ^^

Paranoiás vagyok, ha azt hiszem van mögöttes tartalma a félholdas paneleknek a fejezetben? Félholdas kulcs?  Hmm?

Szemétségre? Komi? Ő nem tenne olyat. Inkább húzni fogja az időt. Ismét jönni fognak a mindennapi életes részek. Jövő héten extra oldalas Paulás fejezetet kapunk. Faceg

OFF: Az OreGairu 9. kötetének olvasásakor, na mi jött velem szembe? ikszdé
"I was also an alumnus from a nursery as well, but my memories of that time were quite fuzzy. During that time, there was the possibility that I was told something like “Zawsze in love” and given keys and a locket, but unfortunately, I couldn’t remember at all."
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 09, 19:53:27 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Kisizon
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 18



« Válasz #126 Dátum: 14 máj 10, 08:54:53 »

Szó mi szó nekem Chitoge és Haru lett akit megkedveltem de Yui is pár rész alatt belopta magát a kegyeim közé Nevet Szal én is el tudnám képzelni hogy "Ő" lenne az  kacsint Viszont akkor első manga a "One Shot" címmel ami felvázolja 52 oldalba a storyt és ami alapján lett további manga és anime csinálva szerintem hülyeség lenne ha nem kis Gorilla lenne a befutó Nevet

Nem csodálom hogy hasonlóba futottál Nevet Renget hasonló séma az animék közt Nevet Bleach - Naruto, LoveHina - Nisekoi stb Nevet Persze gondoltam hogy mangaka húzni fogja az időt még azt már elvártam tőle ikszdé De, felesleges sokáig nyújtani mert ezzel akár ronthatják az anime végkifejletét bár, az okos japánok azért szoktak figyelni ilyesmire  Nyelvesít
Naplózva

Olykor a világ nem elég, olykor az emberek többet érdemelnek!
Az életünk nem csupán a miénk. Az anyaméhtől a sírig kötődünk másokhoz - a múltban és a jelenben. És minden bűntettel vagy kedves gesztussal a jövőnkhöz járulunk hozzá.
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #127 Dátum: 14 máj 10, 09:43:58 »

A One Shot nem mérvadó. Az arra szolgál csupán, hogy felvázolja a mangaka alapötletét egy mangát illetően. Ha berendelik a sorozatot, ami hónapokat vagy akár éveket is igénybe vehet, akkor rendszerint változtatások is lesznek, mint ahogyan itt is. Chitogén kívül nem volt benne senki a csajok közül a One Shot-ban, így vagy ő vagy a magány közül választhatott Raku.
Most, hogy belegondolok szerintem nem is jöttek össze a One Shot-ban. Megrendeztek egy csókot, majd Chitoge azt mondta, hogy azt gondolta igazi csók lesz, de Raku felháborodva mondta neki, hogy nem csókolna meg egy Gorilla lányt. Ezt követően Raku valószínűleg fizikai bántalmazás áldozata lett. smirksweat

Az OreGairu szeret utalgatni. Nem mondanám hasonló sémának semmiképpen, csak egy szimpla referencia a Nisekoira. Ebből is látszik, hogy népszerű a széria, ha már egyértelműen utalnak rá. ^^

Úgy voltam vele eddig, hogy Chitoge lesz a lány, akivel Raku az ígéretet kötötte, de mást fog választani a végén. Nos, ennek a fordítottját nem bírnám ki. Tegyük fel, hogy Chitogén kívül akárkivel köthette az ígéretet, de Chitoge felé fog húzni a végén, mert rájön, hogy mindig rohant utána, amikor bajban volt is őt szereti igazából. A kis mazochista. -.-
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Kisizon
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 18



« Válasz #128 Dátum: 14 máj 12, 19:37:43 »

Nem is vártam többet a One Shot-ba mint hogy, csók és kezdődik előröl csak már nem "Fake Lovers" ként Nevet És igen valszeg új csillag kép lett japánban hála Chitogénak ikszdé Őszintén majd hogy nem az 51. mangáig ki nem állhattam Chitogét, de mégis én is azt gondoltam hogy ő lesz beígért csaj, csak talán nem őt választják hanem teszem azt Onoderát amit szintén nem tudok elképzelni :/ 

Megértem az aggodalmad, bár ebbe már kissé beletörődtem Mosolyog Az a gond hogy, mint tudjuk Gorillánknak kellett a legtöbb karakter fejlődés ez egyértelmű... Sajna vannak/voltak durva hajazások is rá pl barnából-kék szem meg stb...

Két alternatív befejezést tudok elképzelni az egyik ugye Chitoge, na most a másik lenne a meglepetés hogy, kiderülne hogy a hamis barátnője az akivel ígértet cserélt és bár Raku részéről sem közömbös többé még is olyat választ aki kedvesebb szívének.  Gondolkozik

De mindenek előtt jön bele + egy kis csavar Nevet Ugye 3 évre szólt a "Szerelmes megállapodás" na most lassan befejezik a 3.-at is és hogy, vége nem kell többet együtt lenniük innentől kicsit kiélezettebb lesz a verseny mindenki részéről Nevet így már semmi sem kizárt a végkimenetellel kapcsolatban + tanúi lehetünk jó pár beteg fejezetnek  Kúl
Naplózva

Olykor a világ nem elég, olykor az emberek többet érdemelnek!
Az életünk nem csupán a miénk. Az anyaméhtől a sírig kötődünk másokhoz - a múltban és a jelenben. És minden bűntettel vagy kedves gesztussal a jövőnkhöz járulunk hozzá.
isti1017
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #129 Dátum: 14 máj 16, 12:47:54 »

Arról van valami hír, vagy lehet előre tudni, hogy milyen hosszú lesz a manga?
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #130 Dátum: 14 máj 16, 14:04:24 »

A manga? Mondj már nekem egy mangát, amiről előre lehet tudni milyen hosszú lesz. A mangákról ezt sosem lehet tudni. Vége lesz, amikor befejezi az író, vagy amikor elkaszálják.

Amúgy itt az új fejezet (122):
http://manga.redhawkscans.com/reader/read/nisekoi/en/0/122/page/1

A heti fejezt úgy látom lényegében arról szólt, hogy
1. Ki mi akar lenni, ha nagy lesz
2. Jelenleg hogy áll a szerelmi sokszögünk
3. A szülők/gondviselők mit gondolnak ezekről.

Szerintem jó kis fejezet volt Nevet
Már csak ez az egy kép is: http://manga.redhawkscans.com/reader/read/nisekoi/en/0/122/page/20
megért egy fejezetet.
Naplózva

Kisizon
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 18



« Válasz #131 Dátum: 14 máj 20, 18:58:26 »

Köszi a részt (anime) mint mindig Nevet Jobban ide vág kérdésem azért írom ide.. Azt nem tudod (sejted vagy csak véleményed) arról Exkirion hogy, a 20 rész. az animébe az ugye lerendezi a Romeo és Juliás fellépést de hogy, az fel öleli az 51. mangát is?

Nem tudom de az első évadnak nem is lenne jobb befejezése minthogy elbeszélni Chitoge hogy, mit is érez Nevet de ez már saját vélemény  Nevet
Naplózva

Olykor a világ nem elég, olykor az emberek többet érdemelnek!
Az életünk nem csupán a miénk. Az anyaméhtől a sírig kötődünk másokhoz - a múltban és a jelenben. És minden bűntettel vagy kedves gesztussal a jövőnkhöz járulunk hozzá.
Rockerboy14
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Válasz #132 Dátum: 14 máj 20, 19:58:03 »

Ez tényleg egy jó kis fejezet volt.  Mosolyog

Tetszett, hogy végre képet kaphatunk arról, mit gondolnak a szülők/gondviselők a gyermekeik vágyairól és céljairól.

Tsugumi feje... egyszerűen aranyos, nem tudok mit mondani.
http://manga.redhawkscans.com/reader/read/nisekoi/en/0/122/page/11


Már egy hosszú ideje követem a mangát és ezt a fórumot is. Ezalatt sokféle kritikát, elemzést és találgatást olvastam arról, hogy ki  is lenne az a bizonyos lány, aki végül elnyeri Raku szívét. Viszont ezek közül az elemzések közül egy lényeges szempont idáig kimaradt. Ez pedig nem más, mint az iránta érzett szerelem indokai és az erkölcsi tanulság kérdése.

Manapság már egyre inkább elterjedt az a felfogás, hogy a mangák is egyfajta könyvek, hisz rengeteg történetet képesek bemutatni, szemben a nyugati, eléggé a szuperhős-vonalba korlátozott képregényekkel. Viszont ha ez igaz, akkor a mangákra ugyanúgy érvényesek az irodalmi művek követelményei, mint minden más irodalmi alkotásra. Ezek közül nem hiányozhat az erkölcsi tanulság, a végső konklúzió kérdése sem. Hisz nagyon fontos, hogy az író ( jelen esetben a mangaka) milyen értékeket, fontos mondanivalót akar a közönség számára megmutatni. Most ebben a hosszabb termetű kommentben szeretném bemutatni, hogy hősnőink jelenlegi állapotban milyen értékekkel és tulajdonságokkal rendelkeznek, illetve mi lenne az üzenete számunkra annak, ha végül közülük valamelyik nyerné meg a Kulcsok Harcát. Na lássunk neki.


Kirisaki Chitoge:
Első látásra eléggé problémás esetnek tűnik a Rakuval folytatott viszonya. És második pillantásra is. Kezdetben szó szerint ki nem állhatta, folyamatosan ütlegelte és igyekezett még jobban megkeseríteni az életét. Idővel viszont kezdte egyre jobban megkedvelni, ahogy megismerte. És hogy egy idő után ki is derült számára, hogy ő az, aki... az érzései teljesen megváltoztak. Ez persze nem is csoda, hiszen ha az ő jellemét a világirodalom egészében nézzük, kiderül, hogy ő az a tipikus "amúgy egy kedves lány vagyok, csak a környezetem a hibás" karakter a történetekben. Hisz családjának múltja és jelenje, az anyja érdektelensége a saját gyermeke iránt, valamint a nagyfokú féltettség( és nem utolsósorban Claude-sama pszichomókussága Nevet) miatt egy önjelölt cserkészlelkű testőrt (Tsugumi) leszámítva kerülték a hozzá hasonló korú gyerekek. Így vált zárkózott, az érzéseit erőszakkal kifejező, ám problémáit megoldani képtelen lánykává az elmúlt idők során. Ebből az állapotból csak a 10 évvel ezelőtti kirándulás, és ott is leginkább Raku tudta felébreszteni a kutyás mentőakcióval és a sok-sok játszadozással, amit együtt csináltak.
Röviden: Chitoge azért akarja megszerezni Rakut, mert ez idáig ő volt az első ember, aki megértette az ő érzéseit ( hogyne értette volna meg, hisz hasonló volt neki is a múltja), ő volt az egyetlen fénysugár eddigi sötét életében és ő erről nem akar (vagy nem is tud) lemondani.
Az ő szerelmi történetének a tanulsága a következő: Ne hagyd, hogy a múltad befolyásolja a jelened és a jövődet. Merj kilépni a korlátokból, amit a világ támasztott ellened, és legyél azzal, aki számodra a legfontosabb.


Tachibana Marika: Na ő aztán Chitoge szöges ellentéte. Életvidám, a maga módján kedves lány aki a kisebb-nagyobb hibáit szorgalommal és kitartással igyekszik kompenzálni. Ezt láthattuk az éttermes fejezetnél is. Még a furcsa beszédstílusa sem akadályozta meg abban, hogy másokkal kapcsolatot alakítson ki. De ahogyan a történet előrehaladtával megtapasztaltuk, ő egy súlyos titkot hordoz a szíve alatt. Nem kizárt, hogy a betegségével kapcsolatos, mely miatt gyermekkora nagy részét szanatóriumokban töltötte. Nem kizárandó lehetőség,  ( bár én lennék a legszomorúbb, ha ez megtörténne  Szomorú ) hogy hamarosan eltávozik az élők sorából.
Röviden: Az ő céljai Rakuval túlmutatnak az egyszerű barátosné-love-kawai desu sablonnál ( A házasodást leszámítva ). Marika olyan, mint az ördög ( néha szó szerint Nevet ). Tudja, hogy az ideje kevés. Épp ezért tesz számunkra hajmeresztőnek mondott dolgokat és tekinti riválisnak az összes többi szereplőt, hisz amíg ebben a világban van addig szeretné a legtöbb időt eltölteni azzal, aki számára a legfontosabb. Számára ő lesz az első és utolsó ember a földön.
Ha ezt sikerül elérnie, mire megmurdel(vagy meggyógyul, ha a mangaka nem nyíratya ki) akkor az ő történetének tanulsága a következő: Ha egyszer tudod, hogy itt a vég, ne késlekedj megtenni azt, amivel már rég adós vagy. Mond el neki, mit érzel, mert ki tudja, lehet az lesz az utolsó találkozás az életben.


Tsugumi Seishiro:Ha röviden kéne jellemezni, akkor Tsugumi a tárnics virághoz hasonlatos: egyedülálló szépség a világ tetején elzárva, ahol senki sem érheti el. Az életében nincsenek különösen váratlan fordulatok,így egyszerűen csak mások hatására (Claude) adta fel nőies énjét és lett Chitoge testőre és barátnője. Ő ezt sokáig nem gondolta problémának és nem érezte szükségét, hogy változtasson az életén. Azóta már tudjuk, hogy a találkozása Rakuval nem kicsit borította fel gondolat-, és érzésvilágát: Mindig elpirul, ha valami fantáziadúsat álmodik kettejükről, látványosan tagad és terel, valamint igyekszik kerülni a konfliktushelyzetet a többi lánnyal. Viszont  a szolgalelkűségének egy gyönyörű példáját láthattuk akkor, amikor Paulával párbajozott. Rá volt kényszerítve, de még így sem adta fel kötelességét, nem szegte meg a saját magának tett esküjét és nem bántotta meg a barátnőjét avval, hogy szó szerint ellopta Raku "csókját".
Röviden:Jelen állás szerint Tuguminak nincsenek céljai Rakuval, mivel nem ismeri el a saját érzéseit. Ez persze változhat és sok váratlan dolog is történet, ami miatt ugyanúgy elfogadja ezt az érzést, mint Chitoge. Azután már csak ki kell törnie a "nebáncsvirág"állapotból és küzdenie kell az elismerésért.
A tanulság:A világ tele van lehetőségekkel, kalandokkal és élményekkel. Ne éld le az életed szűk korlátok közé szorítva. Menj és láss világot. Akkor a szerencse csillaga is rád mosolyog és olyan dolgokat élhetsz át, amiről eddig álmodni sem mertél.

Onodera Kosaki:Ő az, aki nagyon elüt a többitől.Nincsen neki hánytatott sorsa, fura családja, sőt még csak hiányosságokban se szenved (egyedül a Szaddam Husszein-komplexus mérhető nála gasztronómia terén, de onnan is kitiltották, szóval no para).Ő egy tejesen átlagos lány, teljesen átlagos érzésekkel vágyakkal és életcélokkal.   
És itt borul ez a nehezen megalkotott rendszer. Nincsenek felemelő körülményei arra vonatkozólag hogy miért pont Rakuval történtek meg vele a dolgok, így igazán nem tudhatjuk , hogy mi nyerhet általa, ami eddig a többieket jellemezte, így nem mondható rá semmilyen erkölcsi tanulság sem. Ez persze nem azt jelenti, hogy kevésbé van versenyben a többieknél, sőt. Ez az egyszerű, tiszta, konspirációktól mentesz szerelem, amit eddig mutat. Persze ha történik vele valami váratlan(pl. meghal valakije(talán Haru Szomorú) és Raku megvigasztalja, vagy emberrablás történik és pont ő mentené meg,) akkor kialakulhat nála egy empátia, ami miatt még inkább érzi, hogy ő Rakué és Raku az övé.

Kanakura Yui Mivel egy új karakter, sokat nem tudunk róla, és még könnyedén változhatnak a dolgok, így nála nem is írok semmilyen jellemzést, célokat vagy bármilyen tanulságot az ő érzéseire( Mert azt a bizonyos szót még nem mondta ki). Ha mégis kéne jellemeznem őt egy mondatban, akkor ő egy keverék-karakter(nem, ő nem kutya Nevet) azaz mindegyik főhősnőre hasonlít valamilyen tulajdonságban.

""Röviden"""" ennyi lett volna.
Elnézést kérek a rengeteg szöveg miatt, egyáltalán nem az volt a célom, hogy kiégessem a retinátokat Nevet Nevet
Fontos megjegyezni, hogy ez az én személyes véleményem. Lehetnek olyan dolgok is elrejtve, amelyek elkerülték a figyelmemet és amelyek a történet szempontjából fontosak. Nekem csak az volt a célom, hogy új nézőpontból közelítsük meg a kérdést.
Remélem, hasznos volt ez a kis "szösszenet". Minden jót Nevet
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #133 Dátum: 14 máj 20, 20:46:15 »

Köszi a részt (anime) mint mindig Nevet Jobban ide vág kérdésem azért írom ide.. Azt nem tudod (sejted vagy csak véleményed) arról Exkirion hogy, a 20 rész. az animébe az ugye lerendezi a Romeo és Juliás fellépést de hogy, az fel öleli az 51. mangát is?

Nem tudom de az első évadnak nem is lenne jobb befejezése minthogy elbeszélni Chitoge hogy, mit is érez Nevet de ez már saját vélemény  Nevet

Ahogy számoltam az 51. (From here on out) szerintem még benne lesz.
Amúgy a későbbiekben lesz még 2 OVA majd.

....

Tetszett ez a hosszú hozzászólás és érdekes a megközelítés. Engem sosem zavar ha sokat kell olvasnom.
Mindenesetre a rendszerben azért persze vannak hibák, mert pl: a To Love Ru féle "bugyicsöcs" mangákat azért nem tartanám ilyen szinten irodalomnak, de erre a mangára elég jól illett, amit írtál.

Másik érdekesség, hogy a Kami nomi manga végén SPOILER Keima pont a legátlagosabb lányt választja, akinek semmi extra háttérsztorija, vagy különlegessége sincs SPOILER VÉGE

Főként kifejezetten tetszett az elemzésed Tsugumirók, akit jobban nem is írhattam volna le ennél.
Mindenesetre szerintem ez pont az a fajta manga, ami rettentő módon az író szeszélyein múlik, és volt már olyan mangaka, aki meglepett a sztori végén, azzal, hogy kit választott a főhős.
Például az Ichigo 100% végén a franc gondolta volna, hogy a srác SPOILER A szőke csajjal jön össze az író/eperbugyis csak helyett SPOILER VÉGE

Szóval majd meglássuk. Go Go Sei-chan.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 20, 21:00:17 írta Exkirion » Naplózva

Rockerboy14
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Válasz #134 Dátum: 14 máj 20, 23:16:03 »

Mindenesetre a rendszerben azért persze vannak hibák, mert pl: a To Love Ru féle "bugyicsöcs" mangákat azért nem tartanám ilyen szinten irodalomnak,....

Ezen a mangán/animén kívül még nem nagyon ismerkedtem még más mangákkal/animékkel, azt is majd az 1. szezon vége után. Persze, hogy ezeket nem tartom irodalmi műveknek, itt a mangára, mint egész, komlex fogalomra értettem az állítást Nevet

Azért kösz a dicséretet, jól esett.  bow

Egyébként én egyáltalán nem tudom eldönteni, melyikük az esélyesebb, hisz mindegyiket lehet szeretni valamiért ugyanúgy mint utálni valamiért. Szóval go-go everybody jó sokáig Nevet Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 21
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!