24 máj 17, 12:24:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nisekoi manga  (Megtekintve 72835 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #105 Dátum: 14 ápr 05, 12:38:09 »

Talán azért, de ez csak az én felvetésem, mert Chitoge baromira nincs egyenlő helyzetben Onoderával. Raku Onoderát szereti és észre sem veszi kb Chitogét vagy a többieket, ráadásul Onoderának 3 év helyzetelőnye is van. Koishi-Sensei szerintem most arra gyúr, hogy Raku legalább minimálisan beleszeressen időközben Chitogéba is és talán Marikába is, hogy egyenlő alapokon folyhasson a verseny.
(Közben majd jól betoppan valaki a 4. kulccsal is. Még érdekesebb lesz, ha az egy fiú, vagy kiderül, hogy Onodera nem a beígért lány, vagy ha annak a fiúnak is van egy nagyon hasonló nyakéke rakuéhoz kulcs helyett)

Mert, ha most kéne döntenie Rakunak, akkor még az is mindegy lenne, hogy ki az ígéret lánya, így is úgy is Onoderát választaná.
Ez ebből a fejezetből jól ki is derült, amikor Raku nem érti igazán mért aggódik ennyire érte Chitoge.
Egyébként szerintem Chitoge lassan szerelmet fog vallani. Valahogy az a gyanúm, hogy ez meg az előző fejezet erre ment ki. Már régebben egyszer megpróbálta, de akkor elhalasztota, ("From here on out". Amúgy szerintem az a fejezet lesz az anime vége) mert úgy érezte még nem teljesen biztos benne, hogy amit érez az ugyan az, mint, amit az apja is érzett az anyja iránt, de mostanra, főleg az előző fejezetben azért már elég tisztán lejöttek ezek.

Nézzétek meg itt az első 4 panelt: http://manga.redhawkscans.com/reader/read/nisekoi/en/0/117/page/20
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 05, 12:43:23 írta Exkirion » Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #106 Dátum: 14 ápr 13, 02:23:33 »

Azt a rohadt emberek ezt a fejezetet olvassátok el, MOST!
http://manga.redhawkscans.com/reader/read/nisekoi/en/0/118/page/1

Aki szigorúan sztori alapú fejezetre vágyott, az most megkapta Nevet
Nem kell agódni a 4. kulcs nem volt benne, de arra azért nem fogadnék, hogy az őrzője sem Nevet
Azt a rohadt mi lesz itt! Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 13, 02:25:23 írta Exkirion » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #107 Dátum: 14 ápr 13, 09:02:49 »

Díjazom a lelkesedésedet, de nem hiszem, hogy ő lesz a 4. kulcs őrzője. Megint trollkodás szagot érzek a levegőben.
Raku folyamatosan a nővéreként hivatkozik Yuira, még a visszaemlékezésben is az onee-chan volt, így a romantikus érzéseket ki is zárnám, legalábbis Raku részéről. Kominál az nem jelent semmit, hogy Yui azt mondta, hogy Raku elvette az első csókját. Biztos valami vicces körülménynek volt köszönhető, ezért nem emlékszik semmire belőle Raku. Marika reakciója az egyetlen, ami miatt Yui lehet a 4. őrző. Ha ő lenne, akkor alapból nem is kellene számolni vele, hogy ő lesz a befutó, de ez csak az én véleményem. Az is lehet, hogy Yui ismerte Marikát a gyerekkorukból és Marika bepánikolt, hogy titkos dolgok derülhetnek ki róla. O.O

Mindenesetre, megváltás volt a fejezet az utolsó kettőhöz képest. Raku anyja helyett, a "nővérét" kaptuk. Nevet
Egyébként most kezdték el a harmadik évüket, vagy a második végén vannak? Gondolkozik
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 13, 09:05:06 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #108 Dátum: 14 ápr 13, 13:12:54 »

A 2. közepén. Vagyis pont a felét járták le a sulinak.

Egyébként nem is azért lesz ez vicces mert Raku esetleg érez valamit iránta.
Kezdjük azzal, hogy Chitogét is utálta mint a sz*rt, amikor megismerték egymást, másrészt Marika felé se érez kb semmit.

Amúgy Marika nyilvánvalóan ismeri, szóval biztos fontos karakter lesz.
Azért gondolom, hogy ő lehet a 4. mert amikor kérdezi Raku-t, hogy mióta nem látták egymást azt mondja, hogy 6-7-8 éve, és elmondják, hogy előtte Rakuéknál lakott, szal nem kizárt, hogy velük ment akkor oda is.

Végül pedig: Mondjatok egy csaj karaktert a mangában, aki nem lett fontosabb szereplő, azután, hogy Rakuékhoz kezdett járni.

Apropó Marika. Az animés beszédstílusával valahogy enm vagyok kibékülve.
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #109 Dátum: 14 ápr 18, 04:18:16 »

Kijött az új fejezet, itt olvashatjátok:
http://manga.redhawkscans.com/reader/read/nisekoi/en/0/119/page/1


Nem kell agódni a 4. kulcs nem volt benne, de arra azért nem fogadnék, hogy az őrzője sem Nevet
VS
Díjazom a lelkesedésedet, de nem hiszem, hogy ő lesz a 4. kulcs őrzője.

A mortal Kombatból idéznék:
"Exkirion Wins! Flawless Victory!"
Nevet

Legalább is egyelőre így tűnik... Az alakja mondjuk nagyon gyanús. Valahogy olyan más, mint a többi.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 18, 04:20:22 írta Exkirion » Naplózva

Hidetada
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 555


I love you spagetti Vallás: mugen


WWW
« Válasz #110 Dátum: 14 ápr 18, 09:45:59 »

Wáháá Nevet eléggé hajlottam felé, hogy nála lesz a kulcs Nevet idősebb is, emiatt kicsit eltér a többiektől, így szerintem van esélye, hogy ne legyen a dolog egyhangú Nevet A kulcs tényleg másabb mint a többi, de ez nem feltétlenül hátrány, sőt emiatt még gyanúsabb arra, hogy az az a bizonyos kulcs.
http://manga.redhawkscans.com/reader/read/nisekoi/en/0/119/page/18 a 3. panel meg valami nagyon aranyos Nevet
Naplózva

Pokémon trainerem akit eljuttatok a Sinnoh ligáig: Lina Lisana
Mesterem: Hiname Shion
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #111 Dátum: 14 ápr 18, 10:11:43 »

Érdekesnek mondható fejezet. Én szerintem elég hogyha belinkelek egy képet és azzal mindet elmondtam a fejezetről, amit gondolok.

Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #112 Dátum: 14 ápr 18, 13:06:52 »

@Exkirion

A lehetőségek:
#1: Kosaki esetének ismétlése, vagyis az a kulcs nem a 4. kulcs, de mégis nála van a 4. kulcs.
#2: A kulcs feje?(nem tudom minek mondják szakszerűen) le van törve. Ránézésre lehet egy csillag alakzat benne, de letörött.
#3: Az a kulcs nem a 4. kulcs és nincs nála a 4. kulcs.

A Nisekoi miatti csaták soha nem zárulnak Flawless Victoryval. Nevet

@Szabika
Telitalálat! Pojén

...

Az lenne a problémám, hogy akármennyire is próbálok lelkes maradni a széria iránt, egyszerűen nem megy, mert minden jel Chitoge győzelme felé mutat, pedig hol van még a vége. Chitogével vannak konfliktusok, a családi hátterével is foglalkoztak, a 100. fejezet róla szólt, karakterfejlődést is szinte csak ő kap. A többi jelölt pedig csak bohóckodik.
Kivétel nélkül az összes többi jelölt majdnem ugyanott van, mint ahol elkezdte. >.<#

Belefutottam egy kulcscserés elméletbe, avagy a "Hogyan fog Kosaki veszíteni" elméletbe. Amnéziás Rakunál tűnt fel valakinek a középső panel a legalsó sorból. Az bizony Kosaki kulcsa a képen. A következő oldalon kezdi el mondani amnéziás Raku, hogy "te vagy a lány"..., de nem fejezi be a mondatot.
Az elmélet szerint Kosaki kulcsa volt Chitoge eredeti kulcsa, de elcserélték egymással vagy Kosaki szándékosan cserélte ki a kettőt. Kosaki kulcsa nyitná a nyakéket, nagy lenne a boldogság, de valahonnan kiderülne, hogy az Chitoge kulcsa volt eredetileg. Mit ne mondjak, ez rettenetesen fájna. Mondjuk nyakéket sem mostanában fognak nyitni. Az 51. fejezet alapján megegyeztek, hogy várni fognak, amíg ki lehet nyitni normálisan és nem kell összetörni. Gonosz időhúzás. Ördögi
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 18, 14:43:50 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #113 Dátum: 14 ápr 18, 14:54:49 »

Az azért nem igaz, hogy mindenki ugyanott vana ahol kezdte.

Onodera eleve befutó volt, de azóta sokkal közelebb van Rakuhoz, ráadásul Raku időről időre kisegít náluk ez miatt az anyja is "elfogadta" Rakut és Haru is már mellette van. Onorának eleve nem kellett sokat fejlődnie, mert Raku őt szereti, de amennyit lehet, annyit fejlődik. Neki is bőven voltak családdi hátteres fejeztei, a húga még külön sztoriszálat is kapott.

Marika eleinte csak nyűg volt Raku nyakán, de mostanra eljutott odáig, hogy Raku ha kell számít rá dolgokban és már ismeri a jobbik oldalát, ráadásul ő az egyetlen olyan lány, akire Raku egyáltalán emlékszik. A múltkori almás résznél jól látszott, hogy Raku örült, hogy láthatja, ami azért elég nagy fejlődés ahhoz képest, hogy eleinte szinte ki nem álhatta.
Mellesleg ővele tuti lesz még valami dúrva háttérsztori, mert tudjuk, hogy beteg és, hogy tud valamit.

Tsugumi eleve nem volt jelölt a dologban, de szerintem az ő jellemfejlődése elég egyértelmű a szinte mániákusból a kedves szárnysegéddé.

ÉS akkor Chitoge. Nyilván ő az, akire a legtöbb időt és energiát kell szánni, úgyhogy nem is értem mi ezzel a baj. Az ő viszonyuk Rakuval eleinte a lehető legrosszabb volt, hisz majdnemhogy okádni tudtak volna a gondolattól, hogy egymással kell lenniük. Ahhoz pedig, hogy ebből eljussunk odáig, hogy Chitoge az éjszaka közepén bemászik Raku korházi szobájába mert aggódik érte és, hogy kajacsatát vív Marikával Rakuért, ahhoz azért nem kevés idő és ráfordítás kell.
Ennek ellenére, ha azt vesszük, hogy Raku továbbra sem érti mért viselkedik így Chitoge, bár azért valahol szerintem már kezdi érteni (Ami mellesleg elég érthető. Én sem akarnám elhinni, hogy valki, akit 1 évig ki nem álhattam belém habarodik), akkor azért szerintem elég jól látható, hogy nem arról van itt szó, hogy Chitoge előnyben lenne, hanem, hogy neki több meló kell a felzárkózáshoz.

Ami viszont engem érdekelne, hogy Raku miért nem emlékszik abszólút senkire és semmire? Az a gyanúm, hogy nem arról van itt szó, hogy feledékeny, hanem szerintem az azóta eltelt időben "beverhette a fejét" vagy valami.
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #114 Dátum: 14 ápr 18, 21:06:43 »

Az ugyanott előtt nem elhanyagolható a "majdnem" szó. kacsint

Én így látom a dolgokat:

Kosaki: Az egy dolog, hogy befutó és közelebb került Rakuhoz, de azonkívül kevés érdemi dolog történik vele. A családi hátteres fejezeteket illetően olyanra gondolok, amik elgondolkodtatók, nem pedig viccesek. Láttuk a családot, ahogy édességet készít, nem is egyszer. Ezek poénos fejezetek, de nem igazán adnak bármi új információt Kosakit illetően.
Haru pedig nem Kosaki, így irreleváns.

Tsugumi: Sajnálom a karakterét. A megjelenése után hamar szerelmes lett Rakuba és itt ki is merült a karaktere.
A mániákusból kedves szárnysegéddé avanzsált karakter még mindig ott tart, hogy próbálja tagadni, hogy szerelmes Rakuba.
Ha ez nem lenne eléggé rossz, szegénynek még mindig nem szóltak, hogy Chitoge és Raku hamis kapcsolatban vannak.
Paula behozatala sem hozott semmi extrát a karakteréhez. Vicces és aranyos, de ez így karcsú a többiekhez képest.

Marika: Ha nem lenne a kis titka, akkor csak annyit mondanék, hogy közelebb került Rakuhoz, de semmi több. Ugyanaz a rámenős karakter, mint volt. Róla legalább kaptunk múltbeli információkat a barátnőjétől. A titka miatt a legérdekesebb karakternek tartom jelenleg. Kíváncsi leszek milyen sors vár rá.

Chitoge: Ha eltekintünk a Rakuval lévő viszonyától, akkor is sokkal több dolgot tudtunk meg róla, mint a többiekről.
Megtudtuk a félelmeit, ízelítőt kaptunk a múltjából, az anyjával való kapcsolata rendezve lett, karakterfejlődést láthattunk.
Észrevehető karakterfejlődést. Ha ennyi idő és energia rá lett áldozva mire elfogadható karakter lett, akkor ideje, hogy a többiek is kapjanak a fejlődésre szánt időből és energiából. A legnagyobb traumám, hogy minden szavazáson legyen az kedvenc lány, vagy kivel képzeled el Rakut, Chitoge vezet valami irgalmatlan fölénnyel. Akik megindokolták, hogy miért rá szavaztak azok azt írták, hogy volt konfliktusa, karakterfejlődése, és sokkal többet foglalkoznak vele, mint másokkal.
Én kérek elnézést, amiért rendkívül unszimpatikus a karaktere számomra, irritál és sajnálom tőle azt a sok időt, amit kapott és ezzel elvett a többiektől.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 18, 21:13:46 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #115 Dátum: 14 ápr 19, 01:16:22 »

Kosakihoz annyit, hogy nem mindenkinek lehet szuper drámás a családja és szuper cégvezető anyja. Attól, hogy az ő családi részei nem egyben egymás után voltak belerakva és nem volt benne drámázás, az attól még ugyanúgy családi fejezet. Ha összeadjuk őket, szerintem kitesznek legalább ugyanannyi fejezetet, mint Chitogéé.

Haru meg most ott tart, hogy Kosakinak akar segíteni és ha végül így tesz, akkor az összes Harus rész Kosakihoz vándorol, mint családi fejezet.

De persze értem az álláspontod, bár én inkább úgy érzem, hogy talán Tsugumit leszámítva meg most Yuit, mindenki kb egyenlő pozícióban van.
Értsd: Raku Kosakiba van belezúgva és a többiek egyelőre többé-kevésbé mellékesek neki.

Seinek meg Marikának meg nyilván nem fogják elmondani, hogy mi van, Marika már így is elmebeteg, képzeld mit csinálna amúgy. Tsugumi legnagyobb hátránya pedig az, hogy Claude a főnöke. Barát vagy sem én se mondanám el neki Chitoge helyében. Rakunak meg nem feladata.

Szerintem mondjuk Marika félúton ki fog hullani a betegsége miatt és visszajutunk a Chitoge vs Kosakihoz, amivel kezdtük.
Igaz, hogy Yui gyerekkori barát, de az pont akkora pozitívum, mint negatívum. Meghát a tanároknak nem kéne a diákjaikkal kezdeni, de ez nem hiszem, hogy érdekelné Nevet

------------------

Amúgy mellékesen. A jó manga ismertetőjegye, hogy sok ember sok féleképpen vélekedik róla.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 19, 01:20:00 írta Exkirion » Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #116 Dátum: 14 ápr 19, 17:27:00 »

Onoderának tényleg csak poénosabb fejezetei voltak, ahol a családját bemutatták. Haru az meg Haru marad. Hiába lesz támogató, ha egyszer őt láttuk, akkor őt láttuk. 2 külön személyiség Kosaki és Haru. Ha arról van szó, hogy Harunak a családi fejezeteiben volt-e valami komolyság, akkor oké. De Kosakiéban még véletlen sem.

Marikát nem urnám azért én ki. Sokan annyira eldöntögetik, hogy így chitoge meg úgy chitoge. Na meg a szegény maradék, aki Onoderával van. Marika is rendelkezik egy kulccsal pedig és nem szabad elfelejteni. Betegség ide-oda, akkor is ő egy a jelöltek közül.

Chitoge meg unalmas lett. A tényt már eléd tárják. Olyan mintha egy pókert játszanánk és 80%-os esély az, hogy egy lapot kapsz, amin chitoge szerepel. A maradék meg a többi. Így vannak a fejezetek is.
Az meg hogy egy tsundere megint egy cliché. Nem mintha nem látnánk jó sokat, de ok nélkül ütlegelni másokat szerintem jobban idegfeszítő minthogy egy lány körbe ugráljon minket.

Kellene már valaki aki keményen fellép az egész ellen leszarva mindent és lesmárolja rakut mindenki előtt, arra hivatkozva hogy ő a 4. lány. Le kell szarni már mindenkit, hogy egy kis izgalom is jöjjön, mert túl sok a chitoge már. Térnének esetleg rá Marika-ra végre vagy Onodera, amik legalább 10-15 fejezetesek.
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #117 Dátum: 14 ápr 25, 14:26:19 »

Kijött az új fejezet:
http://manga.redhawkscans.com/reader/read/nisekoi/en/0/120/page/1

Kiderül pár dolog. Jó pár dolog. Raku válaszára kiváncsi leszek jövő héten.

Kanakura Yui, avagy a karakter, akivel még Marika sem bír el Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 25, 14:40:48 írta Exkirion » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #118 Dátum: 14 ápr 25, 15:58:27 »

Feltételezve, hogy Yui elég jól ismeri Rakut, Onoderát szerintem kihúzhatjuk a listáról. A kérdés értelmét vesztené, ha Onodera lenne a lány, akivel az ígéretet kötötte. Persze be lehet itt még kavarni. Ott van a kulcscserés elmélet, plusz lehet Sei-chan is jelölt lesz a végén, mert velük volt. Kulcsa nincs, de hátha húz valami váratlant Komi. A Raku nyakékébe beszorult valami akár Yui letört kulcsának a része is lehet. Azt hiszem mondták korábban, hogy valami bele van szorulva.

Golden Week lesz, ha minden igaz, szóval 2 hét. Mondjuk várható egy színes borítóoldal. Egy mindenképpen. ^^
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #119 Dátum: 14 ápr 25, 16:15:33 »

Őőőő, egyáltalán nem kell leírni Onoderát. Mi, mint olvasók tudjuk, hogy Onoderába szerelmes Raku, de Yui 3 napja van ott és egyszer sem kérdezte meg Rakutól, hogy kit szeret, sőt pont, hogy ellenkezőleg... Mivel Chitoge a barátnőjeként mutatkozott be szerintem Yui legrosszabb esetben is max azt tudja, hogy ők nem járnak, vagy ha azt vesszük, hogy esetleg azt hiszi, hogy igen, akkor viszont pont, hogy Chitogét húzhatjuk le a listáról.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!