24 jún 26, 02:01:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 954 955 [956] 957 958 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2197073 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14325 Dátum: 15 ápr 23, 21:38:14 »

http://444.hu/2015/04/23/menekultek-europ/

Idézet
Columbo • egy órája
Hatalmas szükség van arra, hogy olyan embereket fogadjunk be magunk közé, akik törzsi háborúkon és ak-47-en szocializálódtak. Az "európai kultúra" olyan nagy változáson menne keresztül pár tíz év alatt, hogy ihaj
11  • Válasz•Megosztás ›
Avatár
Tarquinius Superbus  Columbo • egy órája
Ami a cél volt kezdettől fogva.
 • Válasz•Megosztás ›
Avatár
john mcclane  Columbo • egy órája
ez iszonyatosan nagy ostobaság, komolyan itt egyesek sötétebbek, mint egy afrikai.
 • Válasz•Megosztás ›
Avatár
Az imperialisták láncoskutyája  john mcclane • egy órája
Lehet ostobaság de van valóság alapja. Közép-Afrikai Köztársaságban a mostanába zajlott muszlim-keresztény polgárháború során, mind a két fél harcosai lelkesen ettek a másik táborból...
El nem tudod képzelni, milyen brutális kegyetlen dolgok fordultak elő ottan.
 • Válasz•Megosztás ›
Avatár
elf  john mcclane • egy órája
Fantasztikus erveid vannak!
1  • Válasz•Megosztás ›
Avatár
Lotus  john mcclane • egy órája
Mondjuk az is látszódik, hogy szociológia és társadalomtudomány órák helyett te is inkább inni mentél.

John Mcclane beszél a sötétségről, és feketéllik, mint egy latrina...

Idézet
Peeti • egy órája
Értem én, hogy szerencsétleneket ne hagyjuk ott pusztulni, de hol fognak lakni és kinek a költségén? Mert engem a tény nem zavar, ha az utcában csak afrikai van. De azt nehezen dolgoznám fel, hogy veszek magamnak egy házat a fizetésemből, majd még a bevándorlóknak is egyet az adómból, mert szegényeknek amúgy nem lenne.
Nem kéne előbb inkább felzárkóztatni azt a másfél millió nincstelen és kilátástalan embert akik már eleve a mi országunkba születtek, csak épp rossz megyébe?

Engem kurvára zavarna, ha az utcámban csak afrikai lenne.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 23, 21:39:20 írta Saphira » Naplózva

Luidzsy
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 930



« Válasz #14326 Dátum: 15 ápr 23, 21:54:27 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XScWFu6guag" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XScWFu6guag</a>

Ismeritek? Ma hallgattam, láttam két videóját, a másik talán érdekesebb, Magyar címer. http://www.youtube.com/watch?v=JGxoPhX_Tfs

Tudom, tudom nem hiányoztam, de ti igen.
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14327 Dátum: 15 ápr 23, 22:00:31 »

És akkor mcclave még nyomatja a dumát, hogy dél-afrika milyen fejlett, sokkal jobb, mint Magyarország, és az apartheid idejében szar volt, és most mennyit profitálnak a bevándorlásból, erre első cikk, amit meglátok indexen:
http://index.hu/kulfold/2015/04/23/vegigfotozott_egy_keselest_nem_bant_meg_semmit/

Persze nem fogok egy cikk alapján ítélkezni. Ja, de. Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 23, 22:01:23 írta Saphira » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14328 Dátum: 15 ápr 24, 06:42:47 »

Csendben megjegyzem, hogy Afrikát a fehér ember tette tönkre. Nem fejletlenek a négerek, ez csak a fehér ember rögeszméje, egyszerű egoizmus kijelenteni, hogy fejlettebb vagyok, mert panelban lakunk, nem szarkunyhóban. Ha az európai ember csak a világ megismerése miatt lépett volt a Szubszaharába, akkor még mindig csak kis meztelen törzsek lennének ott, akik kővel dobálják. Lenne minden, ami most is van, csak kicsiben. Ez nem fejletlen, ez más. Ami más, attól tanulni kell, nem változtatni rajta. De nem, az egoista fehérnek föld kell és rabszolga, de aztán a rabszolgát megsajnálja és kegyes úrként jogot ad neki. Tudást és eszközt ad a kezébe, amit a szerencsétlen nem ért, de ha rosszul használja, akkor ő a hülye, nem az, aki a kezébe nyomta. Európa és Amerika minden gondot magának okozott, ami a környező kultúrákból adódik nekik.

Csak vicceltem, mindenben egyetértek Saphival. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 24, 06:57:18 írta gman » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14329 Dátum: 15 ápr 24, 07:42:13 »

Tényleg nem jó ősembereknek gépkarabélyt adni,de azért az sem ad okot a büszkeségre, ha egy társadalom a 21. században az ősemberek szintjén mozog.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14330 Dátum: 15 ápr 24, 08:01:32 »

Miért is?
De ez is viszonylagos. Lehet, hogy mi vagyunk túl gyorsak.

És most nem a négereket védem, én sem szeretem őket, mert a nőknek nagyon lóg a mellük.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 24, 08:05:50 írta gman » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14331 Dátum: 15 ápr 24, 08:16:46 »

Nem rossz. De büszkeségre nem ad okot. Azt jelenti, hogy kevésbé voltak ahhoz intelligensek, hogy megoldják a felmerülő problémákat. Mert nyilván nem úgy kezdtünk el mi sem fejlődni, hogy elgondolkodtak az emberek, milyen menő lenne 10 emeletes házat és autót építeni, hanem problémákat kezdett megoldani és ide jutottunk.

Olyan fura veled értelmesen beszélni. Mintha egy új fórumtag lenne itt. Ki kell töltened az újaknak való tesztet.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 24, 08:19:57 írta Gdat88 » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14332 Dátum: 15 ápr 24, 08:28:20 »

Igazából pont fordítva van. Nem volt elég problémájuk ahhoz, hogy okosabbá kelljen válniuk. Ez amúgy egy nemlineáris rendszer, nagyon sok változóval. Az hogy mi ennyivel "fejlettebbek" vagyunk, valószínűleg egyenként jelentéktelen apróságok összjátékán múlott és nem azért, mert eleve jobbak vagyunk.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 24, 08:30:14 írta gman » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14333 Dátum: 15 ápr 24, 08:41:06 »

Elképzelhető, hogy igazad van. Nem láttam, hogy éltek az európaiak előtt.
Bár, hogy az jó-e vagy rossz, hogy az ember nem akar kényelmesebb, hatékonyabb életet az nézőpont kérdése. Egyrészt jó, ha valaki meg tud elégedni. Másrészt az is jó, ha nem öl meg egy oroszlán, vagy nem hal bele egy nő amikor levágják a csiklóját. Arról a szerencsés helyzetről nem is beszélve, ha le sem vágják.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 24, 08:48:28 írta Gdat88 » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14334 Dátum: 15 ápr 24, 08:54:19 »

A fejlődést úgy kell elképzelni, mint valami szerepjátékot. 1. szintű vagy, ahhoz, hogy szintet lépj, egyszerű küldiket kell teljesítened. Fejlődés közben ha elérsz egy szintet, ahol csak túl magas és csak túl alacsony küldik vannak, akkor megrekedsz. Továbbá különböző küldik különböző irányba fejlesztenek, valamint egy küldit több módon lehet teljesíteni és mindegyik mód más utat nyit meg. Na meg még ott vannak a véletlenek, a rendszeren kívülről jövő event küldik is. Ez a nemlineáris rendszer.

Sokan így képzelik a fejlődést:
http://forgos.ektf.hu/wp-content/tananyagok/fs_komm_egyetemi/obj/ie_0067_0_0_0/dance%20-helical-model.gif
Pedig igazából ilyen:
http://creare8una8vita.ildikokudlik.com/wp-content/uploads/2012/06/kriksz-kraksz.jpg
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 24, 09:00:10 írta gman » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14335 Dátum: 15 ápr 24, 09:03:27 »

Ez igaz, de azzal, hogy valaki elmegy vadászni, eszik, alszik, gyereket nemz és nincs más igénye, nem feltétlenül fog fejlődni, vagy elhanyagolható mértékben. Az európai embernek pedig volt igénye fejlődni.

Ez a rajz viszont hülyeség. a fejlődés nem káosz, csak bonyolult rendszer.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 24, 09:09:49 írta Gdat88 » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14336 Dátum: 15 ápr 24, 09:07:17 »

De most elbeszélünk egymás mellett.
Arról beszélek, hogy a rosseb sem tudja, hogy mitől jött meg ez az igény. Vannak elméletek, valószínűleg jók is, de túl összetett a dolog.

A káosz pont egy nagyon bonyolult rendszer. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 24, 09:15:24 írta gman » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14337 Dátum: 15 ápr 24, 09:14:57 »

Akkor jön meg az igény, ha az ember túljutott azon, hogy az életben maradásért küzdjön. Természetes igényként jelenik meg, mert kíváncsi és az állatokkal ellentétben elméje van. Ebből a kettőből pedig jön a fejlődés is. Ezen felül problémákat akar megoldani. Nem tudom, hogy a fekák miért nem akartak. Lehet, hogy nekik elég volt az ami. Mindenesetre én nem tartom ezt szerencsésnek és bőven elképzelhető, hogy annyi az ola, hogy kevésbé okosak.

Legalábbis én pl. ha elég kajához és alváshoz jutok, beleőrülnék, ha nem lehetne egyre tágabb képet kapni a valóságról.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 24, 09:19:27 írta Gdat88 » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14338 Dátum: 15 ápr 24, 09:19:01 »

Az igény a lehetőségekből fakad.
Szívesen elmondanám az európai ember sikerének nem teljesen pontos történetét, de az túl hosszú hsz lenne, amire nekem nincs időm és energiám.
Az a lényeg, hogy ha 10000 éve kicseréltük volna őket, akkor valószínűleg ma a négerek lennének fejlettebbek.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 24, 09:22:01 írta gman » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14339 Dátum: 15 ápr 24, 09:22:08 »

A lehetőségek mindig léteztek. Csak ha nem tesz fel kérdéseket az ember nem tud velük élni.
A villanykörték sem fán teremtek, hanem megjelent rá egy igény, hogy kellene ilyen. Persze szükséges volt ehhez már valamilyen tudásra. De rengeteg tapasztalatot és lehetőséget a kérdés puszta felvetése okozott.

A négereknek meg nem volt honnan hova fejlődni, mert 2000 év alatt sem kezdődött meg olyan folyamat, amire a további részeket építeni lehetett volna. Ezt lehet arra fogni, hogy egyszerűen elégedettek voltak. (Ami túlzott elégedetlenség szerintem, ha így volt.), de az is lehet, hogy csak nem voltak intelligensek jó kérdéseket feltenni.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 24, 09:29:15 írta Gdat88 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 954 955 [956] 957 958 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!