24 júl 05, 16:11:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 946 947 [948] 949 950 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2215214 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14205 Dátum: 15 ápr 20, 21:58:00 »

Nem leoltottak, hanem ostobák voltak.

Hogy találtad meg ezt a kérdést Saphira? Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 20, 22:04:32 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14206 Dátum: 15 ápr 20, 22:06:37 »

A domináns alatt azt értettem, hogy autoszomális domináns. Az autoszomális azt jelenti, hogy a testi kromoszómákhoz kötött, nem a nemi (x és y) kromoszómákhoz. Minden locuson két allél van. Lehet egy domináns "A" allél, és egy recesszív "a" allél, azaz valaki lehet AA, Aa és aa. A domináns allél azért domináns, mert domináns a recesszív felett, azaz elnyomja azt, és a recesszív allél csak akkor tud érvényesülni, ha aa genotípusú, azaz ha mindkét szülőtől a recesszív allélt örökölte. Csak a recesszív alléleket lehet hordozni rejtetten: ha valaki Aa, attól ő még 'A' megjelenésű lesz, de hordozza az 'a' recesszív allélt.

Az autoszomális recesszív betegség azt jelenti, hogy mindkét szülőtől a rossz gént kell örökölnie (aa-nak kell lennie), hogy a betegség megjelenjen. Ha 'Aa' genotípusú, akkor hordozónak tekinthető, azaz nem beteg, de továbbadhatja a betegséget.
Az autoszomális domináns betegség azt jelenti, hogy elég egy szülőtől a rossz gént örökölnie (Aa), a betegség akkor is megjelenik, és nincsenek rejtett hordozók.

A 90% arra utalt, hogy a bradiujjakat kiváltó betegségek 90%-a domináns. A maradék 10% lehet recesszív, hát az szopás, akkor pár nemzedéket át kell kutatnod.  Nyelvesít

Egyébként a brachydactylia egy olyan betegség, ahol rövidek vagy különböző hosszúságúak az ujjak, és nem az, amit te linkelgetsz. Az dobverőujj, gyakran tüdődaganathoz társul. A rövid köröm meg... hát akkor tőlem is undorodnál, mert rágom a körmöm. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 20, 22:13:45 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14207 Dátum: 15 ápr 20, 22:25:49 »

Na. Értem, bár a végén az utolsó tagmondatot nem, hogy: és nincsenek rejtett hordozók. Már hol nincsenek? Mikor? Miután úgy születik a gyerek? Vagy nem pontosan értem ez mire utal.

Amúgy ezt az elnevezést a google találatok alapján mondtam, de csak külföldi oldalakon vannak inkább erről írások és igen, a magyar internet ezzel kapocslatos mérföldköve az én kérdésem a gyiken. Nevet

A dobverőujj viszont nem pont ugyanez. Ez nem feltétlenül ilyen domború dolog. Akkor nevezd el jobban. Nevet
Te meg ne rágd a körmödet, mert nem passzol a tündehercegnő imidzsedhez. Pont a kéz fejezi ki azt, hogy valaki nemes és nem a földet túrja. Nekem legalábbis ez az asszociáció társul a fejemben ehhez.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #14208 Dátum: 15 ápr 20, 22:30:18 »

A moment mikor megértem Saphi random biológus rohamait TT--TT

Amúgy érdekes, nekem csak pár éve tűnt fel, hogy ilyen körme is lehet az embernek, tekintve ugye hogy az ember alapvetően a sajátját ismeri, de nem vágom mi vele a baj Nevet Főleg, hogy szinte több embernek ilyen, mint "normális".

Mondjuk persze, kinek a pap kinek a rabbi, de érdekes, hogy kinek milyen apróság lehet végtelenül taszító Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14209 Dátum: 15 ápr 20, 22:32:57 »

A rejtett hordozó azt jelenti, hogy én nem vagyok beteg, de hordozom a betegség génjét, így a gyerekem lehet beteg, ha az apja egy másik rejtett hordozó.

Például az albínóknál: két teljesen egészséges szülőnek is lehet albínó gyerekük, ha mindketten hordozók.

A dobverőujjnak pont az a lényege, hogy domború.


Idézet
Te meg ne rágd a körmödet

Ez olyan, mintha én azt mondanám, hogy ne legyenek agresszív vágyaid minden hülyeség kapcsán.  Nyelvesít

Idézet
A moment mikor megértem Saphi random biológus rohamait

Miért, eddig nem értetted? Ne már, nem szoktátok érteni? Ne basszatok fel, én meg abban a hitben éltem, hogy érthető vagyok.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14210 Dátum: 15 ápr 20, 22:39:28 »

Sabaku: Bennem az emberek keze valamiért nagyon ki tud váltani érzelmeket. Minden ember kezére emlékszem pl. akivel valaha találkoztam és emlékszem az arcára is. Pedig nem direkt memorizálom nyilván. Nevet
Illetve, ami már ijesztő tud lenni, hogy már arcról tudom, hogy kinek milyen formájú ujjai, körmei vannak. Nevet

Idézet
A dobverőujjnak pont az a lényege, hogy domború.
Igen. Azt tudom. Arra utaltam, hogy amit én linkeltem az nem dobverőujj.  Ez a kép annyira nem borzaszt el, mert legalább hosszú a körme, nem 2 mm.

Idézet
Ez olyan, mintha én azt mondanám, hogy ne legyenek agresszív vágyaid minden hülyeség kapcsán.  Nyelvesít
Na jó, de én nem verem be az emberek arcát, hiába van rá késztetés, te meg rágod, mert van rá késztetés. Nevet

Idézet
A moment mikor megértem Saphi random biológus rohamait
A pillanat amikor Saphira megtudta, hogy ezelőtt egész idáig hiába beszélt. Nevet

Amúgy általában érthető, de azért néha kellettek kisebb-nagyobb google-özések.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14211 Dátum: 15 ápr 20, 22:41:39 »

Nem mernék találkozni Gdattal anélkül, hogy meg nem növesztem a körmöm. Ha eddig nem utált az ezer vita miatt, akkor a körmöm miatt tuti megutálna egy életre. ikszdé
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14212 Dátum: 15 ápr 20, 22:45:13 »

A vita miatt nem, de emiatt tuti. Nevet
Egyszer még jó pár éve egy nagyon csúnya kezű kb. 10 éves kislány befestette a körmeit és dicsekedett vele, hogy milyen szép lett. Egy 1 atombomba robbant fel bennem, amiatt az érzelmi elfojtás miatt, hogy akkor nem lehettem őszinte. És helyeseltem neki, hogy igen.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 20, 22:46:10 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14213 Dátum: 15 ápr 20, 22:46:04 »

Miért nem verted meg? Az megoldotta volna a problémát. Nevet
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14214 Dátum: 15 ápr 20, 22:47:15 »

Neem. Csak kiabálni akartam vele és kiselőadást tartani az arányok szépségéről. Nevet
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #14215 Dátum: 15 ápr 20, 22:47:36 »

Ja, nem, eddig is mindig tök érthető volt a magyarázatból, csak ezúttal a biosz óráról ismertem fel a nagy részét Nevet Plusz azért ezúttal nem is mondtál újat, persze a nagyon szakszavakat kivéve, vagy hát legalábbis ez a rejtett hordozós dolog számomra elég triviális volt azért Nevet

Ez a dobverő ujj sztm sokkal rosszabb ikszdé Erős késztetést érzek hogy egy zoknit nyomjak a kezébe és felszabadítsam. Az meg hogy mát arcról is tudod sokszor, az egyenesen creepy. Most mondanám, hogy akkor mondd/tippeld meg az enyémet, de már késő, elárultam magam xD

Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14216 Dátum: 15 ápr 20, 22:52:35 »

Gondolom felfedezett a tudatalattim vmi mintát, ami miatt ez kiderül arcról(testalkatról?), hogy "megóvjon". Nevet
Én hálás vagyok ennek a képességnek. Nevet
Buliban, ha táncoltam csajokkal életet mentett.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #14217 Dátum: 15 ápr 20, 23:05:13 »

És mindig bejön? Na ne már Nevet Azt még megértem ha az esetek nagy részében, de mindig az lehetetlen.

Lábujjaknál is zavar ez a bumpszliság?

http://megaanswers.com/images_uploaded/Why%20we%20are%20unable%20to%20move%20our%20toes%20independently.jpg
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14218 Dátum: 15 ápr 20, 23:12:06 »

Ott nem. Azért ott az emberek 99%-ánál ilyen. Az valahogy normálisan is hat. Más az ujjak funkciója.
Meg amikor pl. Néztem a trónok harcát és Tyrionnak ilyen ujjai vannak ugye, akkor azt éreztem, hogy ez így jó. Mert arányos. Nem túl jó, hogy valaki törpe, de azon belül legalább következetesen arányos. Nevet

Amúgy nem mindig, életemben kb. 5-ször tévedtem. De azért ez elhanyagolható. Nevet

Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14219 Dátum: 15 ápr 20, 23:16:03 »

De akkor most téged a tömpszli ujjak vagy a lerágott körmök zavarnak? ikszdé

Érdekes ez a fóbia, ki kéne vizsgáltatni (igen, irónia). A fóbia mindig egy rejtett félelmet kompenzál, ezért értelmetlen.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 946 947 [948] 949 950 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!