24 jún 26, 12:42:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 808 809 [810] 811 812 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2199225 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #12135 Dátum: 15 jan 20, 13:11:34 »

Rákerestem orvosi szótárban a macrophagra. Előtte lévő szó: macropenis.  ikszdé Okosodni akartam, de proli humor győzött. T_T
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12136 Dátum: 15 jan 20, 13:26:52 »

Ezt gmannek, de ha jól emlékszem, ő nem szokta a hosszú hozzászólásokat olvasni... ikszdé

A koponyába három képlet jut be: az agyat ellátó artéria, az onnan távozó véna és a gerincvelő. A gerincvelő rengeteg, az agyban  fészkelő idegsejt hosszú nyúlványának kötege. Ezek lehetnek érző vagy mozgató rostok. Az érző rostok azok, akiknek receptora van a bőrben, ők érzik, ha a test bizonyos pontját fájdalom, hő, hideg éri. A mozgató rostok azok, akiknek kapcsolata van az izmokkal, és így ezáltal képesek azokat mozgásra bírni. Mivel a gerincvelő a központi idegrendszer része, nem regenerálódik, nem gyógyul, metszés után nem jön helyre.

Az artéria azért fut a koponyába, hogy ellássa a szívből érkező oxigenizált vérrel az idegszövetet (ha valakinek esetleg nem lenne világos). A vénák azért futnak kifelé, hogy az oxigénszegény vért visszaszállítsák a szívbe, onnan a tüdőbe. Mivel vénákat és artériákat is lehet műteni, így simán összekapcsolhatták a majmok ereit.

Azaz gyakorlatilag fejátültetéskor mi történik? Összevarrod az artériát, tehát az idegen fej agyának van vérellátása. Összevarrod a vénát, tehát az idegen fejből vissza tud áramlani a vér. Ennyi kell egy szövet működéséhez: tápanyag és oxigén. És az idegsejtek vígan éltek, noha nem az eredeti testüktől kapták a vért. A gond ott van, hogy a gerincvelőt nem kötötték össze. Tehát az I. számú majom teste vegetál. Mivel a beleknek és a szívnek saját ingerképző központja van, így agy nélkül is képesek működni (bár az idegrendszernek van befolyása a szív működésére a n. vaguson keresztül). De az idegek elhalnak, a test "nem érez semmit" és "nem tud semmit mozgatni", az izomrendszer leépül a beidegzés hiánya miatt.

A II. számú majom, akinek a fejét tették a testre, abban a szomorú helyzetben van, hogy akár tökéletesen tudatában lehet a dolgoknak. Mivel az agyának van vérellátása, így képes életben maradni, ugyanakkor mivel nincs kapcsolata a testtel a gerincvelőn keresztül, a fejétől lefelé semmit sem érez, és semmit sem tud mozgatni. A fej izmait azért tudja mozgatni, és azért érez ott, és azért lát, és azért hall és szagol, mert ezeket az ún. agyidegek idegzik be. 12 pár agyidegünk van, és ezek jellegzetessége, hogy nem a gerincvelői rostokkal haladnak, hanem még a hídban és a nyúltagyban kilépnek az agyból (így nyilván ezeket nem vágták el a műtét közben).
A gond egyedül a légzéssel van, mert azt az idegrendszer irányítja, beidegzés nélkül megfulladsz. Nyilván a majmokat mesterségesen lélegeztették, ahogy manapság ez már sok agyhalott vagy kómában lévő embernél is előfordul.

Persze mivel a két majom immunológiailag nem passzolt egymáshoz, a II. számú majom feje, illetve a szövetei előbb utóbb úgyis kilökődtek volna, ahogy a kutyás esetnél is történt.

Egyébként a lock in szindróma hasonló lehet ehhez, persze ott nincs fejátültetés és a saját testedbe vagy zárva, a lényeg, hogy megszakad a kapcsolat a test és a központi idegrendszer között, és nem tudsz megmozdulni sem, de tudatában vagy mindennek, akár látsz-hallasz is, mert az agyidegek épek. Szörnyű lehet. :/

A zombi kutyás alatt nem tudom, melyiket érted, nem látok zombi kutyákat.

Idézet
Magyarul is elmondod?

Tüdőben lévő sejtek (falósejtek), amik megeszik a felhalmozódott kormot, és emiatt a tüdőszövet fekete.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 20, 13:28:44 írta Saphira » Naplózva

Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #12137 Dátum: 15 jan 20, 13:41:48 »

Ez jó vagy rossz gondolom jó, mert megeszik a kormot és rossz, mert rákos leszek?Nevet
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12138 Dátum: 15 jan 20, 13:46:39 »

A tieidet mindig elolvasom mert te mindig szépet és okosat írsz és szép hosszú hajad van és neked van a leggyönyörűbb füled a világon.

Megint megnéztem, én lehet, hogy nagyon félreértek valamit, de 1:30-tól ott a döglött kutya, ami emelgeti a fejét.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12139 Dátum: 15 jan 20, 14:05:22 »

Ez jó vagy rossz gondolom jó, mert megeszik a kormot és rossz, mert rákos leszek?Nevet

Ugyan, ne a fekete pötty legyen a bajod, volt még a cigiben 400 más méreg és vagy félszáz rákkeltő anyag. ikszdé

Idézet
a döglött kutya, ami emelgeti a fejét.

Azt a "döglött kutyát" még én is újraélesztettem volna CPR-rel. A biológiai meg a klinikai halál nem ugyanaz. Egész egyszerűen elkezdte cirkuláltatni a vérét, és így a korábban oxigénhiányos szervek, köztük az agy funkciója helyreállt.
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #12140 Dátum: 15 jan 20, 14:22:08 »

Most volt valami áttörés gerincsérülteknél valami módszer. Ha meg tudják oldani a dolgot akkor a jövőben el tudnátok képzelni test átültetést? Bizarr lenne.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #12141 Dátum: 15 jan 20, 14:39:57 »

Akkor végre lehetne nekem is 50-es karom.  Pirul  Nevet
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #12142 Dátum: 15 jan 20, 14:50:55 »

A támad a mars jutott az eszembe ikszdé
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #12143 Dátum: 15 jan 20, 15:06:30 »

Az Állatvédőrség oldalt le kéne tiltanom vagy nem kéne munkaidőben bent lenni facebookon. Az egyik vezetőjük nagyon jól ír és mindig olyan szívszorító kutyás történeteket ír ki, hogy elsírom magam, amikor olvasom.  Sír Kicsit nehéz lenne kimagyarázni, ha vki meglátja.  Nevet
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #12144 Dátum: 15 jan 20, 15:33:43 »


Syzy érti és approves.
Naplózva
Volcaz
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



WWW
« Válasz #12145 Dátum: 15 jan 20, 16:19:18 »

Az Állatvédőrség oldalt le kéne tiltanom vagy nem kéne munkaidőben bent lenni facebookon. Az egyik vezetőjük nagyon jól ír és mindig olyan szívszorító kutyás történeteket ír ki, hogy elsírom magam, amikor olvasom. 
Szerintem kicsit hatásvadász, és néha túloz, de mikor az én öreg kutyum lehelte ki a lelkét nem rég, akkor nekem is görcsbe rántotta a gyomrom egy sulis Facebookozás során Nevet de amikor a tanár meglátott, legalább nem szólt le, hogy a telefonon lógok, hanem látta az elkenődött fejemet, és békén hagyott egész órán.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12146 Dátum: 15 jan 20, 18:29:34 »

Deadpool egy szőke jó pasi.

http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/azLnAoN_700b_v1.jpg
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #12147 Dátum: 15 jan 20, 19:13:23 »

Uhúúú, felhívtak ma, a hívószám +54-gyel kezdődött, ami az internet szerint Argentína... onnan még soha nem hívtak.  Be van tépve
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #12148 Dátum: 15 jan 20, 19:18:13 »

Minagi akkor tényleg zsidó?
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #12149 Dátum: 15 jan 20, 19:20:40 »

Ha az lennék megköveznétek, mi? Szomorú
Az vagyok, Syzygy?
Naplózva


Oldalak: 1 ... 808 809 [810] 811 812 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!