24 jún 26, 15:23:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 814 815 [816] 817 818 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1059811 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #12225 Dátum: 14 jún 13, 09:02:02 »

Lett STM említve gman, ő azóta nincs amióta Nikivel összeköltöztek, körülbelül. Még Gdat írt hasonlót. Én Nikit bírtam és még mindig bírom, anno sokat leveleztünk.
Amúgy ott van még Rikan, aki eltűnt, Zizi és Fleexi (alias ^^). Nagyon random még Lille, aki csak havonta ír be. Nevet Vagy Kletta.

A-chan (tia) is eltűnt jó ideje, bár ő mindig csak napokra volt aktív.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 09:03:57 írta Minagi » Naplózva


Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #12226 Dátum: 14 jún 13, 09:10:11 »

Kletta jesszusom ne, ő még anno a lányom volt. xD gaara_fanra én is emlékszem bár nagyon nem szerettem. De Gdat megtisztelő, hogy engem nem a random közé vettél, pedig azért én se vagyok mindig aktív.  Pirul

Noénak meg lehet azért van elege mert már szinte mindent azzá akarnak tenni, vagy ki tudja.

Saphi ez a kép meg nyá, nekem is ilyen hosszú haj kéne, nagy hiba volt levágatni 3 éve. :/ Jó mondjuk most se rövid de ez nem az igazi.
Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #12227 Dátum: 14 jún 13, 09:17:14 »

A pálinkát ugyanúgy kifogásolom "Magyarországon készült, magyar gyümölcsből...", de erre még rá tudok bólintani, ha nagyon behunyom a szemem, de múltkor tanárnőmmel megbeszéltük, hogy ki kéne terjeszteni a történelmi Magyarország területére, hiszen a pálinka szó pl. szláv eredetű, talán a szerbből lett átvéve, de nem biztos, nagyon hasonlóak ezek a nyelvek, azt is mesélte, hogy az égetni szóból ered a név, mi pl. csak szlovákul "páliť", hisz égetett szeszes italról van szó végül is. A törkölypálinkát megtarthatjátok. Nevet
A másik problémám, amit kifogásolhatónak tartok az Aggteleki karszt és a szlovák karszt barlangjainak hungarikumként való besorolása, de legyen.
A kürtöskalácsról ami székelyföldről származik mesélje el nekem valaki, hogy lesz majd hungarikum? Kiindulva a pálinkából. Hirtelen elképzeltem ahogy becsődölnek az itteni kürtöskalácsos ismerőseim, mert csak csomagolt kürtöskalácsunk lesz Magyarországról Persze minden megoldható nálunk pl. nem is kürtöskalács a kürtöskalács, mert le van fordítva a neve, szóval az már szigorúan véve nem kürtöskalács.
A somlói galuskával pl. nem lenne bajom, ha hungarikummá válna, nagyon máshol nem készítik, 18 éves koromig egyszer ettem somlóit, szerintem jellemző is az országra.

http://elelmiszerlanc.kormany.hu/hungarikumok-gyujtemenye
Szeretnék rá hivatkozni, hogy a jelenlegi listából csak 2 dolgot kifogásoltam, a többi jó helyen van és még ezt a 2-t is elfogadom, de nem kéne annyira nyomatni a hagyományos ételek, amik elterjedtek a teljes történelmi Magyarország területén, hungarikummá válását.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 09:21:13 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #12228 Dátum: 14 jún 13, 09:30:30 »

Saphira, az utolsó képkocka, rohadt édes. Néha én is ilyen vagyok a hajammal, nem is csak néha. >.<

Régebben még dRown is sokat írt a dumába, ő is kiszóródott. Pitor aki anno Putir (vagy fordítva. xD) ő is elhullott. Jah meg ott volt Đestri is.

Nikkie ritka mint a fehér holló, sajnos. T_T

Amúgy ez az oldal zseniális. Nevet http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=4805.msg612820#msg612820
Morita magában elbeszélget, amúgy nagy eséllyel Henivel (Masashival) dumált, de így tök jól néz ki. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 09:49:06 írta Minagi » Naplózva


MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #12229 Dátum: 14 jún 13, 09:37:58 »

Nekem valamelyik Dragon Ball-os topicban volt ilyesmi. Nevet
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #12230 Dátum: 14 jún 13, 10:18:23 »

Nevet Oda soha nem tettem be még a lábam. >.<

Nem akarom felhozni a Masashi témát, de olvasgattam a Duma 8-at mielőtt elkezdenék pakolászni és innen körülbelül két oldalnyi róla szól. Nem látszik mit ír, mert kitöröltette azt az accját, de a válaszokból látszik miket ír, meg a reakciókból és kb ugyan azok a beszélgetések mentek le pár hónapja ebben a témában is. ikszdé A történelem ismétli önmagát. *-*
Naplózva


noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #12231 Dátum: 14 jún 13, 10:54:04 »

Az a vicces, hogy a mostani Massashis vitáknál is az ő hsz-eit leginkább csak átfutottam, így nem is volt nagyon feltűnő, hogy hiányoznak a hozzászólólásai.

Hmm úgy fest szeretek hülyékkel vitatkozni. Szomorú Kár, hogy úgy érzem, ez szerény személyemet minősíti negatívan. Szomorú

Ui.: Rettenetes a helyesírásom is. Szomorú
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12232 Dátum: 14 jún 13, 10:56:09 »

A pálinkát ugyanúgy kifogásolom "Magyarországon készült, magyar gyümölcsből...", de erre még rá tudok bólintani, ha nagyon behunyom a szemem, de múltkor tanárnőmmel megbeszéltük, hogy ki kéne terjeszteni a történelmi Magyarország területére, hiszen a pálinka szó pl. szláv eredetű, talán a szerbből lett átvéve, de nem biztos, nagyon hasonlóak ezek a nyelvek, azt is mesélte, hogy az égetni szóból ered a név, mi pl. csak szlovákul "páli»", hisz égetett szeszes italról van szó végül is. A törkölypálinkát megtarthatjátok. Nevet
A másik problémám, amit kifogásolhatónak tartok az Aggteleki karszt és a szlovák karszt barlangjainak hungarikumként való besorolása, de legyen.
A kürtöskalácsról ami székelyföldről származik mesélje el nekem valaki, hogy lesz majd hungarikum? Kiindulva a pálinkából. Hirtelen elképzeltem ahogy becsődölnek az itteni kürtöskalácsos ismerőseim, mert csak csomagolt kürtöskalácsunk lesz Magyarországról Persze minden megoldható nálunk pl. nem is kürtöskalács a kürtöskalács, mert le van fordítva a neve, szóval az már szigorúan véve nem kürtöskalács.
A somlói galuskával pl. nem lenne bajom, ha hungarikummá válna, nagyon máshol nem készítik, 18 éves koromig egyszer ettem somlóit, szerintem jellemző is az országra.

http://elelmiszerlanc.kormany.hu/hungarikumok-gyujtemenye
Szeretnék rá hivatkozni, hogy a jelenlegi listából csak 2 dolgot kifogásoltam, a többi jó helyen van és még ezt a 2-t is elfogadom, de nem kéne annyira nyomatni a hagyományos ételek, amik elterjedtek a teljes történelmi Magyarország területén, hungarikummá válását.

Hagyjuk már ezt, amit a tokajival is leműveltek a szlovákok komolyan nevetséges volt, és annyira érződött belőle, hogy nem azért ragaszkodnak a kis szaros pár hektárnyi szőlőföldön a tokaji névhez, mert annyira hűek voltak a történelemhez, hanem azért, mert élősködni akartak a már nemzetközi hírnévre szert tett és elismert tokajin azzal, hogy a megtévesztésig hasonló nevű bort adnak el, holott az ottani szabályok sokkal engedékenyebbek és szarabbak a borkészítés tekintetében. A magyar fél akkor kijelentette, ha bevezetik ugyanazokat a megszorításokat, amik a magyar Tokajit igazi tokajivá teszik, akkor talán belemennek, de ez a szőlő már nagyon savanyú volt a tótocskáknak.

A pálinkából meg a pálinka hungarikum, ezen a néven. De ugyanúgy forgalmazzák és gyártják a románok is pălincă néven, a szlávok között meg nem hiszem, hogy elterjedt és kedvelt lenne. A pálinka szóról meg csak annyit, hogy az eredeti pálinka ősét gyógyszernek használták a királyi udvarokban és a nemeseknél, Aqua vitae reginae Hungariaenek vagy crematurának is hívták, a pálinkának nevezett ital meg, ami valószínűleg valahonnan a felvidékről terjedt el, egy gabonapárlat volt, aminek nem sok köze volt a mai pálinkához, de később ennek visszaszorulásával a kettő neve összemosódott. A pálinka szó nem datálható az 1500-as évek előtt, az ital meg sokkal régebbi.

A kürtőskaláccsal meg végképp nem értem, mi a baj. A székelyek nem magyarok? Akkor a kalibakutya se lehessen magyar kutya?  Ohh My God

A Kárpát-medencére való kiterjesztést meg hagyjuk már, majd ha a környező népek elismerik a saját történelmüket, nem hazudoznak összevissza és nem élősködnek másokon, akkor talán. De amíg a kettőskereszt ősi szlovák jelkép, amit mi vettünk át a szlovákoktól, amíg a csuvacs ősi szlovák kutya, Erdélyben meg mindent a románok építettek, addig menjenek el a mikulás faszára.

Köszönöm, hogy kitombolhattam magam, és igen, szar kedvem van. Mosolyog
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #12233 Dátum: 14 jún 13, 11:11:24 »

Először is: Nincs mit, állok rendelkezésedre máskor is. Egyébként már vártam a  hozzászólásod.

Nem a kürtös kaláccsal van bajom, hanem a hungarikum törvénnyel ez esetben, persze hogy magyarok a székelyek is, csak tartok tőle, hogy ha a kürtősálács hungarikummá válna, akkor a törvény értelmében az ott készítettet nem lehetne hivatalosan ezen a néven nevezni.

Egyébként, Szlovákiában is elterjedt és kedvelt a szilva és körte "pálinka", ami ugye csak likőr lehet jelenleg. Előbbi a Slivovica, Hruška, neveket viselik jelenleg, más megnevezés nincs rajtuk. Illetve a köznyelven magyarul is boróka pálinkának nevezett, boróka likőr, a Borovička. Ugyanígy Erdélyben is jelenleg nincs áfonya pálinka, csak likőr, hivatalosan. Nemhivatalosan persze annak nevezi szerintem a köznyelv aminek szeretné, ha nem áll messze a valóságtól. Az osztrákoknál is van pálinkafőzés, még bizonyos, igen szigorú feltételek mellett a házi pálinkafőzés is engedélyezett.

Maga az aqua vitae pedig az alkimisták által felfedezett ital, ami a desztilláció feltalálásakor született, minden királyi udvarban elterjedt volt ilyen vagy olyan formában, attól függően, hol milyen alapanyagból erjesztett szesz pároltak le majd hígítottak fel, lásd. a skótoknál az aqua vitae a whisky, amit szintén gyógyhatása miatt is kedveltek. Az alap aqua vitae és tudom, hogy te külön kiemelted a Magyarországról származót, de tudni illik, hogy máshol is volt gyümölcs alapú, tehát bármilyen "égetett szesz" lehetett.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 11:15:09 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12234 Dátum: 14 jún 13, 11:22:36 »

De ez körülbelül az, mint a vizsla esete. Vannak külföldi vizslás csoportok facebookon, amiknek 'vizsla' a címe, külföldön ugyanis a vizsla szó a magyar vizslát takarja, nem az összes pointer félét. A magyarok viszont minden pointert vizslának hívnak, 'német vizsla, olasz vizsla' stb, és pár degenerált, aki nem tudja felfogni a nyelvek közötti különbséget beteszi a német vizsláját a külföldi vizsla csoportba 'german vizsla' néven.

Most nem tudom, érted-e, mire akarok kilyukadni, arra próbálok, hogy hiába hívunk mi minden gyümölcspárlatot pálinkának, attól a külföldi pálinka nem 'pálinka', ahogy a német vizsla nem 'vizsla'. Persze nem lehet összehasonlítani a kutyákat a szeszes italokkal, hiszen a kutyák között egyértelmű a hasonlóság vagy különbség, míg lehet egy Olaszországban készült pálinka ugyanolyan, mint a magyar. De azért szerintem a Borovicka is tök más.

Rég írtam ilyen összefüggéstelen hozzászólást. ikszdé De már nincs rossz kedvem, mert azóta Aest is leszóltam, valahogy mindig szegényen csattan az ostor. ikszdé

Idézet
a skótoknál az aqua vitae a whisky

Igen, a kutyákra meg visszatérve, agarak is vannak minenhol, de Angliában az angol, Magyarországon meg a magyar agarat értették alatta. Szóval az aqua vitae Reginae Hungaraeben az utolsó két szó  már minőségi jelző, és persze biztos nem vonható egyenlőségjel közte és a mai pálinka között, de az biztos, hogy gyógynövényekből és gyümölcsből készült.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12235 Dátum: 14 jún 13, 11:23:57 »

Megint kezdik a csajok  hsz-vadász halandzsát.
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #12236 Dátum: 14 jún 13, 11:31:21 »

Azért egy értelmes és érdekes vitát hosszú hsz-ekkel nem neveznék hsz vadászatnak...
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12237 Dátum: 14 jún 13, 11:34:19 »

Te nem. Én viszont elég pofátlan vagyok ahhoz, hogy megtegyem.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #12238 Dátum: 14 jún 13, 11:37:39 »

Teljesen igaz amit a hsz-edben írsz, sőt a végére vonatkozó részt ki is egészítettem később:
Az alap aqua vitae és tudom, hogy te külön kiemelted a Magyarországról származót, de tudni illik, hogy máshol is volt gyümölcs alapú, tehát bármilyen "égetett szesz" lehetett.

A másik:
Most nem tudom, érted-e, mire akarok kilyukadni, arra próbálok, hogy hiába hívunk mi minden gyümölcspárlatot pálinkának, attól a külföldi pálinka nem 'pálinka', ahogy a német vizsla nem 'vizsla'. Persze nem lehet összehasonlítani a kutyákat a szeszes italokkal, hiszen a kutyák között egyértelmű a hasonlóság vagy különbség, míg lehet egy Olaszországban készült pálinka ugyanolyan, mint a magyar. De azért szerintem a Borovicka is tök más.
Teljesen értettem a kutyás példán is hová próbálsz kilyukadni, és most egy kicsit elvonatkoztatott példával élek, de igyekszem ráfűzni a te gondolatmenetedre:
Teszem azt én magyar vizslát tenyésztek Szlovákiában, attól az még magyar vizsla marad. Igazából ez esetben a határok jelenlétét helyét sérelmezem, de ez egyéni probléma. Feltételezzük, hogy én itt 30km-re a határtól északra állok neki kiváló minőségű gyümölcsből készült, szintén kiválló minőségű cefréből, középpárlatot elválasztani, a megfelelő receptúra alapján csinálom mindezt, ráadásul magyar emberként azt nem nevezhetem pálinkának. Ez tényleg személyes probléma, ami miatt kissé kiszorítva érzem magam a magyarság alól.
Igazából ez a sérelmem azóta áll fenn mióta heo azt mondta, hogy nálunk nincs pálinka. T_T
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 11:40:30 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12239 Dátum: 14 jún 13, 11:41:25 »

Ezért nem a szabály a hibás, hanem Trianon. Vesszen!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 814 815 [816] 817 818 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!