24 szep 27, 01:06:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 141 142 [143] 144 145 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395297 alkalommal)
0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #2130 Dátum: 14 nov 27, 15:57:57 »

A Christine végén sokan meghalnak. Egy-két főbb szereplő éli túl, de ők is pórul járnak Nevet
Naplózva


dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #2131 Dátum: 14 nov 27, 18:28:08 »

Megnéztem a The Maze Runner filmet, és nekem bejött. Valaki olvasta már a könyveket ?  Ha igen, valami véleményt mondhatna, gondolkozom rajta, hogy elkezdjem-e olvasni.
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2132 Dátum: 14 nov 29, 13:16:09 »

A film megnézése után belekezdtem a könyvbe, szerintem érdemes elolvasni, bár egyébb teendőim miatt nagyon lassan haladok vele, mi több nemrég kicsit féretettem, de mindenképp folytatni szeretném.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #2133 Dátum: 14 nov 30, 00:26:42 »

A Setét Tornyot még mindig ajánlom, mert ha végig gondolod, akkor közel sem boldog a vége, mint ahogy a Carrie-nek sem.

A Sötét Tornyot most olvasom, a negyedik résznél tartok. Angolul szerváltam be a sorozatot, és legnagyobb pechemre egyre csak vastagodik, vastagodik, és vastagodik. Ebben az évben már biztos nem érek a végére, de el kell ismernem, hogy zseniális. 
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #2134 Dátum: 14 nov 30, 13:54:56 »

Élmény lehet eredetiben olvasni, főleg Detta tájszólását a Hármak elhívatásában. Szép hosszú történet, de megéri végigolvasni.

Melyiket változatot olvasod? Múlt évben, vagy még azelőtt elkezdték kiadni az átdolgozott kiadását itthon, amit King ki bővített. A Harcost kivéve nekem a régebbi kiadás van meg. Azt évek óta kerestem, de sehol sem találtam, csak rongyosra olvasott minőségben.

Nem rég kezdtem újraolvasni a sorozatot, tegnap fejeztem be a második részt és jobban tetszett most, mint az első két olvasáskor Mosolyog.
Egyébként a hetedik részbe (ha jól emlékszem abban volt) King bele írta magát is a történetbe.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 30, 13:55:53 írta shiranai » Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #2135 Dátum: 14 nov 30, 16:48:20 »

Detta tájszólása az eredetiben "gettós madafakás". Szóval igen, röhögtem rajta sokat. xD

Én ezt a kiadást szerváltam be, az új A harcos kiadás is ez alapján lett átdolgozva: katt. Nagyon olcsó, de minőségét tekintve nem a legjobb, és sajnos csak az első négy kötet vásárolható meg ebben a sorozatban, a maradékot már más kiadásban kell keresni. Aki angolul akarja olvasni őket, az inkább a brit változatot vegye meg. Az egy picit drágább, de nagyon dögös az összkép

A harcos régebbi magyar kiadása a Vaterán megtalálható, néha egész korrekt árban és minőségben. Jó sokáig kellett várni, mire újra kiadta az Európa.

Igen, King beleírta magát az utolsó részbe, ha jól tudom, mint istenség, aki az író mentális állapotát ábrázolja. King nagyon sokáig írta a Sötét Tornyot (az első és az utolsó kötet megjelenése között huszonkét év telt el), és már azt hitte, sosem fogja befejezni. Végül amiatt az autóbaleset miatt döntött úgy, hogy csak azért is befejezi, és a hátralévő könyveket villámgyorsan megírta.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #2136 Dátum: 14 dec 05, 19:51:45 »

Ő tudja, milyen érzés ez a Katniss miatti kiakadás.

Vicces, mert én is pont a film előtt olvastam újra. De csak a 3-at. Teljes mértékben átérzem Katniss miatti fájdalmadat, a könyv hihetetlenül jól vissza adja min megy át. Ezt sajnos a filmről nem tudom elmondani, szinte egyáltalán nem mutatja be min megy keresztül, néha el is gondolkodtam ez ugyan az a Katniss akiről olvastam??
A könyvhöz képest számomra csalódás, egyedül a hanging tree tetszett, szerintem jól megcsinálták. (De természetesen az se szinkronosan.)
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 05, 20:03:47 írta Hakuu » Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2137 Dátum: 14 dec 05, 20:25:17 »

A könyv tényleg nagyon jó, főleg a harmadik.
A film meg, hát nekem tetszett. De a könyv miatt tetszett, mivel a könyvből tudtam, hogy valójában mi történik. A filmből annyira nem jött át sajnos. Így is jó volt, én élveztem, de nem ért fel az előző filmekkel.

Én pl. a tesóimmal néztem meg, ők a könyveket nem olvasták, csak a filmeket látták, és hát nem is igazán jött át nekik azért a dolog. Pedig nem hülyék az ilyesmihez egyáltalán, szóval ez inkább a filmről mond rosszat. De azért így is tetszett. Mosolyog
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #2138 Dátum: 14 dec 05, 20:57:01 »

Hiába egy film nem tudja vissza adni a könyvet. Meg ugye sok dolgot kihagytak a filmből, bár így is jó hosszú lett, csak kevésnek találtam Gale és Katniss beszélgetéseit.
Tudom nem ez a legfontosabb rész a könyvben sem, de amikor olvastam ugye ezek miatt sokszor éreztem úgy Gale igazi támasza, nagyon mellette van és támogatja. Mindamellett, hogy voltak érdekes húzásai néha úgy éreztem ő illik Katniss mellé. És ugye ezt sem adta már úgy vissza a film, meg teljesen úgy van beállítva, hogy Katniss semleges Gale felé. Pedig azért nem egészen így volt a könyvben. De még nem ásomel, hiszen lesz folytatása. Remélem az nem okoz csalódást.

Hát barátommal voltunk, ő nem olvasta a könyvet ezért neki tetszett. De akkor is a morgolódásomat hallgatta, hogy ezt meg azt kihagyták.  Nevet
Naplózva

dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #2139 Dátum: 14 dec 07, 16:33:30 »

A film megnézése után belekezdtem a könyvbe, szerintem érdemes elolvasni, bár egyébb teendőim miatt nagyon lassan haladok vele, mi több nemrég kicsit féretettem, de mindenképp folytatni szeretném.

Végül én is elkezdtem olvasni, igazából féltem hogy unalmas lesz, de kellemes csalódás volt, jó könyvnek ígérkezik. Remélem, hogy nem bánom meg, hogy ezt kezdtem el és nem az Éhezők Viadalát  Nevet
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2140 Dátum: 14 dec 07, 16:42:15 »

Szerintem egyáltalán nem fogod, olvastam az Éhezők viadalát, könyv annyira még nem idegesített, mint ez. Egynek elment, meg nem bántam meg, hogy elolvastam, de hihetetlen, hogy Katniss milyen elviselhetetlenül sokat nyávog.

Teljesen jogos Szirmai kritikája: http://www.youtube.com/watch?v=jVrpdsZknuE

Peeta <3 <- ez majdnem lemaradt Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 07, 16:54:03 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2141 Dátum: 14 dec 07, 17:55:54 »

Szirmai kritikája szerintem is nagyon találó lett, én most néztem csak meg, de igaza van.

Ami Katniss állítólagos "nyávogását" illeti, annyira szeretnék már egyszer egy olyan világban élni, ahol a női főhősre vonatkozó társadalmi elvárás nem az, hogy Rámbó Háromra melleket aggatunk, de attól még ugyanúgy kiírt egy egész szovjet páncéloshadosztályt. (Lásd Fekete Özvegy, Arya, Brienne, Lara Croft, stb.) Ma ha egy női főhős nem ilyen, hanem a nemének és horribile dictu az életkorának megfelelően viselkedik, akkor az azonnal "nyávogós" meg "picsa" meg "buta" meg stb. (Lásd Sansa is ezeket mind megkapta mert nem akkora puncis-terminátor mint Arya) Katniss karaktere, főleg a harmadik könyvben pont azért kib*szottul hiteles, mert valóban egy 16-17 éves lányt látunk, aki belekeveredett valamibe, amit nem akart és igazából nem is ért, és emiatt válik tragikussá az egész. De persze nyilván sokkal jobb lett volna ez a történet is, ha az a vége, hogy Katniss simán gépágyúval kiírtja az egész Kapitóliumot, lehetőleg ugyanazzal az egy arckifejezéssel...
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2142 Dátum: 14 dec 07, 18:07:47 »

Mi már ezt megbeszéltük párszor emlékeim szerint és tudjuk, hogy sose fogunk egyetérteni a témában.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2143 Dátum: 14 dec 07, 18:11:57 »

Az lehetséges. De valahogy akkor is meg kéne oldani.

Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #2144 Dátum: 14 dec 07, 21:37:24 »

Én konkrétan nem főként azért találom hitelesnek, mert nem érti meg és nem akarja ezeket a dolgokat. Sokkal inkább godolom azt, hogy embert ölni és embereket meghalni látni az megviselheti, főként, hogy konkrétan az ismerősein mászkál az elpusztult körzetében. És ha úgy vesszük még gyerek. Mivel embert ölnünk nem kell és a halálukat sem kell végig nézni, nem is igen tudnánk felfogni mekkora lelki sérülést tud ez okozni. Meg Haymitch is alkoholista lett. Pedig felnőtt ember. Ráadásul Katniss még egyszer át kell élje az egészet. Meg ott van, Peeta. Nos ezt nem is kell leírnom.

Őszinten utálom a hisztis női karaktereket, de Katniss esete igazán más. Ezért nem tudom utálni.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 141 142 [143] 144 145 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!