24 jún 25, 06:58:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 374057 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1200 Dátum: 11 jún 22, 10:36:21 »

Clarke-ot én is szeretem. Eddig az Űrodüsszeiákat olvastam tőle, meg két novelláskötetem van, mindkettő antikvárból, ősi kiadás, abból a korszakból, amikor még létezett olyan, hogy igényes fordítás. Mosolyog A könyveiben amúgy azt szeretem, hogy nagyon erős benne ez a tudományos pozitivista optimizmus. Nagyon szórakoztatónak találom, pedig ez a fajta gondolkodásmód amúgy nagyon távol áll tőlem. Nevet

Most egyébként Battletech regényeket olvasok. Ismeri őket valaki? Régebben, jó 10-15 évvel ezelőtt ez az univerzum Nyugaton nagyon népszerű volt, de mostanra már eléggé kiment a divatból. Műfajilag leginkább akció sci-fi, szal elégg a harcokon van a hangsúly, de azért nem csak erről szól. A legjobb a Kerenszkij-trilógia egyébként, én ezt olvastam elsőként ebből a világból. A folytatások annyira már nem jók, de azért ezek is tetszenek. Bónuszpont, hogy a japánoknak is van szerepe benne, az egyik nagy csillagbirodalmat ők alapították. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 22, 13:03:45 írta Aes Sedai » Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1201 Dátum: 11 jún 22, 14:20:35 »

Olvasni egy Battletech-et sem olvastam, de a jobb könyvesboltokban majdnem egy sort ezeknek a könyveknek szentelnek, legalábbis én nagyon sokat láttam belőlük.

Clarke-ban nekem az tetszik, hogy a műveit áthatja egyfajta "bölcsesség", ami nekem nagyon bejön. Látszik, hogy maga is tevékenykedett a tudományos körökben, mert elég nagy részletességgel alkotja meg a technológiákat, szituációkat, és ezek következményeit. Még sok könyve van, amit el akarok olvasni. Zseniális volt ez az ürge.  Pontosan

Apropó, a Witcher alapjául szolgáló Vaják könyvet nem olvasta senki?
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1202 Dátum: 11 jún 22, 14:25:28 »

Battletech könyvből rengeteget adtak ki magyarul. Kerenszkij trilógiát azt olvasd el ha lesz rá lehetőséged. Mosolyog

Mi az a Witcher? ikszdé

Amúgy Lemet, Asimovot olvasol? Ők nekem talán még jobban is tetszenek mint Clarke. Lemtől főleg az Édent ajánlom, ezerszer olvastam már, elgondolkodtató, nagyon izgalmas, és pont az ellentéte Clarke-nak. xD Itt az értelem ellen forduló tudomány jelenik meg, egyfajta anti-utópia.
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1203 Dátum: 11 jún 22, 14:41:20 »

Asimov és Lem tervezve vannak, de előbb a Clarke könyveket szeretném kiolvasni.

Witcher: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Witcher_%28video_game%29
Vaják: http://rpgames.web4.hu/cikk/vajak-az-utolso-kivansag-konyvajanlo

A baj csak annyi ezzel a könyvvel, hogy elég drága. Háromezer forintot nem tudok kiadni érte, könyvtár meg még nem vette be.  >.<#
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1204 Dátum: 11 jún 22, 16:07:05 »

Jah hát ezeket a könyvárakat hagyjuk. Amúgy mindig drága volt. Vannak ilyen régi Valhalla Páholyos könyveim is (Star Wars, MAGUS), 90es évek közepén kiadottak, rajtuk van az ár, simán 4-5-600 forintba kerültek, ami akkor kb az volt mint ma a 2-3-4ezer. Szal ezeket mindig is drágán mérték.

Itt Pécsen mondjuk van egy jó antikvárium, gyakran van klasszikus sci-fi, régi rendszerváltás előtti kiadások, azokat néha egész jó áron lehet kapni, nekem pl onnan van meg Asimov teljes Alapítvány-sorozata. És elég olcsón lehetett hozzájutni. Nevet (Igaz nem egyszerre, mert változó hogy mit lehet éppen kapni, meg ezeket eléggé el is kapkodják.)
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1205 Dátum: 11 jún 22, 16:13:30 »

A jó könyveket mindenhonnan viszik, nem csak scifi témából, és a könyvtárak meg nem gyűjtenek ilyesmit. De komolyan szinte semmit. Am a witcher videójáték nagyon nagy... Halottizék xD Rondár, nem bíztatlak semmire, de szétnézhetnél neten is talán, bár kétlem, hogy ilyen könyveket is feltennének. Mármint magyarul.
Naplózva
bogcsiika
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 249

I never give up! That's my ninja way...


« Válasz #1206 Dátum: 11 jún 22, 16:18:12 »

ahhh, ma voltam tesoba a könyves részlegnél, és előttem voltak az összes vámpírnapló és twilight könyvek *o*
akaromakaromakaromakarom! *-*
tipp, hogy melyikkel kezdjem? : D
Naplózva

"Maradj egy éjszakát, és meggyűlölöd, maradj egy hetet, és megszereted, maradj tovább, és örökre itt ragadsz."
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1207 Dátum: 11 jún 23, 19:51:20 »

Immáron én is egy Trónok harca büszke tulajdonosa vagyok vagyok ikszdé
Érdekes, hogy mennyire máshogy vannak a részlet, beleértve a szereplők korát is, habár ez utóbbit mondjuk megértem.
Tyrion, nem is olyan esetlen, a kis akrobata.  xD
Á kíváncsi vagyok, hogy a rémfarkas kölkök mekkorára fognak nőni? Gondolom az első kötetben még nem lesznek akkorák, mint egy ló, de azért egy sima farkast jócskán lefognak hagyni.

Nyárbor az igazából is létezik, vagy csak az író fantáziája szülte?
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1208 Dátum: 11 jún 23, 19:57:57 »

Rá googleztam xD de nem találtam sajna semmit Szomorú szal vaszleg a fantázia szüleménye xD (majd max. csinálok egyszer xDDD, ha már úgyis ki akartam találni a csokis meg a sajtos sört, de megkellett tudnom hogy léteznek, kell az új project xD)

Am sajna rettentő lassan haladok a 2. könyvel... egyszerűen ah haragít pedig legszivesebben falnám, de még csak a 937 oldalból az 549.-en járok... és én már kiakarom olvasni mind mire jön az 5. *-*
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1209 Dátum: 11 jún 23, 20:15:36 »

Majd postázhatsz nekem is abból a projektből! Pojén
Én meg otthon voltam, de nem jutottam el a könyvesboltig... Szomorú Csipogtam is miatta, anyu meg csodálkozott, hogy olvasni akarok. smirksweat E miatt is hasznos a fórum, rászoktat a jó dolgokra. ^^
Most töltöm pdf-ben, de akkor is meg akarom venni a könyvet, mert rettenetes a képernyőt bámulva olvasni órákon át. >.<#
Shiro, a neten rendelted 2800-ért, ahogy írtad korábban, vagy azt csak példaként hoztad fel? Mosolyog
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1210 Dátum: 11 jún 23, 20:30:12 »

Neten rendeltem, amint lehetett,meg mellé rendelt anyu néhány occsó könyvet. xD

S így már végre tudom hasznosan tölteni a munkahelyen az időmet. xD
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1211 Dátum: 11 jún 24, 13:10:08 »

Rájöttem hogy nekem is el kéne olvasnom újra a Trónok Harcát. Nevet Egy csomó mindenre nem emlékszem már. Érdekes amúgy, hogy pont az első könyvre emlékeztem a legrészletesebben. Csak most nem állok neki olvasni, mert a tesóimon a sor. ikszdé

Monitorról képtelen lennék elolvasni. Nagyon nem szeretem... Az egyetlen hosszabb könyv amit így olvastam az a Turner Naplók volt, mert azt (nem meglepő módon) nem adták ki itthon. ikszdé De ezt angolul is elolvastam netről, meg magyarul is bár a magyar az ilyen nagyon amatőr fordítás volt. (Nacionalista témájú könyvben még sose láttam annyi nyelvi hibát mint a Naplók magyar fordításában. -.-)

Noe, ha készítesz nyárbort, abból én is kérek. Nevet Cserébe adnék rémfarkas kölyköt, ha lenne. (De sajnos nincs Szomorú) Amúgy a könyvekkel én is lassan haladtam, főleg magamhoz képest. Mosolyog

Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1212 Dátum: 11 jún 24, 21:07:17 »

Még én sem szántam rá magam az olvasására, bár már lejött. A múltkor is nekiálltam monitorról olvasni egy könyvnek, de csak féll órát bírtam ki. Szomorú

Esküszöm, úgy hallottam ki a filmből, hogy révfarkas. Ahányszor emlegették... Már süket is vagyok. >.<#
Naplózva

Hestiana
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 89

Fairy Tail & Fantasy Fan - Selymes Durbincs


« Válasz #1213 Dátum: 11 jún 24, 21:22:17 »

A Trónok Harca eddig megjelent köteteit már én is beszereztem és tekintve, hogy a sorozat 10 hónapig szünetel, bőven lesz idő elolvasni addig. Nagyon várom már... Az a baj, hogy túl sok mindent néztem ki olvasmányul, de egyszerre sajnos nem megy. Nyelvesít
Most Robert Jordantől a Wheel of Time (Az idő kereke) van éppen soron, IMÁDOM! A 'Hódít az árnyék' első kötet végén járok, de itt sorakozik a polcon az összes többi, kivéve az 'Új tavaszt'. Fantasztikusan jó sorozat és még csak a történések elején járok. De szívesen lennék Hestiana Sedai  Hümm-hümm Nyelvesít Nagy mázlim volt a WoT beszerzésével, mert 2000 Ft/kötet áron meg tudtam rendelni az összeset egy helyről, igaz, hogy nem a legjobb minőség, de lassan aranyárban mérik a könyveket (a legnagyobb sajnálatomra), ahhoz képest ez nagyon jó ár volt.
Valaki fentebb emlegette a Darren Shan könyveket, azok is elég jók, főleg a vámpíros, a démonos az én ízlésemnek már kicsit túl véres.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 24, 21:28:12 írta Hestiana » Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1214 Dátum: 11 jún 24, 21:26:38 »

B+ te Wheel Of Time-ot olvasol?? Imádlak legyél a feleségem.xDDDDD Nah jó ez csak vicc volt.  Pojén De az egyik kedvenc sorozatomról van szó. Nevet *-*

Én már olvastam az összeset, minden részt legalább kétszer. Nevet De vannak amiket többször is, az első hármat asszem 5ször. (Ez nem vicc, ez teljesen komoly Mosolyog)

Az egész hihetetlenül jó, én rengeteg fantasyt elolvastam már, de a Trónok Harcát kivéve olyan azért nem volta, ami versenyezhetne a WoT-al.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!