24 jún 25, 06:41:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 374041 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1155 Dátum: 11 máj 04, 11:15:57 »

A FR könyveket én is szeretem. Mosolyog
A Drizzt-féléket már mind elolvastam. (Éljen Pwent. ikszdé)
A kedvencem Erevis Cale trilógia. (Alkonyat, Estidő, Éjfélmaszk.)
Mondjuk nekem a FR megvan szerepjátékban is. (Szabálykönyvek, atlasz, szok kiegészítő.)
Asszem Forgotten Realms függő vagyok. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 04, 11:21:27 írta gman » Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1156 Dátum: 11 máj 04, 15:04:42 »

Három könyvélményem a héten:

J. D. Salinger-The Catcher in the Rye (Zabhegyező)
Végre sikerült megszereznem angolul, szerintem így sokkal ütősebb.

Valamint Takami Kósun-Battle Royale című regénye, s habár ez csak magyarul olvastam mivel csak így van meg, de szerintem kihagyhatatlan. (Egyébként manga is készült belőle, bár azt még nem találtam meg szóval, ha valaki tud belőle egy online olvasható verziót vagy bármi egyebet az megdobhatna vele egy PÜ formájában.)

Végül pedig William Golding-Lord of the Flies (A legyek ura) szintén angolul.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1157 Dátum: 11 máj 04, 15:12:49 »

Heh, engem a japán könyvek túlzottan nem izgatnak. Megnéztem a Battle Royale-t filmbe, de utána úgy éreztem hogy sok időt elvesztegettem az életemből. Nekem a japán könyvek nem tetszenek, egyrészt a magyaros átírás miatt, másrészt pedig mert a legtöbbjük - ami ide legalábbis eljutott - tele van erőszakkal, és mindenféle tabu témát feszeget. Velem ez azt sejteti, hogy elég tömeg gyártottak a japó bestsellerek.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1158 Dátum: 11 máj 04, 15:22:09 »

A film a könyvhöz képest sza... khm pocsék egyébként mielőtt bestseller lett volna, kiadni sem engedték.
Kis ismertetőnek valóban erőszakos, de nem kevésbé erőszakos A legyek ura sem, s, mint tudjuk az írója Nobel díjas és mindemellett lovaggá ütötték, a legtöbb irodalmár és kritikus pedig ezt a könyvet tekinti azon mű utódjának, szerintem egy próbaképp elolvasni még neked is megéri, ha nem jön be csak erősítelek az igazadban, ha még is tetszik, akkor mind nyertünk.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #1159 Dátum: 11 máj 04, 15:37:14 »

Ajánló: http://bookline.hu/product/home.action?_v=Adelstein_Jake_Tokio_Vice_Egy_ujsagiro_a_japan_maffia_halojaban&id=88705&type=22

Ha már japán fanok is vagyunk:)
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1160 Dátum: 11 máj 04, 15:40:08 »

de nem kevésbé erőszakos A legyek ura sem

Nem emlékszem, hogy a Legyek urában lett volna lefejezés, nemi erőszak, meg egymás halomra lövése mindenféle mordállyal, és ezzel együtt járó túlságosan is naturalista ábrázolásmóddal. Meg alapból gyűlölöm ha gyerekek gyilkolják egymást vagy bárki mást. Nálam az ilyesféle dolgok alapból kaszáltak.  
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1161 Dátum: 11 máj 04, 15:49:05 »

Ennek-> http://www.libri.hu/konyv/nyakig-a-miszoban.html kezdek neki holnap.

Ahogy gondolod rondár.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1162 Dátum: 11 máj 04, 15:53:23 »

Nem emlékszem, hogy a Legyek urában lett volna lefejezés, nemi erőszak, meg egymás halomra lövése mindenféle mordállyal, és ezzel együtt járó túlságosan is naturalista ábrázolásmóddal. Meg alapból gyűlölöm ha gyerekek gyilkolják egymást vagy bárki mást. Nálam az ilyesféle dolgok alapból kaszáltak.  

Hát rondár akkor neked nem ajánlom elolvasásra a Trónok harcát, ami am az egyik kedvenc könyvem. ikszdé Abban mindez megvan, csak stukker helyett karddal. ikszdé
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1163 Dátum: 11 máj 04, 15:58:03 »

Ha nem gyerekek ölik egymást akkor lehet valami bármennyire brutális, jöhet. Csak gyerekgyilkosságoktól gurulok be. Trónok harca? Az eléggé fel van kapva mostanság. Bár azt a könyvet amit én akarok megvenni, már szinte nem kapni sehol. xD
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1164 Dátum: 11 máj 04, 16:15:00 »

Hát ebben a gyerekeknek is adnak rendesen. Fantasy létére eléggé realisztikus történet. De pont ez a jó benne, amikor az ember olvassa, itt tényleg érzi, hogy van tétje a meccsnek, a jófiúkat is simán elkaszálják benne.

Am igen elég felkapott lett. ikszdé És jó a filmsorozat is, bár emiatt elszaporodtak a n00b-fanok, ahogy az lenni szokott. (lásd Gyűrűk Ura). Én a Trónok harca könyveit már akkor olvastam, amikor a filmet még ki se találták. Durci És ugyanez áll a Gyűrűk urára is.

Am érdemes elolvasni szerintem nagyon jó. Nevet
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1165 Dátum: 11 máj 04, 18:33:23 »

Á, ha ilyen "valódi" középkoros, akkor nem érdekel. Azokon rendszerint bealszom, egy ideje már nem olvastam olyan fantasyt ami képes lenne lekötni (sci-fiből se nagyon, a Csillagkorbács cselekménye is elég döcögős).
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1166 Dátum: 11 jún 04, 23:41:02 »

Bocsi a duplaposztért, de gondolom, megosztom veletek a könyves élményem.

Ez pedig William Gibson Híd-trilógiájának második kötete, az Idoru. Műfaját tekintve cyberpunk, ahogy Gibson másik ismert története is, a Spawl-trilógia (Neurománc, Számláló nullára, Mona Lisa Overdrive). A korábbi trilógiájához nem volt szerencsém, a Híd-trilógiához pedig csak annyit fűznék hozzá, hogy mindegyik kötet más kiadónál jelent meg, többéves késésekkel. Nekem a Möbius Science fiction sorozatban megjelent Idoruhoz volt szerencsém, melyet 1999-ben adtak ki. Nem csodálkozom azon, hogy a sorozat elég gyorsan megszűnt, mert a kiadványaik minősége messze nem volt a magyar piac színvonalához mérhető. Például a könyveik zsebkönyv méretűek voltak, és inkább franchise-termékeket adtak ki inkább, mint önálló sorozatokat. Ehhez hasonló tevékenységeket a Szukits csinál mostanában, de eltértem a tárgytól.     

A történet annyi, hogy a nem túl távoli jövő Tokyójában járunk. Két szálon fut, az egyik szál hőse egy Colin Laney nevű programozózseni, aki egy tuti melóért ment Japánba. A másiké egy Chia nevű 14 éves amerikai lány, aki ki akarja nyomozni, hogy igaz-e a pletyka, miszerint a Lo/Rez banda frontembere egy virtuális dívát, egy idorut, Rei Toeit akarja-e feleségül venni? Később persze mindketten keresztülmennek sok gondon. Ilyen például Laney egykori főnöke, aki megzsarolja a programozót, valamint az orosz maffiacsoport, a Kombinátok beiktatása, akik Chiát üldözik. A lány ugyanis a tudta nélkül egy fontos nanotechnológiát csempészett át a határon. Ennyit a történetről.

Ez persze érdekesen hangozhat, de Gibson tesz róla, hogy mégis valami zagyvaság süljön ki a dologból. Például vannak olyan pillanatok, mikor Chiáék felcsatlakoznak valamiféle hálóra, ennek ellenére nagyon zagyva, mert... mindegy, nehéz elmagyarázni, mert hirtelen Velencében vannak, aztán kiderül hogy mégse. És végső soron maga az idoru elég kevés szerephez jut, és a befejezés is elég érdektelenre sikerült, nem ez Gibson mesterműve, annyi bizonyos. A cselekmény maga sem valami pergős, gyakran érdektelenségbe fullad.

A magyar fordítást Kodaj Dániel (Mondo szóvivője és cikkírója) végezte el, akinek így üzenem, hogy tanuljon meg magyarul. Elég érdekes szavakat költött bele. Pl. "felcsörög a telefon", meg "becsapogatták az ajtót", és volt még valami, ami nem jut eszembe. xD A nyomással is gond volt, például voltak benne olyan oldalak is, amiről egy fél bekezdésnyi szöveg hiányzott.

Szóval, nem azt mondom hogy kerüljétek el messzire, de ha tehetitek, ne ezzel a könyvvel kezdjétek meg az ismerkedést a cyberpunk irodalmát illetően.     
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1167 Dátum: 11 jún 07, 18:48:10 »

Cccc... lektor vagy ilyesmi manapság nem létezik?  Az oké, hogy egy-egy elírás akad, de felcsörög a telefon...

Amúgy valami jó cyberpunk könyvet akkor ajánlhatnál helyette, msot valahogy nem igazán ugrik be nekem semmi.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1168 Dátum: 11 jún 07, 20:26:57 »

"felcsörög a telefon"

A telefon csörgése általában egy intenzív hangjelzés (ne a mobilok választható csengőhangjaira gondoljunk), ami a csendből hirtelen tőr fel.  Pojén

Nagyon szemezek vele, hogy megvegyem a Trónok harcát, de egyenlőre úgy néz ki, hogy még nincs online megvehető példány. (


Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1169 Dátum: 11 jún 08, 19:11:39 »

Én ma kezdtem bele a második könvébe (Királyok csatája)... Alexandrából hozzá lehet jutni legalább is én 2 hete vettem meg a Trónok harcát, de ha nincs gondod a gépről olvasással pdf.-ben áttudom küldeni, haszeretnéd. Amúgy tudom ajánlani jól lett megírva xD
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!