24 júl 01, 08:39:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 656 657 [658] 659 660 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1093144 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9855 Dátum: 13 dec 06, 19:19:39 »

Annyira unom a biokémiát, hogy a lábamat ütögetem, és röhögök a patellareflexen. Nevet
Ez már a vég, érzem. Nevet
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #9856 Dátum: 13 dec 06, 19:27:16 »

Hogy felénk milyen b*zi hó esik...  Nem pelyhekben, hanem apró golyók potyognak az égből...   Hmm?
Azt hódarának hívják.  Gondolkozik
Reggel (hajnalban) itt is esett. Szerencsére elolvadt.   Nevet
Viszont hajnalban néha olyan széllökések voltak hogy majdnem elestem. , pedig nem vagyok valami könnyű.  smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 13 dec 06, 19:37:17 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #9857 Dátum: 13 dec 06, 19:28:36 »

Nálunk csak a szél fújt, hó sehol. Szomorú
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #9858 Dátum: 13 dec 06, 19:34:09 »

Annyira unom a biokémiát, hogy a lábamat ütögetem, és röhögök a patellareflexen. Nevet
Ez már a vég, érzem. Nevet

Lassan nekem is el kéne kezdenem... rohadjanak meg, hogy ZH-s lett a tárgy.

Pesti hóhelyzet: Nincs, de olyan szél fúj, hogy egy lepedővel tudnék siklóernyőzni. 
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #9859 Dátum: 13 dec 06, 19:35:39 »

Nálunk csak a szél fújt, hó sehol. Szomorú
Ne aggódj még annyi hó fog esni tél végéig hogy már álmodban sem akarod majd látni.  smirksweat

Majdnem elgáncsolt a szél.  ikszdé
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #9860 Dátum: 13 dec 06, 19:39:26 »

Ha kicsi lennék, tán repülnék is, olyan erős most a szél.

Azért szeretnék majd látni havat. Persze átkozni fogom, mikor el kell lapátolnom, de ez is vele jár.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9861 Dátum: 13 dec 06, 19:43:05 »

Annyira unom a biokémiát

Ne is emlegesd, én most semmi érdemes alapanyagot nem találok az "alfa-amiláz lebontása a sörfőzés során" című témámhoz... már tervezek inkább áttérni egy "a sörélésztő ásványi anyag igénye" témára de eehhez sem tudok sokkal több szakcikket találni pedig 5-ből kéne összeollózni egycikket... nem tűnt eddig nehéz feladatnak....
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #9862 Dátum: 13 dec 06, 19:44:11 »

Én nem szeretem a havat. 
Szép amikor nagy pelyhekben hullik alá, de amikor letapossák meg félig megolvad locsipocsi, meg az visszajegesedik az már elég gáz.  A szél is azért akart elfújni mert rossz az egyensúlyérzékem.  smirksweat
Mondjuk karácsonykor egy kicsi hullhatna csak a hangulat kedvéért,  Gondolkozik de aztán már ne nagyon.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9863 Dátum: 13 dec 06, 19:48:55 »

Lassan nekem is el kéne kezdenem... rohadjanak meg, hogy ZH-s lett a tárgy.

Nekem is hamarabb el kellett volna kezdeni, mert 10 óránál többet nem vagyok képes tanulni egyhuzamban. Vagyis erre csak most jöttem rá, reggel fél tízkor elkezdtem tanulni, tízre ráeszméltem, hogy mit olvasok, háromig fel sem álltam a könyv/előadások mellől, hétkor már éreztem, hogy nehezebben megy, mostanra meg teljesen KO. Nevet
Bár nem tudtam volna hamarabb elkezdeni, mert mindig van mire készülni.
Ráadásul még élettan gyakvizsgám is lesz. Szomorú

Annyira unom a biokémiát

Ne is emlegesd, én most semmi érdemes alapanyagot nem találok az "alfa-amiláz lebontása a sörfőzés során" című témámhoz... már tervezek inkább áttérni egy "a sörélésztő ásványi anyag igénye" témára de eehhez sem tudok sokkal több szakcikket találni pedig 5-ből kéne összeollózni egycikket... nem tűnt eddig nehéz feladatnak....

Hol keresed a cikkeket?

Btw: "A BCKDC deficienciája juharszirup vizelet betegséget okoz"... Mégis, honnan szedték ezt a nevet? :DD
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9864 Dátum: 13 dec 06, 19:56:41 »

Eddig még csak a magyarokat keresem, abból 2-3 kell, és ugyanennyi idegennyelvű

Az eisz-en kerestem, meg a google scholaron, de még próbálkozok FSTA-val, meg science direct-tal... nemtudom még mit kéne.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #9865 Dátum: 13 dec 06, 19:58:44 »

A science direct-et szerettem, mert be lehetett jelölni, hogy csak ingyenes cikkeket dobjon ki.
Tudom még mondani a mendeley-t, csak ott a fenti funkció nincs meg. Vagy én nem találtam meg.
« Utoljára szerkesztve: 13 dec 06, 20:05:04 írta Morita » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9866 Dátum: 13 dec 06, 20:14:01 »

Mendeley-en nincs Agricultural Szomorú nehéz volt a döntés a Biology meg a Chemistry közt... végül utóbbit választottam, ha már a BME élelmiszer vegyészből nőttünk ki, egyesülve a kertészekkel...

Am próbálkozom még a mezőgazdasági könyvtár honlapján is, de nem bírom megtalálni a 2. magyar cikkem -.-
« Utoljára szerkesztve: 13 dec 06, 20:15:22 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9867 Dátum: 13 dec 06, 20:15:11 »

Science direct-et már nagyon rég használtam, szerencsére nekünk ott a PubMed. Mosolyog

Egyébként ott is vannak elég jó cikkek az a-amilázról, bár neked sajna nem hiszem, hogy használnak, mert se sörről, se sörfőzés közbeni lebontásról nincs szó bennük. :DD
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9868 Dátum: 13 dec 06, 20:30:26 »

Igen, az a-amilázzal ez volt a fő problémám így keresgélek a sörélesztő asványi a./tápanyag igényére... a tanárnőm doktori disszertációjában szó esik róla így egy cikk már pipa, átnézem a saját könyveim is. Meg van egy szakcikkem 1897-ből The Nutrition of Yeast címen, ami a JOURNAL OF THE FEDERATED INSTITUTES OF BREWING-ben jelent meg.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9869 Dátum: 13 dec 06, 20:36:40 »

Van egy yeast című folyóirat is, esetleg nézd meg azt is, hátha segít. Nevet

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/yea.1399/full
http://onlinelibrary.wiley.com/journal/10.1002/(ISSN)1097-0061/issues
Naplózva

Oldalak: 1 ... 656 657 [658] 659 660 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!