24 szep 20, 00:43:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 508 509 [510] 511 512 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1181324 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #7635 Dátum: 13 okt 23, 21:25:28 »

Ennek az erő használatához azért eléggé koncentrálni kell, szóval lehet ő dühös és képzelhet róla el bármit, amíg nem koncentrál arra, addig nem válna valóra, max ilyen nagyon egyszerű dolgok. Ha valahol nem lenne ez érvényes, akkor az az álomvilág, de ott meg elég veszélyes sokáig maradni egy embernek.

Hát a tárgy maga egy nyaklánc és van saját akarata, szóval ez is kicsit közre játszik.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 23, 21:26:32 írta zitagirl » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7636 Dátum: 13 okt 23, 21:34:29 »

Én ezt úgy gondoltam, hogy mi döntsük el, hogy mi váljon valósággá.

Robert Jordan Az Idő Kereke sorozatában van ilyen. Létezik egy párhuzamos világ, az Álmok Világa, ahol nagyjából lehetséges ilyesmi. Igaz annyira azért nem egyszerű, az Álmok Világának ugyanúgy megvannak a természeti törvényei, mint a valódinak, csak mások. xD És meg kell tanulni, hogyan lehet irányítani azt a világot.

(Jut eszembe, egyszer elmeséltem Saphinak, hogy milyen Az Idő Kereke világképe, de az Álmok Világát kifelejtettem a dologból. Így nem az igazi az egész.)
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #7637 Dátum: 13 okt 23, 21:38:25 »

Arról még sosem hallottam, de köszi. Mosolyog

Hát az enyém nem igazán közelíthető meg, csak a nyaklánccal és nincsenek nagyon szabályok, csak azért óvatosnak kell lenni, mert nem maradhat sokáig a személy. Mondjuk ez fordítva is igaz. A kis tárgyak még oké, de álombeli személyeknek/lényeknek sem jó túl sokáig maradni a valóságban.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7638 Dátum: 13 okt 23, 21:46:35 »

Robert Jordan-nál az Álmok Világához nincs szükség semmilyen varázstárgyra. Illetve vannak, akik ilyenekkel jutnak át oda, de azok csak a kezdők. Nevet Egyébként többféle mód is van a belépésre. És abban a világban sem kell semmilyen tárgy, sőt mágikus erő sem kötelező, csak a tudás a világ működéséről. Anélkül elég nagy bajba kerülhetsz. (Az Álmok Világának a fő veszélye, hogy ami ott éri az embert, az a valóságra is hatással van. Szal pl. ha meghalsz ott, akkor a valódi világban se ébredsz fel többé.)
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7639 Dátum: 13 okt 23, 21:50:27 »

Fura hely. De ha pl belépek oda ott találkozhatok olyan emberrel akit innen ismerek? (mármint a valóságból).  Gondolkozik
És az az illető vajon ugyanolyan státuszban lenne mint én (vagyis a valós énje odament mint én), vagy az én képzeletem kivetülése lenne (én teremtettem ott).   Nevet Most ezen jár az agyam.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #7640 Dátum: 13 okt 23, 21:50:32 »

Ezzel nagyon kíváncsivá tettél. Szívesen elolvasnám. Mosolyog

Nálam nem kell aludni ahhoz, hogy átmenjél. Bár mondjuk nem igazán látogatott a hely, mert csak az az egy tárgy képes átjárót nyitni oda.

Hát az enyémben ha elképzeled, akkor megjelenhet.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 23, 21:51:35 írta zitagirl » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7641 Dátum: 13 okt 23, 21:57:29 »

Az Idő Kerekében se kötelező aludni. Ébren is át lehet menni, de ehhez szüksége van az itteni (evilági) mágia ismeretére, és elég nagy hatalomra abban. És valamiért ez a módszer nem is számított jónak, már nem emlékszem miért, de veszélyesnek tartották, és általában a legtöbb kultúrában tiltották is. (A főhőst persze ez marhára nem zavarta. xD Meg úgy kb semmi se, mert a végére eléggé meg is kattant már a rontástól, ami minden férfi mágiahasználót súlyt. xD)
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7642 Dátum: 13 okt 23, 21:59:18 »

Fura lenne ha ott embereket "teremtek" csak úgy.  Gondolkozik
Holnap meló, kelhetek 4kor, és fekhetek le, vagyis nem mert úgyis csak forgolódnék alvás helyett (délután 1kor keltem fel).  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #7643 Dátum: 13 okt 23, 22:04:15 »

Milyen rontástól? A mágia használatától megváltoznak az emberek, vagy az emberek bekattannak az erőtől és másoktól való félelemtől?
Most nekem erről a Bartimaeus triológia jutott eszembe. Ott is már senki sem bízott senkiben és a fiú is megváltozott a mágusoktól.

Fura igen, de nagyon még nem jelent meg az álomvilág, a valóságban meg nem szokott embereket teremteni. Kicsit sok lenne neki és nekik is van saját tudatuk.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 23, 22:06:03 írta zitagirl » Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #7644 Dátum: 13 okt 23, 22:38:21 »

A figyelmes jegyzetelés: Az elektron pályamozgáshoz tartozó elektron pályamozgás...

A "bekattannak az emberek a mágiahasználattól"-ról a Death Note jutott eszembe.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7645 Dátum: 13 okt 23, 22:43:37 »

Na egy halállistától én is bekattannék.  Nevet Ha valaki sorozatgyilkosnak szegődik az meg amúgy is bekattan, mondjuk ők eleve be vannak kattanva de úgy értem hogy mégjobban.  smirksweat
Mondjuk elfogadnék egy olyan noteszt vagy füzetet vagy mit ami nem halállista hanem ilyen amit leírok bele az megtörténik, amennyiben a fizika törvényei megengedik azt, meg akkor is ha nem engedik meg.  Hümm-hümm
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #7646 Dátum: 13 okt 23, 22:49:53 »

Olvasok most egy könyvet, ahol egy női sorozatgyilkos az egyik főszereplő. Ő olyan férfiakat gyilkol meg akik bántalmazták a feleségüket, mivel a legjobb barátnője felakasztotta magát azért, mert a férje verte.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #7647 Dátum: 13 okt 23, 22:52:15 »

Nekem nem kéne olyan füzetecske sem.

hmm én meg a pályamozgás helyett programozást olvastam néztem is, hogy WTF? pedig mostanság még csak beszélni sem beszéltem informatikussal... xD

hmm jó könyv lehet (jut eszembe még mindig nálam van egy könyved és még mindig nem olvastam el, igaz azért valamit haladtam vele)
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7648 Dátum: 13 okt 23, 22:55:46 »

Lehet hogy az olyanokat én is megszabadítanám az élettől, de bizonyos alsó régiójukon elhelyezkedő  testrészüktől már biztosan, hogy ne adhassák tovább a hímsoviniszta génjeiket.  smirksweat
Lehet hogy mélyen a lelkemben ott lapul egy vérszomjas pszichopata fenevad?   Wátdöfákk   Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 23, 22:57:28 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #7649 Dátum: 13 okt 23, 22:58:44 »

Hmm... Noe abban a könyvben van. Látom haladtál vele xD

Az ösztön éned vagy mi...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 508 509 [510] 511 512 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!