24 okt 07, 05:21:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 374 375 [376] 377 378 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1139412 alkalommal)
0 Felhasználó és 78 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5625 Dátum: 12 aug 30, 16:57:16 »

A Balatonban nincs démongyümölcs, felfelé vezető áramlat, Shichibukai, Yonkou, nincsenek buja sellők, hatalmas tengeri császárok. Ott csak lángos van, amit imádok, de nem tudom megenni, mert nem bírja a gyomrom a zsíros kaját.
A tengerre szavazok.

Amúgy Sabaku, nem azt mondtad, hogy csak badass karakterek lehetnek az aváid? Egy vértócsában való fetrengés három végtag hiányában szerinted badass? Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 30, 17:12:06 írta gman » Naplózva
Elina Scarlet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 134


Szárnypróbálgató


« Válasz #5626 Dátum: 12 aug 30, 17:02:50 »

Inkább fordítva, mikor kakasoztunk. ikszdé "Alapként" nem voltam oda a programért... De egyszer kivittem úszni a mélyvízbe. Greyjoyokat meg hagyjuk, egyik őrültebb, mint a másik...

Ja, és egyszer hullócsillagnézés címén lementünk megfagyni a strandra (sokszor lemegyünk este is, csak olyan hidegben...), de megérte. Mosolyog
Naplózva

Hugicáim: Lina Lisana és Hiname Shion (igen, tényleg... animés család vagyunk)

Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #5627 Dátum: 12 aug 30, 17:21:44 »

Nem igaz, a Balaton királyabb. Mert csak és kész.
Bocs, tengerpártiak, de ettől nyomósabb és logikusabb érv nincs. Hajrá Bala... áá, nem, csak viccelek. Nevet A tenger ugyanezen okokból királyabb szintén.
Amúgy a Balatonnak az északi része van olyan jó, mint egy sima tengerpart, de a déli, ami sekély, koszos, lapos, unalmas, nos, az nem túl jó szerintem. Kár, hogy idén kimarad az oda tervezett kiruccanás. Szomorú

Szerk.:
Meg háát, nem is tudom, most azért szeretni jobban egy tájat vagy egy tavat, mert az a mi országhatárainkon belül van, ezt kábé annyira nem szeretem, mint amikor van a gyerek, aki ronda, de az apjának és az anyjának gyönyörű, mert hogy a szülői szeretet megszépít mindent. Mert nem, mert attól a gyerek még ugyanúgy kancsal, pattanásos és furafejű marad, és mivel a társadalmunk alapvetően a szépségre és a kellemre épül, nem is fogják elfogadni úgy ezt a gyereket, mintha szép és kellemes lenne. De ez más téma, bocs a kalandozásért. Vissza a Balatonra: azért nem fogom jobban szeretni, csak mert a mi tavunk. Elvileg az egész bolygó a miénk, és az összes többi élőlényé, akik lakják, tehát nem is szabadna az országhatároknak döntenie ilyen kérdésben.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 30, 17:33:20 írta Nikuccia » Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #5628 Dátum: 12 aug 30, 17:43:22 »

Azért kíváncsi vagyok, hány Balaton-párti lenne itt, ha volna egy kis tengerparti rész az országban..^^"
Nem tudom miért vagy kiakadva a horvát út miatt, Görögországba szerintem kétszer annyi idő az út, és a Makedón hegység kanyarjai ezerszer rosszabbak mint az, amin te mentél. És én nagyon élvezem az oda vezető utat, jól elvagyok, nézem a tájat, zenét hallgatok, ha kell megállunk kicsit pihenni, megmozgatni az elfáradt tagjainkat...
Tény, hogy akár a Balatonról van szó, akár a tengerről, mindenkinek más a véleménye, mind a kettőnek vannak előnyei és hátrányai, más-más hangulatú mind a kettő, szerintem a tengerparti hangulat leírhatatlan, nagyon szeretem. Nevet
Többségünknek a Balaton nyilván kedvesebb, miután ez a "magyar tenger", egy külföldi turista viszont valószínűleg azt mondaná, hogy ha fürödni akar, akkor inkább a tenger. És ezzel én is így vagyok egyébként. A Balatonhoz úgy viszonyulok, hogy "ha nincsen ló, jó a szamár is". Nevet Lehet hogy gonosz dolog, de ez van.
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5629 Dátum: 12 aug 30, 17:44:01 »

Kivételesen egyetértek a szőkével. Ha a világűrből nézzük a Földet, akkor nem látunk országhatárokat, azok csak ostoba emberi találmányok.

Volt már tétre menő fogatás a fórum történetében? Ha nem, akkor megköttetett az első a Katekyo Hitman Reborn topicban. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 30, 17:48:33 írta gman » Naplózva
SzG
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 931


TARDIS lovagja


WWW
« Válasz #5630 Dátum: 12 aug 30, 17:56:55 »

Én mind a kettőt szeretem csak elmondtam egy két érvet a Balaton oldalára is mivel régebben mikor megjöttünk mondtam már a tengerről. Eddig az összes tengerhez vezető utam elég érdekes volt.. Horvátországba te is a hajtűkanyaros hegyeken mentél? Vezetni ott elég sz*r bár ezt talán tudod. Aztán a Fekete tenger is nagyon szép pont mint a Horvát tenger is. Nem mondtam, hogy nem szép mivel a tiszta víz amin átlátsz.. Nagyszerű. Azt mondom viszont, hogy ott jó lenni de úszni nem lehet a sós hideg tengerbe.
Naplózva

The angels are coming for you, but listen, your life could depend on this: don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. They are fast, faster than you could believe. Don't turn your back, don't look away, and *don't blink*! Good luck.
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5631 Dátum: 12 aug 30, 17:58:30 »

Oh, gman most a pokolba kívánlak.... ezek után tuti be fogok nézni oda, és benyelni valami atom spoilert... 'csába.

Amúgy volt, köztem és Hiei (nem a moderátor) között. Nevet Az EAÉ topicban én arra fogadtam, hogy a 3. openingnek az utolsó(?) árnyképén egy ANBUS van, ő arra, hogy nem. A tét egy sör a legközelebbi conon.

szerk:
Én is tengerpárti vagyok.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 30, 17:59:18 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5632 Dátum: 12 aug 30, 18:49:10 »

Nem igaz, a Balaton királyabb. Mert csak és kész.
Bocs, tengerpártiak, de ettől nyomósabb és logikusabb érv nincs. Hajrá Bala... áá, nem, csak viccelek. Nevet A tenger ugyanezen okokból királyabb szintén.
Amúgy a Balatonnak az északi része van olyan jó, mint egy sima tengerpart, de a déli, ami sekély, koszos, lapos, unalmas, nos, az nem túl jó szerintem. Kár, hogy idén kimarad az oda tervezett kiruccanás. Szomorú

Szerk.:
Meg háát, nem is tudom, most azért szeretni jobban egy tájat vagy egy tavat, mert az a mi országhatárainkon belül van, ezt kábé annyira nem szeretem, mint amikor van a gyerek, aki ronda, de az apjának és az anyjának gyönyörű, mert hogy a szülői szeretet megszépít mindent. Mert nem, mert attól a gyerek még ugyanúgy kancsal, pattanásos és furafejű marad, és mivel a társadalmunk alapvetően a szépségre és a kellemre épül, nem is fogják elfogadni úgy ezt a gyereket, mintha szép és kellemes lenne. De ez más téma, bocs a kalandozásért. Vissza a Balatonra: azért nem fogom jobban szeretni, csak mert a mi tavunk. Elvileg az egész bolygó a miénk, és az összes többi élőlényé, akik lakják, tehát nem is szabadna az országhatároknak döntenie ilyen kérdésben.

Most azért jókora marhaságot írtál. A nemzet fogalma egyáltalán nem csak annyi, hogy az emberek húznak pár vonalat egy térképen, és ami azon belül van az a nemzet. Legfeljebb Afrikában van így, ott tényleg így csinálták meg.
A nemzet ennél több, egy magasabbrendű fogalom, ami egybefoglalja a szülőföldet, a nyelvet, a történelmet, a kultúrát és a közös vérséget (származást), az ember (főleg a fehér, európai ember) számára ez a legfontosabb közösség szervező és identitásképző erő. Az meg, hogy az egész bolygó a miénk, hát elég fura kijelentés..

Ez a gyerekes példa meg rossz, mert hiába tűnik úgy, hogy objektíve igazad van, valójában a te etikai megközelítésed azt mondaná, hogy a szülőnek úgy kéne hozzáállnia, hogy de rusnya kölköt szültem/csináltam. Ami nem túl valószerű, az ilyen fajta elfogultság teljesen érthető. Továbbá összehasonlításnak se jó, logikailag, hiszen a Balaton nem rusnya gyerek a "szép gyerek" tengerhez képest.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5633 Dátum: 12 aug 30, 19:05:46 »

Nem értem, hogy mire jó ez a nemzeti büszkeség, vagy mi. Sosem gondoltam, hogy jelent valamit, hogy melyik nép tagjaként születtem és sohasem éreztem, hogy szeretettel tartoznék hazámnak. Persze nem is utálom, teljesen semleges.
Szerintem az emberiségnek már illene túllépni ezen a gyerekes szokáson és összeolvadni egyetlen egésszé, úgy sokkal hatékonyabb lenne a fajunk.

Azta, már megint egyetértünk a szöszivel, nem ez így jó. Pojén
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 30, 19:15:46 írta gman » Naplózva
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #5634 Dátum: 12 aug 30, 19:06:49 »

De az már nem lenne olyan buli. Nevet
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #5635 Dátum: 12 aug 30, 19:12:22 »

Bocs, Aes, de én sehol nem beszéltem nemzetről, kultúráról, történelemről, meg egyéb mély témákról, amiket te most tök feleslegesen hoztál fel és képzeltél bele a mondandómba. Én nem ítéllek el téged a hazafias szellemed miatt, te elítélsz engem, mert nem érzek hozzád hasonlóan az országunk iránt, akkor most ki is a gyerekes voltaképp? Meg azt ne mondd, hogy szerinted a magyar vér az csak magyar vért takar, a német, az csak németet, angol az angolt, stb, mert ahányféleképp már keveredtek itt az emberek, a vérségi alapot akár ki is húzhatod a nemzet definíciójából.
Tök szép, hogy így szereted az országot meg ilyen fontosnak tartod az ilyen nemzeti értékeket, de szerintem az már kevésbé, hogy rá akarod erőltetni ezt másokra is. Nem vagyunk egyformák.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 30, 19:13:24 írta Nikuccia » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5636 Dátum: 12 aug 30, 19:13:31 »

Nem értem, hogy mire jó ez a nemzeti büszkeség, vagy mi. Sosem gondoltam, hogy jelent valamit, hogy melyik nép tagjaként születtem és sohasem éreztem, hogy szeretettel tartoznék hazámnak. Persze nem is utálom, teljesen semleges.
Szerintem az emberiségnek már illene túllépni ezen a gyerekes szokáson és összeolvadni egyetlen egésszé, úgy sokkal hatékonyabb lenne a fajunk.

Hatékonyabb? Sajnos a nivelláció lefelé működik. Szóval a magasabb minőségűnek kell engednie önmagából ahhoz, hogy az egyenlőség létrejöjjön. Szóval hagyjuk a francba az űrhajókat meg számítógépeket, játszunk inkább mi is a banánnal meg a majommal, mint Afrikában.

Ha meg az emberiség túllép ezen, azzal azon részei lépnek túl a "gyerekes szokáson", akik a civilizációt létrehozták.

És az meg igenis jelent valamit, hogy melyik néphez születsz. Ha nem jelentene semmit, akkor gondolom nem lenne rossz bantunégernek születni egy polgárháború sújtotta országba. Hiszen tök mindegy, hova születsz.

Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5637 Dátum: 12 aug 30, 19:21:06 »

Ha az egész Föld népe egy nemzet lenne, akkor senki sem gondolkodna el azon, hogy segítsünk az afrikaiaknak. Afrika felzárkóztatása pl. sokkal hatékonyabban menne, mivel az csak egy régiója lenne az emberi birodalomnak, nem pedig egy önálló tartomány.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 30, 19:28:25 írta gman » Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #5638 Dátum: 12 aug 30, 19:31:08 »

Jee, megvan a forgalmim! Végre készülhetek a főiskolára normálisan.. Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5639 Dátum: 12 aug 30, 19:32:10 »

Nem értem, hogy mire jó ez a nemzeti büszkeség, vagy mi. Sosem gondoltam, hogy jelent valamit, hogy melyik nép tagjaként születtem és sohasem éreztem, hogy szeretettel tartoznék hazámnak. Persze nem is utálom, teljesen semleges.
Szerintem az emberiségnek már illene túllépni ezen a gyerekes szokáson és összeolvadni egyetlen egésszé, úgy sokkal hatékonyabb lenne a fajunk.

És még te azt mondtad, hogy mindig egy oldalon állunk... Összeolvadni, haha.

Ha az egész Föld népe egy nemzet lenne, akkor senki sem gondolkodna el azon, hogy segítsünk az afrikaiaknak. Afrika felzárkóztatása pl. sokkal hatékonyabban menne, mivel az csak egy régiója lenne az emberi birodalomnak, nem pedig egy önálló tartomány.

De a föld népe soha sem lehet egy nemzet. Nemzetfogalom már a mai egységes társadalmakban is nehezen működik, nem hogy egy egész fajra vonatkoztatva. Ha pedig nem lesznek nemzetek, akkor lesznek mások, amelyhez kötődhetsz: városok, régiók, vallások, cégek.
Sosem fogsz nagyobb empátiát érezni az afrikaiak iránt, mert semmi közöd hozzájuk. Amiatt, hogy kijelented, hogy egy néphez tartozunk, még nem lesz gyorsabb a felzárkózásuk. Amúgy sem kéne őket felzárkóztatni.

Naplózva

Oldalak: 1 ... 374 375 [376] 377 378 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!