24 szep 28, 22:28:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 166
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérvonal képességek / Vérvonal kiterjesztés (Kekkei genkai / Kekkei touta)  (Megtekintve 509127 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Miku-chan
Vendég
« Válasz #165 Dátum: 07 nov 28, 19:52:17 »

Én hiszek abban, hogy háromféle MS van, viszont úgy gondolom, hogy amiket Itachi használ azokban - ahogy Chakra is mondta - technikai eltérés van.
Itachi alapjában véve főleg genjutsu használo, és szerintem ezt ötvözi asz MS által nyújtott tér-idő technikával, elviszi az ellenfelet egy másik dimenzióba, ahol ő uralja az időt és genjutsut bocsát rá. Ez a Tsukiyomi.
Az Amaterasu (a fekete lángok) meg lehet, hogy nem is a lángokat hívják, csak a technika után maradt ez amit Itachi használt, amit meg nem láttunk.
Na ebben az uccsóban amit írtam nem vagyok teljesen biztos.
A lényeg, hogy szerintem Itachi alapjaiban nagyon jó genjutsu használó és ezt a képességét ötvözi az MS-el és ezt nem kell egy teljesen külön technikának felfogni.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #166 Dátum: 07 nov 28, 22:08:36 »

Gondoltam már arra is, hogy Itachi Amaterasuja ugyanaz mint Kakashi MS-jának a képessége. Csak míg Kakashi esetében a dimenziókapu megnyitásának nem marad nyoma (csak amire nyitotta az tűnik el), addig Itachi esetében egy ilyen fekete lánggal égő lyukat hagy maga után.
De ennek az mond ellent, hogy a japán mitológiában Amaterasu Omikami "A Mennyet Beragyogó Nagy Istenség", vagyis a mennyei napistennő (bővebben itt). Ez alapján inkább valami "égető" jutsura gyanakszom.
Ja, és Amaterasu egyik fivére Susanoo (a 3. MS jutsu), a viharisten volt. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Miku-chan
Vendég
« Válasz #167 Dátum: 07 nov 28, 22:32:14 »

Vagy még az is eszembe jutott, hogy mivel az Uchihak, álltalában elsősorban tűz elem használók, lehet, hogy Itachi kitalált valami nagyon penge tűz jutsut amit ötvözött az MS-el és annak a végeredménye egy olyan jutsu, ami ezt a fekete tüzet hagyja magaután.
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #168 Dátum: 07 nov 29, 10:44:06 »

Hehe... az Tsukuyomi és ő is egy kami Nyelvesít

Egyébként nem egyszer töprengtem már el azon, hogy miért néz ki másképpen Itachi és Kakashi MS-ja és hogy ennek egyáltalán mi a jelentősége...
Aztán végül arra jutottam, hogy mindkettő MS, csak más fajták. És az én elméletem szerint Itachié az "original", Kakashié pedig amolyan "handmade", úgy értem, saját fejlesztésű. Egyrészt valahogy kikerülte az "öld-meg-a-legjobb-barátodat" dolgot, másrészt pedig nem is Uchiha, ilyenformán lehet, hogy ugyanolyan nem is lehet neki, mint a klán tagjainak.
Másrészről pedig visszatérve az "öld-meg-a-legjobb-barátodat" módszerhez, Obito szerepe megkérdőjelezhető valahol... Kakashival sosem voltak igazán jóban, egészen addig, míg utóbbi végül át nem gondolta kis fejével a dolgokat és nem sietett, hogy segítsen Obitónak megmenteni Rint. Aztán meg igaz, hogy nem Kakashi által, de Obito meghalt... viszont az ő sharingan-ja van Kakashinál... vagyis ez így elég zavaros, de vlszeg ez is közrejátszik (legalább is szerintem) abban, hogy miért néz ki máshogyan Kakashi sharingan-ja...

Ja, még egy kérdés: valaki jutott már valamire, miért nem tudja Kakashi öööö... deaktiválni a sharingan-ját...? Erre is van egy elméletem, de lehet (sőt valószínű), hogy kb. ugyanannyira elrugaszkodott, mint az előző, a helyet meg már így is foglalom :-X
Naplózva

Miku-chan
Vendég
« Válasz #169 Dátum: 07 nov 29, 13:50:07 »

Hogy érted azt, hogy nem tudja deaktiválni?  ???
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #170 Dátum: 07 nov 29, 15:18:36 »

Hát, ha megnézed, Itachi is meg Sasuke is tudja. Tehát el tudják tüntetni a szemükből. Feltételezem Kakashi viszont azért takarja le mindig, ha nincs rá szüksége, mert ezt ő nem tudja megtenni... ???

Ui.: Chakra, utálom, hogy ezt kell írnom, de az Tsukuyomi és az is egy kamiról kapta a nevét :-[
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #171 Dátum: 07 nov 29, 17:11:29 »

No problemo Nevet Te vagy a japán szakos ^^
De Wiki szerint mindkettő helyes: Tsukuyomi vagy Tsukiyomi (月読の命 vagy 月夜見の尊, Tsukuyomi-no-mikoto). Lásd itt.

Kakashi azért nem tudja "kikapcsolni" a Sharinganját, mert:
- Eleve "bekapcsolva" kapta, vagyis nem ő aktiválta, így kikapcsolani sem tudja,
- Nem ő hívta elő ezt a képességet, hanem Obito Kakashi védelmében (mikor  leszúrta a "láthatalanul" settenkedő ellenséges shinobit),
- Kakashi nem Uchiha, vagyis nem ugyanaz a vérvonal, így nem is tudja olyan jól és hatékonyan kezelni mint egy Uchiha (persze, azért kitesz magáért ^^).

Szerintem. ^^
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 29, 17:14:13 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #172 Dátum: 07 nov 29, 17:18:57 »

És is ezen vacilálok...

De wikipedia... ehm... azért az életemet/vizsgámat tuti nem bíznám rá :-X
Mindenesetre amikor Itachi használja, akkor elhangzik "u"-val nem "i"-vel, szal én ennél a verziónál maradok + nehogy már az ne legyen egy istenség nevéről elnevezve, mikor a többi meg igen xD
Naplózva

Miku-chan
Vendég
« Válasz #173 Dátum: 07 nov 29, 17:44:58 »

Ebben lehet valami, mármint, hogy Kakashi alapból "bekapcsolva" kapta és azért nem tudja deaktiválni. Szerintem továbbfejleszteni is csak azért tudta, mert ő is egy zseni gyerek volt. Arra meg én is kíváncsi lennék, hogy hogy a manóba csinálta meg az MS-t, azért az nagyon nem semmi!
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #174 Dátum: 07 nov 29, 17:57:01 »

Emlékeztek még a Shippuuden legeslegelején, miután Narutóval és Sakurával harcolt, aztán elmentek (volna) kajálni...? Ott Kakashi belekezdett, hogy "Hát, kifejlesztettem egy új technikát és..." És mivel nem figyeltek rá, nem is folytatta... :-X Lényeg a lényeg, hogy azon gondolkoztam, vajon nem a MS-jára gondolt-e?
És ahogy mondod: zseni, csak ezért sikerülhetett neki egy ilyen kaliberű technikát (no meg a Chidorit) kifejleszteni, ne...?
Naplózva

DeatH
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513


« Válasz #175 Dátum: 07 nov 30, 22:14:32 »

hmm tehát most ez nem passzol ide a témához Nevet
de Sasuke alapból 2-es szinten aktiválta a Sharingant.

na ez idejön
sztem kakashinak
az MS-je az valami torz mivel ő nem Uchiha igy nincs benne a vérében tehát, neki Amaterasuja van csak min t mondtam neki nem Uchiha és nem hagy maga után tüzet, csak teleportál egy másik dimenzióba, vagy szétszakitja a dimenziót nemtom meik. xDD Nevet:D:D:D Nyelvesít
húú bárcsak énis kapnék ajándékba egy sharingant xddd
Naplózva
Miku-chan
Vendég
« Válasz #176 Dátum: 07 dec 01, 17:02:40 »

Sasuke sharinganja egy pöttyel aktivizálódott mikor Hakuval harcolt, később a halál erdejében lett neki két pöttyös.

Azt meg nem is tudjuk, hogy UóItachi akkor az Amaterasut használta e, csak azt, hogy fekete lángokat hagyott hátra, nem?
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #177 Dátum: 07 dec 01, 17:23:14 »

De, akkor az Amaterasut használta. Még mondta is utánna Kisamének, hogy ez kemény volt, mert a Tsukuyomi mellett még az Amaterasu használatára is rá lett kényszerítve. Asszem a 85. részben mondja, amikor már meglógtak Jiraiya elől és a vizen ugrálva közlekednek.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #178 Dátum: 07 dec 01, 19:17:49 »

Én nem úgy emlékszem, hogy Sasuke shringanja a halál erdejében lett két pöttyös.
Mior az első vizsga előtt Leevel harcol, úgy rémlik, hogy ott már két pöttyös. ???
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
Miku-chan
Vendég
« Válasz #179 Dátum: 07 dec 01, 21:28:11 »

Bakki!

Ott tényleg már két pöttyös a szeme!
http://youtube.com/watch?v=YBJdyRHxAsg&feature=related

De, akkor mikor lett neki két pöttyös? Biztos, hogy egy volt, amikor elősször használta. Vagy ekkor "élesztette fel" a másodikat?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 166
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!