24 ápr 29, 05:56:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Zangetsu  (Megtekintve 19692 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
tordagery
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Válasz #15 Dátum: 11 jan 23, 22:44:27 »

Nekem csak egy kérdésem lenne. Mi pontosan zangetsu pontos ereje? Csak egy hatalmas erőcsapás némi speed-el?
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #16 Dátum: 11 jan 23, 23:59:27 »

Ezt nehéz meghatározni. Miért mondom ezt. Mert Zangetsu ereje a használó szellemi erejétől függ mégpedig olyan módon, hogy a használó a szellemi erejét a kardra fókuszálja amit Zangetsu felerősít és kilövi a szellemi energiát. Tehát az ereje shikai szinten a felhasználó szellemi erejének illetve a kardra fókuszált  szellemi erő nagyságától függ.

Bankai szinten (Tensa Zangetsu) hasonlóan működik csak itt a kard megnöveli a használó erejét, sebességét  valamint valamilyen ruhát is képez a felhasználó körül. Szerintem ez valamilyen szellemi erő által létrehozott páncél. Így már alapjában nagyobb erővel rendelkezik a felhasználó, aki ezáltal nagyobb szellemi erőt tud fókuszálni a kardjára. Ezt az erőt tovább tudja erősíteni Tensa Zangetsu.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #17 Dátum: 11 jan 24, 00:11:13 »

Ez egyáltalán nem igaz. Ichigo ereje és Zangetsu ereje teljesen független egymástól. Ichigo ruhája pedig a szellemi erejét jelképezi. Az nem páncél és az erejét se növeli.
A bankai pedig nem olyan dolog amiről könnyen lehet ne nyilatkozni. A képességeit egy kisebb testbe zsúfolja ezáltal teszi szélesebbé a mozgás terét. Byakuya elmondja. Nem erősít rajta semmit ugyan azt az erőt egy másik formába önti.

Lásd: Unoha mondja is , hogy a ruha kapcsolatban áll a szellemi erőddel. Nem zangetsuval. A szellemi erejével, reitsuval, ha így jobban tetszik.
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 24, 00:12:30 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #18 Dátum: 11 jan 24, 00:39:32 »

Teljesen független nem lehet mivel a zanpaktou a shinigami lelkéből születik. Tehát Zangetsu  Ichigo lelkéből jött létre. Másrészt megfigyelheted, hogy minél nagyobb a felhasználó szellemi ereje annál erősebb a zanpakutou  ereje is. Következéskép kapcsolat van a kettő között. Az Unohanás részt szerintem félreértetted mert a ruha nem a szellemi erejének nagyságát mutatja, hanem a szellemi erejének mennyiségét. Tehát mennyi szellemi erő van még benne és nem azt hogy mekkora ez az erő.
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #19 Dátum: 11 jan 24, 13:21:45 »

Én is azon az oldalon állok, hogy a 2 erő független egymástól.

minél nagyobb a felhasználó szellemi ereje annál erősebb a zanpakutou  ereje is.

A zanpaktou ereje nem változik, hanem Ichigo minnél erősebb és minnél jobban ismeri a saját zanpaktouját, annál nagyobb erőt tud meríteni belőle. Lásd: shikai és bankai előhívása, például első bankai előhívásakor reszketett minden csontja és alig bírta használni, - ezt Ogichitől halhattuk 57. körüli epizódokban - tehát ezzel azt akarom mondani, hogy nem a zanpaktou alkalmazkodik a tulajdonosához, hanem Ichigonak kell meríteni az erőt a zanpaktoujából.

mert a ruha nem a szellemi erejének nagyságát mutatja, hanem a szellemi erejének mennyiségét.

Szvsz nincs különbség a kettő között. A reiatsunak magában nincs ereje, csak nagysága. Az, hogy ki hogyan alkalmazza; önti formába nem azt jelenti, hogy milyen erős a reiatsuja.
Naplózva



Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #20 Dátum: 11 jan 24, 16:46:15 »

Igen a menyniséget ami még meg van neki azt szimbolizálja. Viszont egy kapitány ezt könnyen meghatározza. Unoha mondja is, hogy a ruhád ennyire elvan szakadva, de még így is kapitányi szinten van az erőd. Ergo full ruhában sokkal nagyobb ereje lehet.
Én a hollow is függetlenül kezelem zangetsutól. Ő csak hollow aki elsajátította tangetsu techinkáit. Ezért alkalmaz olyan erőt ami közel áll a cerohoz.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
tordagery
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Válasz #21 Dátum: 11 jan 24, 16:59:55 »

Hm így már teljesen érthető. Bennem is ez volt csak nem voltam benne biztos hisz szinte mindig más ereje van bankai formában. Azért kinézetre szerintem komoly hogy nem szokásos szürkés penge színe van hanem eltérően a többitől  fekete.
Naplózva
RiokaBoy
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 7


« Válasz #22 Dátum: 11 feb 09, 18:23:57 »

Én így bekapcsolódva annyit mondanék hogy mostanában a Gt tanulásánál Zangetsu és(ahogy én hívom)Inner Ichigo egyesül pedig elvileg 2 külön világ nem?az egyik hollow a másik zanpaktou,és a zanpaktou feladata hogy a hollowot ketté vágja és ennyi.Azért az öreg is megmutatta hogy mennyire lesz*rja hogy Ichigo mit akar :/ de mondjuk még meglátjuk mi lesz
Naplózva

Miért pont én?Miért pont most?És még Frei Tamás sem vagyok....
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #23 Dátum: 11 feb 09, 19:17:03 »

Ha figyeltél, akkor Zangetsu elmondja, hogy ők ketten mindig egyek voltak. És nem is hülyeség, mivel Ichigo INNER, tehát BELSŐ hollowja nem egy Hueco Mundo-bol érkezett valami, hanem ő is Ichigo egy része, mint a Zanpaktouja, ami a shiningami születésekor születik. Tehát közel sem 2 ,,külön világban" élnek.
Naplózva



rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #24 Dátum: 11 feb 09, 19:40:05 »

Kiegészítve ez a különválás dolgot. Valószínűleg azért következett be ahogy Urahara megpróbálta visszahozni Ichigo szellemi erejét a gödörben. Majd itt a hollow(Shirosaki) része előbb kezdett kialakulni mint a shinigami (Zangetsu) fele. Így létrejött egy hollow Ichigoban majd az utolsó pillanatban megjelent Zangetsu, aki végül elnyomta az akkori hollowot. Viszont a hollow már kialakult addigra, így csak elnyomni tudta Shirosakit. Viszont mindketten Ichigo erejéből születtek meg, és ezért egyek de két lélekként léteztek. Ichigo nem volt képes elfogadni Shirosakit és ezek kétségeket szültek Ichigoban. Zangetsu azzal, hogy kitépte Shirosakit a lelkéből, vele együtt kitépte a kétségeinek forrását is. Ezután újraegyesült Zangetsu Shirosakival amelyet így már képes volt elfogadni Ichigo is. Legalábbis én így gondolom el ezt a történetet.
Naplózva
RiokaBoy
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 7


« Válasz #25 Dátum: 11 feb 09, 20:07:20 »

ééértem,tehát akkor egyek,jó tudni.Odáig értettem hogy miatta voltak kétségei,de ha kitépte akkor mért nem lettek a panelek megint felhőkarcolók ha eltűnt a kétség a lelkéből?vagy olyan mint a windows,csak ha resized akkor frissít?De ez nem fontos,még annyit hogy miután Ichigo meghalt akkor jött elő a full hollow rajta és utána mikor feltámadt más lett a maszkja,Rukia is mondta(asszem ő)viszont mikor Zangetsu kiszedte Inner Ichigot rajta még mindig az a maszk volt mint amikor Ichigo full hollow volt,ez nekem még a homályos...
Naplózva

Miért pont én?Miért pont most?És még Frei Tamás sem vagyok....
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #26 Dátum: 11 feb 09, 20:25:49 »

Azért azt a felhőkarcolós dolgot ne úgy képzeld el, hogy egyik pillanatról a másikra történik. Ez egy folyamat része ahogy Ichigo a kétségek között őrlődik. Azzal, hogy visszakapta a lelki egyensúlyát az egész megint szép lassan kiemelkedik majd a habokból.

« Utoljára szerkesztve: 11 feb 09, 20:30:04 írta rini67 » Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #27 Dátum: 11 feb 10, 13:52:02 »

Ez egyáltalán nem biztos. Fogalmunk nincs miért így lett. Feltételezések amit nem tudunk bizonyítani. Kubot ismerve sose fogunk tudni. Ő nem magyarázza meg a doglokat. Gondolom azért mert nem tudja. Ő nem Kishi vagy Oda. Kubo szóval ne gondolkodjatok ilyen mélyre hatóan. Semmit nem tudunk róla. Már mint Shirosakiról:(.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
RiokaBoy
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 7


« Válasz #28 Dátum: 11 feb 10, 19:03:50 »

hát tudni nem fogunk,az tény és pontosan lett fogalmazva,pedig néha egy KIS magyarázat jól esne mert így egyből összeesküvés elméletek születnek a részletekkel kapcsolatban amit a Narutónál nem érzékeltem.És szerintem ha Ichigot és a többi mellék karaktert így ki lehet fejezni akkor Zangetsu miért van elhanyagolva?Sőt szerintem Gin és Inner Ichigo a két legnagyobb forma de Gin mostanában megy és kész,marad Shirosaki.Ő róla is csak annyit hogy köszönt,kis fúzió utána Zangetsu tudata maradt meg az egyesített test felett és megint csak az "úgyis csak hollow" kép jött le nekem.Azért annyit tudok az előző harcból hogy ő akar lenni a test felett az írányító meg hogy ő kenpachisan küzd:rombol,tör és dobál.De semmi többet nem tudunk róla.
Naplózva

Miért pont én?Miért pont most?És még Frei Tamás sem vagyok....
TheNineTails
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 300


« Válasz #29 Dátum: 11 márc 13, 23:50:01 »

kijavitanám nem a gödörben fejlödött ki benne a hollow,mert akkor nem lenne fullbringje,ugyanis csak annak van fullbringje akit kiskorában mig a mama pocijában volt támadtak meg,és ott ichigova szállt a hollownal egy része gondolom és ugy ahogy nagyobb lett,azzal fejlödött ki benne a hollow,meg  zangetsu is,csak akkor még nem volt tisztában a dolgokal ezért a holow fejlödöt,és zangetsu a háttérbe szorult,de mikor a gödörben volt ichigo vagy már nem tudom régen láttam és szoltotta zangetsu-t akkor a felszinre tört,igy elnyomva hichigot(én igy hivom)
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!