24 ápr 28, 22:32:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Zanpakutók  (Megtekintve 43598 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #105 Dátum: 12 szep 17, 05:11:55 »

Szerintem is inkább tűz alapú kard. Hinamori nagyon jó Kidou-ban és szerintem ezért tudta összekapcsolni a kardjával a mágiát.
Én amúgy ezt inkább látom tűznek, mint robbantásnak: Habár egy robbanó tűzgolyónak még elmegy, abban igazad van.
Naplózva

Thanatosz
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #106 Dátum: 13 feb 16, 16:58:34 »

Az utóbbi időben kijött fejezetek egy kicsit felforgatták, amit a zpkről tudunk, ezért azt hiszem, megpróbálom rendbe tenni a dolgokat.
Mint kiderült a Zanpakutouk mesterségesen létrehozott lények. Szimbiotikus kapcsolatban élnek a sinigamikkal, de képesek tőlük függetlenül is működni (asauchi) (Legalábbis egy ideig biztosan).

Létrejöttekor minden Zanpakutou Asauchi állapotban van, majd kapcsolódik egy shinigamihoz és kialakulnak a saját egyedi tulajdonságai.
A kapcsolat a shinigami a zanpakutoun hagyott lenyomata által alakul ki. (Feltételezhetően az egyedi lenyomat miatt tudja csak a gazdája használni a képességeit.)
A Kapcsolat működésére van egy elméletem, ami megmagyarázhat néhány kérdéses részletet a történetet illetően.
Szerintem mikor a shinigami nyomot hagy a kardban ennek a fordítottja is végbemegy.(Ichigo vs Zaraki: Egymásnak adják az erejüket a kardal tehát a zp rendelkezik valamilyen szintű saját erővel. Ami feltételezhetően kialakíthat lenyomatot a shinigamin) Ekkép a zanpakutou két részre oszlik. Egyik a fizikai része, vagyis maga a kard. A másik a shinigamiba ágyazódott ”kapocs”(Nem találtam rá megfelelő szót). Előbbi alakul át, amikor a zanpakutou shikai szintre vált. Ha ez a rész sérül, akkor egy idő után helyreáll. A másik részböl ered a zanpakutou tényleges személyisége és képességei. Minél jobban kiengedik a kardot annál inkább elérhetőek e rész és annál magasabb szinten lehet a képességeit kihasználni.
Ezen vonalon továbbhaladva: A Bankai során a „Kapocs” teljes egészében kiengesére kerül. Ezáltal a Zanpakutou teljes ereje elérhető a shinigami számára. A quincyk bankai lopása valószínűleg azt használja ki, hogy ebben az állapotban a kapocs szabadon van, így le tudják azt választani a többi részről. Ez lehet a magyarázat arra is, hogy miért nem javul meg a törött bankai. Ilyen kiengedett állapotban a zanpakutou mindkét része sebezhető így. (A Kapocs feltételezhetően nem képes a regenerációra.)
Mint kiderült még az eredeti alkotójuk sem képes teljesen visszaállítani az törött bankai eredeti állapotát. Ennek az oka az lehet, hogy az egymásra halmozódó lenyomatrétegek túl bonyolultak hogy lehetséges legyen pontosan ugyanúgy viszaállítani.(Nem beszélve arról, hogy a hordozó reiatsuja változik az idők során, tehát nem lehet pontosan ugyanazzal pótolni a megsemmisült részt.)

A kérdéses esetekre kitérve:
Ichigo esetében mikor Rukia erejét használta valószínűleg az ő kardja szolgált a zpje alapjául.  Ekkor kialakult a kapocs, ami az ereje visszanyerésekor kialakította a többi részt.(Mellékesen: A Renji vs Ichigo harc alatt (viszavágó) elhangzott, hogy Rukia nem nyeri vissza az erejét míg Ichigo használja azt.)
Kenpachi: Valószínűleg felszedett egyet egy halott shinigami mellől. Esetleg előfordulhat, hogy Namamija-nak van valami tanítványa aki rokungaiban él.

HA találtok, valami logikai bakit akkor nyugodtan a fejemhez lehet vágni, nem örömmel fogadom az esetleges építő kritikát.
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #107 Dátum: 13 feb 20, 19:11:18 »

Oké- Tegyük fel. 0. osztagosok yamato idejében nem léteztek. nekik hogy van zanpakutojuk? esetleg a 0. osztagos csóka is tanulta valakitől?
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #108 Dátum: 13 feb 20, 19:21:31 »

Csak azoknak volt zanpaktou akik nagyon erősek voltak és így kialakult saját magukból. Kenpachi, Ichigo, Hitsugaya is saját maguktól lett zp-jük. Az hogy vannak asauchik az ilyen könnyítés hogy másoknak is legyen.
Naplózva
Sobbi
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Válasz #109 Dátum: 13 márc 14, 00:27:05 »

Azóta ugye kiderül, hogy magától senkinek se lett zpje.

Szerintem a bankai lopás nincs ennyire túlbonyolítva, szerintem sokkal egyszerűbb a magyarázata. A halálistenek és a kardjaik lelke között nincs elég kötelék, csak használják őket, egy "sima" kardként, amit egy "ügyes" mozdulattal "kivesznek" a kezükből. Tulajdonképpen szerintem magát az Asauchit rabolják el a kardból és mivel nincs ami kötné egymáshoz a 2 társat, ezt könnyen megtudják tenni.

Ez szerintem tipikusan arra akar építeni, hogy akkor jönnek rá, hogy hiányzik, amikor már nincs ott... Ami marad, az a halálistenek lelkének lenyomata, a saját képességük, a shikai. Ezért is marad meg a shikai, mert az a halálisten "lelkének része", amit nem lehet ellopni.

A bankai viszont már az Asauchi saját egyedi képessége, ami a halálisten léleklenyomata képére jött létre benne, azért is adják olyan nehezen.

Ichigo esetében meg csupán annyi lehet, hogy ha Ichigo nem is foglalkozott eleget Zangetsuval, Zangetsu mégis kötődik a sráchoz. A végső getsuga tenshou tanítása közben szerethette meg a srácot ennyire, hogy nem tudják a köteléket szétszedni kettőjük között. Ettől függetlenül az Asauchik még utálhatják és ezért is verték rommá, mert nem foglalkozik eleget a kardjával.

Ebből viszont az következik, hogy a quincyk aztán főleg kihasználják őket, így visszalopni se lesz nehéz. Csak Mayurinak rákell jönnie, hogy működik a medál.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 14, 00:32:17 írta Sobbi » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #110 Dátum: 13 márc 14, 12:51:19 »

Ez így nem pontos. A fickó azt mondta, hogy az általa gyártott, létrehozott. Tehát lehetnek, sőt gyanítom, hogy vannak olyanok is akiknek maguktól lettek zampakutoik. Erre utalhat, hogy ő az akadémia megalapítása óta időszakot jegyezte meg. Tehát az akadémia előtti időszakban valószínűleg voltak ilyenek. Az viszont más kérdés, hogy azt is mondta, hogy tudja, érzi minden ashauchi jelenlétét, hogy hol tartózkodik jelenleg. Ebbe lehet, hogy minden ashauchi beletartozik, még azok is amelyeket esetleg nem ő hozott létre. Mondjuk most már legalább az is tisztázódott, hogy a 0. osztag tagjai is rendelkeznek zampakutoval. Mondjuk ebben biztosak is lehettünk, de mégis voltak olyanok akik ezt megkérdőjelezték.
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #111 Dátum: 13 márc 14, 16:09:27 »

Asszem azt is mondta hogy még a kapitányoknak se lett maguktól
Ebbe yamato is bele tartozik sztem.
Szóval ez ez így igaz és ha yamatonak se lett önerőből zpje akkor kinek?
egyedül csak ichigonak lett zpje önerőből.
De mint tudjuk az ő helyzete más- Hogy mennyire az valszeg majd kiderül .
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Sobbi
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Válasz #112 Dátum: 13 márc 14, 19:00:26 »

Mivel többször elmondták, hogy Yama zpje volt a legöregebb és legerősebb SS történetében és mivel Yama volt a legöregebb halálisten (a kardos faszi tehát fiatalabb, szóval később fedezte fel az asauchikat). Biztosan állíthatjuk, hogy az akadémia alapítása előtt senkinek se volt zpje. De itt ki is jelenti tisztán, hogy asauchi nélkül magától egy halálisten se szerzett zpt ss (nem az akadémia, hanem ss, ss öregebb, mint az akadémia) történetében.

http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/529/4

Valszeg Yama felhasználta a fiatal kardkovácsot, hogy növelje erejét a tudásával, mint ahogy azt Bach elmondta, hogy mindenkit felhasznált.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 14, 19:01:34 írta Sobbi » Naplózva
Blanco
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 253


Zero Division


« Válasz #113 Dátum: 13 márc 14, 19:39:53 »

ez így nem teljesen pontos mert az Akadémiá alapításának idejét nem tudjuk , de kb 4-500 éve lehetett  alapítva /Kyoraku és Ukitake voltak az első kapitányok az akadémián tanultak közül / és Yamának már 1000 éve is volt bankai-a
Naplózva

Sobbi
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Válasz #114 Dátum: 13 márc 14, 22:29:20 »

ez így nem teljesen pontos mert az Akadémiá alapításának idejét nem tudjuk , de kb 4-500 éve lehetett  alapítva /Kyoraku és Ukitake voltak az első kapitányok az akadémián tanultak közül / és Yamának már 1000 éve is volt bankai-a


Hopp elírtam valóban. Kovács mesterkedésre gondoltam ott, nem tudom miért akadémiát írtam. Mármint az eddig olvasottak alapján a faszi előtt nem lehetett zp.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 14, 22:33:34 írta Sobbi » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #115 Dátum: 13 márc 15, 03:20:53 »

Ennek viszont akkor az mond ellent, hogy zampakuto nélkül nincs shinigami sem. Tehát Yamáéknak másképpen kellett ellátni a feladataikat. Gondoljunk csak bele, hogy milyen képességgel kell rendelkeznie ezeknek a kardoknak, hogy ezt a feladatot ellássa.
Naplózva
Blanco
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 253


Zero Division


« Válasz #116 Dátum: 13 márc 15, 09:19:44 »

Kubo azzal mindent megoldana ha azt mondaná hogy Nimaiya is az eredeti Gotei 13 tagja lett volna
Naplózva

Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #117 Dátum: 13 márc 15, 21:30:21 »

Mondjuk ellehetne intézni de itt: http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/517/8 Kyoraku mondatából utalva már mindegyik 0. osztagossal találkozott bár ez nem zárja ki hogy nincs köztük egy ősi Gotei-es de ha most jöttek le először akkor csak onnan ismerheti őket ha ismerte őket mielőtt felkerültek, de ez csak az én véleményem.
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
Morause
Vendég
« Válasz #118 Dátum: 13 ápr 09, 22:56:11 »

Az egyáltalán nem számít mivel Unohana is tagja volt az "igazi" gotei 13-nak, őt azért meg már elég régóta ismerjük! Nevet

Amúgy ez az asauchi téma elég érdekesnek tűnik, remélem lesz rá vmi magyarázat hogy akkor Ichigonak most hogy is lett meg Zangetsu (jó tudom öröklődött), illetve a továbbiakban de minél előbb remélem azt is megtudjuk mi lesz így Ichigo zanpakutójával, megjavul vagy törött marad, esetleg megújul vagy, egy asauchi által kialakul neki vmi új, stb.

A forever meg Zanka no Tachi... de csak azért mert azon kívül emlékeim szerint más tűzalapú kardot nem ismerünk... nem pedig azért mert a legerősebb! Nevet
Naplózva
Krulszeme
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127


« Válasz #119 Dátum: 13 ápr 10, 10:42:11 »

Hát én hinamori kardjára is emlékszem (szerintem nála a filler rá erősített, de nem az alapján gondolom így) bár szerintem ő vegyes kardal bír kidú alapú tűz támadások, vagy tűz alapú kidú támadások
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!