24 jún 17, 01:55:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18
  Nyomtatás  
Szerző Téma: AMV Verseny - 2007 Ősz  (Megtekintve 80225 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Christian
Vendég
« Válasz #210 Dátum: 07 nov 22, 21:00:31 »

Oh, sorry Nevet Mindegy, egyre megy nekem...utálom a német zenét Nevet
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #211 Dátum: 07 nov 22, 21:18:16 »

...
Hogy egy zsürinek mi szerint kell értékelni, ill. itt mi szerint lesz, nem írom le, a szabályzatnál ott van és amúgy is világos mindenkinek.

De leírom azt én hogyan szoktam eldönteni, hogy "jó-e", tetszik-e egy AMV: ...
...
u.i.: Még egyszer leírom: ez csak az én magán értékelési rendszerem. Akinek esetleg nem ilyen, ne négyeljen fel. ^^

Christian, figyeld a vastag betűs részt!
Amit leírtam nem a zsürire vonatkozik, hanem Chakrára a magánemberre. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 22, 21:18:47 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Christian
Vendég
« Válasz #212 Dátum: 07 nov 22, 21:30:49 »

Én azt hittem te is a zsűriben vagy Nevet
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #213 Dátum: 07 nov 23, 01:13:13 »

Én csak annyit tudnék javasolni ,hogy szerintem érdemes lenne külön választani a Naruto-s amv-ket és az egyéb műveket.Persze ha más animéből is kimagaslóan sok amv érkezik pl: Bleach akkor annak is nyitni egy témát.( Így elkerülhető az ,hogy mindenki az ismertebb és a közkedveltebbre szavaz)
Erre jöhet az hogy honnan tudjuk hogy miből hány lesz?Lehetne előzetes nevezést írni,hogy ki milyen címmel szeretne beadni alkotást és körülbelül mit fog felhasználni hozzá (nem tudom most volt-e ilyen  :-X ).
Ezek után a zsűri meghozza a témákat és ha még valaki akar nevezni akkor a témák alapján megteheti,persze záros határidőn belül.De akkor már csak a témákhoz kötötten.
Ez igazából ilyen jövőre vonatkozó dolog lehetne,mert később biztosan jobban el fog terjedni az itt lévő amv verseny és így a nevezők száma is nőni fog.(mert ugye a sok téma sok nevezővel az igazi)

És szeretnék minden nevezőnek gratulálni szerintem igazán jó művek lettek. (A youtube-os videók többségét szerintem felülmúlják!!)
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 23, 02:44:32 írta Csillus » Naplózva
Tsunade-hime
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Válasz #214 Dátum: 07 nov 23, 10:31:28 »

Elégé izlés ficamos lehet az az ember aki csak azért szavaz egy amv-re mert tetszik neki a zene vagy épp a benne szereplő anime, mert most is van egy olyan amv aminek a zenéjét imádom de nem igazán sikerült az illetőnek jól összevágnia Szomorú De amire szavaztam anak  a zenéje nem az esetem de az összes közül ő emelkeditt ki a legjobban.

Egymásik téma. Megnéztem Seze amv-jét  ??? amit tényleg nem abban a kategóriában kellet volna szavazni, hanem inkább a pén részben és egy kicsit kevesebb hentai jelenettel. Na de mindegy ez az én véleményem.

A verseny nekem tetszik mert legalább itt azok is kapnak helyet akik életükben most csináltak amv-t és érzem hogy a következő alkalommal rendezett versenyen (ami remélem eljön) már sokkal több jó amv lesz. Ahogy mondani szokás ˇa jó munkához idő kellˇ tehát csak türelemmel kell várnunk.
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #215 Dátum: 07 nov 23, 14:03:17 »

Lehet,hogy ízlésficamos az illető,de aki nem ért hozzá az így fog szavazni.
Naplózva
Csiszi
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220

Bíra


« Válasz #216 Dátum: 07 nov 23, 14:53:33 »

Én csak annyit tudnék javasolni ,hogy szerintem érdemes lenne külön választani a Naruto-s amv-ket és az egyéb műveket.Persze ha más animéből is kimagaslóan sok amv érkezik pl: Bleach akkor annak is nyitni egy témát.( Így elkerülhető az ,hogy mindenki az ismertebb és a közkedveltebbre szavaz)
Erre jöhet az hogy honnan tudjuk hogy miből hány lesz?......
Ehez nekem annyi hozzászolni valom van,hogyha kevés mű érkezik sok animéből(mert biztos lesz ien)akkor vegyesbe rakják.A Tapasztalat pedig az hogy nem nézik sokan a vegyes műveket pedig ott szokott lenni sok jó....
és még1:ha csoportokban lenne anime alapján akkor nem hiszesm hogy nagyon megnézéék:pl.:
..Bleach....Naruto...
....
...
Trigun...
School days......Xcvbsdf......stb....hát a lust embesrs nem csask a narutot meg a bleachet nézi meg? mert hát az felkapott...
Naplózva

Szivem Rina (L)
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #217 Dátum: 07 nov 23, 15:18:33 »

Szerintem felesleges ilyen kategóriákat indítani, minthogy Pl: Naruto. A Naruton belül is van akció, poén, romantika, sötöbö. Meg hogyha már van Naruto akkor legyen Bleach stb, stb... is.
Legközelebb valszeg megmarad ez a 3 kateg, csak hozzá kapcsolódik majd egy Egyéb is... de ez majd a jövő zenéje még. =)
Naplózva
Dizsi(mix)
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2627



WWW
« Válasz #218 Dátum: 07 nov 23, 16:06:18 »

Nekem az eddig felvetett ötletek közül, a conos megoldás tetszett a legjobban:
a zsűri kiszűri a valamirevaló műveket, és a közönség azokra szavaz. Ezzel ellehet kerülni, h. egy elképesztően gyenge amv lefölözzön egy profi alkotást. Ugyanakkor ezzel pont azt az esélyt vennénk el, amit a közönségszavazás biztosít a versenyzőknek, hogy egy kezdő, aki élete első amv-jével nevezett, és semmi szakértelem nincs benne - a vágások nem illenek a zenéhez, a videónak nincs mondanivalója (története), csak összedobom és kész típusú - szóval még ezek a művek is érhessenek el valamilyen eredményt, mert mindezek ellenére összahatásában tetszetős kis vidi. Persze a szervezésnél mérlegelni kell, h. ezt az esélyt tartjuk előbbre valónak, és tudjuk hogy a várható "csalások" elhanyagolhatóak lesznek, vagy pedig korábbi tapasztalatainkból kiindulva, megpróbálunk kivédeni minden csalási lehetőséget, ezzel elsősorban a profibak számára kedvező helyzetet teremteni. Ez nehéz kérdés, és tényleg kellenek a tapasztalatok, melyekből kiszűrhetjük, h. mi lesz legközelebb a jobb megoldás.
Naplózva

Jaaku
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


« Válasz #219 Dátum: 07 nov 23, 17:31:57 »

Ez a Conos megoldás, többsebből vérzik, de főleg azért, mert ahogy láttuk nagy kultúrája van a "szavazz a barátra" szisztémának...szóval ha 3 közül kéne választani, akkor meg az nyerne, akinek a három közül több haverja van... :Mosolyog

Idézet
hogy egy kezdő, aki élete első amv-jével nevezett, és semmi szakértelem nincs benne - a vágások nem illenek a zenéhez, a videónak nincs mondanivalója (története), csak összedobom és kész típusú - szóval még ezek a művek is érhessenek el valamilyen eredményt
Mindenkinek elkell kezdenie valahol, de ez egy verseny: aminek célja hogy az alkotók összemérjék tudásukat, és végül győzzön a legjobb. Ha valaki tök kezdőként nevez egy versenyre, akkor meg ne reméljen sokat (persze mindig vannak új tehetségek, akik már első amvvel betörnek, ilyenvolt kétéve Det-chan, idén nyáron Baysi)...
(Itt az első amv-m: http://www.youtube.com/watch?v=td_oMDXi4Xs. Igen, pont olyan mint a legtöbb első amv, nincs zenére vágva, többször fansub villan fel benne, DE nem neveztem versenybe, mert tudtam hogy alulmúlja a (külföldi) átlagot...)

Szerintem végülis ez mostani (hogy 8 videó lesz megnézve) elfogadható megoldás... Mosolyog

« Utoljára szerkesztve: 07 nov 23, 17:34:06 írta Jaaku » Naplózva

BLS
NInbereth
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5

hamarosan Dr.


WWW
« Válasz #220 Dátum: 07 nov 23, 18:20:07 »

Jaaku már nem először írja, hogy fansub így fansub úgy... Ami engem azért zavar egy picit, mert van olyan amv pl ami úgy lett vágva hogy a szöveg elősegíti / megkönnyíti a laikus néző számára hogy átérezze a történetet, avagy az amv megértését könnyíti ( mert ugye valljuk be ha nem láttad az adott anime-t amiből egy történetet vágnak össze akkor nem is tudod miről szól, és pl FuMoFFu esetében te soha az életben nem jönnél rá hogy amikor Sousuke ejtőernyőzik Chidorival, akkor az a lánynak mennyit jelent.... mert csak annyit észlesz belőle hogy leugrottak valahonnan, de ugyanez a helyzet az  Oh My Goddess esetében ahol a főhös ill a főhös istennő is eléggé szolidan mutatják ki az érzelmeiket stb stb stb ) Aláírom hogy a "nagy versenyeken" amire itt mindenki hivatkozik, ez egy negatív értékelési pont DE! ha itt nincs benne a szabályzatban hogy ugyanmár gyerekek szedjétek le a RAW-kat vagy oldjátok meg hogy ne legyen benne fansub akkor a zsűrit ez nem zavarja. Vagy  ha zavarja akkor a legközelebbi szabályzatban az értékelési szempontokhoz feltűnteti. Ha atéged ez enynire zavar , mert már annyi tökre jó fansub nélküli amv-t készítettél, akkor minek neveztél be ? Hisz gondolom te is elolvastad a szabályzatot, ahol erről egy szó sincs. Egyébként az is igaz hogy akció amvknél biztos rontja az élményt ha idegen vagy anyanyelvi értelmes szavakat kitevő betühalmazok villanak fel itt ott a videokban...de ez még mindig nem változtat azon hogy a szabályzatban nem szerepel kritériumként a fansub kiszedése.

Nem ellened irányul a támadás, csak szerintem egyszer elég leirni amit kifogásolsz, vagy legalább több oldalról megnézni ezt a fansub kérdést,mert szerintem meg néha jó ha van.
Naplózva

W.A.: Hüjékkel azért nem érdemes vitatkozni mert lesüllyedsz a szintjükre.. ott pedig legyőznek a rutinjukkal -.-

Christian
Vendég
« Válasz #221 Dátum: 07 nov 23, 18:59:45 »

Fansub szerintem (és nem csak szerintem) bármilyen helyzetben rohadt nagy hiba. Mindenki vegye a fáradtságot a rawhoz, csináljon rawot mkvből vagy bármi. Megértés? Tessék kérem szépen úgy megvágni,hogy legyen érthető , sztorit felépíteni stb... A fansub minden esetben zavaró, és soha sem oda illő. Minden normális amv-s oldalon ez alap. Egyedül azt bírom elviselni ha zenére megy a lyrics az amv alatt, de még azt is nehezen. Tessék leszokni a fansubról és venni a fáradtságot egy rohadt rawhoz. Egyedül a nagyon régi animekhez nem lehet találni rawot, de pl Narutoból tele van a net rawval. Aki meg azt mondja,hogy fansub needed...hát az sose fog normális amv-t csinálni. Ezt most nem szemétkedés képpen írom, hanem azért, hogy tessék tanulni a dologból és legközelebb az ilyen dolgokat elkerülni. Szerintem már rengeteg fórumon kitargyálták,hogy hogyan kell rawot találni, szóval ezzel nem hiszem,hogy gond lenne, meg a segítséget is felajánlottuk,hogy ha valaki nem ért valamit akkor kérdezzen. Arról nem is beszélve,hogy pár kedves fórumozó itt BELINKELTE az oldalakat ahonnan Naruto rawot lehetett volna leszedni. Ezekután kicsit úgy érzem,hogy a fansub tényleg a mérhetetlen igénytelenség szimbóluma. A DivX logót is max azért nézi el az ember mert azt nem annyira nyílvánvaló ,hogy el kell kerülni vagy, hogy hogy kell elkerülni. Szóval vesszen a fansub és éljen a raw Nyelvesít

Ja igen: Nehogy már leszóljuk azt aki képes volt rawból dolgozni, és venni hozzá a fáradtságot, hogy  azoknak útána járjon mert sikítok. Inkább köszönd meg neki,hogy megtisztelt azzal,hogy nem valami igénytelen marhaságot tolt a képedbe és emelte a versenyszínvonalát. Ezt most tényleg csak azért írom mert nevetséges,hogy valaki ilyet beszól egy olyan embernek aki normális, igényes  amv-t csinált Mosolyog Szóval mielőtt ilyen frappáns hozzászólásokat írunk, tessék gondolkozni szvsz.

Szabályzatos dologhoz meg: Nincs előírva sehol, ne böfögjél társaságban, de még se illik nem de? Elvont példa de azt hiszem ide illik.
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 23, 19:04:56 írta Christian » Naplózva
kakashi_hatake16
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #222 Dátum: 07 nov 23, 19:34:17 »

jó de most figyu... lehet hogy vannak olyan részek ahol pél dául pont jól jön ki hogy van rajta felirat... engem az irritál hogyha raw-ból van összevágva és beraknak egy olyan részletet amiben beszélnek... de a száj mozgása nem láttszik (legjobb példa Hatake Kakashi Nevet Nevet) és akkor olyan az egész mintha egyhelyben megakadt volna az amv és csak a zene megy tovább... elismerem jó ha vannak raw-jaid de nem mindíg előnyös... de ez csak az én véleményem... ezért vannak meg nekem a részek is-is alapon Nyelvesít Nyelvesít

és télleg hozzáteszem: nem a raw-os vágással van bajom... még mielött félreértés lenne...
Naplózva

"Csapatmunka!"
Jaaku
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


« Válasz #223 Dátum: 07 nov 23, 20:03:27 »

Idézet
... lehet hogy vannak olyan részek ahol pél dául pont jól jön ki hogy van rajta felirat...
"OMG! ROTFLOL"

NEM! Olyan helyzet nincs amikor jól jönne egy égetett sub! Egyszerűen igénytelen. Ennyi, kész, nincs más perspektíva. Ha feltétlen felirat kell, akkor csinálsz te magadnak!
//Ha egy jelenet túl statikus akkor pedig effectezel...//

Ez nagyon...nagyon..nagyon... ;D

« Utoljára szerkesztve: 07 nov 23, 20:04:40 írta Jaaku » Naplózva

BLS
kakashi_hatake16
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #224 Dátum: 07 nov 23, 21:35:26 »

jó... figyu... a végén hozzátettem hogy szerintem... nem? elmondtam a véleményemet... és ez most attól nem fog változni h beoltasz... nekem úgy jön be... és sztem akkor is néha jó ha van...
Naplózva

"Csapatmunka!"
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!