24 jún 26, 00:24:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 14
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haki  (Megtekintve 94420 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #30 Dátum: 10 szep 17, 18:29:17 »

Végeredményben igen. Mindenki megtudja tanulni ha elég időt és akaraterőt szán rá. Csakhogy azt is tudjuk, hogy ők saját maguk másra fordítják azt az időt. Nami a természeti jelenségeket részesíti előnyben amiből az következik, hogy a végén marha erős villámokat fog használni. Ebből egyértelműen kitűnik, hogy a haki megtanulására nem fordít figyelmet. Chopper véleményem szerint megtanulja uralni a bestiáját, emellett fejleszti a gyógyító és esetleg regeneráló képességét. Nyoma sem lesz a hakinak. Usopp alapvetően távolsági harcos. Ebből következik, hogy ennek megfelelő képzést tervez magának. Ez pedig a jobb eszközök fejlesztése, a célzás pontosságának növelése és a kitérés gyakorlása. Ebből ugyan az utolsó olyan mintha haki lenne de ez egy alapvető követelmény a lövészeknél. Lufy egyértelműen hakit tanul. Ehhez nincs mit hozzáfűzni. Zorro eddig is alkalmazott ilyen vagy ehhez hasonló technikát csak mint kardforgató nem haki-nak nevezi. Egyszerűen csak használ valamit amiről tudja, hogy megvédi vagy erősíti a támadást.  Sanji egy más jellegű harcos de szerintem ő is önkéntelenül használta eddig. Tehát nem tudják a teljes hakit de használják  egyes elemeit. Robinról elképzelésem sincs mit taníthat neki Dragon. Franky egyértelműen tovább gépesíti magát, főleg amilyen szigetre került. Brook a másik akiről elképzelésem sincs, hogy hogyan fejlődhet tovább. Én valahogy így képzelem el a fejlődésüket, már akiről van elképzelésem.
Naplózva
Nobodyknows
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Válasz #31 Dátum: 10 okt 02, 13:48:05 »

Véleményem szerint ha pl. Zoro vagy Sanji használt volna hakit, akkor Kumát le tudták volna győzni könnyedén. Bőven elég ha Luffy tudja használni. Robinra én is nagyon kíváncsi leszek, hogy mit tanult, meg igazából  mindenkire. Luffyhoz egyébként a Királyok Hakiján(nemtommiapontosneve) kívül nem nagyon tudom elképzelni, hogy illene hozzá. De ez majd idővel ki fog derülni remélem.
Naplózva
tkrisz2
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 843



« Válasz #32 Dátum: 11 ápr 19, 09:13:35 »

hali!
tegnap végig olvastam a témát, és este eszembe jutott, az amikor zoro mr.1 ellen harcolt!
akkor zoro tudta, h hová nem fog esni kő, és tudta, hogy hol a kardja!
Naplózva

hogyan kell ide írni? :/
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #33 Dátum: 11 ápr 19, 12:10:51 »

Zoro és Sanji is használ valamiféle hakit. Igaz nem tudják, hogy mi az csak használják. Máskülönben képtelenek lennének megsebezni, legyőzni gyümölcshasználókat és itt elsősorban logia gyümölcsre gondolok. Haki nélkül ez számukra lehetetlen lenne. Másrészt rettenetesen nagy akaraterejük van, márpedig a haki erre épít. Tehát használják csak nem tudják, hogy mi az, vagy esetleg más az elnevezésük.
Naplózva
M. Bogi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1058



« Válasz #34 Dátum: 11 ápr 23, 10:22:19 »

Örülök, hogy Luffy mostmár elsajátította ezt a technikát.
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 19, 11:19:31 írta M. Bogi » Naplózva

~Apa: heo
~Anya: Minagi
~Tesóim: Rikan, Sabaku
~Nagyi: Ritli
~Tanárom: Kallen
balli
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 76



« Válasz #35 Dátum: 11 ápr 24, 20:15:21 »

Zoronak és Sanjinak nincs hakija és a logia használókat nem is tudják megsebezni...
Naplózva
M. Bogi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1058



« Válasz #36 Dátum: 11 ápr 24, 21:15:21 »

Az nekem feltűnt, hogy Zoronak és Sanjinak csak van valamilyen Hakija.
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 11, 14:33:22 írta M. Bogi » Naplózva

~Apa: heo
~Anya: Minagi
~Tesóim: Rikan, Sabaku
~Nagyi: Ritli
~Tanárom: Kallen
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #37 Dátum: 11 ápr 25, 13:50:45 »

Zoronak és Sanjinak valóban nincs hakija és ha van is mi se hiszem, hogy tudunk róla.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
balli
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 76



« Válasz #38 Dátum: 11 ápr 25, 16:14:07 »

Dehogynem tudják! A háborúban Hancock megsebezte Smokert, pedig ő Logia tipusú... Nyelvesít

az igaz,de én zorora meg sanjira értettem:D
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #39 Dátum: 11 ápr 25, 17:16:00 »

Egyfelől én is elfogadom azt az állítást, hogy nincs nekik hakijuk, másfelől viszont nem. A történetben nem nevezik hakinak amit tesznek/használnak, de más magyarázat erre nem lehet. Több ok is arra mutat, hogy rendelkeznek ezzel a képességgel de nem hakinak tartják. Itt mindjárt fel is merül az a kérdés, hogy mi is a haki. Én úgy emlékszem, hogy az akaraterővel párosítják, márpedig ki az aki azt mondja, hogy Zoro és Sanji nem rendelkezik ezzel a képességgel. Sőt kifejezetten  nagy az akaraterejük. Tehát az alap adott annak használatára. Tovább lépve Raleight magyarázatát figyelembe véve minden élőlényben megvan annak irányítási lehetősége, de a legtöbben nem képesek használni. Még tovább vannak olyanok akik használják de nem tudják, hogy ez milyen képesség, tehát nem is tudják, hogy ez a haki valamilyen fajtája ami minden embernél más lehet. Tulajdonkép annak megfelelően erősödik amit a legjobban/legtöbbször használ. Másrészt ha nem használnának ilyet akkor semmi esélyük nem lenne a logia gyümölcs használókkal szemben. Ez pedig elég furcsán nézne ki az eljövendő kalandokban ha képtelenek lennének megvédeni magukat. A következtetésem ebből az, hogy használnak valami hakit, de nem tudják, hogy ezt így hívják. Valami képesség szinten alkalmazzák ezeket a fogásokat mind Zoro a kardjával vagy Sanji a lábával.
Naplózva
ronandinho
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 241



« Válasz #40 Dátum: 11 ápr 25, 18:12:45 »

Az én vélemény az, hogy Sanjinak és Zoronak muszáj megtanulni a hakit. Hogy fognak harcolni majd logia használók ellen? Sehogy. Nem lehet Luffyra támaszkodni állandóan logia használók ellen, mi van ha nincs ott a többiekke,l mi van ha épp haldoklik, mi van ha több logia használo ellen kell épp harcolni? Zoro Sabaody szigetnél használta a legerősebb hakit ( nem jut eszembe a neve ) remélem Mihawk hakit is tud használni és észre vette, hogy hakit használt edzés közben véletlenül, és megtanította neki az alapot. Az egész mugiwara csapatnak nagy az akaraterejük nem tartom kizártnak, hogy bennük is felfog ébredni a haki.
Naplózva

daremo
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 39

Kagekage


« Válasz #41 Dátum: 11 ápr 27, 22:31:15 »

Szerintem ez a 'használ hakit, de nem tud róla' feltevés elég jó. Ami meg a Kuma elleni meccset illeti, ott egyértelműen nem használtak, de, mint Luffy esetében is láthattuk, amíg nem tud róla, és nem tanulja meg irányítani, nem lehet megbízhatóan támaszkdni erre a képességre.
Zoronál a legvalószínűbb a rejtett haki, éspedig nem a sokat emlegetett megfélemlítős jelenetei miatt, hanem szerintem a védekezéseinél jött ki ez leginkább. Gondolok itt arra, hogy rendszerint ő érzékeli a legkorábban az ellenség jelenlétét, akkor is, ha nem látja, le tudja olvasni a támadó mozdulatait, stb. A sorozatban elég korán előjönnek ezek a képességei, és persze, lehet mondani, hogy ez valamiféle harci ösztön meg miegymás, de feltűnően hajaz a haki egyik fajtájára.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #42 Dátum: 11 ápr 27, 22:57:25 »

Kicsit hasonló ez nála, mint Narutonál a senjutsu xD

Meg valahogy Zoro kapcsán kettős érzéseim vannak. Legyen neki Hakija, de azt pl nem szeretném, ha emiatt lennének erősek a vágásai. Aszem mondot valamii olyat, Mr 1, hogy legközelebb gyémánt lesz, emiatt én picit esélyesnek látok egy Zoro vs Jozu harcot, de ha mondjuk csak Hakival tudná megvágni, azt valahogy nem viselném el.  >.<# (utána aztán Logiák ellen mit bánom én xD)

Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #43 Dátum: 11 ápr 27, 23:15:40 »

Ha megfigyeled Zoro harcmodorát akkor jól látható, hogy erősen koncentrál. Ez pedig éppen azt jelenti, hogy az akaratát belekoncentrálja a kardjaiba és így harcol velük vagy éppen lövi ki onnét. Hasonlít a Bleach féle szellemi erő támadásokra mint a GT. Ráadásul ez is belefér a "Fegyverkezés színe" haki típusába. Másrészről azt gondolom, hogy Zoro és Sanji harcmodorában nem fogunk találkozni azzal a szóval, hogy haki. Teljesen máshogy hívják ezt a kardművészek (Zoro) és a harcművészek (Sanji).
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 27, 23:32:29 írta rini67 » Naplózva
tkrisz2
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 843



« Válasz #44 Dátum: 11 máj 08, 09:55:05 »

amúgy nem rég volt az a rész, amikor kobby bedilizett a harc közepén.
az is lehet, h haki volt, vmilyen haki, mert érezte, h meghalnak körülötte az emberek, vagy egyszerűen csak bedilizett Nevet
Naplózva

hogyan kell ide írni? :/
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 14
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!