24 jún 01, 22:14:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erza "Titánia" Scarlet  (Megtekintve 31812 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #45 Dátum: 13 aug 08, 03:03:50 »

Szerintem Erza se teljesen veretlen, hisz lényegében kikapott Gerard ellen a Mennyország Tornyában.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #46 Dátum: 13 aug 08, 08:34:09 »

Igazából pont, hogy legyőzte Gérardot. Nevet
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/093/8
Lehet, hogy nem használta a teljes erejét, de Erza simán végezhetett volna vele. Csak ugye itt egy könnyes monológgal átverte Erzát és, akkor rakta rá a bénító varázslatot.

A 100 szörnyes győzelemhez + az S szintű szörnyhöz annyit fűzök, hogy Erza látomásában elhangzott, hogy elég erős a
Szent Mágus címre.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/100/15 Ezt támasztja alá az is, hogy a Mennyország tornyához egy olyan áldozat szükséges, aki Szent Mágus szinten van és ugye Erzára esett ez a szerep.

Igen, Erza 1vs1-ben (a fillert leszámítva) még veretlen egy döntetlennel de az saját maga ellen, szóval az nem számít. Ha most veszítene is Minerva ellen az akkor sem számítana 1vs1-nek. Eddig is túl volt erősítve, de a második eredettel most tényleg úgy néz ki, hogy legyőzhetetlen lett. Ezzel a  "Megtudja törni a mágia szabályait és a kardja legyőzhetetlen lesz" dologgal szerintem még Zeref ellen is esélyes.
Mikor megjelent, akkor csak a legerősebb női FT tag volt, de most már a legerősebb női mágussá lépet elő. Persze erősnek kell lennie, hisz főszereplő de nem legyőzhetetlennek. Olyat viszont szívesen látnék, hogy több ellenfél ellen veszít egy nem fair küzdelemben. Erre úgyis most van a legnagyobb esély, hála Minervának és a társának. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #47 Dátum: 13 aug 08, 09:56:16 »

A Mennyország Tornyás dolgot nem venném készpénznek. Jellal manipulálva volt Ultear által, hogy a Grimoire Heart tevékenységeiről elterelődjön a figyelem. A Szent Mágus szintű áldozat szerintem csak felesleges kitaláció volt hozzá.
Ha Erza Szent Mágus szinten volt már itt, akkor Ikaruga is, mert könnyűszerrel elbánt vele. Ha csak Erza volt alkalmas áldozatnak, akkor Jellal nem parancsolta volna meg a Trinity Ravennek, hogy a behatolókkal bánjanak el. Nagyon benne volt a pakliban, hogy Erza nem jut fel a torony tetejére. Legvégül, Jellal nem próbálta volna meg megölni Erzát az Altairisszel.

A 100 szörnynél felőlem lehet erősebb az S-osztályúnál, de a maradék 99 között több A-osztályú is volt, amit nem egy vágással intézett gondolom el. Ki kellett volna rég dőlnie a vége előtt. Mondjuk megszoktam, hogy amíg Lucy és Gray szív, addig Natsu és Erza élvezi a rivaldafényt. >.<#

"Olyat viszont szívesen látnék, hogy több ellenfél ellen veszít egy nem fair küzdelemben." Az eredmény az lenne, hogy amikor erről a vereségről beszélünk, már ordítanak is be: Nem volt fair meccs, Ketten voltak egy ellen, Az ellenfeleik csíteltek...
Inkább hagyjuk. Egy klasszikus 1 vs. 1-es zakó kellene a kisasszonynak már hooosszúúú ideje.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #48 Dátum: 13 aug 08, 10:31:38 »

Azért Erza végül legyőzte Ikaraguát. Egy látomásra nem lehet 100%-osan hagyatkozni de abban Szent Mágusnak mondták a tanács tagok is.
Gérard mondta, hogy talál majd mást Erza helyet, meg hogy majd újra felépíti a tornyot.  Azt viszont még mindig nem értem teljesen, hogy mit értünk manipulálás alatt. Az nem azt jelenti, hogy Urtear irányította egész végig őt. Erzát is úgy verte át, hogy azt mondta, hogy meg szállta Zeref. Arra a forgató könyvre kíváncsi lettem volna, hogy ha Gérardnak sikerül végrehajtania a tervét (legyőzi Natsut és feláldozza Erzát), akkor mit szólt volna, hogy Zerefet mégsem sikerült felélesztenie. Nevet

Erza maga is egy szörny ezért nem okozott neki gondot, hogy elintézzen olyan sok szörnyet, ami 8 mágusra volt tervezve. Nevet Ha kidőlt volna a vége előtt, akkor oda lett volna az Epic hangulat. Valami olyasmi lett volna jó, hogy mikor kijelentik, hogy ő győzött összeesett volna a kimerültségtől. Azzal meg lettem volna elégedve.

Az a baj, hogyha 1vs1-ben kikap, akkor az egész Team Natsunak befellegzik. Szinte mindig olyan helyzet van, hogy csak akkor győznek, ha minden tag leveri a saját ellenfelét. Én valami olyasmire várok, hogy Minerva oda megy pl gyerek Natsuhoz és elé hajítja a szanaszét vert, félholt Erzát. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #49 Dátum: 13 aug 08, 18:24:44 »

Az utolsó bekezdésre azt tudom mondani, hogy egyszer változhatnak a szokások. Erza ízlelje meg a vereség keserű ízét és az utána keletkező vészhelyzetet Natsun kívül oldja meg bármelyik csapatag. Csak ennyit kérek. Nem támaszkodhatnak örökké arra, hogy Erza majd úgy is legyőzi az ellenfelét. ^^

OFF: Erről eszembe jutott a Bleachből az, amikor Hamis Karakura Városban védték a 4 pillért. Sokan biztosra vették, hogy Ikkaku sikeresen megvédi, aztán láss csodát egyszer csak darabokra hulott a pillér és Ikkaku elbukott. Egy hasonló szituáció Erzával hatalmas frissességet adnak a történetnek.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #50 Dátum: 13 aug 09, 09:23:13 »

Alapvetően nem változna semmi. A Fairy Tail inkább arról szól, hogy az igazán erős ellenfeleket közösen verik le és nem egyedül. Az már egy másik dolog, hogy a csata nagy részét ők bonyolítják le vagy a végső csapást ők viszik be. Alapvetően többször is vereséget szenvedtek, köztük Erza és Natsu is. Például Hades ellen közösen is elbuktak és feltörölték velük a padlót amíg Happyéknek végre sikerült elpusztítani a szívet. A Mennyország tornya is ilyen volt ebből a szempontból. Ezért mondom, hogy ebben a történetben ez nem változtatna semmit és semmin. Itt a tagokra illetve a közösségre van kihegyezve a történet.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #51 Dátum: 14 jan 17, 15:43:56 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dP896Z370Oo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dP896Z370Oo</a>

nem szorosan Erzához, inkább a szinkron hangjához kapcsolódik. Nem semmi milyen szép hangja van =) Épp a minap figyeltem fel rá, hogy ugyanaz a szinkronhangja mint Betarice-nek az Uminekoból. Nem semmi. A 2 karakter szöges ellentéte egymásnak, mégis nagyon profin megoldja mindkettőt =) És ez a dal... =)
Naplózva


Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #52 Dátum: 15 máj 05, 23:07:09 »

Ajj Kuro, ne kezd már megint az okoskodásodat és azt, hogy mindenki rosszul látja a dolgokat, csak te nem.
Erza már a történet legeleje óta beképzelt kicsit, ha neked ez nem jött át akkor olvasd végig újra. Már magában a hittérítős szövegei is alátámasztják ezt, azt hiszi csak neki van igaza és mindenki más téved, ráadásul mindenkit rá akar erőszakolni az Ő véleményére... Jé, te is ilyen vagy, megértem hogy tetszik ikszdé
Az, hogy nem győzték úgy értettem, hogy 1v1-ben. Gerardot is legyőzte már magával a vágással, igazából végül tényleg emiatt vesztett Gerard, nem Natsu DF-e miatt Nevet Erza csak elpuhult vele szemben, mert ott voltak az érzései. Könnyedén leverte Ariest is és Jose maga mondta, hogy ha nem lenne fáradt még esélye is lenne ellene. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/064/8
Leverte Evergreent, Midnightot, Azumát (itt kezdődtek a nagy csalások), Kagurát, Minervát... Kyoukát.. De még saját magát is Edolasban ikszdé Egyetlen egy 1v1-et sem vesztett el igazán.
Oké, hogy a főszereplők is ezt csinálják, kb. az összes shouenben, de ő elvileg nem az, így illene néha veszítenie. Bár amúgy sok főszereplő igenis veszít 1v1-ben és emiatt elmegy edzeni stb... hogy magába szálljon (karakterfejlődés). Erzából ez hiányzik, ő Tökéletes. De ha ezt folytatni akarod, akkor menjünk át a topikjába.

Nem mindenki csak TE! Az nem ugyan az. De ahogy látom akkor Jon is bekapcsolódik melléd. Nem én tehetek róla hogy nem értitek a karaktert. Nevet Egyébként Gerard simán lenyomta Erzát, ha nincs Natsu Erzának kampec. Az Edolasi harca saját maga ellen meg döntetlen lett! De ja én olvasom rosszul a mangát. ^^' Ráadásul eleve olyan ellenfelek ellen harcol akik nem is olyan erősek. az egyetlen komoly ellenfele Gerard volt. Minerva ellen is csak azért szarakodott annyit mert csaltak ellene. Szóval nem ő a csaló. Gyerekes vagy nem is kicsit. Ennyi erővel menj oda a Spanyol ligába és nyavalyogj hogy miért van az hogy mindig a Barca, Real meg az Atletico van az első háromba. Biztos azért mert csalnak. Nevet Röhejes vagy. Ne én legyek már a hülye mert te nem értesz meg egy karaktert. Nem Erza az egyetlen veretlen szereplő az FT-ben. Gildartzot senki nem nyomta le. Mavis-ről szintén nem tudunk semmi hasonlót. Luxus sem épp a vereségeiről híres. Natsu szintén nem kapott ki soha. Az egész Fairy Tail úgy veretlen ahogy van. Az egyetlen aki még nem nyert meg talán 2 harcnál többet az Lucy. Nevet Néha csak nézek egyesek hogy lehetnek ennyire vakok.

Ja és Jose nem azt mondja hogy lenne esélye ellene hanem azt hogy érdekes csata is lehetne. Nem mindegy azért, hogy van esélye vagy hogy érdekes csata. Értelmezés ugye mint mondtam. Ne engem hibáztass mert vakon vagy mint Stevie Wonder. Nevet

Mondjuk mit várok egy olyan kisgyerektől aki árulónak nevezte Wendyt csak mert beállt a Lamia-ba. Nevet

Ja igen mutass egyetlen egy olyan shounen szereplőt akinek 1-nél több veresége van az EGÉSZ történet során. Nincs egy sem. Mindig a jók nyernek. Az amit te mondasz hogy elmennek edzeni általában az igazi harc előtt történik szóval igen kevés olyan manga van ahol egy durva vereség után még van esélye edzenie a főhősnek. Amúgy meg Erza is ugyan úgy főhős mint Natsu! De egyik sem főszereplő mert az Lucy, csak a mihez tartás végett mondom. kacsint

Egyébként mehetsz a Naruto topicba is nyavalyogni mert Narutonál nagyobb hittérítő nem létezik a világon. Nevet
Erza meg senkire nem erőltet semmit csak ugye megint a felfogó képességgel vannak gondok.

Tudjátok mi a különbség Erza, Luxus és Gildartz közt? Az hogy Erza jóval többet szerepel. Még sem látom hogy a másik két pasasnál nyavalyogna bárki is hogy még sosem vesztettek. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 05, 23:42:44 írta Kuro25 » Naplózva

Hajime95
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #53 Dátum: 15 máj 06, 00:56:37 »

Sziasztok Mosolyog
Na nézzük akkor sorban:
Aries-szel nem harcolt soha, mert ő a kos csillagszellem a gyapjúmágiával Nevet Esetleg Aria, aki nem volt egy nagy szám, hiába "győzte le" a Mestert. Erza kettévágta szépen a mágiáját, ami szél típusú, szal szintén nem nagy szám, mivel ha Te hadonászol egy karddal, már akkor is létrejönnek a lökéshullámok, csak Te gyenge vagy, Erza meg nem Nevet
Jose: Kuro leírta szépen, ÉRDEKES harc lett volna, ez nem azt jelenti, hogy nyert is volna.
Jellal: ha emlékem nem csal, Jellal* a képmása miatt (Siegrain) nem volt teljes erejében, mivel azért nem hiszem, hogy egy kis illúzió kibocsáthatott volna akkora mágiát, amitől a TANÁCSBA beválogatták az ereje alapján. Valamint mintha mondta is volna, hogy végre újra teljes erejében van.
Evergreen: lol? mesterséges szem + blöff = KO. Nincs mit ragozni ezen, nem is értem miért vetted bele Nevet
Midnight: tökéletesen megfigyelte a mágiája gyengéit, amit fel is vázolt, nem kellett ehhez semmi power-up, csak harci ösztön és tapasztalat. + mesterséges szem itt is. Hozzáteszem, a páncéljának kb semmi köze nem volt a nyereségéhez, mivel akár egy szál bikiniben is elverte volna, csak akkor sírnátok a fanservice miatt.
Azuma: csalásról semmi szó nincs. A Tenrou sziget egy szent hely a Fairy Tail céh számára, ami a kötelékekből és az ő mágiájukból "táplálkozik" + erősíti, védi őket. Amikor Azuma a sziget erejét használta, akkor nem a saját mágiája csapott le Erzára, hanem a sziget=a céh mágiája. A céh pedig egyértelmű, hogy soha nem bántaná Erzát. Ahogy Makarov is mondta, a mágia él, ergo tudata is lehet, megvédi azt, akit nem tart ellenségnek.
Kagura: már nem emlékszem rá, de Minerva döfte le Mosolyog
Minerva: second-origin, + mint ahogy eddig is bebizonyosodott, hogy Fairy Tail > SabreTooth, esélyük nincs ellenük.
Kyouka: ahol a bomba robbant. Ezt már akkor is írhattam volna, de nem láttam értelmét, mint ahogy valszeg most sincs sok, de azért írok, mert unatkozok szal tessék: az érzékelő képességeit lenullázta = nem lát, nem hall, nem érez tapintást, nem érez szagokat. Nos, emlékei vannak, tudta, hogy Kyouka hol van, + a fájdalmat érezte (nem is kicsit). Tehát, amikor megütötte, az nem azért volt, mert ő Erza, vagy mert nyernie kellett, vagy mert ő a Fairy Tail Chuck Norris-e, nem... Tudta pontosan hol van Kyouka, ezért találta el. Azt pedig persze h érezte, mert hát, fájdalmat érez, tehát ha tudja, hogy ő most üt, és elég erős fájdalmat érez a kezében, akkor valószínűleg el is találta Nevet Ösztönök vannak minden élőlényben, és ezek az ösztönök halálközeli élményben megerősödnek*.
Erza vs Erza: 2 szörnyeteg egymásnak csap, mi más lehet, mint döntetlen? Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 06, 01:07:30 írta Hajime95 » Naplózva
Sanji
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 247



« Válasz #54 Dátum: 15 máj 06, 06:46:58 »

Szánalmas ahogy egy szinte màr gyerekeknek szoló animebéli szereplőről ennyi hülyeséget tudtok írni kacsint igen is legyőzhetetlen soha de soha nem fog veszteni senki ellen ami nagyon nevetséges... Mindenki más kapott mar ki Kuro olvasd  el a mangat mégegyszer... Lucy Flartol, Gray először Rufustol, natsu gildarstol, juvia erzatol gajeel natsutol többet nem irok mert ennyi legyen elég... 

Persze érzékek nélkül legyőzte az osztoneire hagyatkozva ugye? Ekkora nagy marhaságot... De tegyük fel igazad van es emlékezetből ahogy írtad tudta kiütni Kyokuat... Ne mond mar nekem egy, hogy egy vak elől nem tudott el ugrani vagy hárítani aki csupán emlékezetből üt oda ahova.... Ez egy vicc Mosolyog

Olyan nagy gondolatmeneteket tudtok írni jo néhányan de nagyon de nagyon nem kell ennyit bele képzelni Mosolyog maga az író nem foglalkozik ele ennyit mint ti Mosolyog

Plusz erza kepessege egy otletlettelen semmi...  Jaj de hat olyan sok fele páncélja van ugye? Aha csak kb semmi értelme mert ebben az animeben ha megvagnak valakit akkora sérülése lesz mint amikor leülök magamtól a foldre.. 

Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #55 Dátum: 15 máj 06, 08:17:33 »

Nekem elsősorban nem a csatái irritálnak (igazán csak az Azuma és a Kyuka elleni volt olyan, amit cheatnek lehetne nevezni), hanem a kialakult jelleme. Persze nagyon jószívű és becsületes, és a sort lehetne folytatni a jó tulajdonságaival, de annyira elrugaszkodott, hogy nem csodálom, hogy ennyi ember megutálta. Mindenkinek szónokol a helyes útról, úgy véli, hogy csak a FT útja lehet a helyes, és teszi mindezt olyan alaptalanul, hogy fáj. Emlékeztek a Kyuka elleni csatájára? Teljesen át tudtam érezni Kyuka helyzetét, érzéseit, Erza azonban mindezt semmibe véve szónokolt tovább. Minerva ellen speciel igaza volt, de olyan hülye stílusban, hogy Nevet (Szeretet ökle?  smirksweat )
Ezért kívánjuk nagyon sokan, hogy elverje valaki, talán akkor magába szállna. Nekem igazából ez az egyik bajom a FT-el (azon kívül, hogy nem nagyon tud megújulni, habár véleményem szerint jó úton jár az időugrás óta, de félek, hogy ugyanoda fog visszaállni), hogy az egész céh tökéletesnek van beállítva. A többi shounenben mennyit tanulnak a főhősök...leckéket kapnak, formálódnak, fejlődik a jellemük és az életszemléletük, rájönnek, hogy mennyire nem tökéletesek. Naruto nagyon jó példa erre, de tudnék mást is felhozni, pedig én nem olvastam sok mangát. Ez zavar a FT-ben leginkább.
(És kösz, Kuro, tényleg, én sosem vagdalkoztam, viszont te csak ezt ismered. Semmi baj a szövegértelmezésemmel, hidd el. Attól még, hogy nem egyezik a véleményünk, nem feltétlenül vagyok kisgyerek, akinek fogalma sincs arról, hogy mit olvas.
Amúgy, légyszíves, írj már ide egy 3-5 soros KRITIKÁT a FT-ről, amiben szerinted javulhatna a manga, vagy amiben hibázott az író. Mert akárki mond valami kritikát, te rögtön letámadod. Szerinted a FT úgy tökéletes, ahogy van? Nevet )
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 06, 08:20:05 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #56 Dátum: 15 máj 06, 09:50:33 »

Gildartzot senki nem nyomta le. Mavis-ről szintén nem tudunk semmi hasonlót. Luxus sem épp a vereségeiről híres. Natsu szintén nem kapott ki soha. Az egész Fairy Tail úgy veretlen ahogy van. Az egyetlen aki még nem nyert meg talán 2 harcnál többet az Lucy. Nevet Néha csak nézek egyesek hogy lehetnek ennyire vakok.
Gildartsnak összesen volt egyetlen harca (ha a Natsu ellenit nem számoljuk) úgy nem nehéz veretlennek lenni. Mavis nem is harcolt még (a Zeroban meg nem egyedül), szóval ez is tárgytalan. Laxus veszített 1 a 2 ellen. (igaz, ha nem próbálta volna a Fairy Law-t, akkor nyert volna) Natsu kikapott a Mennyország Tornyában a bagolytól, meg Aria is legyőzte, és nem azért mert már kimerült a korábbi harcától.

Egyébként Gerard simán lenyomta Erzát, ha nincs Natsu Erzának kampec. Az Edolasi harca saját maga ellen meg döntetlen lett! De ja én olvasom rosszul a mangát. ^^' Ráadásul eleve olyan ellenfelek ellen harcol akik nem is olyan erősek. az egyetlen komoly ellenfele Gerard volt.
Vagy épp Erza nyomta le Gérard-t, szó szerint. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/093/8 Utána már nem harcoltak, csak Gérard trükközött. Az egyetlen döntetlneje saját maga ellen van, szóval ugyanolyan erős, mint saját maga. Ezt én nem tudom elkönyvelni vereségként. A Nirvana arc-ban csak ő tudta legyőzni Midnigh-ot, a többieknek esélye sem lett volna ellenük.

Ja igen mutass egyetlen egy olyan shounen szereplőt akinek 1-nél több veresége van az EGÉSZ történet során. Nincs egy sem. Mindig a jók nyernek.
Ichigo rengetegszer veszített már. Luffy is elég sokszor, Naruto is. Csak hogy a nagyokat említsem.

Persze érzékek nélkül legyőzte az osztoneire hagyatkozva ugye? Ekkora nagy marhaságot... De tegyük fel igazad van es emlékezetből ahogy írtad tudta kiütni Kyokuat... Ne mond mar nekem egy, hogy egy vak elől nem tudott el ugrani vagy hárítani aki csupán emlékezetből üt oda ahova.... Ez egy vicc Mosolyog
A válasz nagyon egyszerű... Mert ő Erza. ikszdé http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/404/6

A többi shounenben mennyit tanulnak a főhősök...leckéket kapnak, formálódnak, fejlődik a jellemük és az életszemléletük, rájönnek, hogy mennyire nem tökéletesek.
Akkor Erza tökéletes? xD
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Italy4ever
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 45



« Válasz #57 Dátum: 15 máj 06, 12:08:58 »

Erza egyáltalán nem beképzelt... tisztában lenni a saját képességeiddel az nem egyenlő a beképzeltséggel  Nevet
Nekem igazán érdekes egy olyan karakter, ami még egyszer se vesztett, egyedi szereplővé vált.

 Az hogy ráerőszakolja másra a véleményét erről egy fejezet se jut eszembe, hogy ezt tartalmazná de ha tévedek valaki linkelje legyen oly kedves.. Mosolyog   (Mellesleg Narutonál nagyobb hittérítővel még nem igazán találkoztam de egyéni vélemény)

Kezdem azt érezni, hogy azért utáljátok Erzát mert nő...

Hajime95 szépen részletezte a csatákat nem ellenvetésem.
Amit Tilon linkelt fejezet ha elvonatkoztatnátok "Mert ő Erza!" résztől, ott van felette, hogy miért is kerekedett felül. AZ író a szájunkba rágja a magyarázatot csak luxus észrevenni.

Arra, hogy Erza képessége egy ötlettelen semmi...hát oké, te így gondolod. smirksweat
Az hogy a kard nem vágja meg az ellenfelet az még az elején volt igaz, Tenrou-szigettől már megsebzi az ellenfelet.

Erza-Kyouke térítés: Ezzel akarta éreztetni az író, hogy mennyire elhatározott Kyouka személyisége, hogy még az életét is feláldozza, hogy visszatérhessenek a többiek Zerefhez.  (hasonlít: Luffy-Bellamy, bár szerintem Bellamy picit idegesítő.. Pojén )
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #58 Dátum: 15 máj 06, 14:49:06 »

Na akkor szép sorjában:

@Jon: Értelmezéssel ahogy látom mégiscsak vannak gondjaid hisz nem neked írtam hanem Csabinak. Téged csak azért vettelek bele az első mondatba mert egyetértettél vele. Nevet Minden más mondatot neki címeztem...
Ez most mindenkinek szól aki szerint Erza bárkire ráerőlteti a véleményét és megmondja mi a helyes út.
Mutassatok egyetlen egy oldalt ahol Erza rákényszerít bárkire bármit. Nincs ilyen! Elmondja szerinte mi a helyes és ennyi! Vagy megfogadják vagy nem. Azért utáljátok ennyien mert divat utálni legyen az bárki. És a mai gondolkodás mód szerint minden röhejes és ciki ami szeretetről, barátságról szól vagy igazi érzésekről. Az nem menő ugye. ^^' De az menő hogy Facebook-ra ezresével kerüljenek ki a barátság ilyen meg olyan meg a szerelem ilyen meg olyan képek. Nevet Képmutatás rulez! Halkan megjegyzem Erza karaktere az egyik aki a legtöbbet fejlődött az évek alatt! kacsint Kezdjük onnan hogy a faluját elpusztították és már kisgyerekként másokat védelmezett. Fokozatosan vált ilyenné mert végig azt látta mit tesz a barátaival a sötét oldal. Nem véletlen lett ilyen erős jellem. Ő nem egy Luxus aki csak úgy hatalom éhség miatt képes lenne bárkit megölni. Olyan értékek miatt utáljátok amit inkább becsülni kéne.

Mielőtt vitába szállsz velem legalább tanuld meg értelmezni a magyar mondatokat! Kösz! Mosolyog

Szánalmas ahogy egy szinte màr gyerekeknek szoló animebéli szereplőről ennyi hülyeséget tudtok írni kacsint igen is legyőzhetetlen soha de soha nem fog veszteni senki ellen ami nagyon nevetséges... Mindenki más kapott mar ki Kuro olvasd  el a mangat mégegyszer... Lucy Flartol, Gray először Rufustol, natsu gildarstol, juvia erzatol gajeel natsutol többet nem irok mert ennyi legyen elég... 

Persze érzékek nélkül legyőzte az osztoneire hagyatkozva ugye? Ekkora nagy marhaságot... De tegyük fel igazad van es emlékezetből ahogy írtad tudta kiütni Kyokuat... Ne mond mar nekem egy, hogy egy vak elől nem tudott el ugrani vagy hárítani aki csupán emlékezetből üt oda ahova.... Ez egy vicc Mosolyog

Plusz erza kepessege egy otletlettelen semmi...  Jaj de hat olyan sok fele páncélja van ugye? Aha csak kb semmi értelme mert ebben az animeben ha megvagnak valakit akkora sérülése lesz mint amikor leülök magamtól a foldre.. 

Az első bekezdésen konkrétan hangosan felröhögtem annyira szánalmas az egész ahogy van. Nevet Még jó hogy kiemeltem hogy Lucy-n kívül nem sok karakter van a FT-ben aki 2-nél többször kikapott. Egyébként a gyengébbek kedvéért 1 vs 1-es harcokról volt szó mert az a fairplay. 1 vs 1-ben nincs olyan karakter a FT-ben Lucyn kívül aki kikapott volna 1-nél többször! A belsős harcok pedig nem számítanak hisz eleve nem volt akkora hangsúlya a harcnak. Natsu vs Gildartz-ot megemlíteni már magában röhejes hisz csak egy gyerekes apa fia játék volt kb. Juvia vs Erza szintén nem 1 vs 1 harc ráadásul az az S rangú mágus verseny volt. Natsu vs Gajeel szintén nem volt teljesen 1 vs 1 hisz ott volt Lucy, ha ő nincs Natsu nem biztos hogy nyer. kacsint Gray pedig soha nem kapott ki Rufustól. Az egy tömeges harc volt semmi több. Szóval ja szintén nem 1 vs 1 de segáz. ^^'

Kyouka vs Erza harc: Ezt most mindenkinek írom aki a vakság miatt nyavalygott. Ki ismeri a Daredevil képregényt? Vagy hova tovább ki látott már vak harcosról szóló akármit is? Azt hiszem ennyi tovább nem kell megmagyarázni miért nyert Erza. Tapasztalt harcos, többet harcolt mint a legtöbb FT tag. A vakság inkább segítette mint legyengítette. Ez a valóságban is így van csak megjegyzem. Akik a látásukra hagyatkoznak mind elbuknak valamiért. Nem kell ezt túlmagyarázni, ennyi a magyarázat és nem olyan óvodás szintű baromság amit ti hoztok fel hogy Erza csaló vagy csak "mert ő Erza". Szánalmas, na.

Erza képessége minden csak nem ötlettelen. Az hogy neked mit jelent nem feltétlen jelenti azt hogy az úgy is van. Egyébként ne az anime alapján ítélj ha nem olvasod a mangát akkor inkább vonulj is vissza. Az anime több mint fele cenzúrázott. szóval a vágásoknak a mangában igen is van hatása. kacsint

Gildartsnak összesen volt egyetlen harca (ha a Natsu ellenit nem számoljuk) úgy nem nehéz veretlennek lenni. Mavis nem is harcolt még (a Zeroban meg nem egyedül), szóval ez is tárgytalan. Laxus veszített 1 a 2 ellen. (igaz, ha nem próbálta volna a Fairy Law-t, akkor nyert volna) Natsu kikapott a Mennyország Tornyában a bagolytól, meg Aria is legyőzte, és nem azért mert már kimerült a korábbi harcától.

Vagy épp Erza nyomta le Gérard-t, szó szerint. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/093/8 Utána már nem harcoltak, csak Gérard trükközött. Az egyetlen döntetlneje saját maga ellen van, szóval ugyanolyan erős, mint saját maga. Ezt én nem tudom elkönyvelni vereségként. A Nirvana arc-ban csak ő tudta legyőzni Midnigh-ot, a többieknek esélye sem lett volna ellenük.

Ja igen mutass egyetlen egy olyan shounen szereplőt akinek 1-nél több veresége van az EGÉSZ történet során. Nincs egy sem. Mindig a jók nyernek.
Ichigo rengetegszer veszített már. Luffy is elég sokszor, Naruto is. Csak hogy a nagyokat említsem.

Látom senki nem fogta fel amit írtam, még te sem. Ezen mi olyan nehéz amit nem lehet megérteni?
"Tudjátok mi a különbség Erza, Luxus és Gildartz közt? Az hogy Erza jóval többet szerepel. Még sem látom hogy a másik két pasasnál nyavalyogna bárki is hogy még sosem vesztettek."

Ergo Gildartz és Luxus eleve nem mérvadó mert Erza a manga 95%-ban szerepelt míg Luxus kb csak a 30%-ban, Gildartz pedig jó ha eléri a 2%-ot. Viszont egyik sem kapott ki 1 vs harcban! Szóval Luxus és Gildartz ugyan olyan csaló ha a ti látásmódok szerint nézzük őket. Gildartz nem véletlen hogy nem szerepel, esélye nem lenne ellene senkinek. Egyébként mi nem láttuk de ő harcolt Acnologia ellen is és élve visszatért! És az is 1 vs 1 harc volt. Szóval min. döntetlennek lehetne hívni. Luxust szintén soha nem nyomta le senki. ISMÉTLEM 1 vs 1-ben. Mégis csak Erzát becsmérlitek! Röhejes na. Míg Erza a másod hegedűs harcokat kapta addig Gildartz és Luxus a komolyabb ellenfeleket. Volt hogy egyszerre többet is. Elég csak megemlíteni Jura vs Luxus-t, nem láttam hogy bárki panaszkodott volna, hogy egy kisgyerek lenyom egy olyan mágust simán aki a 10 szent mágus brigád tagja. Vagy amikor Luxus az egész Ravent nyomja le egymaga. Gildartz harcait nem sorolom hisz nincs sok. Nála konkrétan az egész várost át kell építeni ha hazajön, szóval ennyit arról ki a "csaló". Nevet Ti vagytok szűk látókörűek.  Ennyi!

Öhm izé eme három shounen hős közül mutass már egy harcot ahol 1 vs 1-ben kikapott, nem földre került hanem szó szerint kikapott, mert nincs olyan. Ahol komolyabb ellenfelei voltak sosem volt egyedül és mindig úgy kapott ki hogy előtte már ezer másikkal megharcolt. Luffy hát inkább rá nem is mondok semmit. Nevet Naruto egyszer sem kapott ki. az eleje óta legyőzött mindenki. Nejitől kezdve Sasukéig mindenkit. Ő a tipikus shounen hős aki a harc előtt edzeni megy!

Visszatérve Erzára. Gerard ellen mint mondtam simán kikapott volna ha nincs Natsu. Szóval ez a harc eleve kiesik hisz nem 1 vs 1 volt. Ráadásul Geri másik fele a tanácsban volt harc közben. Amit oldalt linkeltél max felülkerekedésnek lehetne hívni de a megnyert csatához semmi köze. Elég ránézni Geri arcára látszik hogy csak szórakozik Erzával. Lapozz csak tovább kérlek. Köszi! Mosolyog

Natsu vs Fukuro (bagyoly ahogy te hívtad): Szintén nem 1 vs 1 mert ha nem rémlene ott Simon is beszállt a harcba. kacsint
Olvasd el újra kérlek ezt a fejeztet: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/089/6
Natsut lenyeli a Fukuro plusz még Gray és becsatlakozik a csatába Simon mellé.  Igen csak nem 1 vs 1. De még jó hogy azt írtam hogy nincs olyan tag a FT-ben aki 2-nél több harcot elvesztett, Lucyn kívül! Nevet

Kicsit hosszú lett megint de kellett is hátha kicsit elrugaszkodtok a divat haterségtől meg attól hogy nem fogjátok fel amit láttok.
De azért öröm az ürömben hogy 1-2 ember láthatóan érti amit olvas. Nevet

@Jon neked még annyit hisz kérted: A Fairy Tail hibái. Most sorolhatnám a szokásos shounen hibákat de minek?!
Mashi néha átesik a ló  túloldalára és túl sok lesz a fanservice amit 27 éves fejjel már nem értékelek annyira mint régen. Plusz elgé sokszor ugyan azokat a köröket futja de melyik Shounen nem? Plusz a karakterei többsége alig kap szerepet, jó sok karakter van így nem is csoda. Ráadásul 1-2 fontosabb karakteren kívül nem igen van jellemfejlődés. De ez megint csak azért van mert túl sok a szereplő és nem térhet ki mindenkire csak a 4-5 főszereplőre. Mondanám hogy a főhős nem sokat változott de ez nem igaz hisz nem Natsu a főhős hanem Lucy és ő rohadt sokat változott. Viszont Natsu egyáltalán nem, szóval ez elég nagy hiba. Sokszor behoz epic karaktereket de csak hogy húzzák az időt. Ismét tipikus shounen hiba. Lucy állandó kínzása nálam már nagyon zavaró.

Még sorolhatnám Juvia fangirlségét, Elfman hülyeségeit. De napestig eltarthatna. Viszont bármennyi hiba is van benne szerethetőek a karakterek, együtt érzek velük, szórakoztatnak és más nem is kell. Koránt sem akkora bullshit mint egy Bleach pl!

Részemről ennyi, azt hiszem hagytam  bőven olvasnivalót. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 06, 14:58:25 írta Kuro25 » Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #59 Dátum: 15 máj 06, 17:27:42 »

Komoly keresztyén vagyok, szóval nem is lőhettél volna jobban mellé azzal, hogy ma divatjamúlt a szeretet, a bajtársiasság, és egyéb pozitív, sajnos ma már elértéktelenedett értékek. Alapvetően is nagyon szentimentális vagyok. És nem, hidd el, a szövegértéssel nincs problémám, de eléggé úgy éreztem, hogy nekem is célzod a mondottakat. Na mindegy.
Kifejezetten szerettem Erzát, nem is tudom, talán a mennyország tornyánál történt valami drasztikus változás a karakterében (sokszor hibának hozom fel, hogy nincs semmi karakterfejlődés a FT-ben, de mindig is elismertem, hogy Erza kivétel, ő nagyon sokat változott. Csak éppen kárára, SZERINTEM (nemtom, hogy miért nem hagyod fent az egyéb vélemény lehetőségét, én általában hozzáteszem, hogy szerintem, te pedig csak a saját véleményed tartod helyesnek...)).Emlékezzetek vissza, Erza eredetileg egy szabálymániás, szigorú nő volt, aki hagyta volna a démonná vált szigetlakókat úgy, ahogy, ha nincsenek Grayék. Aztán lett erőltetett, és sokszor nyálas (pedig nagyon kevés dolgot tartok annak, de számomra ez az).
És nem, nem azért nem szeretem, mert nő Nevet Igaz, hogy alapvetően sokkal jobbak azok a női karakterek, akik nőiessen erősek, és nem fizikailag (Trónok Harca majdnem összes női karaktere, pl.), de ezek mágiát használnak, miért ne lehetne egy nő brutális mágus. Az is igaz, hogy a FT-ben nincs olyan női karakter, aki jobb lenne az átlagosnál NÁLAM. De nem, én a szemléletmódját nem szeretem, a harcaival nem is lenne különösen bajom (a FT-t amúgy se a harcaiért szereti senki, nem véletlenül).

Amúgy a lényeg annyi, hogy ti szeretitek, én (mi) nem, és erre jó okot érzek, aminek köze nincs a divathoz, amiről.magasról teszek. Ennyi, szerintem nem is érdemes tovább beszélni erről.
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 06, 17:31:34 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!