24 jún 18, 12:49:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 483 484 [485] 486 487 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1858803 alkalommal)
0 Felhasználó és 34 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #7260 Dátum: 13 nov 01, 15:40:10 »

Helyes. Jó válaszok. Persze, mindig és mindenbe bele lehet kötni vagy hibát találni de ugyan ezeket könnyű megválaszolni is. Mosolyog Már ha a mangaka úgy gondolja. Sok mindenre pedig amúgy sem érdemes megmagyarázni mert akkor meg azzal telik el a manga ideje. Akkor meg az lesz a baj, hogy nem haladnak sehová a történetben.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #7261 Dátum: 13 nov 01, 16:34:14 »

Én a Luxus pover upban kicsit kételkedem.

Mert ez maximum csak egy nagyon végső fegyver lehet számára. Csinál egy méregködös villámsárkány üvöltést, aztán az összes társa ott döglik körülötte.

Amire én számítok, az az, hogy ez a méreg hátra levő életére tüdőbajossá tette, és a további intnzív mágia használat akár a halálát is jelentheti.

Meg Kobra esetleg nem tudná kiszívni belőle a mérget?

Vagy ha azt nem is, de a város méregtelenítésére esetleg lehetne használni.






Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #7262 Dátum: 13 nov 01, 18:14:14 »

Azt... o.O Ez remek ötlet! Cobra jóllakna, és a város is jól járna. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #7263 Dátum: 13 nov 01, 18:19:28 »

Cobra tényleg jó ötlet kár lenni kihagyni a kajálásból. Nevet

Egyébként Laxus ha később hasznosítja a mérget azt semmiképp sem erőnövelésre fogja használni. Én inkább ellenszérumra gondolok hogy ezentúl már nem lesz hatásos ellene a méreg.


@Kuro: Én nem látok semmi olyat a dologban, hogy gyorsan vissza kellett volna érnie a főhadiszállásukra.

Hát azért gondoltam mert az oké hogy Laxus fölényben volt ha úgy vesszük de fejem rá hogy fele erejét se használta fel Tempesta. Valamiért nem akart belemenni a harcba hanem gyorsan akarta lerendezni. Na meg anno a többi démon igen csak kereste Jackal-t meg Tempestat lehet hogy kellenek END megidézéséhez.
Naplózva

Brontar
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Válasz #7264 Dátum: 13 nov 01, 18:45:46 »

Ha jól értettem Tempester/ta meglepődött elég szépen, hogy az emberek ilyen mértékű pusztításra képesek illetve nem számoltak azzal, hogy ilyen erősek is lehetnek, ezért rákényszerült, hogy beáldozza az egy/ik életét -> mérgező füst -> Laxus beszívja. Írtátok, hogy nem volt semmi értelme, hogy beszívja, nem mentett meg senkit, de szerény véleményem szerint, ha nem tette volna akkor a többiek többet szívnak belőle és a helyszínen meg is halhattak volna. De ez csak egy kis eszmefuttatás. Végül pedig egyetértek abban, hogy GilDártsz igazán előtolhatná magát a nők közül, magával hozva egy kis power up-ot, ami segíthet a démonok ellen. Esetleg elszólhatná magát, hogy mi van a pincében. Natsu már fúrná is át magát a padlón, hogy megegye Nevet
Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #7265 Dátum: 13 nov 01, 22:05:30 »

Én a Luxus pover upban kicsit kételkedem.

Mert ez maximum csak egy nagyon végső fegyver lehet számára. Csinál egy méregködös villámsárkány üvöltést, aztán az összes társa ott döglik körülötte.

Amire én számítok, az az, hogy ez a méreg hátra levő életére tüdőbajossá tette, és a további intnzív mágia használat akár a halálát is jelentheti.

Meg Kobra esetleg nem tudná kiszívni belőle a mérget?

Vagy ha azt nem is, de a város méregtelenítésére esetleg lehetne használni.
Viszont ez alapvetően azért nem méreg, hanem csak anti-ethernano vagyis mágikus akadály részecskék vagy mi, ami mérgező a mágusokra nézve. Viszont attól még nem feltétlenül tudja Cobra megenni mivel elvileg ő a hagyományos mérgeket zabálja. Meg persze lehet, hogy nem is segítene. Ráadásul ha Cobra tudná gyógyítani, akkor elvileg Wendy is...
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Sternritter Zanpakuto
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 314



« Válasz #7266 Dátum: 13 nov 02, 10:32:48 »

Laxus győz, de inkább hős lesz, mint győztes.  Gondolkozik Neeem
Viszont így fokozódik a helyzet, egy igen erős tagot ütött ki a Tartarus.

egyes feltételezések szerint megvannak már a párharcok. Péel:
Silver vs Gray, Natsu vs Jackal, Wendy vs Tempesta,
szerintem Erza Kyouka ellen fog menni  (Minerva miatt)

és kövi lépcsőfok Gerrard megmentése lesz.
amúgy totál értelmetlen régi tanácstagokat is kiiktatni !
megint (még mindig) hiányzik a stratégia!
Naplózva

"Ha valaminek erős magja van, nem törik el, ez igaz kardokra és emberekre is" - Musica (Rave Master)

Szupercsapatom:
Songoku, Natsu, Kurosaki Ichigo, Monkey D.Luffy, Inuyasha, Yusuke Urameshi, Naruto, Edward Elric, Touta Konoe, Haru Glory, Meliodas, Toriko, Oga Tatsumi & Beelze.
Nők:
Android 18, Erza, Inoue Orihime, Nico Robin, Sango, Kurama, Temari, Karin,Kirie, ELIE, Ultear, Motoko Kusanagi, Lina Inverse, Ms. Marvel.
Egyéb: Batman, Hour Man, Hulk, Pókember, Vasember,Baymax, Spawn
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #7267 Dátum: 13 nov 02, 10:42:08 »

Már miért lenne értelmetlen kivégezni a régi tanácstagokat? Ők azok akiknek van némi gyakorlata az ország vezetésében. A Tartarus azért csinálta, hogy fejetlen legyen az ország, ez talán el is hangzott (Yajima mondja http://readms.com/r/fairy_tail/358/2124/13). Úgy könnyebb kiirtani mindenkit, ha nem fognak össze vezetés híján. Szerintem ez egy elég jó stratégia. Persze a Fairy Tail-lel nem számoltak.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #7268 Dátum: 13 nov 02, 11:45:59 »

@mohric:

De, méreg is egyben. A Mágikus akadály részecskék felfalják az eternanót, plusz beszennyezik a légkört. Elhangzott, és ezért válnak áldozattá azok is, akik nem mágusok.

@Sternritter Zanpakuto:

Nem a stratégia hiánya itt a gond, hanem az alapos olvasásé, mivel Yazima még el is mondja. Amúgy shiranai-nál a pont.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Smallville89
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #7269 Dátum: 13 nov 02, 17:29:59 »

Szerintem egy dolog egyértelműen látható a manga 8. oldalán. Hogy Tempesta igen csak verejtékezik. Szóval én azok mellé állnék akik szerint Luxus az erősebb. Egyébként remélem Jura-t is felkeresik majd  Ördögi , valamint Kagurat is szívesen meglesném egy jó kis csatában
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 02, 17:33:37 írta Smallville89 » Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #7270 Dátum: 13 nov 02, 17:55:11 »

Igazából mindegy, hogy Laxus erősebb, mert most ő van a halálán nem Tempesta (legalábbis szerintem egyszerűen újjászületik a főhadiszállásukon). Tehát jelenleg Tempesta jobb Laxusnál, még ha ez a harc erősen döntetlennek is tűnt így számomra. Az szívfájdító volt mikor kérdezte Freed, hogy megmenekült e a város. Szerintem csak nem ront neki egyedül a Fairy tail a Tartarosnak, én is jobban örülnék egy céhek közötti kooperációnak, mint az Oracion seisnél.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 02, 17:55:46 írta shiranai » Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #7271 Dátum: 13 nov 02, 18:14:59 »

Smallville89 feltevése nem is rossz. Lehet, hogy a tanácsosok és a volt tanácsosok után a Tíz Szent Mágusk következik a Tartaros listáján. Gondolom, mint potenciális vezetőket, és mint jelképeket is össze akarhatják zúzni őket. Így képbe és harcba jöhetne Makarov, Jura, Jose, Warrod, megismerhetnénk Ishgal Négy Istenéből a maradék hármat, és a többi Szent Mágust is, ill. még egy "ok" lenne Gérard feltűnésére is. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Adri
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 91



« Válasz #7272 Dátum: 13 nov 02, 19:01:49 »

Lehet, hogy csak én néztem túl sok FMA-t, de kicsit szembe tűnt, hogy itt is rendeztek egy szép mészárlást és a Mágia Tanácsnál is. Vajon ezzel valami céljuk is van, vagy csak az erejüket demonstrálják? (<- a halottakra vonatkoznak és nem a tanács halott és volt tagjaira)
Naplózva

mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #7273 Dátum: 13 nov 02, 19:31:23 »

Adri: Én is láttam az FMA-t (meg szerintem sokan mások is) és tudom mire gondolsz, de nem hiszem, hogy bármi különösebb célja lenne. Tempesta csak azért jött, hogy Yazima-t megölje. A beszédéből kiderül, hogy ezt a mérgezős dolgot eredetileg nem tervezte.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #7274 Dátum: 13 nov 02, 20:17:18 »

Egy kis apróság, ami már korábban feltűnt, csak elfelejtettem beírni:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/342/11
A könyvben lévő nap jel egy hangyányit hasonlít
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/357/6
a gyertyás kőtömbökön lévő jelre, ill. a "démonkereszt" vízszintes csontjának bal végére is mintha egy nap-szerűség lenne festve.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: 1 ... 483 484 [485] 486 487 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!