24 jún 14, 23:01:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 217
  Nyomtatás  
Szerző Téma: One Piece - Anime  (Megtekintve 695705 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #2910 Dátum: 14 jún 20, 17:11:10 »

Az a baj, hogy ebben a rohanó világban ahol az ember mindig mindent azonnal akar képtelenek mindig magas minőséget csinálni, mert kevés az idő ráadásul a manga seggében loholunk. Ha rajtam múlna bevezetném, hogy egy adott archnak nem állhatnak neki amíg a manga annak a végére nem ért. Felvennék egy nagyobb csapatot és velük csináltatnám meg az egész történetet. Addig pedig egy másik nagy csapat szépen kényelmesen csinálhatná a manga mögötti rész és, ha valami történne még mindig bőven lenne idő korrigálnia dolgot.

Ha ezt bevezetnéd, akkor minden arch után megállna az anime úgy 1 évre, de lehet még keveset mondtam...
Ezt az időt csak fillerekkel tudnák kitölteni és amilyen "kreatívak" a japánok a fillerek terén, én abból köszönöm szépen nem kérek.
Sajnos a legjobb példa erre éppen a Naruto anime, régen imádtam, de most messziről kerülöm...
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 20, 17:11:43 írta Csibe » Naplózva

Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #2911 Dátum: 14 jún 20, 17:44:11 »

Mondjuk az, hogy milyen potencia van egy fillersorozatban az a mangától függ a legjobban.

Mármint egy olyan történetben mint a OP ez a legegyszerűbb szerintem mivel 2 arc között útba ejtenek az animések egy szigetet mondjuk.

Mert ugye olyan történetben ahol kalandoznak ott könnyű összerakni egy fillert de máshol ezt nehezebb kivitelezni.

Bár minden a készítők kreativitásától függ.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #2912 Dátum: 14 jún 20, 18:57:35 »

Nem is kell sziget nekem pl az egy részes szösszenetek is tetszettek. Egyébként Csibe inkább nézek pár fillert mint, hogy elrontsanak olyan epic harcokat mint Chin Jao ellenit.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #2913 Dátum: 14 jún 20, 19:20:53 »

Egyébként a régebbi fillerek jók voltak szerintem, illetve nézhetőek voltak. Amikor Skypia-ről leestek és vmelyik Marine bázisba zuhantak, az pl nagyon adta. Illetve mondjuk minden manga elején az első oldalon volt(van) eg történet futtatva. Azt is szépen meg lehetne animálni, és máris ki lenne töltve. Ilyenről volt csomó amit nem használtak fel. Pl Időugrás előtt volt ilyen Ace-ről, CP9-ről a Luffyék elleni harc után, Baroque work számozott ügynökeiről. Illetve gyojin sziget után is volt egy ilyen kis történet amit simán be lehetne tenni. Az utóbbit főleg, hogy egy szupernova is megjelenik benne, akiről még normál nem tudunk semmit. Tehát még érdekes is lehetne. (remélem ez nem számít spoilernek.

Annó egyébként Buggy-val megcsináltak egyet, bár a felsoroltak mellett az volt a legbugyutább,
Naplózva
Toshin Raizen
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 289


Aki másnak vermet ás, az sírásó vagy földmunkás :D


« Válasz #2914 Dátum: 14 jún 20, 19:51:12 »

Egyet értek Hiei-el, tényleg undorító lett a Chinjao elleni harc. Igaz, hogy aznap(vasárnap) kezdtem el nézni a HXH-t(ma be is értem, mert tényleg fantasztikus és beszippantott[és közben valahogy le is érettségiztem, pedig tényleg azon rágódtam, hogy Gon fog-e harcolni Pituval]) is, de nem hiszem, hogy annyira befolyásolta volna azt a személetemet. Egyszerűen sz@r lett, mint ahogy a legtöbb izgalmasnak ígérkező harc(Luffy vs Hody vagy Luffy vs Ceasar, mind két harcban azt láthattuk, hogy Luffy egy senki lett, főleg annak, aki csak az animét követi). Ezzel szemben egy átlagos filler messzemenően megelőzi ezeket a hihetetlenül izgalmas és váratlan fordulatokkal teletűzdelt csatajelenetet, ahol Chinjao egy szinten van Lucy sebességével és egy idétlen támadása menekülésre készteti a műszakállas főhősünket. És ezt egy átlagos filler többszörösen múlja felül, sőt egyértelműen a G-8-as fillerben volt a történet legmulatságosabb jelenete is, szám szerint a 200. epizód, ahol Sanji megmenti Nagappana, Marimo és Condoriano életét egy vegyifegyver bevetésével ikszdé. na meg a tempó most is éppen elég érvágás, főleg, hogy úton vannak még mindig az újvilág felé...
Nem ártana már ismét egy főzős epizód, ahol a Kétfilléres kukta kapja a főszerepet, vagy Marimó belefut egy-két sebhelyes arcú páviánba, esetleg Choppert lóvá teszik tanuki létére egy láthatatlan elixírrel stb. szóval tényleg egy kis marháskodás. Elvégre e miatt szerettem meg a One Piece-t is, mert tényleg remek humor kíséri végig a sztorit, amit az animések elfelejtettek és kimerül a szokásosba, hogy Nami 1-2 ütéssel, vagy szóval kiüt akárkit a trióból, Luffy: "harahetta", Zoro-san eltéved lassan minden részben (csoda, hogy még nem csináltak olyat, hogy a hajon téved el...) Sanji megrúgdossa Marimót, Brook bugyizik kettőt és 3 epizódig eltűnik, Franki Hentai-ozik, Luffy még mindig éhes Nevet Mostanra ennyi lett a humor, meg néha egy-két fikázás(szó szerint) a kapitánytól.
Kicsit hosszú lett. smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 20, 19:56:14 írta Toshin Raizen » Naplózva

FRUILI BERENGAR itáliai király ombardiai követe a magyarokról 921-ben:
Gazdagságuk pazar és szembetűnő. Hatalmas sereget tudnak kiállítani! Kürtszóra indul fordul egész serege. Napokig lovagolnak váltó lovaikon. Ha megindulnak megmozdul ég és föld alattuk. Harciasságuk és bátorságuk egyedülálló. Nem félnek a haláltól! Mosolyogva halnak meg! Legyőzhetetlenek.

Igaz magyarnak lenni akkora teher, hogy aki sokat viseli, megerősödik. Wass Albert
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #2915 Dátum: 14 jún 21, 00:43:52 »

Látjátok! Éppen ez az. És mégis messze vezeti az eladási és nézettségi statisztikákat. Pedig mit ne mondjak. Sok manga és anime simán hozza ezt a színvonalat és jó pár meg is előzi. Rettenetesen látszik ezen is a színvonal romlása. Nem mellékesen mi is változunk, idővel megunjuk őket.  Nagyon sokan, sőt szerintem lassan a többség már csak megszokásból nézi meg ezeket a hosszú mangákat, animéket. Várunk valami olyan fejezetre amely a régi hangulatot hozná vissza. A véleményem az, hogy ilyen nagyon ritkán fog bekövetkezni, azok az idők már elmúltak. Én még valahogy el is vagyok azzal, hogy nem a legjobbak, legszebbek az animációk, mozgások. A legnagyobb problémát a történet dinamikájában látom. Persze, haladunk arra felé csak valahogyan olyan érzésem van néha, hogy kettőt előre majd egyet visszalépünk mindig. A másik amit nem kedvelek egy történetben ha túl sok szálat mozgatnak egyszerre. Márpedig Oda rengeteg karaktert és helyszínt próbál mozgatni és éppen ezért tűnik úgy, hogy toporog egy helyben a történet. És éppen ennek van hatása a történet dinamikájára. Jóformán képtelen vagy végignézni, olvasni egy kis történetet, cselekményt egy helyszinről vagy karakterről mert 1-2 kép, beszólás után utazás egy másik helyszínre majd onnét tovább és tovább. Majd 2 mangával később visszatérünk egy-két kép erejéig és kezdődik elölről. Így is örültem most, hogy legalább Lucy harcát majdnem egyben letolták. Az, hogy milyen volt animálás ügyben más kérdés. Viszont ha ilyen tempóban folytatódik a történet akkor még 50 év múlva is valahol ott tartunk, hogy éppen készülnek elhajózni Dressrosáról.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #2916 Dátum: 14 jún 22, 14:10:28 »

Folytatomozni kezdődtem az animét.

A gyojin arc, királyul de krva jól meg van csinálva.  ikszdé
A mangában emlékeszem kicsit gyengus volt, mert hát hiába drámáztak, azokkal a (feltenném a buszra és integetnék utána) fejábrázatokkal egyszerűen nem passzolt össze.
Itt viszont tényleg jól hozzák össze az animációt aszinkront és a zenei aláfestést. Mosolyog

Naplózva

EEsmiley
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 196


« Válasz #2917 Dátum: 14 jún 22, 15:14:26 »

Én már a One Piece mangát és animét két külön dolognak veszem, mostantól így reagáljatok rá, mert szerintem a manga jó minősége lerombolja az anime minőségét, ezért, mikor kritizáljátok az animét, a mangát felejtsétek el. Az anime jó lenne nektek talán, ha nem tudnátok mik a fillerek. Mióta ismerem a magát, azóta utálom az animét. :S
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #2918 Dátum: 14 jún 22, 15:28:02 »

én személy szerint ezért fogok a Dressrosa arc végén leállni a mangával és csak az animét folytatni mert nálam is ez a probléma áll fent.
Vagy nem ikszdé ilyen ígéreteimet hajlamos vagyok megszegni.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #2919 Dátum: 14 jún 22, 16:47:54 »

Grafika: Ép oly szar mint a Narutonál, de mégis sokkal jobb.

Ennek oka, egyrészt, hogy egységes.  Nincs az, mint a környezet, az valami félrebúsztolt szídzsiáj, a szereplők meg egy klikkes paint színezéssel vannak megcsinálva.


Hanem a környezet ép oly egyszerű grafikailag, mint a karakterek, így az egész harmóniában áll, amihez még társul egy normális animáció is.

Aztán persze majd meglát tyúk hogy három év, akkarom mondani 150 rész után hogy változik a dolog.

Habár lehet az is beleszámít, hogy magához az amiméhez pont hogy ez passzol leginkább.

ui: Egyébként más is szánalmasan gyengének tartotta Lélekkirály Brook zenéjét, vagy csak én?  ikszdé


ui2. Lesznek majd újra endingek, vagy azoknak végleg vége. (tudom rákereshetnék, de ha már kérdezek, legyen lúd Faceg)



« Utoljára szerkesztve: 14 jún 22, 16:49:33 írta Shiro » Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #2920 Dátum: 14 jún 22, 16:56:12 »

650. rész... Hol kezdjem ??? Te jó ég...

Eltelt 650 rész és még most se érzem azt, hogy elhagytuk a sorozat felét történetben... Nagyon-nagyon el lesz ez még húzva, de hagyjuk az összegzést, nézzük inkább csak a mai epizódot, arról is van mit beszélni...

Szerencsére most nem húzták nagyon el a rész eleji dolgokat, így már az 5. percnél elkezdődhetett az epizód ikszdé
Megtudtuk, hogy Barta Rómeó miért is csípi Luffy-t (mert, hogy csípi az a leghülyébbeknek is leeshetett). OMG.  Kiüt
Most komolyan ennél jobb random ötlet nem jutott eszébe Oda-nak ??? Mert annyira átlátszó, hogy ezt nemrég találta ki, hisz Lougetownnál biztos észrevettem volna egy zöld hajú fickót aki csodálva nézi Luffy-t, de nekem nem rémlik semmi ilyesmi... De lehet, hogy velem van a baj... Most miért divat mindenhová random "már régen ismert" karaktereket behozni ? Fairy Tail-ben is most volt Kagura meg Rouge, de már a Op-ben is ez van... Bartolomeo, Chinjao, Cavendish... EGY, ismétlem EGY halvány lila megjegyzést se hallottunk róluk eddig, pedig egy 500 millió vérdíjas fickó, vagy egy Szupernova talán megérdemelt volna 1-2 másodpercet... FULL RANDOM. Ne értsetek félre, nem lenne nekem ezzel bajom, ha 1 karakterről lenne szó, de a készítők nem tudják mikor kell leállni, és Barta Zsolt már az 5. ilyen "tudja a fene honnan szalajtott ember" mostanság... Hát nagyon fogtam a fejem...

Ezután megjelent Chinjao, aki totál érthetetlen módon megszerette Luffy-t és tisztelni kezdte... Atyaég, milyen meglepő fordulat again!!! Most tényleg velem van a baj, vagy a OP régen sokkal fordulatosabb volt ??? A timejump óta egyszer se lepődtem meg igazán, minden olyan érezhető és várható volt.

Jesus Burgess... Jézus... Ez a jelenet is annyira értelmetlen volt, hallottuk, hogy beszélget Teach-el aki a tengernagyokról tesz megjegyzéseket... Jajj de nem időhúzás ááá, dehogy... Továbbá még mindig nem tudom megszokni a "Bajnok" anatómiáját, szerintem ez már a One Piece stílusához képest is nevetséges... Egyedül Feketeszakáll den-den mushija tetszett, az ilyeneken jót lehet mosolyogni, de sajnos ennyi és kész.

Rebecca tök rendes volt Lucy-val, vesz neki pénzt a saját kevés pénzéből, ezután meg meg akarja ölni... Oké van neki oka, de így semmivel sem jobb Doflamingo-nál... De nem kell az ilyenen meglepődni, a túl jól kinéző nőkben sose lehet megbízni. Azért Luffy szépen hárította a támadást, miközben még le is nyelt 1-2 falatot ikszdé Amikor ráült Lucy, Rebecca meg mondta, hogy "tégy amit akarsz, felkészültem" itt azért érdekes dolgok juthattak eszünkbe  Ördögi Enyhe fanservice.

Nem volt még elég negatív a hozzászólásom, meg kell jegyeznem még a grafikát is... grafikát... ILYEN POCSÉK RAJZOLÁST RÉG NEM LÁTHATTUNK!!! Felesleges példákkal érnem, minden fej úgy el volt rontva, ahogy lehet, továbbá gusztustalan volt az egész karakterdizájn is rajzolás szempontjából... Egy Madhouse Stúdió szebbet pottyant, már elnézést a kifejezésért... Viszont...
Az utolsó 1 perc!!! Én nem tudtam hova tenni ikszdé A rajzolás az előző 18 perc teljes ellentettje lett. Annyira szépen ki lett dolgozva Rebecca teste és lélegzése, továbbá Luffy arca, hogy ez a minőségbeli ugrás, inkább repülés, szerintem mindenki szemének feltűnt. Gyojin szigetnél volt egy ugyanilyen epizód, amikor Luffy megjelent és elrúgta Hodit a 'csába ikszdé Az is nagyon igényes jelenet lett, csak úgy, mint ez. De hát igen, itt látszik meg az, hogy ezek tudnának bőven minőségi munkát kiadni, ha akarnának vagy jobban meg lennének fizetve... De ez úgyis Op, leghíresebb manga/egyik leghíresebb anime, minek minőség ??? Úgyis nézi a sok hülye... Mint én.. Szánalom.

Elég hosszúra sikeredett a hozzászólásom, de ez azért van, mert 650. rész, és erre kiadnak egy ilyet !!! Szakították volna meg inkább egy 15. évfordulós fillerrel, amit igényesen megcsinálnak, de ez...
Egyet kell értenem Hiei-el, eddig nagyon tetszett Dressrosa, mert az elején érdekes és élvezhető volt megfelelő tempóval és szép rajzolással, de ebből megint PH lesz srácok... Az utóbbi pár rész minősége hatalmasat zuhant...
Naplózva

Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #2921 Dátum: 14 jún 22, 17:15:29 »

Nekem tetszett ez a rész persze OP mércével ami azért tudjuk hol van Nyelvesít

Még szerencse, hogy jó a manga.Mi lenne ha egy f*s manga kapna ilyen színvonalú animét? ikszdé

Bartolomeo dolog meg már mangában is tetszett ezért itt ezzel nem volt bajom.

Csabi, betudható annak az eddigi ismeretlenségük, hogy mi Luffyékkal haladtunk előre akik kb. lóf*szt se tudnak arról, hogy mi merre hány méter.
Meg amiről tudtak is az nem az újvilág volt ez pedig már az.Erről tényleg csak annyit tudnak, hogy kik a yonkou-k.

Az meg nem igazán nagy fordulat, hogy Chinjao most már hálálkodik Luffynak.Ő olyan poén karakter számomra ikszdé


Amúgy meg ez az a hatás ami jelen van minden arcban mégpedig:
https://www.youtube.com/watch?v=g7RQVSbxezA
és én ezt éppenséggel imádom a OP-ben Nevet



Szóval a színvonallal egyáltalán nem törődve ültem le a részhez, olyan szinten nemtörődöm módon, hogy én is meglepődtem, de egy valami szemet szúrt!

Amikor Burgess Kurohigével beszél a den den mushin.
Most komolyan? Luffy ott áll előtte 2 méterre ő pont rá néz és dumál a den den mushin tovább.Továbbá amikor már "észreveszi" még mindig ugyanoda néz csak már elkezd Luffyhoz beszélni.Az olyan eszméletlenül sz*r volt, hogy el nem tudom mondani.
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #2922 Dátum: 14 jún 22, 17:44:26 »

A Burgess-Luffy találkozást el is felejtettem megemlíteni, de jobb is, mert így is elég negatív lett az előző hsz-em... Tényleg nagyon ciki volt...
Egyébként oké, hogy a Op manga grafikailag közel sincs egy Bleach vagy FT, de itt az elő példa, amit te is linkeltél videó. Mi a picsáért volt régen mindennek jobb rajzolása ??? Visszafelé fejlődünk vagy wtf ?
Továbbá a Naruto manga-nak sincs nagy szám rajzolása, de az animéje mostanság nagyon jól néz ki, tehát ez inkább csak az alulfizetett és lusta animátorok hibájának köszönhető...
Naplózva

kristofkristof
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 364



« Válasz #2923 Dátum: 14 jún 22, 18:47:18 »

Nekem most nem volt komolyabb bajom a rajzolással. A rajzolással Burgess és Luffy találkozásán kívül csak kétszer volt bajom. Az első amikor Bartolomeo bámulta a körözési plakátokat akkor egyszer úgy volt megrajzolva mintha gyerek lenne. A másik amikor Chinjaoék bevonultak. Boot és Sait elég furán rajzolják, legalábbis nekem nagyon nem tetszik.

A mostani rész zenevilága szerintem dicséretet érdemel. Most elég változatos volt, régebben halott ost-ok csendültek fel (és talán egy új Bartolomeonál ?). Legalábbis én arra az egyre nem emlékszem.  Mosolyog smirksweat

Bartolomeo jelenetét nagyon jól megcsinálták, főleg amikor az oszlop mögött orgazmusközeli állapotba bámulja Luffyt. Vicces volt amikor Bartolomeo kicsit rímelve beszélt (gondolkodott) Luffy-ról.  Mosolyog

Számomra a legnagyobb negatívum Bartolomeo visszaemlékezésében (egy kis fillerjelenetben) volt. Nem szeretem amikor az animátorok mangakát próbáltak játszani, ebben az esetben azzal, amikor megmutatták Bartolomeo "hajóját" (amit ugye még mangában se mutattak). Legutóbbi ilyen baki is még a héten volt, amikor a mangában egy színes oldalon Oda rávilágított arra, hogy sok szereplőnél jól elrontották a színeket az animéban. Igaz ezek nem nagy dolgok, de születtek már ennél nagyobb bakik is ilyenekből. Az ilyenek az egyik legnagyobb hátránya annak, amikor az anime túl közel jár a mangához. Most már csak pont 30 fejezet előnye van a mangának, szóval kíváncsi leszek, hogy mi lesz a Dressrosa arc után.  Mosolyog  Gondolkozik
Naplózva

"Just exactly what kind of person are you? What color is your hair? What kind of eyes do you have? And what are the contours of your face? I wish I hadn't closed these eyes. I'd have enjoyed taking a good look at you."
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #2924 Dátum: 14 jún 22, 19:16:05 »

Lehet benne valami, hogy lefelé megy a színvonal.
Bár ha már említetted régen az FT is sokkal szebb volt mint most.Ez is alátámasztja azt amit mondtál, hogy lefelé haladunk  Neeem Naruto animét nem tudom jelenleg milyen mert már egy ideje nem nézem de voltak annak is hullámvölgyei.De ha elmondásod szerint most kezd alakulni akkor lehet visszaállok rá Nevet ha már a nagyokról beszélünk a Bleachnek jelenleg nincs animéje de ha azt is úgy akarják folytatni mint az FT-t vagy ahogy most a One Piece-t akkor el se kezdjék.Bár ott könnyebb a dolguk a manga részletessége miatt.

Bár ha a mai részek csak kicsikét is megközelítenék minőségileg ezt a részt:
https://www.youtube.com/watch?v=qXX8Zh8TNdw

Akkor már egy szavam se lenne.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 22, 19:16:37 írta Asasino » Naplózva
Oldalak: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 217
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!