24 jún 18, 15:01:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 128
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach - Anime  (Megtekintve 368577 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #1830 Dátum: 14 ápr 20, 18:01:27 »

Én hamarabb néztem az animét mint olvastam végig a mangát és el se hittem, hogy mennyi filler volt mivel teljesen jól voltak kivitelezve.

Harcok kiegészítéseiből különösen az Uryu Yammi harc tetszett.
Míg mangában csak leküldte a torony alsó emeletére addig animében el is látta a baját.

Egyébként meg akiknek azzal van baja, hogy "Kubo sose ad színes oldalt" stb. azoknak mondanám, hogy még az anime fillereihez is tett hozzá.

Gondoljatok bele ha úgy csinálták volna mint a one piece-nél.
percekig is húztak néha 1 darab képkockát valamint 5 perc minusz a visszatekintés és az op a rész elején néha 6 perc.

De ott ez élvezhető mivel nincsenek úgy kidolgozva a harcok és sokkal több a történés 1 fejezetben.

Ha itt is úgy lenne akkor a Bleach 480 fejezetének adoptációja (szinte filler nélkül) kitett volna 500 részt.
Ha saccolni kellene énszerintem 2015 őszén már elkezdhetik adni a részeket.

Amit nagyon remélek, hogy felemelik a korhatárt (nemfogják) mert van egy két jelenet ami kicsit brutál és látni akarom  Ördögi

fillerek akár lehetnek is, de azért ne túl sok.
bizonyára lesznek mert gondolom ebből is majd minél több pénzt akarnak kihozni csak az eddigi színvonalat hozzák.

Mondjuk a Bleach az egyetlen ahol elviselem a fillereket és a moviekat. egyedül a hármas movieval voltak összetűzéseim de azt is megnézném bármikor.
Naplózva
Dai-kun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Válasz #1831 Dátum: 14 máj 17, 19:53:20 »

Én olvasom a One Piece-t és már a 43. kötetnél tartok. A One Piece lazán nyomatja szerintem a +12-es karikát, mert püfölik egymást, mint állat, de "komoly" sérülések még sincsenek a történetben, mint pl. a Bleach-ben.

Mikor Matsumoto Rangiku harcol az arrancar-csajokkal, akkor azok megidézik azt a ronda tonytonychopperdebellaállatot. A nővérem által láttam néhány jelenetet a Bleach-ből, mikor még nem néztem, csak hébe-hóba. Abban az időben csak annyit láttam, hogy Matsumoto oldalát azaz izé megsebzi, de mikor a mangát elkezdtem és eljutottam odáig ott azért ledöbbentem (nem csak annál), hogy a Bleach-ben milyen komoly cenzúra van. Azért nem mindegy, hogy egy karcolás, vagy éppen kitépik az egyik oldalad nagy részét.

Tehát, arra akarok kilyukadni, hogy a Bleach nyugodtan kaphatna egy +16-os karikát (olykor a szöveg miatt is), mert szerintem jóval erőszakosabb, mint a többi anime. Végezetül csak annyit, hogy igen, nem fogják erőszakosra csinálni szerintem sem az animét, mert akkor a "pici" animefanok nem nézheti lefekvési idő előtt. Szal a nagyobb nézettség miatt biztos nem adnak neki komolyabb korhatárt és maradnak inkább a cenzúránál... sajnos. Viszont engem is érdekelnének a véres jelenetek  Nyelvesít
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #1832 Dátum: 14 máj 18, 11:50:41 »

Azért a One Pieceben is Akainu letépte Shirohige fél fejét animében mégis csak a bajszát kapta le. Mangában mindenhol vannak durva dolgok.

A Bleachben a legrosszabb cenzúra szerintem a Hiyori kettévágása volt. Animében nem értettem miért haldoklik meg miért van mindenki kétségbe esve egy szúrás miatt.

Amit nagyon remélek, hogy egy bizonyos jelenetet nemfognak cenzúrázni.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1833 Dátum: 14 máj 18, 12:54:03 »

Azért maradjunk annyiban, hogy OP-ben tizede olyan durva dolgokat sem jelenítenek meg mint Bleachben. (Egyébként lehetne) Egyébként szerintem a legrosszabb cenzúra nem Hiyori esete volt hanem Ishida kezének cenzúrája. Azt a nem is igazán nevezném cenzúrának hanem egy nagy hibának amelyet nem is értettem meg. Miért kell egy ilyet cenzúrával ellátni ha úgy is ott van egy olyan személy aki ezt képes eltüntetni? Szóval nálam az egy nagy hiba volt inkább az anime készítők részéről. Hiyori más eset szerintem, mert ott konkrétan nem mutatták a szétvágott testet az animében, így elkerülték a cenzúrázás szükségletét. Az más viszont, hogy mangában szerepelt a vágás de ezt éppen a fent említettek miatt elkerülték.

Egyébként akár hogyan is nézzük a Bleach magasabb korosztályoknak szól mint az OP, Naruto vagy FT. Egy szűkebb réteget céloz meg és ez például befolyásolja az eladások mennyiségét is. Ezért nem releváns amikor az ilyen eladási statisztikákkal jönnek egyesek. Nem fest valódi képet az adott mangák elfogadottságából. Az azonban valószínű, hogy amennyiben folytatni fogják valaha a Bleach animét, akkor vagy komoly cenzúrának vetik alá vagy későbbi időpontba kell áthelyezni a vetítését. Ez pedig befolyásolni fogja az általa létrehozott bevétel mennyiségét. Ha korábban vetítik (van cenzúra) akkor több néző = nagyobb bevétel. Ha későbbi vetítés akkor jobb minőség (nincs cenzúra) de kevesebb néző = kevesebb bevétel. Szóval okosan kell megtervezni és megfelelő módon alkalmazni a cenzúrát és akkor jó lehet még úgy is. Erre szerintem pont jó példa volt Hiyori esete. Szerintem senki sem kíváncsi a lógó belekre mert nem ezen van a hangsúly hanem azon, hogy kettévágták.
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #1834 Dátum: 14 máj 18, 13:21:39 »

Igazad van Ishida esetét el is felejtettem azt még lehet rosszabb volt.

Nem kell lógó beleket mutatni, sőt még vér se feltétlen szükséges, de egy 3 másodpercre ha ott lett volna a lábad a háttérben test nélkül abból semmisem lett volna. Így az animések egyáltalán nem tudják, hogy ő ott ketté lett vágva.

Úgy is meglehet oldani mint az OP-ben ahogyan Law "darabol"
Naplózva
Dai-kun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Válasz #1835 Dátum: 14 máj 18, 13:46:49 »

Ahogy a testvéremmel beszélgettem megállapítottuk, hogy a Bleach (szerintünk) kinőtte már a shounen kategóriát. A Bleach már lazán nyomatja a sheinen-t.

A harcok, a mondanivaló... a Bleach már nem egy olyan manga, ami 10-12 éveseknek szól. Cáfoljatok meg, ha nem így van!
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1836 Dátum: 14 máj 18, 14:21:48 »

A Bleach eddig sem 10-12-éves kategóriának szólt már a kezdetekkor sem. Inkább 14-16 éveseknek ment a kezdetekkor és most így az utolsó arcot látva jelenleg inkább a 18-18+-os kategória környékére saccolom. Az OP volt az az anime amely 10-12-éves személyeknek ment kezdetekkor és most az is inkább a 14-16 éveseknek lehet alternatíva. A Naruto inkább a kettő közé illeszkedik be a korosztályokban mint ahogy a Fairy Tail is. Most inkább a 16 évesek lehetnek a fő célpontjaik. Egyébként pont ezek indokolják és viszik a fő eladási statisztikáikat is mert itt a legnagyobb az olvasói kör. Iskolások még ráérnek és költenek is ilyenekre. Az idősebb korosztályt már igazából más köti le, így kevesebb mangát is vásárolnak. Pont ez sújt rengeteg mangát, animét mert kinövik az adott korosztályt. Persze megtehetnék a mangakák, hogy folyamatosan lealacsonyítják az adott korosztályra de akkor meg a fejlődések lehetőségeit veszítik el ha nem telik el idő a történetben. Lásd, Narutoban már 4 évvel idősebbek a karakterek de az OP és Bleach is így van. Milyen lenne ha még most is csak ugyan ott tartanának mint kezdetkor, mert nem halad az idő? Nem lennének új technikák, nincs igazi erőnövekedés, jellemfejlődés, stb. Szóval eléggé unalmas lenne.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 18, 14:23:06 írta rini67 » Naplózva
Dai-kun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Válasz #1837 Dátum: 14 máj 18, 15:42:53 »

Jah, ebben teljesen igazad van.

Minden esetre egy +18-as Bleach-nek is örülnék, ott már nem lenne cenzúra az biztos!  Ördögi
De én a szövegeken is úgy érzem, hogy egyre durvábbak. Az espadas résztől kezdve (Grimmjow) igen csak megnőtt  a szája a karakterek egy részének. Kenpachi-ról meg nem is beszélve. (Lassan minden fejezetben jól megaszoonyja) Mondjuk ez nem baj; a "macska rúgja meg" féle szitkozódások már nem illenének bele az ilyenekbe. Csak azért hoztam fel, mert ez is viszi fel a korhatárt. Mosolyog
Naplózva
Papirtigriske
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 485


Milyen Ottó? O.o


« Válasz #1838 Dátum: 14 máj 18, 17:07:06 »

Azért a Bleachnél a cenzúra eléggé kétélű dolog, mert van is és nincs is. Persze, nem látunk benne lógó beleket, mint az AOT-ben, viszont egy-egy harc alatt egy szereplőnek igen komoly mennyiségű vére távozott egy vágásból. A szöveg is jelen volt, nem feltétlen mostanság jött be, nem egyszer csúszott ki valakinek a száján egy B-betűs szó.
Naplózva

A stressz akkor jön létre, amikor az agy megtiltja a testnek, hogy seggbe rúgjon valakit, aki amúgy megérdemelné.
Dai-kun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Válasz #1839 Dátum: 14 máj 18, 17:51:14 »

Manapság egy kis vértócsa már mindenhol ott van. Az nem jelentős szerintem.  Nevet
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #1840 Dátum: 14 máj 18, 19:52:03 »

A trágárkodás a fasorban sincs ahhoz képest amikor Nnoitra még életben volt ikszdé
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1841 Dátum: 14 máj 18, 20:04:20 »

Azért ne abból induljatok ki amelyet a magyar fordítok adnak a fordításba. Sok esetben, sőt a legtöbb ilyen esetben a magyar fordítok erősen kiszínezik, kiforgatják, behelyettesítik ezeket a szép, ízletes magyar nyelvünk szerint. Nézd vissza a részeket és a tizede sem olyan csúnya szó mint a magyar fordításban találkozhatsz vele. A legtöbb esetben kimerül a káromkodás a francba, seggfej,  mocsok, szemét, átkozott, bolond, hülye, ribanc, rohadék, patkány  és ilyen szintű káromkodásban vagy szidásokban. Felhívnám rá a figyelmet, hogy a cenzúra nem csak a képeken működik hanem a szövegeken is. Másrészt egyik mangakának sem a célja, hogy ilyen csúnya kifejezéseket tanítson a fiataloknak. Szóval sok esetben a fordítók tesznek arról, hogy ilyeneket olvassunk és nem a mangaka ír ilyeneket.
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #1842 Dátum: 14 máj 18, 20:11:47 »

Valahányszor azt látom, hogy új hozzászólás érkezett ide, mindig azt hiszem, hogy az anime folytatásáról valami hivatalos hír ikszdé Ebbe még belegondolni is felesleges amúgy, nem hiszem, hogy a manga vége előtt elkezdenék a kövi saga-t. Főleg hogy 1 anime részhez fel kéne használni 3-4 fejezetet Kubo kivételesen kevés képkockái miatt.

Egyébként jah, a japán nyelv sajnálatos módon talán még az angoltól is szegényebb, nincs sok kifejezésük a csúnya szavakra, ezért a fordítók szálnak el egy kicsit ilyenkor, ami nem feltétlen probléma a mangánál.
Naplózva

Dai-kun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Válasz #1843 Dátum: 14 máj 18, 20:13:06 »

Ez mondjuk jogos.

Ha belegondolunk, a szitkozódásokra (jó téma Nevet ) nekünk sokkal több szavunk van. És, amikor már a szerkesztők, fordítók is megunják a sok "fenébe!" szót azért teljesen logikus, hogy beraknak egy másik magyar káromkodást a helyére, hogy ne mindig ugyanaz legyen.

A Nnoitra rész nekem is tetszett, ő igen csak "panaszkodós" típus volt. xD Röhögtem, hogy még a felhívás is kint volt, míg élt, hogy "Csúnya beszéd fordulhat elő a következő fejezetben +16" :DDDD De hát ez csak az adminok szíve ügye Mosolyog
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1844 Dátum: 14 máj 18, 20:34:29 »

A legcsúnyább szöveg amelyet Nnoitora kiejtett a teljes harc alatt az a "Ne szarakodjál velem" és a "Megdöglenél már végre, seggfej". A többi mind a " fenébe, francba és a rohadj meg" szavak voltak. Ez biztos, mivel éppen akkoriban beszélgettünk erről a tanárommal.

Az viszont igaz, hogy rengetegszer ismétlik a karcosabb mangában, animében ezeket a szavakat. Szóval rengetegszer találkozhatunk ezekkel. Talán éppen ezért használják a fordítok is ezek helyett a durvább szavakat mert már a hócipőjük tele van tőle. Viszont ha ennyire kemény szavakkal helyettesítik ezeket, akkor azzal a manga/anime mondanivalóját is komolyan megváltoztathatják. Ha bele gondolsz amikor egy frac helyett azt olvasod, hogy "k.... a....", akkor annak ott semmi keresnivalója. Márpedig egy ilyen durva sértésre azért mindenkiben felmegy a pumpa. Ezt kár is tagadni.

Egyébként a Japánoknál van rengeteg csúnya szó, nem szűkölködnek. Viszont a családot (családfát), családtagot érintő szidásra, csúnya szóra szinte mindig elgurul a gyógyszerük. Amire még nagyon harapnak általánosságban, az az ha valaki becsületességét kérdőjelezik meg.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 128
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!