24 jún 16, 12:02:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 57
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Death Note  (Megtekintve 173464 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Seed
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1257


« Válasz #90 Dátum: 07 júl 05, 15:34:23 »

ezt csak az olvassa el aki már látta, vagy nem zavarja a spoiler  :-X

nah megnéztem és azt kell mondjam: ez egy remekmű!!!!!
nagyon szépen rajzolták meg a nagyvárosos részeket, főleg amikor helikopterrel mennek felette, meg hát sok 3D-s gépes beavatkozást használtak, és nagyon tutkó lett.
na de ennyit a rajzolásról...a storyról:
már az alapötlet is tetszett, nagyon jó dolgokat találtak ki benne, pl. mikor Matsuda tetteti hogy leesett, az tetszett az az 5let, meg sok cselszövés volt benne.
ami igazán zavart, az L halála, nem ezt érdemelte, nagyon sajnáltam, mert nekem is az egyik kedvencem volt. nagyon nem akartam, hogy meghaljon, azt hittem az elején mikor összeesett, hogy ez igazi szivroham a sok süti miatt, és még menthető, de nem így volt  Szomorú.
a vége: hát még élénken él bennem az anime vége, nagyon jó volt, de azt még szerettem volna, ha L-nek sikerül egy utolsó nevet írnia a death noteba mielőtt matsuda kézen lövi. nekem L volt a kedvenc karim, de nem úgy, hogy sajnáltam, hogy meghalt, elvégre ő a rossz és neki meg kell halni a végén, szóval tudtam hogy megérdemli ezért nem bántam, de legalább a jelentéktelenebb figurákat meg kellett volna ölnie előtte, gondolok itt N testőreire.
a story legeslegvége mikor ryuuk beírja a nevét a death noteba, szerintem nagyon művészien lett megrajzolva, és a végén én is azt hittem hogy misa-misa ( Nevet) le fog ugrani
Naplózva
uchiha tamás
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 817



« Válasz #91 Dátum: 07 júl 05, 15:56:30 »

L mármint a második L az első volt a jó
Naplózva

\"Uchiha klán tagja vagyok\"

 \"This is usually the part when people start screaming\"

deculture101.files.wordpress.com/2009/01/soul-eater-alt.jpg
Necro
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488

Hát.. ő... Nihil? SZOTE OLÉÉÉ


« Válasz #92 Dátum: 07 júl 05, 23:41:42 »

A jó fogalma elég relatív. Ha úgy vesszük Light is "jót" akart, csak esetleg nem megfelelő módszerrel. Később pedig érdekes mgfigyelni, a kezébe került hatalom miként tozrítja l egyre jobban a személyiségét, illetve hogyan hanyatlik az erkölcsi érzéke és válik egyre hidegebbé és számítóbbá. Fura, de L és Light harcában inkább Lighttal szimpatizáltam...
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #93 Dátum: 07 júl 06, 05:19:13 »

Most néztem meg az utolsó részt Nevet Szomorú
Amikor Light megkérdezte Neart, hogy igaziake a könyvek, akkor tökre aszthittem, hogy már korábban beleírta a többiek nevét és a halál részleteit a könyvbe és az, hogy Matsuda megtámadja a őt a terv része.  Nevet
A vége az meghatott, kb olyan érzés volt számomra, minta Chrno Crusade vége.

左様なら  デスノ一ト :'(


« Utoljára szerkesztve: 07 júl 06, 06:49:39 írta Shiro » Naplózva

Count Adyn
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



WWW
« Válasz #94 Dátum: 07 júl 06, 08:58:21 »

Necro nagyon szépen megfogalmazta a lényeget :-X
Naplózva

"Un vero cavaliere non lascia mai una signora"
Goku2000
Vendég
« Válasz #95 Dátum: 07 júl 06, 14:59:56 »

  A manga kivételével az összes DN-terméket volt szerencsém megtekinteni. Kezdem a legrosszabbal, az első Live Action-el:
Az 1. rész nagyon idegesítőre sikeredett, semmi nem jön át Rájtó őrült, világot megváltani akaró karakteréből. Akit láttam az egy buta, idegesítő, gonosz, színészkedni nem tudó srác. Márpedig Rájtó nagyon jó színész volt, különben nem jutott volna el olyan messzire.
A Nearos, Melós szálat kihagyták, így a táblacsoki is "L" szájában kötött ki, aki Rájtóhoz hasonlóan idegesítő. Ez leginkább a színészek hibája, úgy tűnik Japán is pénzorientált, és ahelyett, h. normális színészeket, vagy az animés hangszínészeket kérték volna fel a feladatra, inkább berakták az aktuális sztárocskáikat, akikben kb. annyi játszani tudás van, mint Gangxta Zolee-ban vagy Gáspár Győzőben.
Ezt-azt meg is változtattak benne: Itt szó sincs arról, h. Rájtó színötös, Japán legjobb tanulója lenne; éjszakai bárokba jár és barátnője van. Kihagyták, vagy rossz játékkal valósították meg az anime/manga minden jó jelenetét. Pl. amikor Rájtó először beszél az új világról, vagy "L" és Kira összecsapása a TV-ben. Mizora Naomi nagyobb szerepet kapott, a film végéig eljátszadozik vele Kira. A bekamerázás megvolt, szintúgy a chips-es zacskó. "L" és Kira nem a vizsgán találkozik, hanem Mizori Naomi és Rájtó barátnőjének halálának helyszínen. A filmben nem jön át annyira, h. Watari és "L" senkinek nem fedi ki a kilétét, így különösebb hatással sem volt rám, amikor Ryuzaki egy találkozóra invitálta a nyomozókat, vagy amikor odament Kirához bemutatkozni. Kb. ennyi történt az első részben, ami úgy ér véget, hogy Miszát leakarja szúrni a készülő film producere (?), de az a bizonyos sinigámi az élete árán megvédi, majd a földre hull a füzet, Misza meglátja, h. a szívrohamot kapott férfi neve szerepel benne, és megjelenik előtte Rem, akinek férfi hangja van.  ;D
  A 2. rész, a "The Last Name" már sokkal jobb. Egyrészt, mert tudtam milyen játékra számítsak (ami valamelyest javult!), és mert 27 rész történéseit zsúfolták 2,5 órába. A történet ezáltál sokkal bonyolultabbá válik, a Death Note előzetes ismerete nélkül első nézésre nem is érthető, a könyv csere-berénél már minden DN-ben járatlan néző értetlenül bambulna ki a fejéből. (kb. mint én a Kör 2-nél :-D).
A sztorin még többet változtattak, a főbb momentumokat meghagyták, de mint ahogy az előbb is említettem a Nearos, Melós szálat egy az egyben kivágták, de a fontosabb részeket átemelték. Addig ok, h. Misza videója megjelenik a Sakura TV-ben, és meghalnak a rendőrök, Yagami rendőrfőnök is ott terem, Rájtó is megjelenik a környéken, Misza itt pillantja meg, majd még a házuk előtt a kezébe nyomja a füzetet, utána következik a szobás jelenet, a vallatás. Ez idő alatt a füzet Takadához kerül, aki az autós üldözés előtt igénybe veszi a sinigámik szemét, megpróbálja megölni az álinterjús férfit a tv-ben (aki nem Macuda, hanem Rájtó, álnéven mutatkozott be neki egy találkozón, és elárulta, h. bepoloskázták a lakást, és tudnak a füzetről. Takadánál kerül elő, amikor a nyomozók meglepődtek, h. Higucsi az épületben csak a füzetbe írt valamit, aztán elment). A TV-állomáson elkapják Takadát, mindenki megérinti a füzetet, Rájtónak visszatérnek az emlékei, a vérével leírja az órájába rejtett papírra a csaj nevét, majd Miszát utasítja, h. ássa ki a Ryukutól kapott füzet.
Vége-spoiler: Ez után költöznek a nagyobb megfigyelőhelyre, ahol Ryuzaki elhatározza, h. úgy teszteli a 13 napos szabályt, h. Amerikában halálraítéltel beíratja társa nevét a füzetbe, de ebbe Yagami rendőrfőnök csak úgy megy bele, ha ő utazhat ki. Ekkor kettesben maradnak Kirával, közeleg Misza, h. beírja "L" nevét a füzetbe, Kira kihasználja az alkalmat, belemegy, h. elkapják Miszát, Rem ezért megöli Watarit, de "L"-t nem tudja, mert ő korábban beírta a saját nevét Ryuku füzetébe, és Miszánál csak egy álfüzet van, amibe Rájtó beírja az apja nevét, de az apa valójában nem utazott el, végig nézte mit tett a fia, itt jönnek az utolsó rész lényegesebb szövegei. (Amikor elkezdtem nézni az animét több befejezést is eltudtam képzelni, de ahogy haladt előre a történet rájöttem, h. felesleges agyalnom rajta. Az egyik apa és fia összecsapás volt, amit a Live Action-ben megkaptam, és bár véleményem szerint az animében sokkal jobbra sikerült volna, itt se okozott csalódást.)
Nagyon-nagyon vége spoiler :-D: Ryuku látszólag utálja Rájtót, mert amikor a srác követeli, h. írja be mindenki nevét a füzetve, a sinigámi rábólint, majd nevetve megmutatja a beírt nevet. Szívrohamot kap, és az apja karjaiban éri a halál. 20 nap múlva "L" is követi a sírba, aztán az 1 évvel későbbi történések, az animéhez hasonlóan rövidre fogva

Összeségében egy nagyon jó film, ami a legutolsó pillanatig tartogat fordulatokat. A 2,5 óra elsőnek soknak tűnik, többször volt olyan érzésem, h. már rég le kellett volna telnie, de nem az unalom miatt, egyszerűen annyi mindent zsúfoltak bele, ami további 4 filmre is elég lett volna.
  Végül a kedvencem: az anime
Könnyen elronthatták volna. A 108 fejezetes mangából készülhetett volna 54 vagy 108 részes sorozat is. örülök, h. a 37 mellett döntöttek. Nem tudom mi maradt ki a mangából, sejtem, h. hol vannak a hézagok, de így is egy mestermű a szememben és az első olyan sorozat/film, ami a legutolsó részig fent tartja az izgalmat, még a 36. rész alapján is megjósolhatatlan a vége. Végre a készítő(k) okosabb(ak) a nézőknél. Minden egyes rész jobb, mint az előző, és végleg meggyőzött abban, h. az animefikázók nem tudják mi(k)ről maradnak le.
Szép sorjában:
Az 1. és a 2. rész megnézése között volt 1-2 hét szünet. Első sorban a zenéjével fogott meg. A főcímdallal azonnal ráhangolódtam (a magyar felirat is sokat segített ebben). Az ezt követő háttérzene azonnal meggyőzött, h. ez egy nekem való sorozat, és szintén a zenének köszönhetően több jelenet is nagy hatással volt rám. Egyik kedvencem, amikor Rájtó magyarázza a sinigáminak milyen érzés fogta el a gyilkolás után, és mutatják, ahogy szívrohamot kapnak az elítéltek. Isteni! Kíválóan bemutatja a mai világot: amikor Rájtó végignézi, ahogy kirabolják egyik osztálytársát, a "ribancra" várakozó srác és a motorosok. Rájtó nem szól közbe semmit, csak figyel, nem is kell mondania semmit, ennyi bőven elég ahhoz, h. megértsük mit érez és miért vállalta feladatául, még a lelke árán is(!), h. megtisztítja ezt a bűnös világot. A másik kedvenc jelenetem amikor a motorost elcsapja a teherautó, és mindezt 3 kameraállásból mutatják. Összesen 12x, a héten 3x láttam ezt a részt, és még mindig ugyanolyan hatással van rám. Fantasztikus! Szintén nagy jelenet "L" és Kira első összecsapása, amit a társadalom egy parányi része az óriáskivetítőn figyel. Ahányszor megnézem, beleborzongok ebbe a jelenetbe. Az emberek nem értése, h. rádöbbenek Kira tényleg létezik: egy újabb nagyjelenet! Amikor Kira leírta Lindsay L. Tailor nevét azt hittem tényleg meg fog halni. (Ahogy arra se számítottam, apa és fia akarja elkapni egymást) Na és a vége, imádnivaló: "L" és Kira egyszerre mondják, h. "Én vagyok az igazság", ezzel a befejezéssel magasan verte az előzőt. Kedvenc jelenetem még a 7. rész vége.
Amikor Mizori Naomi megkérdi "Miért nézed olyan gyakran az órádat" Rájtó: "Mert...én vagyok Kira", és a nőben tudatosul, h. meg fog halni.
Majd Rájtó még megemlíti volt FBI-ügynöknek, h. felhívhatja az apját. (ezek az apró részek hiányoznak a filmből, az animében kíválóan megmutatkozik Kira eltökéltsége).
A sorozattal egyetlen probléma van: az utolsó 6 rész megnézése után, az első 10 rész már nem tűnik annyira pörgősnek, mint első nézéskor. Tehát a soha nem tapasztalt pörgést, izgalmas fordulatokat, lebilincselő színészi játékot a DN utolsó részei tudják csak felülmúlni, így még magasabbra téve a lécet az újonnan készülő alkotásoknak. 
Színészi játék:
Különösképp tetszett az utolsó részben Kira röhögése, amit először nem tudtam mire vélni, azt hittem, h. sírva fakadt, vagy amikor ráordított Maccudára. Szavakat se találok rá annyira jó. Ez az anime végleg meggyőzött arról, h. még egy animációs sorozat is magasan veri a legdrágább, éjjel-nappal promózott hollywood-i gagyikat, és meggyőzött arról is, hogy az animefikázók, finoman szólva hülyék Mosolyog A Death Note azon kevés animék közé tartozik, amely minden művészeti ágban képviseltetheti magát (és remélem ki is használja ezt a lehetőséget). Először volt a  képregény, majd megfertőzte az animációs filmek szerelmeseit is. Ezt követte 2 Live Movie (várhatóan hamarosan az USA is lecsap a licensz jogokra, a 2. rész elején látható Warner lógó erre enged következtetni). Még vissza van a 2008-as év ("L" Movie, DN könyv megjelenése), és csak ezután kezdődik a DN igazi hódítása (még színházi előadásként is el tudnám képzelni :-D) Így tkp. mindenkit megfertőzne, aki gyerekesnek tartja a képregényeket vagy utálja az animéket, annak ott lesz az USA filmje vagy az árvaházról szóló könyv (amiben még a japán nevekre se panaszkodhatnak Nevet)
  Lehet kicsit elfogult vagyok az animével, de az én szememben egy Mestermű. Mosolyog

« Utoljára szerkesztve: 07 júl 06, 19:50:00 írta Goku2000 » Naplózva
uchiha tamás
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 817



« Válasz #96 Dátum: 07 júl 07, 18:24:20 »

a sorozatban a legfurább near volt azthittem azért mert gyerek de csak most esett le hogy ő vagy nem öregedett kinézetre tényxleg nem de szelemileg se mert kb egy 6-éves szintjén áll és amikor elöször szerepekt akkor is idösebb volt és közben eltelt 5-év
Naplózva

\"Uchiha klán tagja vagyok\"

 \"This is usually the part when people start screaming\"

deculture101.files.wordpress.com/2009/01/soul-eater-alt.jpg
Goku2000
Vendég
« Válasz #97 Dátum: 07 júl 07, 19:39:58 »

Near férfi egyébként, ugye? Mosolyog
Naplózva
uchiha tamás
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 817



« Válasz #98 Dátum: 07 júl 07, 19:42:01 »

aha mármint fíú mert nem túl férfiaan viselkedik vmi autista törpe vagy nem tom
Naplózva

\"Uchiha klán tagja vagyok\"

 \"This is usually the part when people start screaming\"

deculture101.files.wordpress.com/2009/01/soul-eater-alt.jpg
Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #99 Dátum: 07 júl 07, 22:32:46 »

Pedis lányos a hangja...  ;D Near meg Mello oan furák, én először Near-t néztem fiúnak, Mello-t, meg lánynak, erre Near megszólal lányhangon, Mello meg férfi hangon. xD
Naplózva
Nihilus
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 399


« Válasz #100 Dátum: 07 júl 07, 23:09:20 »

Near-ne női seiyu-ja van :-X
Naplózva
uchiha tamás
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 817



« Válasz #101 Dátum: 07 júl 08, 09:42:30 »

mello inkább lány mint near még a hangja is fíúsabb
láttasm egy amw-t és azthittem melo near anyja
Naplózva

\"Uchiha klán tagja vagyok\"

 \"This is usually the part when people start screaming\"

deculture101.files.wordpress.com/2009/01/soul-eater-alt.jpg
annee
Vendég
« Válasz #102 Dátum: 07 júl 08, 10:53:32 »

Nem tudja vki, h honnan lehet letölteni magyarul a mangákat a 28. résztől? :-[
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #103 Dátum: 07 júl 08, 11:09:45 »

Mello inkább fiú... Mert az. Nem szoktam érvek nélkül kijelenteni valamit, de most mit csináljak ha egy tényről van szó? Nevet
Naplózva
Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #104 Dátum: 07 júl 08, 11:44:09 »

számomra tök lányos a haja, de a hangja az fiú volt... de később asszem már nem tűnt oan lányosnak a haja.  :-X
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 57
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!