24 okt 10, 00:16:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 474029 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #540 Dátum: 09 márc 26, 22:25:55 »

Ugyan én nem vagyok hardcore animefan,  igazság szerint csak néhány animét láttam, de nem is emiatt kedvelem Japánt. Japánban úgy minden jó...Épp most tanultunk az országról, és csak erősítette a gondolataimat, miszerint Japán a legjobb ország...Minden tekintetben.
Nemcsak a gazdaságát, hanem eszméit is el lehetne tanulni tőlük. Például az, hogy az állam támogatja a tanulást, mindent biztosít a diákoknak, ott nincs fizetős tankönyv, tandíj, minden ingyenes, csak azért, hogy ha a gyerek felnő, maradjon az országban és ott kamatoztassa tudásást..azért ez a mai világban nagyon nagy dolog. Szóval, a világnak van mit tanulnia Japántól.
Meg nemis az...Az ilyen ókori, egy a fő az egész familiában gondolkodás ugyan már nincs, azonban még most is nagy tisztelettel néznek a másikra...A régi dolgokról ne is beszéljünk..A szamurájok, ahogy már említettétek...szerintem fantasztikusak. Mosolyog

A plázacica feat animefanokat gyűlölöm..Nem, Adri, nem Rád gondolok, Te nem ilyen vagy..Azokról beszélek, akik sikongatva, visongatva, örjöngve ugrabugrálnak minden egyes boltban a szüleiknek, ha meglátnak egy jóódrága animés cuccot, ami úgyis csak a szobába porosodik. Nem néz animét, nem olvas mangát, nem tud semmit az egészről, de ő anime, meg manga, meg inujásá, meg mindenmás.. De sajnos ez nem csak az animéknél van így..
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #541 Dátum: 09 márc 26, 22:33:38 »

A világon rengeteg olyan sorozat van az animéken kívül amiket egyesek beteg szinten fanolnak (Star Wars, Gyűrűk ura, Star Trek, Harry Potter stb.) és szerintük ez már életstílus és több mint egy film. Régen én is ilyen noob voltam 12-13 évesen, onnan tudom ikszdé. És van egy ismerősöm aki még mindig ilyen. :/

Osztom azt a nézetet, aki szerint ezt majd kinövik. Semmi nem tart örökké, évekkel ezelőtt például az osztálytársaim rockerek meg rapperek voltak, ma azonban a rajongásuk lecsökkent, már nem öltöznek annak sem. Engem az animéhez szép emlékek fűznek, ez volt a második mániám a négyből. Nevet Nem tartom magam még otakunak sem, mivel időm nincs azzá válni, meg amúgy is minek ikszdé. Van jobb dolgom is. Mosolyog Az élet úgyis majd kineveli a fanboy/girlséget a gyerekekből. Mosolyog  

Meg engem mindig is mágnesként vonzottak magukhoz a mitológiák, ősi fegyverek, az egzotikumok, talán ezért is kedvelem a Japán kultúrát Mosolyog De ki nem költöznék soha ikszdé
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Feo
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 701


"Not all who wander are lost"


« Válasz #542 Dátum: 09 márc 26, 22:51:02 »

Kezdjük az elején...az animefanatikusság: amíg nem divatból megy hanem tényleg fanok az illetők egyáltalán nem zavar 1ik dolog se azok közül amiket felsoroltál...ha nekik ez jól esik akkor kedves egészségükre.
A Japán "lázról" meg : hogy magyarországot gyönyörűnek tartani..háát tényleg van 1-2 kellemes hely, de az ország fele 1 szép nagy putri, elég Miskolcból kiindulni..sétálj végig a számozott utcákon és nem fogod ilyen gyönyörűnek tartani kis hazádat...
Vagy ha a lakott településtől eltekintek...sétálj 1 jót a Bükkben...minden 2. fa törzsénél találsz majd 1 kisebb szemétlerakót..hát az én szememet annyira nem kápráztatja el -.- . (Mivel a szemetelés leginkább errefelé divat így gondolom Japánban ezt a sportot nem űzik ilyen szinten).
Tény h sokan azért szeretik Japán mert az animekből következtetnek...ugyebár lát 1 animet és elhiszi hogy minden szép és jó(nem általánosítok de ilyenből is akad elég)...de az ilyen is leginkább azért "szeret bele japánba" mert a kép amit kreált róla a fejében 6x jobb mint nemes hazánk.
Engem konkrétan a kultúra, a nyelv, az emberek hozzáállása meg persze maga a környezet vonz...meg lehet az is belejátszik a dologba h eléggé utálok Magyar honban élni..de ebbe nem mennék bele.
Naplózva

Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #543 Dátum: 09 márc 26, 23:06:26 »

Animefanság: idegesít, ha valaki üvöltve hangoztatja eme hovatartozását. Tudja le magában és kész. Beszélje meg kulturáltan mással. De attól nem lesz nagyobb arc, hogy normákat felrúgva lázad a "szenvedélye" mellett.
Különösen kiábrándító volt a helyzet, amikor animekarácsonyra mentem. Paráztam a villamoson, hogy hogy a francba fogok odatalálni a Lurdyba, de mint később kiderült, ettől nem kellett tartanom. A kocsi tele volt a 7-10 fős csoportocskákkal, akik effektíve üvöltözve kommunikáltak egymással. Mondom "féltek, vagy mi a franc?" . nem értem. Nem akarom feltétlen párhuzamba vonni a taplóságot a fansággal, de személyes tapasztalatom szerint, aki kemény fan, az tapló is.
Megaztán: senkit nem érdekel, hogy mekkora kurva nagy animefan vagy. Barátnőcskéddel beszéld meg HALKAN, és annyi az egész. Igen, a barátnőcskéddel. Miért van az, hogy a legtöbb ilyen tapló ember a 12-14 éves lánykákból kerül ki? nem értem...befolyásolhatóak? Könnyen mozgathatóak? Valószínűleg...

Különösebben nem kedvelem Japánt. Zsúfolt, zajos és már-már irritáló a viselkedésük. A nők helyzetéről ne is beszéljünk. OMG Japán *.* Menjél ki, kiscsillagom, lesz egy szép férjed, aki akkor és úgy húz meg, ahogy akar. Hogy te mit szeretnél? Le van az szarva...
Nem véletlenül van úgy, hogy a japán nők formálisan nem mondhatnak nemet...

[már előre látom a figyelmeztetést ezért  ahsz-ért]
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #544 Dátum: 09 márc 26, 23:23:19 »

Sajna az anime fanság mostanság inkább divat... Divatból teliaggatják megukat minden lommal, költik a pénzt minden olcsó giccsre... És ráadásul úgy viselkednek, min egy náluk évekkel fiatalabb kisgyerek..

Én szeretek animéket nézni, és itt megáll a dolog... Jólvan itt benyögök pár animéből ismert szleng szót mert tudjátok mit akarok kinyögni vele...


Japán... Zavar a kultúra... Még a szarásból is szertartást csinálnak... Egymás tisztelete, hajlongás, bókolás...
Pozitívum, hogy a magyar csajok után ők a legszebbek...
Nekem se a városok nem tetsznek se a zsúfoltság...

Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #545 Dátum: 09 márc 26, 23:25:30 »

Csupán személyes tapasztalatot írtam >> lsd. animekarácsony. És conokat elnézve, amikor egy amv-ben, mert igen, ehhez is volt szerencsém, megjelenik az ismert szereplő, nem a fiúk kezdenek el vadul sikongatni...
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #546 Dátum: 09 márc 27, 07:12:44 »

Nyílván azért jutottak eszünkbe a lányok, mert a sikításukkal jobban felhívják magukra a figyelmet, mint a fiúk. Amúgy én is 13 vagyok, szerencsére én nem abból a fajtából vagyok, szal azért nem minden fiatalkorúról beszélünk.. Nevet

Japános témáról meg az a véleményem, h ízlések és pofonok.. Én pl elvagyok nagy tömegben. És aki oda utazik, nem feltétlen a kultúra, az emberek és az életek miatt teszi.
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #547 Dátum: 09 márc 27, 08:57:01 »

Én Japánról és a japánokról írtam az egyik vizsgámat. Rengeteg dolgot olvastam róluk, és igen vannak furcsaságaik.
Japán... Zavar a kultúra... Még a sz*rásból is szertartást csinálnak... Egymás tisztelete, hajlongás, bókolás...
Ez igaz. Még zenélő wc-ik is vannak, meg ami maga húzza le tojt dolgot, és még légfrissít is stb...
Rengeteg fura dolguk van, pl: pénteken mindenki úgí öltözik, ahogy akar. Ha akarja, egy szál aslóneműben megy sulaba az emberke...  smirksweat
Innen a csiri-csári ruha, amit egyes tinilányok átvettek. A japánoknál a gyerekek és a tinik nagy kincsnek számítanak. Emiatt vannak az elkanászodások, a visongások, mert olyan dolgokat engednek meg maguknak ott a fiatalok, amit itt mondtatok: sikongatás, hiszti, visongás stb...
Olyanok vannak ott, hogy az öregek átadják a helyüket a közlekedési járművön a fiataloknak.
Fordított dolog, mert nálunk úgy járja, a fiatal adja át helyét az öregnek.
Japán emiatt 'furcsa', pedig megérthető: azért adják át az öregek a helyet, mert a fiatalok egész nap tanulnak, reggeltől estig, szakkörök hadára járnak stb... A kultúrájuk hatalmas tudás, és ezt a gyümölcsöt rengeteg időbe tellik megtanulni. Gondoljunk a sushi szakácsra: évekig tanulja a sushukészítést, mire elszegődhet szakácsnak...
És még folytathatnám.

A sikongatókra: idegesítenek. Leordítom őket, hogy kussoljanak, mert mások dobhártyáját is idegesítik. De ennyi. ha ők jól érzik magukat a csiri-csáré cuccaikban, ám legyen. Csak ne sikongassanak.  Pojén [/color]
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Gabor-sama
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3844


We are Fighting Dreamers Dattebayo


« Válasz #548 Dátum: 09 márc 27, 09:07:30 »

Én szeretem nézni az animéket, meg olvasni a mangákat, de én csak normálisan szeretek róluk beszélgetni. Pl az őszi con-on is a legtöbb időt kint töltöttük a füvön ülve és beszélgettünk. Inkább ez, mint hogy bent kiszakadjon a dobhártyám akárhányszor az ultrafanok (mást nem tudok rá mondani) meglátják a kedvencüket. Jó persze az is igaz, hogy cp-zek de azt is inkább a kreativitás miatt kedvelem. Hogy igenis el lehet készíteni a cuccot, csak némi ügyesség kell hozzá.

A másik, amitől személy szerint ideglelést kapok az a caramell dance. A csapból is ez folyik és szerintem marhaság. Nem tudom mitől vicces, amikor egy csapat összeáll és mozgatják a fejükön a kezüket.  Gondolkozik

Ami meg Japánt illeti: én egyértelműen a szamurájokat kedvelem a legjobban. Mindig is érdekelt a kultúrájuknak ez a része, a harcstílus, a fegyverek és az életvitel. Igen elmennék Japánba, hogy lássam, de ennyi, pusztán turisztikai szempontok vezérelnek. Mosolyog
Naplózva

Aláírás
Old Család - New Család Kimi o ai shiteru Aemy feleségem Ámor Blogom
Shinichi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1111

His royal highness


« Válasz #549 Dátum: 09 márc 27, 11:14:09 »

Saphira: Tökéletesen igazad van,és bocsánatot kérnék Nevet Rossz szavakat használtam,hogy kifejezzem magam. (Így jár az,akire este jön rá az elmélkedés Hümm-hümm )

De Ritkát megerősíteném. A szexuális kultúrájuk egy borzalom,már nem azért. És most lehet azzal jönni,hogy 'jaaaaj de csak nekünk nyugatiaknak más'... majd ha Japánban egy 50éves öregember megmarkolja a seggedet a metrón,vagy elkap az utcán néhány 'jóindulatú' öregember,akkor majd megváltozik a véleményed Mosolyog
A másik,amitől elkap a hányinger már a neve hallatán is,az a yaoi... Azt én NEM tartom helyesnek (lehet,hogy csak az én véleményem),hogy kis 10éves kislányok Yaoi mangákat vegyenek a Conokon. Az egy dolog,hogy egy érett nő szépnek tartja,vagy változatosnak a férfiak szerelmét,mert ez más fajta,mint egy sima romantika-mangában. Mindenki azt olvas,amit akar,de azért nemkéne mutogatni azt mindenkinek,és nem sikonyálni,amikor meglátod a Junjou Romantica (vagy mi a neve),esetleg a Gravitation új kötetét.

(Megj.: nekem a yuri sem tetszik. Vagy legyen férfi-nő,vagy inkább gebedjek meg)

A hentairól: Van a jó,és az abszurd csoport. A jó a szép történet-kidolgozás,stb.
Az abszurd pedig a csápos szörnyek,megerőszakolás,démonok-állatok,loli,incest, satöbbi. Nos,akik az ilyeneket kitalálják,azokkal ugyanezt megcsináltatnám,mert egyszerűen gyomorforgató.
Persze van aki erre izgul... Lehánylak

Nos, most egyelőre ennyi jutott eszembe íygy hirtelen.
Bocsánat,akit megsértettem. Egyszer ti is kinövitek,és ugyanígy fogtok reagálni az animeőrültekre,mint én...
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #550 Dátum: 09 márc 27, 11:49:45 »

Igazából én is "kinőttem", ahogy te fogalmazol. Már nem vagyok akkora nagy animemániás, mint kezdetben voltam... De ettől függetlenül ugyanúgy szeretem az animéket, és tisztelem ezt a műfajt a mangával egyetemben, aminek végül is kialakulása több száz évre vezethető vissza. Lehet, hogy már nem halok meg, ha nem látom időben a Naruto, vagy a Bleach, vagy a mittudoménmi egyik részét, vagy nem olvasom el a mangát azon a napon, amikor megjelenik, de attól még szeretem őket. És úgy gondolom, hogy ez a műfaj nagyon is sokat adott nekem, ezért is fogom mindig szeretni, nem pedig leszólni.  Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:20:51 írta Saphira » Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #551 Dátum: 09 márc 27, 12:27:32 »

A szarásból is szertartást csinálni mondatommal nem kifejezetten a nagydolog elvégzésére gondoltam...  smirksweat Hanem általában mindenre...
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #552 Dátum: 09 márc 27, 13:08:05 »

Én is úgy gondoltam.  Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:21:07 írta Saphira » Naplózva

Shinichi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1111

His royal highness


« Válasz #553 Dátum: 09 márc 27, 20:00:53 »

Saphira félreérted. Énis nagyon szeretem az animéket.
Azonban nekem a 'NAGYON JO A NÁRÚTÓ XDXDXDXDXDXD' illetve a 'SASUKE-KUN-CHAN KAWAII DESU NE' fanokkal van bajom...
A Narutóból meg mondjuk nekem csak a manga jön be. Az anime ott ásta el magát,hogy fillerek.
A Bleacht meg már nem is követem. Amíg olvastam,addig a Nagy Harcok előtt volt egy kazal időhúzás. Nekem ez nem kell.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #554 Dátum: 09 márc 27, 20:22:05 »



Én egy szóval sem mondtam, hogy nem szereted az animéket. Csak a saját álláspontomat írtam le, hogy egykor én is nagyon animefanatikus voltam, de ez már visszaesett oda, hogy egyszerűen csak szeretem őket. 
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:21:45 írta Saphira » Naplózva

Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!