24 szep 20, 11:28:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 317 318 [319] 320 321 ... 391
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csak Csajok!  (Megtekintve 1081133 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Zizi100
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1238


Micisapkás Magdi Anyus fan, ki szeret sokat írni!


« Válasz #4770 Dátum: 13 szep 23, 19:00:21 »

Na igen, Noemimi-chan, ismerős a dolog minden téren amit leírtál. Az egészséges táplálkozás... hát... megpróbáljuk. Őszintén szólva, nem tudom, hogy mi számít annak, de a változatosság legalább megvan.

...

Áh szeretem a kukoricát, de bele megy a fogamba. ikszdé Az meg még külön szép lenne, hogy egy hurkapálcika rákötve 2 lufival. xdddddddd

Amúgy, igen, deeeeee áááátt, végülis én sosem voltam tényleg olyan alkat, aki ilyen nagy állat, meg összesen 150 cm, vagyok. Az orvos szerint nálam ez mondhatni nem meglepő, és normális. Amit mondani szokott az, az, hogy lehetőleg változatosan egyek, szedjek vitamint ha lehet, illetve, hogy meglegyen a napi 1.5 liter folyadék. Ezek közül a legtöbb stimmel. Amit talán megfontolok még az a vitaminok, azok lehet, hogy kicsit felpezsdítenének. Amúgy az jó volt, hogy, írt fel egyszer régebben B6 tablettát, én meg valamiért hót nyűgös lettem tőle. xD Lényegtelen. Minden esetre, köszönöm, ne aggódj, Ich bin majdnem, Naruto dattebayo~ Nyém ádom fööööööö. ikszdé De természetesen figyelek arra, hogy ne vigyek semmit se túlzásba, nem fogom hányásig zabálni magam, és hasonlók. ikszdé

Hai... jólvan Gabesz, meg Gman... nem kinyírni akarom magamat... =J="""""""""" Nem ugranék neki mindennek felelőtlenül.

...

Amúgy is elég bosszantó ez az egész... *elmegy depizni mint Hasisráma, mikor Madara leugatta*
srysry mostanában kicsit újra rákaptam a Narútóra. xd
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 23, 19:04:39 írta Zizi100 » Naplózva


Kell a világnak néhány hülye ember is. (pl.: Én) ; Alcohol is free!!!
- Honnan éri Sasukét a fény? - Sehonnan mert jobb neki a sötétségben! *by heo*
Családom: Mester ~ heo, Tesóm ~ samdav, Gazdám ~ A-c
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #4771 Dátum: 13 szep 23, 19:07:29 »

A B vitaminok többsége, eléggé hizlaló hatást ad az embernek. Bátyám, kint él Walles-ben és egy ideje eléggé soványka lett szegénykém, szakács létére. Küldtünk ki neki olyan vitamint és azóta, szerencsére nem csak csont és bőr. Nevet

Zizi, az hogy halálra zabálod magad, mint látod, nem segít,a  gyomrod össze szőkült, nincs hozzá szokva, hogy sokat egyél, ezt fokozatosan tudnád kitágítani, ha akarod,de nem Mekis kajákkal. -.-
Naplózva


Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #4772 Dátum: 13 szep 23, 19:57:09 »

A fogyás az esetek 80-90%-ban csak akarat kérdése. Van egy szint, amin túl nem lehet a genetika miatt, de rengeteget lehet(ne) akaraterővel. Hízni viszont nem lehet. Akinek természetesen vékony a testalkata mint Nikié, Noémié vagy Moritáé meg az enyém is azok nem tudnak hízni csak úgy és ezen kb semmi nem segít. Niki láthatta mennyit ettem Pirul és mégis 47 kg vagyok csak. Annyi szerencsém van, hogy ehhez képest nagy mellű vagyok.  Nevet De azért kéne még legalább 5 kg, hogy nem nézzenek vagy 15 évesnek vagy anorexiásnak. Vagy mindkettőnek.  Nevet
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #4773 Dátum: 13 szep 23, 19:59:32 »

Az én súlyom is mindig szaltatórikusan változott. Nevet De így jó, mert soha nem mozdul el a mérleg: ha nem eszem két napig, akkor sem, és ha egyszerre magamba tömök négy csokitortát, akkor sem. Nevet

Idézet
Idézet
Idézetet írta: MrSaiyan - Ma - 11:04:37

Persze, hogy nem zsíros paca akarok lenni. Nevet Tervezek edzeni. Van itthon bátyámnak súlyzója, de főként fegyenc edzés lesz, mert se pénz nincs, se ilyen nagy menő fittnesz center kondi cucc a városban. Nevet

Ne hallgass Saiyan úrra, ha hízni akarsz. Nevet A férfi és a nő nem ugyanaz. A férfiak nem hízni szeretnének, hanem izmosodni. Ha elkezdesz edzeni, a tested, pontosabban az izomszöveted felhasználja a szervezetedbe bevitt összes energiát, azaz az nem képes zsír formájában raktározódni. Ugyanott vagy, ahol a part szakad.
A nő amúgy sem lesz zsíros paca, csak egy bizonyos testtömegindex fölött. A két nem között alapvetően az a különbség, hogy a női nemi hormonok miatt a zsír a fenékre és a mellre rakódik, szemben a férfiak sörhasával. Ha elkezdesz hízni, és jó a hormonszinted, neked is így lenne.

(Ezzel nyilván nem arra célzok, hogy válaszd a mozgásszegény életmódot, ami meg a szívnek nem tesz jót, hanem azt, hogy a súlyzózással az égvilágon semmit sem érsz. A súlyzósás lokálisan egy izomcsoportra koncentrálódik, és ugyan rengeteg energiát elhasználnak, a tüdőkapacitásra és a szív perctérfogatára nincsenek hatással, szemben olyan mozgásformákkal, ami az egész testet megmozgatja: úszás, futás, lovaglás, tánc, stb.)

Idézet
A B vitaminok többsége, eléggé hizlaló hatást ad az embernek.

A B vitaminok többsége, pontosabban a tiamin (B1), riboflavin (B2), niacin (B3), pantoténsav (B5), egy ún. piruvát dehidrogenáz enzimkomplex kofaktorainak (bocs a biokémiáért, nyilván Morita és Noe örül neki legjobban Nevet) az alkotórészei. Mivel ez az enzimkomplex az energiatermelésben (vö. piruvát acetil-koenzim A-vá alakításában) fontos, így valóban Minaginál a pont, soványságra a mennyiségük növelése valóban sokszor beválik, szóval ha már vitamint akarsz szedni, akkor a fenti négyet tartalmazó készítményt válassz. Mosolyog

A legkönnyebben egyébként a (zsíron kívül, amiből nyilván nem fogsz kilószámra enni) a szénhidráttól lehet hízni, ami szintén a fenti reakciósorozatba illik bele (glükóz -> piruvát ->acetil-koenzim A). A folyamatban azonban negatív gátlások miatt könnyen beáll az energiatelítettség, és ilyenkor a folyamat egyik része (citrátkör) leáll, a fölös AchA epedig zsírsavszintézisre fordítódik. Azaz így születik a Férfi topicban oly sokszor átkozott zsír, amit odaát a fiúk annyira szeretnének mindenféle edzéssel eltüntetni. Nevet

A magas szénhidráttartalmú ételek (mindjárt sorolok párat) tehát ilyen szempontból jók, de természetesen mindenképp oda kell figyelni a változatosságra, itt elsősorban a növényi eredetű anyagokra gondolok, illetve a vitaminpótlásra, amit ezek az ételek csak kis mennyiségben tartalmaznak.

Átlagban ezektől lehet a legkönnyebben hízni (nem zsíros):

Fehér kenyér, chips, rozskenyér, félbarna kenyér, háztartási keksz, pászka, puding, müzli, rizs, barnarizs, gabonapehely, tésztafélék, zsemle, csoki, cukor, méz, burgonya, kukorica, lencse, borsó, datolya, banán, bab, gesztenye, mazsola,lekvárok, szörpök, sör.

Természetesen ehhez hozzájönnek a különböző zsíros ételek, a magyar konyhából bőségesen válogathatsz ilyet. Mivel ez hamarabb "telíti" a gyomrot, átlagember nem tud belőle annyit elfogyasztani, mint a magas szénhidráttartalmú ételekből, ezért emeltem ki inkább azokat.
De ha biztosra akarsz menni, próbáld ki a zsíros-szalonnás-fokhagymás kenyeret (Nevet), azzal biztos lenne a siker. xd

Ha meg vannak egyéb panaszaid (jobbára női problémákra gondolok), akkor mindenképp menj orvoshoz, mert bizonyos testtömeg index alatt gyakorlatilag leáll a hormontermelés.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 23, 20:00:35 írta Saphira » Naplózva

Zizi100
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1238


Micisapkás Magdi Anyus fan, ki szeret sokat írni!


« Válasz #4774 Dátum: 13 szep 23, 20:32:27 »

Saphiraaaaaaa~ *w* *nyakadba ugrik*
Szeretem amikor vaki ilyen pontos és szakszerű tanácsokkal lát el!
Értem... tehát úgy edzeni mint a fiúk fölösleges, mivel az leépíti a bevitt energiákat, viszont egy minimális mozgás mindenképpen kell ahhoz, hogy jó legyen minden. Ez meg is van. Szoktam mindig sétálgatni naponta legalább fél órát. (általában 1-1,5 órát)
Hmm... a tésztát, meg a krumplit szeretem, meg a legtöbb felsorolt dolgot...
Lehet meglepő, de a kenyeret valahogy nem eszek szívesen, csak lekvárral, meg májkrémmel.
Zsír az most pont van, mert kisült a múltkori kajából.

Neeem, a női problémákkal nincsen probléma. xd

Szóval... akkor vitamin... *dolgozza fel az információkat* Azt hiszem menni fog. Nevet
Viszont, ha nem baj, majd írok neked privátot, mert van pár dolog amit kérdezni szeretnék, de majd holnap, mert jelenleg álmos vagyok. xd
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 23, 20:33:42 írta Zizi100 » Naplózva


Kell a világnak néhány hülye ember is. (pl.: Én) ; Alcohol is free!!!
- Honnan éri Sasukét a fény? - Sehonnan mert jobb neki a sötétségben! *by heo*
Családom: Mester ~ heo, Tesóm ~ samdav, Gazdám ~ A-c
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #4775 Dátum: 13 szep 23, 20:35:09 »

Minimálisan? Tényleg csak minimálisan? Nevet És amikor egy ember lead 50-100 kilókat, vagy az ellentétét teszi, felszedi? Azt nem nevezném minimálisnak nagyon erős túlzással sem.
És mégis ki tudná megállapítani ilyen biztosra, hogy melyik a nehezebb, hízni vagy fogyni? Ja, persze, te. Nevet De amúgy nem, nem te, mert valójában egyénenként változhat, és változik is, hogy beválik-e a hízó/fogyókúra, vagy sem.
Ééés igazából még akartam volna írni pár sort, hogy miért nekem van igazam, miért nem csupán nekem, de egy kezemnek hirtelen sokkal fontosabb, hosszú ideig tartó dolga akadt, és a másik már így is eléggé elfáradt, szóval inkább nem. Jó, annyit még hozzátennék, hogy beszélgess el erről a témáról, de pont erről egy kövér lánnyal, hátha jobban megérted majd,mert egyelőre csak a saját tapasztalataidra építesz, az meg kis átlagban nem elég.

Persze, emeld ki a ritkább eseteket, mert végül is igazad van, az a gyakoribb, hogy 100-150 kilókat leadnak/felszednek az emberek. Én az átlagról beszéltem/írtam. Nagy energiabefektetés kell ahhoz, hogy meg is tartsák az alakjukat ezek az emberek, különben jön a jojó-effektus, mert ugye genetikailag nem olyan a testalkatuk.

Fogalmad nincs, hogy miket tapasztalok az életben. Engem sokféle ember vesz körül, a legjobb barátnőm is telt, van egy fiú barátom is, aki volt, hogy leadott vagy 60-70 kilót, de vissza is hízta. Nagyon jól látom azt is, hogy miért sikertelen a fogyókúrájuk: azt hiszik, hogy heti 2*1 óra mozgással mindent megtettek a fogyás érdekében, csak közben meg ugyanúgy tömik magukba az egészségtelen ételeket.

Egyébként, ha már tapasztalat, nekem legalább van ezen a téren.

Fogyni egyébként annyiból igenis könnyebb, hogy hamarabb tud az ember lemondani az általa elfogyasztott étel mennyiségéről, mint hogy jóval többet egyen, mint azelőtt. Megfelelő mozgással pedig könnyebben olvadnak a kilók, mint rakódnak.

Ahhoz képest, hogy nem volt kedved írni, csak az 2,5 sorba telt, hogy ezt közöld.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #4776 Dátum: 13 szep 23, 20:44:22 »


De ha biztosra akarsz menni, próbáld ki a zsíros-szalonnás-fokhagymás kenyeret (Nevet), azzal biztos lenne a siker. xd


Siker helyett sikért olvastam. T_T
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #4777 Dátum: 13 szep 23, 21:10:06 »

Nyugodtan írhatsz, Zizi. Mosolyog

Mi az a sikér? Nevet Valami a kenyérben, nem?
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #4778 Dátum: 13 szep 23, 22:22:29 »

Gliadin és glutenin fehérje alkotja legfőképpen, mely a gabonafélékben van jelen, tehát igen a kenyérben is. Állomány kialakító szerepe van. Amúgy nagyon vicces kézzel kimosni a lisztből. ikszdé
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #4779 Dátum: 13 szep 23, 22:30:49 »

Nem nagyon követem nyomon hogy mitől lehet hízni és fogyni, de azt tudom hogy én mitől vagyok ilyen "dagadt":  smirksweat Csoki, süti (egyéb édes dolgok), és este zabálás.  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 23, 22:32:11 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #4780 Dátum: 13 szep 24, 17:52:06 »

Pont erről az este zabálásról akarok lemondani.
A múltkor olvastam egy cikket, hogy az éhezés jót tesz a sejteknek, mert hosszabb életre kényszeríti őket. Így úgy döntöttem a nagyon késői kajálásokról lemondok, bár így mostanság arra kelek, hogy mindjárt éhen halok.
De igyekszem egészségesebben enni. Több rost, kevesebb cukor. A múltkor a a margarinoknál tébláboltam fél órát, hogy a legegészségesebbet válasszam és teljesen ki voltam borulva, miért nem tüntetik fel, hogy az az zsír milyen zsír. Telített, telítetlen vagy transz. Mert ugye azért nem mindegy. Életem nagy problémái. De végül arra jutottam, hogy mindegy, hogy a 200 vagy az 500 forintosat veszem meg, mert a tápértékük majdnem egy és ugyan az volt. a Mocsok drágák voltak tényleg egészségesek.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #4781 Dátum: 13 szep 24, 19:05:19 »

Erről már én is olvastam többször, meg azt hiszem sejtbiológiából is beszéltek erről előadáson, bár már nem tudom pontosan, mi kapcsán merült fel (talán apoptózis). De örültem neki, én sose voltam nagy étvágyú, remélem sokáig húzzák a sejtjeim. Nevet

Margarin esetében nem nagyon van választék: mivel részlegesen hidrogénezett növényi olajokról van szó, nyilván telített, és mivel a hidrogénezést még idő előtt megszakítják, nyilván transz. Csak rá kell nézni az állagára.

Ha kókuszolajból készítik, nem olyan magas a transzzsírtartalma, nem? Vegyél olyat, ha az a fontos. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 24, 19:15:21 írta Saphira » Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #4782 Dátum: 13 szep 24, 19:52:07 »

Jó hát én se vagyok idióta ilyen téren, de azért nem mindegy, hogy mennyi az a transz. Eljárások és alapanyagok kérdése.

Minden esetre támogatnám azt, hogy részletesebben legyen kifejtve a tápanyagérték táblázat, ahol lehet.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 24, 19:54:05 írta Morita » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #4783 Dátum: 13 szep 24, 20:19:20 »

Most, hogy mondtad, elkezdtem én is ilyen táblázatokat keresni neten, hátha van valahol, de csak olyanokat találni, hogy "Tápanyageloszlás: 99% zsír". Hát úristen, mily meglepő. Nevet

Úgy néz ki ezt nem kötelessége megosztani velünk a forgalmazónak, és pont az esetleges keresletcsökkenés miatt meg sem teszik, pedig valóban elég fontos lenne.

Kb. csak olyanokat lehet találni, amik a vajat és a margarint hasonlítják össze, de azok is csak átlagadatokból dolgoznak.

Egyébként visszatérve a korábbi témához:



Ez csak szerintem néz ki már túlzottan műnek? Nevet
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #4784 Dátum: 13 szep 26, 21:45:33 »

Nem. Tényleg műnek hat. A férfiassághoz hozzátartozik az izom, de szerintem a normálisan felhúzott nadrág is. Meg némi testszőr. Ki akar egy meztelen csigával járni?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 317 318 [319] 320 321 ... 391
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!