24 szep 21, 06:26:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pokémon  (Megtekintve 55981 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Dani
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 2586


Vigyázat! Csak saját felelősségedre ismerd félre!


« Válasz #135 Dátum: 12 feb 08, 17:23:31 »

Chikorita is elég hamar Bayleeffé változott, vagy Cyndaquil Quilavává.
Sőt, Treecko még Sceptile-lé is végkifejlődött.

Szóval gyakorlatilag csak Bulbasaur, Squirtle és Totodile a kivétel, akik zöldfülűek maradtak. Mosolyog
Naplózva

"Ha nincsenek ellenségeid és kritikusaid, akkor nem is vagy igazi egyéniség." - Paul Newman
Morause
Vendég
« Válasz #136 Dátum: 12 feb 08, 22:55:37 »

Igen tudom és a Diamond & Pearl részekben meg volt neki Turtwig-je ami Torterrává alakult illetve meg aszhem Chimcharja Monferno-ig fejlődött ki... de az Indigoi kezdő Pokémonokra vártam a legjobban mert Squirtle, Balbasaur és Charmander a kedvencem de ebből Charmander kiesik mivel ő Charizarda alakult ugyebár még 1. évadban Aerodactyl ellen.

Na mind1 egyszer azért megnézném hogy ASh nem mindig ugyanolyan típusú pokémonokat fogdos be hanem, mondjuk szert tesz egy másik elektromos Pokémonra, vagy kő pokémonra, de szerintem egy psziho Pokémon simán vinné nála a pálmát!
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 08, 22:56:24 írta Morause » Naplózva
Dani
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 2586


Vigyázat! Csak saját felelősségedre ismerd félre!


« Válasz #137 Dátum: 12 feb 08, 23:35:16 »

Okés, elhiszem, hogy tájékozott vagy, nem kell leírnod, hogy ugyebár ki-ki ellen, mikor, hol és hogyan változott át, Morause-chan. Nevet
(Mellesleg a Pokémon történelem legf*szább jelenete volt az Aerodactylos..xD)

Egyébként számomra onnantól kezdve indult meg a lejtőn a Pokémon, amikor Ash sorra a legjobb zsebszörnyeit hagyta el. Lásd: Muk, Primeape, Snorlax, estébé.
Miután pedig Charizardot is váltotta, nah, nekem betelt a pohár.xD
Naplózva

"Ha nincsenek ellenségeid és kritikusaid, akkor nem is vagy igazi egyéniség." - Paul Newman
Morause
Vendég
« Válasz #138 Dátum: 12 feb 09, 00:37:45 »

Jaaa... azt ne is emlegesd, engem is folyton felbosszantott h mi a reteknek fogja be őket ha elengedi, Primeape is megnyerte a versenyt erre beadta edzeni mert másik fazon szerint még fejlődnie kell!
Snorlax számomra elég fölösleges pokémon, nem is kedvelem mert olyan rusnya idegesítő zabagép, viszont muk-ot is elengedte? Arra nem emléxem... elmesélnéd miért és hogyan? Engem még az is felcseszett mikor a legelső befogott pokémonját is elengedte szaporodni, Butterfree-t! De talán még a tauros csordája az megvan nem?
Naplózva
Dani
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 2586


Vigyázat! Csak saját felelősségedre ismerd félre!


« Válasz #139 Dátum: 12 feb 09, 00:57:59 »

Jah, Butterfree a 20. részre már vele se volt.xD
Mukot a Profnak passzolta le, Snorlaxxel, Kinglerrel és a Tauros csordával együtt. Szerencsére azért őket a ligákon előszeretettel kihasználta. Nevet

Snorlaxet meg tessék nem leírni. Anno a Giga-Rhydonok szigetén meghökkentett, hogy nem csak aludni meg zabálni tud.^^
Naplózva

"Ha nincsenek ellenségeid és kritikusaid, akkor nem is vagy igazi egyéniség." - Paul Newman
Morause
Vendég
« Válasz #140 Dátum: 12 feb 09, 01:08:28 »

Mostanában néztem újra az Indigo ligás részeket meg az Orange szigeteket... illetve belenéztem az elejébe a Johto ligának addig míg találkozik az 1. kezdő trainerrel aki Electrobuzz drukker és Chikoritát kapta!

Amúgy szerintem a mese még élvezhető is lenne teljes mértékben ha nem lenne minden részben ott a rakéta csapat, egyszerűen az agyamra mennek főleg mikor a versüket elkezdik... na akkor a falat szoktam kaparni!  Lehánylak
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #141 Dátum: 12 feb 23, 11:51:23 »

Az új szériában elég változatos kis szörnyei vannak. Kő, harcos, bogár, víz és persze a három kezdő. Amúgy D&P nél mindkét kezdő amit elfogott kifejlődött teljesen.
Naplózva


 
Hidetada
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 555


I love you spagetti Vallás: mugen


WWW
« Válasz #142 Dátum: 12 márc 17, 22:34:37 »

az új évad kezd beindulni Nevet mennyivel jobb így, hogy már játszottam annak a régiónak a játékával ikszdé minden pokémont ismerek így belőle Nyelvesít
Naplózva

Pokémon trainerem akit eljuttatok a Sinnoh ligáig: Lina Lisana
Mesterem: Hiname Shion
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #143 Dátum: 12 márc 24, 18:18:08 »

Kár hogy ebben az évadban sem tudnak normális pokékat adni Ashnek, talán az előzőben volt egy tisztességes csapata egyedül.
Naplózva


 
Hidetada
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 555


I love you spagetti Vallás: mugen


WWW
« Válasz #144 Dátum: 12 máj 27, 07:55:22 »

lassan jön a Best Wishes 2 Nevet már várom Nevet
Naplózva

Pokémon trainerem akit eljuttatok a Sinnoh ligáig: Lina Lisana
Mesterem: Hiname Shion
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #145 Dátum: 13 jan 02, 20:54:00 »

Kicsit komolyabban...

Vegyük el mindenkitől az immortality skillt.
Ez egy gyerekeknek szóló anime, ahol soha senki sem hal meg, vagy sérül meg igazán. De mi lenne, ha szereplőkre gyakorolt "környezeti hatások" valószerűek lennének.

Az tény, hogy a Rakéta Csapat Kennyvel vetekedne az elhalálozási kupáért. De az is tény, hogy szérián belül a főszereplő kapná a második helyezetet.
Had nyerjenek már egyszer a rakéták nem?  Pojén (Ez morbid egy kicsit, pedig pont, hogy ők a legjobb szereplői a történetnek)

Ott van Ash, a főszereplő, aki 10 évesen útnak indul, hogy az összefoglaló néven pokemonként ismert vadállatokat, illetve szörnyeket fogjon be, majd rávegye őket az egymással való küzdelemre.
De a beteges perverziója nem itt kezdődik.  Ő jól gondját viseli a kis szörnyeinek, sőt akár az életét is kockáztatná értük, csak azért, hogy lássa mint parancsára széttépik egymást az arénában.
S néha a más mesterekhez  kötődő illetve a zabolázatlan vad szörnyekkel, nem egyszer kerül olyan kapcsolatba, hogy egy normális ember világképét, személyiségét ill pszichológiai állapotát vagy harminc tengelyen forgatják el 180 fokkal.
Igen, a szörnyek néha (néha nem is olyan néha) támadnak.
Egy kis példa.
Van egy epizód, ahol két rivális pokemon terem küzdelmeibe keverednek a hőseink (az Electrabazzos Scyteres)
Ebben az epizódban Ashre rádobnak 4 harcos osztályú pokemont akik jól helyben is hagyják.
Az animében mondhatni megússza egykét púppal a fején.
Viszont, ha valószerűen akarjuk nézni, akkor néhány őrült ráuszít egy 10 évesre néhány olyan szörnyet, amik olyan erővel rendelkeznek, hogy pusztán egyetlen ütéssel képesek szétzúzni egy sziklát.
Szóval nem kérdéses, hogy a gyerek (már ha túléli) olyan olyan újfajta belső sérüléske illetve csonttörésekkel kerül az intenzívre, hogy az még a legvastagabb orvosi szakkönyvekben sem szerepel és élete hátralevő részét egy elme roggyant fogyatékosként fogja leélni.
Habár lehet tényleg van valami hatása ezeknek az interakcióknak, mert Ash pokemonokon kívüli intelligenciája bányászbéka segge alatt van.
De ő még így is folytatja...

Még mielőtt befejezném had térjek ki pokemonokra.
Kezdeném azzal, hogy még a kisebb palotapincsi mérető egyedek is olyan fozikai erővel rendelkeznek amik egy jól megtermett felnőtt férfit is könnyedén ledöntenek a lábáról, ráadásul nem egy példány van valami veszélyes elemi erő birtokában.

S ilyenek közé beküldeni egy gyereket? Micsoda egy beteg világ?

Ezek a szörnyek, igen szörnyek, s ezt most nem csak a "monster" szó fordításaként értem, szemmel láthatóan magasabb intelligenciával rendelkeznek, mint az általunk ismert állatok. De persze azért nem közelítik meg egy egészséges felnőtt ember intelligenciáját. De azért egy kb 3 éves kisgyerek szintjére be lehet őket lőni.
Habár az animében egy kicsit feljebb van a logarléc.

Ha azt gondoljátok, hogy ezek pokemonok, ezek aranyosak, kedvesek, had hozzak példát más animékből pokemon karakterekre:
Elfen Lien: Nana illetve Claymore: Miata
Extrém módon ragaszkodnak pótszereikhez, de ha egy pici gikszer is beüt törékeny lelkük mélyén pótapu illetve pótanyu igen csak nagy sz..ban lesz.  Clarice bele is gondolt, és nem kicsit lett tele....

Szóval aranyos kis egérkék és mókusok alakját magukra öltő Nanák és Miaták szaladgálnak minden felé legalább százezrével.
Én lehet, hogy egy csapat éhes bengáli tigris társaságában nagyobb biztonságban érezném magam, mert azoknál tudom, hogy nincs mit tenni, itt a vég, csak reménykedhetek a gyors halálban. A pokemonok közt meg azért para lenne, hogy itt vannak velem ezek a szörnyek, akik egy észak a alatt meg tudnák tizedelni egy kisebb város lakosságát, vajon mikor ugranak nekem?

Ha bárki karriert akar csinálni ebben a világban, az kétféle módon teheti meg.
Nyit egy kórházat, kompletten sürgősségi esetekre specializálódva vagy pedig elmegyógyintézet építéséhez szerzi be a szükséges kormányengedélyeket.

De az is lehet, hogy az ott élő emberek tisztában vannak a körülötlők lévő pokemonok által képviselt veszéllyel és azért próbálnak minél többet fogságba ejteni illetve ejtetni a személyiség módosító pokemon labdák segítségével, és kényszerítik őket az egymással vívott harcokra.
Persze a szörnyek önkén és dalolva ölik egymást, de ez csupán a pokemon labdák személyiség módosító hatása.
Lehet így próbálják a még vadon élő példányokat elrettenteni egy lázadástól.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #146 Dátum: 13 jan 18, 08:03:56 »

Ezt a levezetést. ikszdé
A játékok kicsit logikusabbak, ott a gyerekek azért indulnak el, hogy adatokat gyűjtsenek a professzoroknak és csak út közben jönnek rá, hogy ha összeverik a mások házikedvenceit, akkor el tudják venni a pénzüket is, közben álszent módon megvédik a népet a rakéta/aqua/magma/plazma csapattól, akik ugyanezt csinálják. ikszdé
A mangában meg folyik a vér rendesen és hatezerszer izgalmasabb, mint az anime.

Azt tudtátok, hogy már megvannak a VI. generációs kezdőpokémonok?
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #147 Dátum: 13 jan 18, 09:09:35 »

Én tudtam gman Nevet Akartam írni róla a játékoknál, de dupla poszt lett volna. Szerkesztéssel meg fel sem figyelnének a topikra. Mindenesetre én a rókucit választom  Mosolyog

Shiro, le a kalappal előtted. Zseniális írás. Az Ash vs. harci pokémonok rész mennyire igaz...  smirksweat
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #148 Dátum: 13 jan 18, 15:34:55 »

Szerintem vérgagyi mind a három. Majd meglássuk mivé fejlődnek.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #149 Dátum: 13 jan 18, 18:05:11 »

Annak a kis (sivatagi) rókának jó neve van. Viszont, mintha csak egy kispicomázott Vulpix lenne.
A béka se túl eredeti.


A mondjuk a róka miatt egy fokkal jobb, mint a G5, ahol
a Fű hát jobb nincs,
a Tűz, látom a grillezőrácsot magam ellőtt
a Vízi, hogy lehet ilyen idegesítő ábrázata


Szerintem ez a  coolság sorrend 10-es skálán pontozva

1.G1 G10 F10 W10  All 30

2.G2 G10  F8 W10  All 28

3.G4  G8  F9  W7  All 24

4.G3  G7  F7  W5  All 19

5.G6  G4 F7  W3  All 14

6.G5  G5. F1  W1  All 6
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 18, 18:16:08 írta Shiro » Naplózva

Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!