24 jún 17, 00:57:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 993 994 [995] 996 997 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1540467 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
ZangetsuX
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 142



« Válasz #14910 Dátum: 13 feb 27, 21:45:04 »

Ez a quincy téma ha elhiszitek hanem jó kis vérfrissítés lesz eperke számára hisz ez nem olyan része mint a hollow (Volt?) ami csak kitőrt belőle, ezt már tanulnia kell hogy használhassa egy "segítő kész" mester (Ryuken, Ishida) támogatása mellet, amiatt sem kell szerintem aggódni hogy mostantól ichi íjász lenne (ami ugyebár egy hatalmas hiba lenne) Kubo tisztában van vele hogy Ichigonak a kard áll jól és ha edzés közben használni is fogja, szinte biztos hogy teljesen béna lesz vele s majd ha harcra kerül a sor valamilyen kardpótlót fog használni (míg Zangetsu vissza nem tér hozzá).

Már látom ahogy Isshin befejezi a történetét azt fülénél fogva hajítja be eperkét Ryukenhez


Igen jó rész volt..és én is attól félek hogy valami Robin Hood-t csinálnak ichiből..az nem az ő stílusa..
Naplózva
Zafyr
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


-


« Válasz #14911 Dátum: 13 feb 27, 22:31:43 »

Nem tudtunk meg semmi újat, nem volt épp izgalmas sem, viszont mindenképp kellett ez a rész. Egyrészt Ichi megnyugtatása miatt másrészt, mert, le lett szögezve az amit mindenki tudott már, hogy Ichigo quincy. Ugyanis azt is mindenki elkönyvelte,hogy Byakuya megnyeffent és most tessék. Egy ideje ugyanis csak azt tudom elhinni Kubonak amit ténylegesen ki is jelent!
Naplózva
Fed
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


« Válasz #14912 Dátum: 13 feb 27, 22:57:54 »

Tetszett a rész,tök jó hangulata volt.
Mikor Isshin szembeáll Ichigoval shinigamiként jó kis képsor,ez a boltos csajszi is jófej,meg úgy az egész esős,komor téma...innen talán egy valami/valaki hiányzik,Rukia.
Ha ő még megjelenne,míg Ichigo összeszedi magát,és az erejét,tiszta "kezdeti bleach" hangulatú lenne számomra a sztori,ami ugye nagyon jó volt anno. : P

Bár az tényleg igaz,hogy Kubo hamarabb ellőhette volna ezt a dolgot,azért elég nehéz elhinni,hogy Ichi az ereje elvesztése,meg visszakapása után nem kérdezett egy fránya szót sem az apjától.
Meg ez a"nem vagy shinigami,se ember" kijelentés kicsit most karakterhűtlenné tette a főszereplőt,meg kicsit elidegenítő volt nekem,mikor én egy egyszerű embert kedveltem mint én vagy akár ki,aki néha szuperhősködik,most meg kiderül,hogy nem is az.

Ichigo valszínű elég hevesen fog reagálni(valami olyasmit képzelek,mint anno Sasuke Tobi meséjénél),lehet hogy még a Mangekyou zanpakutoja is feltámad. xD
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 27, 22:58:27 írta Fed » Naplózva

Tomo96
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 17


« Válasz #14913 Dátum: 13 feb 27, 23:15:21 »

Szerintem ebben a részben Kubo előadta azt amit mindenki tudott, nagyon jó körítéssel Nevet
Kurosaki Robin Hood Ichigoval én se nagyon szeretnék találkozni, de szerintem elkerülhetetlen lesz, hogy valahogy ne használjon nyilat :/ Pl egy olyan azért badass lenne, ha pl úgy tudna lőni, hogy a kardjával, de nem úgy mint a GT-t "suhintással", hanem csak lazán a hegyéből lőné kifele Nevet
Fed, Mangekyou zanpakuto  Nevet itt szakadtam rajta  ikszdé kacsint
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 27, 23:17:45 írta Tomo96 » Naplózva
janos0166
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 130


« Válasz #14914 Dátum: 13 feb 27, 23:45:52 »

Nyugalom Ichigo az életében nem fog nyilat használni mert nem is tudna xD Szerintem nincs meg benne az a koncentráció bár egy átmeneti részben lehetséges mint a Fullbring sagában míg visszaszerzi Zangesut. De most megint össze kell szednie a dolgokat magában mert nincs meg az elhatározása.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #14915 Dátum: 13 feb 28, 01:45:12 »

Szerintem sem eshet nála szó a nyilak használatáról. Alapban a Japánok mindig a kardot helyezik előtérbe minden más fegyver elé. Ez komoly visszalépés lenne ebben a világban ha átmenne lövöldözős Ichigoba. Ez viszont nem feltétlenül jelenti azt, hogy egyszer-egyszer nem fordulhat elő, de erre kevés az esély. Már csak azért is mert van a kardjával is távolsági támadása. Sokkal jobban illene egy közelharcoshoz a különböző Blutt technikák használata, valamint a környező szellemi részecskék manipulálása harc közben a célnak megfelelően. Én legalábbis erre számítok.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #14916 Dátum: 13 feb 28, 10:22:12 »

Persze azért voltak a szamurájok kiváló íjászok és kezdték meg a csatáikat íjakkal:D Azért, mert az animékben ez van előtérben teljesen távol áll a valóságtól. A valóéletben mindent felhasználsz a túl éléshez a harc pedig általában távolról kezdődik.
Amúgy a szamurájok kifejlesztettek egy speciális íjat is ami igen hatékony kisebb távolságból, bár nem túl erős, de a világ egyik legpontosabb íjáról beszélünk.
A Shinobik is Shurikenekkel kezdik meg a harcot vagy dobókésekkel. Amúgy szerintem mind a két csoportot az teszi félelmetessé, hogy a környezetükből merítve is képesek lennének a túl élésre.
Tehát maradjunk annyiban, hogy a bleachben a közelharci fegyvereket részesíti Kubo előnyben. Lásd Kidou használó is alig akad és egy normális harcot se lenne képes összerakni amiben Kidouval szedi szét egymást két hero.

u.i. Lándzsát nem említettem meg, de az is mindig volt a szamurájoknál amivel dobni és döfni is tudott.

-----------------------szerekszt-------------------

Amúgy most igaz animében, de újra néztem pár Bleach rész az elejéről, hogy újra megbizonyosodjam róla, hogy valóban ratyi mostanra a bleach.
Bár Kubo egész biztos nem godnolt rá akkor, de most már tudjuk Ishida miért tudta átalakítani Ichigo Reitsuját nyílvesszővé és az is bele magyarázható miért van neki kék reitsuja és kék Getsuga tenshouja. Valszeg ez mind a Quincy cucc miatt. Persze Kubo erre akkor még egyáltalán nem gondolt, de rájött, hogy ezt bele tudja utólag majd magyarázni.
Ha íjat nem is fog kapni biztos erre fog majd építeni Kubica. Kár, hogy az elején lévő hangulatot képtelen visszaadni:( Most hogy megnéztem az elejét határozottan olyan mintha egy másik animét/mangát látnék.
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 28, 11:33:40 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #14917 Dátum: 13 feb 28, 12:54:46 »

Igen, tudom, hogy nagyszerű íjászok is a szamurájok. A speciális íjuk pedig magyarul a Zengő íj nevet kapta amely egy embernél is magasabb. Őt tartják a világ legpontosabb ilyen felépítésű íjának. Mégis a kard és az azt forgatók azok  amit elképesztően tisztelnek és nem az íjászokat. Ők ezt szeretik legjobban. Ha a legendáikat nézzük elenyésző a a nyíl használók története de a kard az szinte minden történetben szerepel méghozzá döntő tényezőként. Éppen ezért nem is csodálkozom azon, hogy a kardot és ezáltal a közelharcot tartják a legfontosabbnak. Hozzáteszem, hogy itt nálam a közelharcon van a hangsúly, tehát nem feltétlenül csak a kard hanem a lándzsa, tőr, bunkó, stb. van a hangsúly. Viszont akkor is kiemelkedik ezek közül a kard vagy kardok használók száma.

A színekhez nem igazán akarok szólni mert az égvilágon semmi jelentősége nincsen. Ez az animében így vagy ilyen árnyalatúra  színezték azt ennyi. Amúgy szerintem a shikai Getsuga nem kék hanem fehér halvány kékes árnyalattal, legalábbis nekem inkább annak tűnt. A bankai állapotba pedig fekete néhol piros szegéllyel. Én sem akadok ki azon, hogy a chakra miért pont kék és ezzel ellentétben Kurama chakrája miért narancs színű. Vagy éppen az OP-ben a haki megjelenítését miért éppen feketére színezték.

Amúgy szerintem csak idősebb lettél és meguntad a mangát. Az eltelt időkben más jellegű lett az ízlésed és rengeteg új és az ízlésedhez közelebb álló történettel, mangával találkoztál. Ezzel nem csak te hanem rengetegen így vagyunk. Már sokszor csak megszokásból nézzük meg különösebb érdeklődés nélkül. És itt magamról és sok barátomról is beszélek. Én például mostanra már sokkal jobban szeretem az inkább valódi élthez kapcsolódó mangákat, különösen a sport és a napi életekkel foglalkozókat. Ilyenek mint a Nodame, Cross Game, Kuroko no Basket, Amagami, stb. Éppen ezért nem tud egy- két eset kivételével meglepni a nagyok közül szinte egyik sem.
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 28, 13:05:02 írta rini67 » Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #14918 Dátum: 13 feb 28, 13:11:37 »

Ez abban az esetben lenne igaz, ha a bleach eleje se tetszene. Ami szomorú, hogy tetszik és ebben a shinigami dologban sokkal több lehetőség volt mint amit kihozott belőle. Nyugodtan mondhatjuk, hogy elsz*rta az összes lehetőségét. Épp most készül az utolsó mentsvárat is tönkre tenni azáltal, hogy Ichigoból Quincyt csinál. Arra leszek kíváncsi, hogy Ryuukenék is úgy járnak-e majd mint a Vaizardok jönnek majd nagy epic belépővel és elverik őket mint a lovat:D Bach tart majd rajtuk egy erő demonstrációt mint Aizen a Vaizardokon.
Bleach manga messze jobbnak indult mint a többi Shounen még is csak árnyéka lehet a többinek. Azért, mert az író képtelen volt kihasználni a kezdeti ötletét.
Ez a Bleach legnagyobb baja.

Amúgy megjegyzem a mangában a chakra sárga és a rasengan is azért lett az animében kék, mert nem akarták, hogy dragon ballra hajazzon. Amúgy ez itt off nem tudom megint minek kellett bele keverni.
Én egy teljesen logikus összefüggést írtam le. Bankaiban azért fekete a getsuga, mert olyan mint egy Cero.
Ez meg szerintem azért kék, mert Ichigo Quincy. Simán lehetne fekete itt is, még is kék. Lehet a normál formájával keveredik a quincy ereje a bankaial meg a  hollowja. Remélem kifog derülni amúgy.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #14919 Dátum: 13 feb 28, 14:04:26 »

Én nem gondolom, hogy elrontotta volna. Van akinek így jön be, van akinek pedig úgy. Hozzáteszem, hogy nekem is sokkal jobban tetszett az eleje, de ez nem csak a Bleachre igaz. A sima Naruto is jobban tetszett mint a második fele. Attól nem félek, hogy quincyt csinálna belőle de néhány technika biztos megjelenik nála is idővel. Mint ahogy írták sokan, Ichigo egy keverék, tehát neki mindegyikből merítenie kell, de nem lesz sem egyik, sem másik.

Maga a Getsuga Tenshou olyan mint egy Cero ahogy Ulquiorra elmondta. Csakhogy Getsuga Tenshot nem csak bankai formában lehet használni hanem shikaiban is. Emlékezzünk az első Byakuya elleni mérkőzésre. Szerintem teljesen mindegy, hogy bankai vagy shikai formában lövi el. Csak az ereje különbözteti meg őket egymástól és ezt a színek változtatásával jelölik a készítők. Amúgy szerintem a reatsu fehér vagy fehéres kék mindenkinél csak ezt Isshidánál mutatták be legjobban. Amit néha látunk más színben is pompázni az már egy bizonyos szintű átalakított reatsu. Például Zarakinál a sárga dominál de a nagyon erős espadáknál is ez vagy a fehéres kék jelenik meg. Talán  az SS háború elején lehetett ezt látni legjobban. Másrészt gondolom szerintem a hollowját felejtsük el. Az a hollow is Ichigo erejének egyik fele volt. Az a hollow Urahara ténykedésének következményeként jött létre és a Dangaiban való egyesülés alkalmával el is tűnt véglegesen. Mégis fekete maradt a getsuga bankai alakban hollow nélkül.
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #14920 Dátum: 13 feb 28, 14:58:58 »

:O ki is felejtettem hogy masaki vezeték neve kurosaki..
Akkor ishin tuti nem kurosaki. Kaien lehet.. nem ugy volt hogy volt kaien családnak még egy bátja aki meghalt?
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #14921 Dátum: 13 feb 28, 16:24:06 »

De volt egy Kaien báty, de őt ismertük Rukia miatt. Viszont volt egy nagybácsi is akiről semmit nem tudunk de volt szó megemlítés szintjén, nem is olyan régen. Feltételezve talán ő lehet Isshin. Itt a földön pedig felvehette a Kurosaki nevet miután összejött Kurosaki Masakival. Az más kérdés, hogy esetleg miért nem vette fel velük a kapcsolatot Uraharán keresztül. Talán éppen Masaki quincysége lehetett az oka amiért SS kinyírta volna.
Naplózva
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #14922 Dátum: 13 feb 28, 16:26:29 »

Shiba család Nevet Én azon a véleményen vagyok, hogy Ichigo főnökasszonya is a Shiba családba tartozhat. A viselkedése meglehetősen hasonlít Isshin és Kukakkuéra.
--(?)--
Vagy most így újra olvasva, a csaj nem látta Isshin-t, vagy direkt tehetett úgy, hogy nem látja?
Naplózva
Szofron
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #14923 Dátum: 13 feb 28, 17:01:02 »

Isshin nagyon erős, gondolom hírtelen adott akkora löketet a csajnak hogy a medált láthassa, de egy shinigami észleléséhez még kevés.

Most majd az Isshines visszaemlékezések mellet párhuzamosan azért jól esne egy kis Ishidás rész is, pl hogy küldenek valakit hogy maguk mellé állítsák, aztán meg egy quincy vs quincy harc. Meg fingatnák Ishidát, aztán mielött meghalna, feltűnne az apja, és elhúzná a csíkot az ellenség. És kaphatnánk pár infót az apjától is konkrétan a quincyk múltjáról az Isshines szál után rögtön.
Naplózva
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #14924 Dátum: 13 feb 28, 17:48:09 »

Szerintem az Ishida család be lehet fenyítve, azaz Bach-ék megfigyelés alatt tartják, és egy rossz lépés és ott terem egy csomó elit Quincy. Most úgy tudom elképzelni Uryuu-t, hogy ül a kórház "edzőtermébe" és vár-vár-vár míg nem léphet valamit Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 993 994 [995] 996 997 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!