24 máj 19, 23:18:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 512 513 [514] 515 516 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1780875 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #7695 Dátum: 14 jan 02, 18:20:03 »

Legjobb tudomásom szerint Natsu tudott repülni amikor Gerárd-al harcolt a toronyban DF módban (  http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/098/15 ) és még Wendy is simán repülhetne talán neki a legegyszerűbb. Viszont a többieknek nem tudom hogy menne  smirksweat . Bár amikor Natsu és Gazille harcolt a Phantom Lord arc-ban akkor mindketten repültek legalábbis az animében mangában nem találtam ezt meg  >.<# .
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 02, 18:27:58 írta Death Force » Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #7696 Dátum: 14 jan 02, 18:54:15 »

Viszont a választ már tudjuk, hogy miért van mellettük az exeed. Na meg nincs is minden slayer mellet. Lásd Laxus és Cobra személyét.
...

Én azért reménykedem benne, hogy nem véletlen van/volt (majdnem) minden sárkányölő mellett egy exceed, vagy egy Cyberios. ^^

Másrészről nem tudjuk, miért vannak mellettük az exceedek. A "sárkányölők elpusztítás" csak egy kamu volt Extalia részéről. Illetve Charle jövendölő képességének "túlműködése" nyomán kreált magának egy "küldetést". Illetve később kiderült, hogy a 100 tojást megmentés és nem pusztítás céljából juttatták Földvilágra.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #7697 Dátum: 14 jan 02, 19:36:47 »

Azért a dragon force módnak még igazából köze sincs egy igazi sárkány erejéhez hiszen akkor képesek lettek volna leverni a sárkányokat is. Ez bőven bizonyítást nyert a sárkányok megjelenésekor. A sárkány mód teljesen mást kell, hogy jelentsen mint a dragon force. Tulajdonképpen egy erőt növelő varázslatot takarhat. Ha nem így lenne akkor azért nem égtek volna be ennyien a slayerek közül.

Chakra - szerintem tudjuk, hogy miért vannak itt az exeedek. Persze, az egy kamu, hogy leöljék a slayereket de ezzel a kamuval voltak képesek igazolni a népük előtt, hogy miért kell lenyúlni a 100 tojást. Holott tisztában voltak a valódi okkal de ezt nem mondhatták el. Ezzel próbálták biztosítani a fajuk túlélését, hogy átküldték ide őket. De alapjában csak annyi volt a feladata a küldetésnek, hogy megmentsék a fajukat és nem az, hogy véglegesen ráragadjanak a slayerekre. Úgy gondolom, hogy ők ezzel tulajdonképpen befejezték a feladatukat, hiszen minden exeed átjött ide. Az már csak a barátságukon és szabad akaratukon múlt, hogy ők továbbra is együtt maradtak a slayerekkel.
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 02, 19:57:50 írta rini67 » Naplózva
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #7698 Dátum: 14 jan 02, 21:08:27 »

Amúgy mi ez a "sárkánymód"? Én nem hallotam még sehol erről. Valamiről lemaradtam?
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #7699 Dátum: 14 jan 02, 21:41:38 »

Szerintem a sárkánymód alatt azt értették a többiek amit eddig hívtak Dragon Force-nak. Tehát amit tud használni a Saberttoth Ikersárkánya illetve már láthattuk Natsut Dragon Force módban mikor Gerard meg mikor Zero ellen harcolt.

Arra akartak utalni a többiek, hogy az eddig látott Dragon Force/sárkány mód (ki hogy hívja) közel nem volt egy sárkány erejéhez.

Az én véleményem pedig az, hogy amiket eddig láttunk az igazi Dragon Force volt csak mivel még nem elég nagy a mágikus erejük így hiába tudják alkalmazni pl Sting és Rugoe attól még nem tudnak vele legyűrni egy sárkányt. Mosolyog
Naplózva
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #7700 Dátum: 14 jan 02, 22:34:00 »

Nem hiszem, hogy azt értették. Rini előbb azt írta, hogy a sárkánymódnak másnak kell lennie. Én is eleinte azt hittem, hogy a sárkány mód = DF, de akkor mégsem.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #7701 Dátum: 14 jan 02, 23:25:23 »


"Nem tudom mit értesz raienryuu mód alatt"

az az amikor a tüzét és laxus villámait is használja.

igen arra gondoltam Mosolyog animében felirat szerint: Villámló tűzsárkány.

Azt előtudja magától hívni nem?És úgy sokkal erősebb mint ebben a formájában ezt már láttuk.Nem is tudom már, hogy használta-e vagy csak Hades ellen. Mert Stingék ellen nem szorult rá. egyszer egy üvöltést nyomott még amikor a 7 év kihagyás után visszatértek amikor "harcolt" valamelyik FT-sel már nem emlékszem kivel.Csak akkor a használatától is kifeküdt.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #7702 Dátum: 14 jan 02, 23:43:05 »

A villámló tűzsárkánymód miért lenne azonos a dragon force mágiával? Akkor bármikor képes lenne azt bekapcsolni, mármint a dragon force módot. Márpedig Natsu magától képtelen egyenlőre ebbe a formába váltani. Itt szerintem Natsunál az az eset áll fenn, hogy Natsu túlpörög a kapott erőtől és olyan erős lesz mintha abban a módban dolgozna. Mintha megduplázódna az ereje. De ettől még szerintem nem ugyan az. Ráadásul éppen Natsu mondta ki, hogy egy idő után már nem olyan erős mint amikor megkapta a villámokat. Ha ez dragon force mód lenne akkor ennek az ereje soha nem csökkenne, hanem az erejével megegyező szinten még nőne is, ahogy Natsu is egyre erősebb lesz idővel. Itt viszont pont az a helyzet, hogy csökken az ereje idővel.

Nem mellékesen szerintem Natsu nem konkrétan a villámot nyeli el hanem az villámban lévő mágikus erőt. És ez nem csak konkrétan a villámra igaz hanem például az etherionra is igaz. Laxus is azt mondta, hogy átadta neki a teljes mágikus erejét. Nem a villámait hanem a mágikus erejét. A villám csak az átviteli közeg volt a mágikus erő átadásához. Az viszont egy érdekes kérdés, hogy ez Natsunál később miért villámként jelenik meg.
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 02, 23:52:04 írta rini67 » Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #7703 Dátum: 14 jan 02, 23:59:48 »

Én nem is beszéltem a Dragon forceről tudom, hogy ez 2 külön dolog én csak azt mondtam, hogy a Raienryu módban jóval erősebb és azt kérdeztem, hogy Hadesen kívül használta-e valamikor.Dragon forceről szó sem esett Nevet
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #7704 Dátum: 14 jan 03, 00:28:35 »

Konkrétan nem láttuk csak azt tudjuk a Raienryu módról, hogy valamikor régen már nyelte el Laxus villámait. Hogy akkor tudta e használni arról nem esett szó csak annyi, hogy utána sokáig rosszul volt. Konkrétan a Hádész általi csata volt az első amikor láttuk ezt a Raienryu módot tőle. Majd 7 évvel később Max ellen, majd a Sabertoth mestere ellen vetette be. Utolsó eset pedig a jövő Rouge esetében volt.
Naplózva
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #7705 Dátum: 14 jan 03, 00:43:17 »

Nem mellékesen szerintem Natsu nem konkrétan a villámot nyeli el hanem az villámban lévő mágikus erőt. És ez nem csak konkrétan a villámra igaz hanem például az etherionra is igaz. Laxus is azt mondta, hogy átadta neki a teljes mágikus erejét. Nem a villámait hanem a mágikus erejét. A villám csak az átviteli közeg volt a mágikus erő átadásához. Az viszont egy érdekes kérdés, hogy ez Natsunál később miért villámként jelenik meg.

Azért villám formában jelenik meg, mert a mágikus erőnek vannak tulajdonságai. (Gondolom én) És nem csak az erőt nyelte el, hanem a tulajdonságát is. Mert ha csak közvetítő közeg lenne pl a tűz vagy a villám, akkor nem jelentene semmit, hogy milyen fajta mágia.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #7706 Dátum: 14 jan 03, 01:12:00 »

ez pont olyan mint Gazillenál a vasárnyék sárkány nem?
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #7707 Dátum: 14 jan 03, 01:49:34 »

Szerintem pedig nincs tulajdonsága a mágikus erőnek. Az egységes és ugyan olyan mindenkinél. Legfeljebb a mennyisége vagy annak ereje lehet eltérő. A különbséget a felhasználó hozza létre azáltal, hogy saját jelleme, akarata, stb. szerint átkonvertál egy bizonyos mennyiségű mágikus erőt a céljának eléréséhez. Laxusnál ez például villámként jelenik meg míg Natsunál lángként. Tehát csak akkor kap tulajdonságot a mágikus erő amikor a felhasználó átalakítja azzá amivé akarja. Mindaddig viszont szerintem semmiben sem különbözik a többi mágikus erőtől.
Naplózva
pumpa28
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 82


A legendám a XX. században kezdődött


« Válasz #7708 Dátum: 14 jan 03, 02:11:44 »

Jackal ellen használta utoljára: http://www.mangareader.net/fairy-tail/362/13
http://www.mangareader.net/fairy-tail/362/14
Ha jól emlékszem még ment is a vita, hogy milyen zsebből előhúzott technika ez már megint...
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #7709 Dátum: 14 jan 03, 11:04:07 »

Semmilyen "sárkány mód" nincs. Legalábbis eddig nem volt róla szó a mangában.

A mágiák elemzésével pedig kérlek, fáradjatok át a "Mágiák" téma megfelelő témáiba, mert itt egy picit témába nem illők. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: 1 ... 512 513 [514] 515 516 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!