24 máj 18, 13:42:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 830 831 [832] 833 834 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1779244 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
nonloso
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Válasz #12465 Dátum: 16 jan 23, 13:55:37 »

Chakra: mivel Zeref fel akart támasztani valakit, név szerint Natsut, biztosra vehető hogy tisztelte az életet. Gondolom ezért kapta meg Ancselam átkát.

Hát nem tudom, hogy ezt te hogy gondolod. Egyértelmű, hogy ha valaki fel akar támasztani valakit, akkor az rohadtul nem tiszteli az életet. Az ember megszületik, él egy adott időtartamig majd meghal. Kész, vége, pont. Ez az élet rendje. Aki ezt nem tudja elfogadni az aligha tiszteli az életet.
Pláne, ahogy Chakra is írta, hogy ehhez fel kell áldozni valakit, ami megint csak nem az élet iránt tanúsított tisztelet bizonyítéka.

Ha nem tisztelte volna az életet, akkor nem haltak volna meg körülötte annyian, amikor Ancselam rárakta az átkot. ( http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/436/10 )
Meg akkor az egész átok tök felesleges lett volna, mert ha előtte nem tisztelte volna akkor nagy valószínűséggel utána sem, szóval nem "aktiválódik" az átok és nem hal meg soha senki körülötte. Na ezt már kezdem túlbonyolítani magamban de remélem érthetően írtam le. Gondolkozik Mosolyog
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #12466 Dátum: 16 jan 23, 14:24:44 »

Zeref nem azért kapta meg az átkot, hogy megtanulja tisztelni az életet...hanem simán büntetésként, mert babrált az élettel és a halállal, megbontotta (meg akarta bontani) a természet rendjét. Abban amit linkeltél, pontosan ez van leírva.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #12467 Dátum: 16 jan 23, 14:25:35 »

Chakra: mivel Zeref fel akart támasztani valakit, név szerint Natsut, biztosra vehető hogy tisztelte az életet. Gondolom ezért kapta meg Ancselam átkát.

Hát nem tudom, hogy ezt te hogy gondolod. Egyértelmű, hogy ha valaki fel akar támasztani valakit, akkor az rohadtul nem tiszteli az életet. Az ember megszületik, él egy adott időtartamig majd meghal. Kész, vége, pont. Ez az élet rendje. Aki ezt nem tudja elfogadni az aligha tiszteli az életet.
Pláne, ahogy Chakra is írta, hogy ehhez fel kell áldozni valakit, ami megint csak nem az élet iránt tanúsított tisztelet bizonyítéka.

Ha nem tisztelte volna az életet, akkor nem haltak volna meg körülötte annyian, amikor Ancselam rárakta az átkot. ( http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/436/10 )
Meg akkor az egész átok tök felesleges lett volna, mert ha előtte nem tisztelte volna akkor nagy valószínűséggel utána sem, szóval nem "aktiválódik" az átok és nem hal meg soha senki körülötte. Na ezt már kezdem túlbonyolítani magamban de remélem érthetően írtam le. Gondolkozik Mosolyog

A gond éppen az, hogy ez az élet iránti tisztelet a FT-ben kicsit félreértelmezhető. Inkább azt mondanám az a lényeg, hogy az élet értékét látja-e Zeref. Pl.: A tenrou szigeten mikor olyan kis aranyos volt, nyilván értékelte a körülötte lévők életét (Natsu) ezért elvesztette a kontrollt. Aztán később mikor Hades ellen ment már nagy ívben sz@rt az emberi életre, csak ki akarta nyírni Precht-et.
Szóval nem, Zeref nem tiszteli az életet, csak értékeli, amit azonban néha elfelejt.
Jelenleg éppen ezt látjuk. Elhatározta, hogy kiírtja az emberiséget, mivel az értékét vesztette.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 23, 14:26:07 írta mohric » Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
nonloso
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Válasz #12468 Dátum: 16 jan 23, 16:29:13 »

Zeref nem azért kapta meg az átkot, hogy megtanulja tisztelni az életet...hanem simán büntetésként, mert babrált az élettel és a halállal, megbontotta (meg akarta bontani) a természet rendjét. Abban amit linkeltél, pontosan ez van leírva.
Pont ezt írtam en is...hogy nem azert kapta hogy megtanulja,hanem ancselam ki akart b*szni vele. Ugye az atoknak a lenyege,hogy mikor "tiszteli" az eletet akkor el is veszi masoket. Es mikor megkapta az atkot egybol meg is haltak korulotte,szoval o tisztelte az eletet az atok elott is.
 Ezt azert irtam le, mert a hsz-ban amire valaszoltam irta mohric, hogy zeref nem tisztelte az eletet.
(ezt szerintem is sokfelekeppen lehet értelmezni, mert vegulis tenyleg bele akart avatkozni a "termeszet rendjebe" viszont pont azert hogy visszahozza natsut az eletbe, bar egy masik elet aran, azét meg nyilvan nem tisztelte mert el akarta venni)
Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #12469 Dátum: 16 jan 23, 16:35:30 »

Igazából gondolkoztam azon, hogy nem is Zerefre tett átkot Ancselam (már ha tényleg létezik) hanem a fekete mágiára. Minden olyan mágiát ami sérti az isteneket, (R-system ami visszahozza a halottakat, a law aminek a hatását én már rég egyfajta "isteni" ítélethez hasonlítottam)
Szóval lehet, hogy konkrétan nem haragudott meg Zerefre az az isten, hanem csak olyan mágiát használt amin átok ül. Mavis detto.

szerk.: A spoilerek alapján Mashima nem tököl sokáig, hanem a legrövidebb utat választja a keleti front lerendezésére  ikszdé
Mondjuk számítani lehetett rá, tekintve, hogy a tagok már ki lettek osztva a többi 3 frontra.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 23, 17:27:12 írta mohric » Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Rednote
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Válasz #12470 Dátum: 16 jan 23, 18:03:21 »

Am nem lehet, hogy most Natsu a tumor miatt elveszíti az emlékezetét és ellenségként tér vissza? A fináléban minden eszébe jut stb. Nevet
Naplózva

"I believe i can fly"
KA-San
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Válasz #12471 Dátum: 16 jan 24, 14:35:51 »

Elnézést kérdek a késői válaszért
Engem meg lepet hogy egy ilyen tumoros dolgot talált ki a sensei , bár érthető , ha egy gyertyát mind két végén égetsz , idővel kialszik
Lucy ragaszkodás tetszett , látszik nagyon erős Natsuval az összetartozása , ez szerintem simán több barátságnál
Bár ezek a szövegek hogy " tarts ki vagy szed össze magad "  mindig kicsit idegesítenek
Láthatja Lucy , hogy maga tehetetlen állapotban van , ezeknek a mondatoknak így nincsen súlyuk  Nevet

Ezzel lényegében láthattuk  ,  hogy mindenek ára van Nevet
De mondhatni Natsu szerencsés volt , olcsón megúszta a dolgot  , még jó Brandsih segítő kész volt !
Különben már alulról szagolná az ibolyát
De az meglepet , hogy még ezek után is hűséges a császárhoz
Azt hittem , hogy innentől kezdve kezdődik majd a nagy barátkozás ő és Lucy között , bár sajnos nem lehet minden olyan túl tökéletes
Nah mindegy  , gondolom majd szépen lassan haladnak ezen a fronton is előre  Mosolyog

A többi már elég sablonos volt számomra , várható események,  " valahol ere van a kulcsom  , a nagyvilágban ,  de segítséget azt nem kapsz "
Hát mit ne mondjak ,szép volt Aquariastól , legalább egy kis táp pontot adhatott volna Lucynek
Persze Lucy örömmel vállalja a lehetetlen küldetést
Tűt keres a széna kazalban Szomorú

A többi eseménynél is várható volt hogy mi fog történni ,  kell a jó minőség , de a túlerő többet ér
De kis visszavonulás , aztán majd furfanggal visszavágnak úgy is

Az meg hogy sok embert vesztettek , nyilván a névtelen karakterek közül !
Akiknek megint nincs súlyuk !

A szentmágusok gyors padló fogása engem nem zavart , amúgy se  nagyon ismertük őket ,mi a fenének pörögjenek a kb a tök ismeretlen arcok
Én legalábbis így látom , engem nagyon nem érdekeltek , a csak bedumált arcok
Már mint nem nagyon van háttértörténetük , meg se semmi , csak be lettek dobva , hogy ,  ők a legjobbak (kivétel Jura , de ő belőle már eleget látunk , szerintem )
Így volt jó , hulljanak csak el a  mondva csinált kemény legények
Hogy a főkarakterek kaphassák azt a fontos időt , amit rájuk fecsérelt volna



Nekem tetszett a fejezet , bár igaz , hogy elégé pörögnek az események , úgy minden gyorsan lezárult
De nem baj , jó ez , így a fontosabb lényegesebb dolgok kaphatják majd azt az időt amit itt elspórolt !  

Amúgy ha vége mindenek , mit is akar tenni Natsu ?
Nem emlékszem !
Volt szó  erről ?

Tényleg érdekes lenne Rednote , ha miután Natsu felébredne ,már nem Natsu lenne Nevet
De erre szerintem kicsi az esély !
Amúgy én is a mellet a teória mellett voksolok le , hogy Natsu és END , két külön személyiség !
Így lesz király , a sablon meg nem baj , ha jó helyre lesz elhelyezve  Mosolyog

Láttam a rawokat , az események egy újabb szintre léptek ,hújujuj Nevet
Durva
De se baj , nem sajnálom őt Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 24, 14:43:55 írta KA-San » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #12472 Dátum: 16 jan 24, 15:28:26 »

Azért az kicsit erős, hogy a Szent Mágusok ismeretlen arcok. Wolfheim és a tejvámpír talán igen, de Warrodot és Jurát jól ismerjük. Jura ugye a Nirvána történetben és a Nagy Mágiajátékokon is szerepelt. Warrod pedig a Nap Falus történetben és a FT Zer0-ban.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Depres
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 161


« Válasz #12473 Dátum: 16 jan 25, 11:02:06 »

Nekem csak az a problémám, hogy szinte a semmiből előrántja az író ezt a tumoros problémát, elfecsérel rá 10 oldalt a mangából, semmivel nem viszi előrébb a történetet max annyival hogy Brandish most átállhat a jó oldalra, a fontosabb dolgokat, mint például a szent mágusok harcát, amire én mondjuk már évek óta várok nem is mutatja. Ez annyira fel tud idegesíteni... Sajnos félek, hogy itt is kb. ugyan az lesz mint a Narutóban a "nagy" háborúnál. Adott az erős ellenfél és mindenki érdekes mellékkarakternek jutna egy normális harc, amivel ellehetne kicsit húzni a történetet, de az egész arról fog szólni, hogy Natsu felébréd, megfogadja hogy mindenkit megment, végigszalad a csatamenzőn és ő győzi le az ellenfelek 80%-át...
Naplózva
Lehel94
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 368



« Válasz #12474 Dátum: 16 jan 25, 11:58:03 »

Kint van a 470 chapter raw-ja.

Egy angol forumon aszt olvastan,hogy Serena Isten is egy dragon slayer-ráadásul többféle sárkány erejét képes használni. De itt egy kis szöveg,annak aki tud egy kicsit angolul:

WS 2-5 who were defeated by God Serena in previous chapter stand up, attack him and are doing quite well (btw, Hyberion's magic is bloodsucking magic, acording to August)
- Jacob want to interfere, but August stops him, because he want to see God Serena's power
- then Serena uses power of stone dragon (literally the cave dragon)
- Jura is shocked, but Serena then uses the magic of purgatory dragon (?), sea-king dragon and storm dragon (sorry I'm translating literally right now)
- August finally stops Serena, Jacob says, that he's impresed of his power as dragon slayer with 8 dragon lacrimas and August adds, that this is hybrid theory - God Serena is loved by the god of dragons, but Serena replys, he will crumble all dragons and they're heading to Fairy Tail guild
- when Acno appears God serena says "I never thought that you will come to me. In order to defeat you I (betrayed) Ishgar..."

Szóval azis kiderült,hogy Serena Isten miért árulta el Ishgart,azért mert leakarta gyözni Acnlogia-t. És ezek szerint  Serena Isten-nek van pár sárkány lacrima-ja,olyanok amilyen Laxus és Cobra-nak is van,csak neki nem egy hanem több lacrima-ja van. A végén nagyon tetszett,hogy mekkorát néztek mikor Acnologia kiütötte Serena Isten-t egy csapással. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 25, 12:38:25 írta Lehel94 » Naplózva

Hermész madara a nevem, engedelmes úgy lettem, hogy szárnyaimat elnyeltem-Alucard
Don Diablo
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93


« Válasz #12475 Dátum: 16 jan 25, 12:33:54 »

Remélem Serena Lacrimái nem vesznek kárba, hanem eljutnak a többi sárkány ölőhöz.
Naplózva
filipendula
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Válasz #12476 Dátum: 16 jan 25, 13:19:47 »

http://www.mangareader.net/fairy-tail/470
Az eddigi legjobb fejezet!
Imádom Acnologiát!!!
http://www.mangareader.net/fairy-tail/470/15
Naplózva
Lehel94
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 368



« Válasz #12477 Dátum: 16 jan 25, 13:28:36 »

Wow most,hogy angolul is elolvastam a fejezet szerintem ez az egyik legjobb fejezet eddig. Azért érdekes,hogy Serena isten-nek 8 lacrima-ja van.Ezek szerint azzal a 8 lacrima-val karta legyözni Acnologiat,ami eddig nem nagyon sikerült neki.
Bár az is lett a veszte,hogy8 lacrima-ja volt és ezért Acknoogia felismerte mint dragon slaye-rt,és szépen hidegre tette.
Azért érdekes,hogy August felismerte Acknologia-t az emberi alakjába,lehet már találkozott vele valahol s ezért ismerte fel,vagy a mágiájá-ról. Ezek szerint Acknologia a dragon slayer-ekre vadászik,hát ez nem valami jó hir főleg Natsu-nak aki most is fekszik. Remélem Acknologa nem tünik majd el,hanem leaáll egy kicsit harcolni August-al meg Jacob-al,és kicsit megszorongatja őket.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 25, 13:29:22 írta Lehel94 » Naplózva

Hermész madara a nevem, engedelmes úgy lettem, hogy szárnyaimat elnyeltem-Alucard
Price
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17



« Válasz #12478 Dátum: 16 jan 25, 14:11:49 »

Ez nagyon jó fejezet volt, és nem volt piskóta Serena produkciója csak hamar hidegre tették. Mondjuk ha jól számoltam csak 4 elemet használt, akadhat olyan ami összefoltozza vagy extra gyógyító képességel bír, de ha tényleg kipurcant akkor eljutatthatnák Natsuhoz a tűz sárkányölő lacrimát egy kis powerupra. Nevet
Valahogy sejthető volt, hogy lesz sárkányölő mágiát használi spriggan, mondjuk a voksomat Invelre tettem volna mint jégsárkányölő de ez a lacrimás megoldás sem volt rossz húzás, és egyszerre 8 sárkányölő elemet használt, de ha ekkora potenciálú fickó is csak ennyire volt elég Achnologia ellen, akkor tényleg mindenki kezdhet imádkozni.
Az egyedüli esélyt abban látom ha valahogy sikerülne dragnifikálódnia az 5 1.generációsnak, vagy mivel E.N.D. tűzdémon és Natsu tűzsárkányölő valahogy lehetne ötvözni esetleg tűzdémon sárkányölővé? Gondolkozik

Szerk.: A Purgatory Dragon nem Atlas Flame volt? Atlas Flameből készült volna az a lacrima?
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 25, 14:23:01 írta Price » Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #12479 Dátum: 16 jan 25, 14:50:11 »

Price: Sehol sem mondták, hogy a lacrimák a sárkányokból készültek (habár logikus lenne)
Mellesleg Atlas a "láng" sárkány volt, nem pedig purgatórium. Bár szerintem ezek csak elnevezések, igazából a lángsárkány meg a purgatórium sárkány is mind tűzsárkányok akárcsak Igneel.

Különösebben nem volt nehéz kitalálni, hogy mi fog történni, mármint h Acnologia megjelenik. Azt az arrogáns Selenát valakinek le kellett csapnia. Jöhetett volna még Gerard is esetleg, de őt a jelek szerint még pihenteti a sensei. Szóval a Gerard vs August még mindig áll  ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 25, 14:50:44 írta mohric » Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Oldalak: 1 ... 830 831 [832] 833 834 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!