24 máj 17, 09:19:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 829 830 [831] 832 833 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778179 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Lehel94
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 368



« Válasz #12450 Dátum: 16 jan 20, 17:58:08 »

Serena Isten ellen énis Gerardot vagy Gildartz-ot képzelem el. Bár ha villám mágiát használ Serena Isten is,akkor mehetne ellene Laxus meg Ichiya is. (najó az Ichiya-s rész poén volt, Serena Isten szerintem még egypillantásra sem méltatná) ikszdé >.<#  De Laxus most Wahiru ellen indult ugye. A harmadik szent mágus szavai alapján,még ők sem tudták azt,hogy mekkora az ereje Serena Isten-nek. Már nagyon kiváncsi vagyok,hogy miféle mágiát használ,de a kinézetéből énis villámra gondook. Bár nemértem,hogy az a hajókormány mit keres a hátán. ikszdé smirksweat Nevet

Ez az Ancselam átka akkor úgy müködik,hogyha az aki megvan átkozva és tiszteli az életet akkor az átok magátol aktiválódik és megöl mindenit a közelben.De ha nem tiszteli az életet,akkor nem aktiválódik magától. Nekem kb valahogy igy jött ez le. Valyon Mavis aszt vette észre,hogy Warrod haldoklik vagy esetleg valami másra figyelt fel.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 20, 20:19:53 írta Lehel94 » Naplózva

Hermész madara a nevem, engedelmes úgy lettem, hogy szárnyaimat elnyeltem-Alucard
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #12451 Dátum: 16 jan 20, 19:32:49 »

Lemoon:
Ancselam átka elég... rossz dolog, főleg, ha egy jó emberre kerül rá, mint Mavis. És ugye nem véletlen nevezik az Ellentmondás Átkának sem, Zeref is elég szép skizofrén tüneteket mutat tőle, Mavis pedig az első és utolsó csókjuk után meghalt, de közben nem is halt meg. Precht ugye megpróbálta meggyógyítani, de nem sikerült, viszont megalkotta a Lumen Histoire-t. De ennek az alapja még mindig Ancselam átka... Így nevezhető a céh sötét oldalának is.
Ja, értem. Akkor az egyetlen dolog amiért fegyvernek gondolnám, hogy Makarov használni akarta volna. Viszont még Mavis sem tudja mire képes, nem hogy Makarov... Jó, ezt a témát tényleg jobb, ha elteszem későbbre.
Na de a fejezet.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/469/4--> A legelső panel így utólag kicsit felidegesít. Látszik, hogy teljesen feleslegesen van ott, főleg, hogy Aquariusnak igaza van, nem az ő ittlétének oka a legfontosabb.
Szóval emiatt az anit-ethernano miatt Natsu egy ideig ágyban lesz. De Erza nem szokta ugyanúgy a végsőkig hajszolni magát? (lásd: Erza vs Kyouka) Érdekelne ennek az egésznek a biológiai oldala, de Mashi-sensei erre nem fog kitérni sajna.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/469/10--> Kész megkönnyebbülés újra "rendes" ruhát látni rajta. Hehe Jövőbeli FT tag gyanús, de koránt sem biztos. Natsun biztos Lucy miatt segített, és ezek után is szerintem Lucy oldalán látjuk viszont, ha Zeref mellett már nem jó neki. Viszont nekem mindegy, hogy hogy, de látni akarom harcolni Brandisht.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/469/19--> Get REKT a 4 Szent Mágusnak, Quadra Kill Serenának. Nem tudom, szerintem én vagyok az egyetlen aki semmit sem várt a régebbi Szent Mágusoktól. Akkoriban biztos ők voltak a nagyágyúk, de már több olyan alak van aki őket küldi földre. Viszont ebből kiindulva Serena vagy marha sokat edzett, vagy egyszerűen mindig ilyen erős volt, ha neki nem voltak ellenfelek így együtt.
Nagyjából egyetértek a párosításokkal, hogy ki-kivel fog harcolni, de továbbra is kitartok amellett, hogy Lucy is kapni fog az életben egyszer egy komoly harcot, és reményeim szerint az egyik Spriggan ellen. Habár ez a jelenlegi erőviszonyok mellett csak ábránd...
Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #12452 Dátum: 16 jan 20, 21:12:57 »

Lehel94:

Igen, Ancselam átka, kb. erről szól. Annyi kiegészítéssel, hogy ha meg nem tiszteli az életet, akkor nem az átok, hanem ő maga veszi el azt, és a végeredmény ugyanaz. Szomorú

Ancselam, az élet és halál ura elég furcsa "humorral" rendelkezik. Emlékszünk még rá, hogy Zerefet még az akadémián azzal riogatta a tanára, hogy ne kutassa az élet és halál kérdéseit, mert azzal magára vonja Ancselam haragját. Ami be is következett. (A jelenet amúgy hasonlít arra, mint mikor a Fullmetal Alchemistben a Homunculus bölcsek kövét csinál Xing népéből, és a transzmutáció után Hohenheim botorkál végig a palotán és mindenki halott...) Viszont ha ez az átok büntetés azért, mert nem tisztelte az életet, akkor ha megátkozottan tiszteli azt, miért veszi el az életet? És ha megátkozottan nem tiszteli az életet, akkor az kb. ugyanaz, mintha nem megátkozottan nem tisztelné. Érthető, mire akarok kilyukadni? Mosolyog Vagy ez az átok tulajdonképpen azt célozná, hogy a megátkozott személy sose lelhessen boldogságot? Mert akkor viszont már "érthető". Hiszen ha megkedvel és/vagy megszeret valakit, akkor annak veszélyben az élete.

Szerintem Warrod-ra figyelt fel.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Ralite
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157



« Válasz #12453 Dátum: 16 jan 20, 21:40:16 »

Chakra: mivel Zeref fel akart támasztani valakit, név szerint Natsut, biztosra vehető hogy tisztelte az életet. Gondolom ezért kapta meg Ancselam átkát.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #12454 Dátum: 16 jan 20, 22:25:39 »

Akkor máshogy fogalmazom meg:
Zeref nem békélt meg az élet természetes körforgásával, hanem bele akart avatkozni. Pl. az R-rendszert is Natsu feltámasztása miatt találta fel. Viszont ahhoz, hogy az R-rendszerrel fel lehessen támasztani valakit, ahhoz legalább egy másik életet fel kell áldozni.
Ancselam pedig az ilyen gondolkodásmód miatt rágott be.
Megint csak a Fullmetal Alchemist-et tudom felhozni példának. Abban a történetben ugye az emberi transzmutáció tiltott volt, tabunak számított, mert az élet elleni bűnnek és Isten munkájába való beleavatkozásnak tartották az alkimisták (a hadsereg indokát most hagyjuk). Aki pedig mégis megpróbálta, attól az Igazság mindig egy nagyon fontos dolgot ragadott el büntetésképpen, pl. Edwardtól a karját, így nem ölelhette volna át az anyját, Alphonse-tól az egész testét, így az ölelésnek még a gondolata is megszűnt, Izumitól a méhét, így többé nem eshetett teherbe, és Mustangól a látását, így nem láthatta, mi lesz Amestrisből.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Spartacus
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 38



« Válasz #12455 Dátum: 16 jan 21, 11:07:37 »

Ralite:
Ez: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/466/13 azt árulja el hogy Bloodman egyáltalán nem fogja vissza magát és mészárolja az embereket halomra. Csakis erre érthették a veszteségeket a Sabertooth-osok.
Naplózva

Győzelem vagy Halál
Két dolog határoz meg téged:A türelmed,mikor nincs semmid;És a viselkedésed,mikor megvan mindened.
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #12456 Dátum: 16 jan 21, 18:44:26 »

Chakra: mivel Zeref fel akart támasztani valakit, név szerint Natsut, biztosra vehető hogy tisztelte az életet. Gondolom ezért kapta meg Ancselam átkát.

Hát nem tudom, hogy ezt te hogy gondolod. Egyértelmű, hogy ha valaki fel akar támasztani valakit, akkor az rohadtul nem tiszteli az életet. Az ember megszületik, él egy adott időtartamig majd meghal. Kész, vége, pont. Ez az élet rendje. Aki ezt nem tudja elfogadni az aligha tiszteli az életet.
Pláne, ahogy Chakra is írta, hogy ehhez fel kell áldozni valakit, ami megint csak nem az élet iránt tanúsított tisztelet bizonyítéka.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Dungeon Lord
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 159



« Válasz #12457 Dátum: 16 jan 21, 19:33:09 »

Sajnos a fordítást után se nagyon tudtam értékelni ezt a fejezetet. Igaz nem szabadna komolyan venni és a másik pedig a végeredményt is várható volt. Csak az a nem mind1,ha ez ember látja vagy sem.
Igazából csak pár dologról szeretnék véleményt írni. Ha pedig tévedek,akkor ki lehet javítani.

Nem tudom ki mondta,de a spriggan tagokat nem kéne lebecsülni. Mert Ajeel legyőzte Erzát 1vs1,Brandish nem is harcolt komolyan,Wahru pedig szintén csak szórakozott.(3ember K.O eredeti test nélkül)

Szerintem Luxus ellenfele ő lesz:http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/466/14
Nagyon ígéretes ellenfél lehet Luxusnak.Wahru után.

4szent vs 3spriggan:
Mint már mondtam szánalmas megoldás választott Hiro.Most komolyan az egyik Fairy tail alapító nem lehet ennyire gyenge. Fairy tail Zeronál se volt gyenge.Okos és erős.Ha nem is harcos,akkor legalább védelme ne legyengyenge .De amikor megláttam a végeredményt,akkor csak néztem. Röviden ez most komoly?Ennyi?
Másik pedig ott volt August,akire szintén kíváncsi voltam. Mind1 kár érte,jó mágia harc lehetet volna.
Lucyról:
Timeskip után nagyon sokat vártam Lucytól,akiből nem egy boxzsák lesz,hanem a csapat megmentője .Csak hát 3x majd nem meghalt -.- .Innentől már rájöttem,hogy az egyetlen nagy szerepe majd End lesz. Lucy és szellemkirály vs gonosz End. Az ő dolga lesz End megállítása.
Serena:
100x biztos,hogy ő Yuri. Szerintem  meghalt akkor,csak úgy mint Natsu ő is démonként született újjá. Ezért nem emlékszik semmire vagy  más személyisége lett. Talán Zerefnek az egyik kémje volt.

« Utoljára szerkesztve: 16 jan 21, 19:42:15 írta Dungeon Lord » Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #12458 Dátum: 16 jan 21, 20:22:23 »

Engem nem zavar, hogy képerényón kívül simán lezúzta a volt társait Serena, hisz már láttunk korábban ilyet más animékben, csak nehogy az legyen, hogy ezek után egy FT tag le 1vs1-ezi. Mondjuk Erának az menne... Nevet Amúgy, ha úgy nézzük, akkor nem vesztett Ayeel ellen 1vs1-ben mert a felállás úgy volt, hogy Ayeel (+Maris support) vs Erza (+Visca support)

Serena démon ikszdé. Attól még Warrodnak fel kellet volna ismernie őt, ha fordítva nem is.  Amúgy az öreg ki fog nőni faként, szóval nem kell aggódni nem hal meg végleg. Nevet Meg amúgy is filmes törvény, hogy akinek nem láttuk a halálát/holttestét  az nem halt meg.^^ Ezek alapján Serena lehet Yuri, mert nem láttuk a halálát.

Zeref transzmutálta az öcsét, ami sikerült, és mellé még örök életet is szerzet.  Nyelvesít
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #12459 Dátum: 16 jan 22, 11:38:53 »

Én is örülnék neki, ha a többi céh is kivenné bőven a részét a Pajzsok legyőzésében. Elég sokszor el volt már játszva, hogy a Fairy Tail-esek végül bárkit legyőznek, de a többieket csak szívatja Mashima...
Naplózva

Slorasil
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56



« Válasz #12460 Dátum: 16 jan 22, 13:10:13 »

HA úgy vesszük, hogy Yuri = Serenával (amiben én speciel nem hiszek) akkor lehetne az a sztorija, hogy ugyan Yuri meghalt, de mivel kincsvadász volt, a hátán látható kerékpenge izé Ishgar harci isteneinek relikviája, és mikor meghalt az egyik harci isten pl Serena szelleme megszállta a testét. Ezért is lehet a neve Serena Isten. Mert tudjuk, hogy egyik top szentmágus sem ember. Warrod ent, Draculos szerintem valami vámpírlény, az öreg fószert pedig szerintem a take over szörnyei tartják életben.  smirksweat

Ami nagyon zavaró még, hogy látszik nem is harcoltak serena ellen mivel a tájból nem állnak ki se hegyek se fák se semmi robbanás.  Itt tuti lesz valami csavar.
Naplózva
Fr33man
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262



« Válasz #12461 Dátum: 16 jan 22, 14:11:48 »


4szent vs 3spriggan:
Mint már mondtam szánalmas megoldás választott Hiro.Most komolyan az egyik Fairy tail alapító nem lehet ennyire gyenge.

Picit félre érted szerintem, nem ők voltak gyengék csak az ellenfél volt erősebb.
A tíz szentmágus közül Serena isten volt a legerősebb s amikor róla nyilatkoztak akkor nem vonta kétségbe senki sem, hogy már nem ő az első, még az árulása után is elsőként volt számontartva, vajon miért nem foglalta el valaki más az első helyet?
Sehol sincs feltüntetve mekkora az eltérés két szentmágus között, hajszálnyi -e vagy szakadéknyi.

Van egy tippem miért kaphattak ki, valószínűleg az "isten" jelző nem poénból rakják oda.
Sárkányok ellen sima mágusnak nem volt esélye csak a sárkányölőknek.
Tudunk az istenölők létezéséről is, vagyis lehet itt is ez a baki isten ellen csak istenölő (esetleg sárkány-sárkányölő, démon-démonölő).
Gildarts lessz itt szerintem aki lépni fog s power up nála pedig lehet az istenölő/démonölő mágia.
Ha Natsu képes volt annyival megerősödni akkor Gildarts  Ördögi .... nos erős lessz, már ha megjelenik.

Serena isten esetén nem szabad megfeletkezni a katonai állam formáról ahol élte az életét szemben a szentmágusokkal ahol pacifista országban voltak s az erejüket a tanács mondhatni megkötötte, hisz ha elkezdtek volna kedvükre tevékenykedni akkor simán megfékezték volna őket.
FT mi mindenért vették már elő? Szétvertek egy sötétcéhet s elővették őket míg a Springan egy egész szigetet a kedvére eltüntethetett.(mikor az FT ment visszaszerezni Makarovot)
Ebből adódóan simán el is tunyulhattak.
Warrod nál is lehetett látni mivel üti el sz idejét, ő visszavonult s csak elvolt magának.
Akkor megmondta, hogy nem olyan erős.(vagy valami ilyesmi),persze szerénykedhetett is vagy csak az ő ereje nem a harcban mutatkozik meg.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 22, 14:22:55 írta Fr33man » Naplózva
hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #12462 Dátum: 16 jan 23, 00:46:04 »

Nem is értem miért. Senju Hasirama óta tudjuk, hogy a fa(elem)mágia az egyik legtáposabb dolog. Nyelvesít

Amúgy Gildartzot nem tartom valószínűnek, hogy már erősítené a sensei. Őneki elég erősnek kéne lennie anélkül is. Tudom a Sprigganok nagyon erősek, de az aki pofáraesik és ezzel elpusztít véletlenül egy egész falut az nem gyenge. Plusz pl Brandsih pl összezsugorított egy egész szigetet. Gildartz szabadon engedte az erejét és még nem is támadott csak állt és remegett az egész Tenrou sziget. Tudom már régen el lett döntve, hogy Gildatz nem olyan erős, de nem örülnék ha le lenne butítva Jura szintjére. Azért kinézem belőle, hogy helytálljon egy Spriggan ellen.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #12463 Dátum: 16 jan 23, 11:18:59 »

Dungeon-ha ennyi lett volna a szent mágusok szerepe, akkor én is nagyon csalódott lennék. De biztos vagyok benne, hogy nem ennyi volt. Mindig ezt játssza Mashima- valakik gyorsan kikapnak az arc elején, nem mutatja, hogy hogyan, mert nem akarja ellőni az erejüket. Aztán majd visszatérnek, és kapunk egy igazi harcot. Merthogy szerintem ők fogják elintézni Serena-t. Ha csak nem halt meg tényleg Warrod...akkor fogalmam sincs, hogy mi lesz.
És még itt van Luxus, és Gérard, és Gildartz...nem beszélve Natsuról, Grayről, Gazilleról, a többi céh erős tagjáról...szerintem a Spriggantól az lenne a legbölcsebb, ha visszamennének oda, ahonnan jöttek, mert gyakorlatilag esélytelenek szegénykéim Nevet Nevet  

Bármennyire is próbálja félelmetesnek beállítani Mashima a Spriggan 12-et, nálam biztosan nem érte el a célját. Miután láttam Natsu vagy éppen Luxus erejét, nem tudom komolyan venni, hogy most épp alázva lettek a szent mágusok.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 23, 11:21:02 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Don Diablo
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93


« Válasz #12464 Dátum: 16 jan 23, 12:07:47 »

Nemtudom mit szeretne a sensei kihozni a történetből, de eddig egy nagy katyvasz az egész én úgy gondolom.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 829 830 [831] 832 833 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!