24 máj 17, 10:03:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 797 798 [799] 800 801 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778195 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #11970 Dátum: 15 nov 02, 17:48:34 »

Megjegyzés: A hozzászólásom általánosságban a mangáról nem kizárólag a mostani két fejezetről szólt. Az leírtak mind személyes élményen és személyes meglátáson alapszanak. Ha valakinek más a véleménye azt tiszteletben tartom és elfogadom.

Azt tudni kell rólam, hogy imádom az FT-t és emiatt minazt amit szeretek benne a keblemre öleltem és a mai napig vártam a véleményemmel míg a bugyborékoló gyűlöletem kicsit alábbhagyott.
Rá kellett jönnöm, hogy Mashima-sensei nem fog változtatni ugyanis neki megvan a közönsége. Az a 14 éves korosztály, akit még ennyivel be lehet etetni. Mindezek ellenére Mashi-senseit inkompetens írónak titulálni nem lenne fer, mert letett már egy két dolgot az asztalra. De mindez nem változtat azon a tényen, hogy a senseinek a Fairy Tail kezdetén volt egy nagyon jó ötlete, azonban a meghosszabbított műnek köszönhetően nem képes megújulni. Mi sem bizonyítja jobban, hogy a Mennyország tornyáig parádésan jó volt az egész manga. Pont ezért, ha valaki igazi háború feelinget akar átélni akkor olvassa el a Phantom Lordos arcot.
Pontosan ezek miatt mondom én azt, hogy kicsi elvárásokkal leülni olvasni az FT-t nem helyes dolog, mert tudjuk, hogy ez az ember ennél többet tud alkotni. A művészeti termékekre (a mangára is igen) rendkívül káros hatással van az elvárás nélküli rajongó.
A utolsó gondolat pedig ide az, hogy kérdezhetnétek: "De mégis, hogy lehetne egy manga minden fejezete elé úgy leülni, hogy remek fejezeteket várunk el?"

A mostani fejezeteket úgy lehetne megfogalmazni, hogy olyan, mint egy HA függvény az Exel-ben.
Szóval a mostani duplafejezet bemutatott még egy pajzsot, aki egy robot és elég OP mágiát használNA, ha a létrehozott robotok az aktuális ellenfél erejéhez igazodnának.
A harc ellenük izgalmas lehetett volna, ha nem tudnánk, hogy Juvia, Gary, Ever, Bixlow ennél sokkal erősebbek, mint amit ma produkáltak.
A legyőzésük tök menő lett VOLNA, ha ez a gondolat nem jutna eszébe egy 5 éves gyereknek is.
Ichiya megjelenése és poénjai ütöttek VOLNA, ha nem a megjelenése óta ugyanezeket tolná. De most komolyan a végén megint az Erő Parfümje? Tehát közel 10 év alatt még mindig mindent csak azzal tud elintézni. Nirvana lachrima, Bacchus és most is.
Csak, hogy értsétek nekem jobban bejött volna, ha az elektromossággal intézi el a robotot. Az tényleg menő lett  volna, hogy a Villámsárkányölő csapatát egy másik ember villámai mentik meg.

Úgyhogy nem katasztrofális a helyzet, de a folyamatos megújulásra képtelen történetvezetés miatt a manga a tök jóból egy átlagos szintre csúszik le. Pont amiatt legalább ez alá az átlagos szint alá nem kéne lecsúszni. Akármilyen hosszú is egy mű törekedni kell, hogy azt a lécet amit az író magának és a rajongók közösen állítottak minden fejezettel próbálja megugorni. Pont ezért a mostani dupla fejezetet nem fogja megmenteni az, hogy ezek dupla fejezetek és milyen jó mert sokat olvashattunk. Akkor tessék egy fejezetet, de azt rendesen kitalálva megírni.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 02, 17:52:26 írta hagabi » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11971 Dátum: 15 nov 02, 18:21:53 »

Pár kommentre reagálva:
Hagabi: Tökéletes hozzászólás, végre. Annál nincs károsabb, mint ha semmit sem várunk el a műtől.
Mindentől függetlenül, biztos, hogy jönnek majd komoly részek is, emiatt nem aggódom. De...valahogy nem sikerül elkapnia Mashimának a hangulatot, az egész szaggatott, az utolsó két rész meg egyenesen szánalmas volt. Biztos, hogy ennél már csak jobb részek jönnek (legalábbis reméljük), de mégis, ez fájt. És mégis, ahogy Asasino mondja, a lécet én újra felteszem, hátha nem fogja már leütni.
Lemoon-nal is teljes egészében egyetértek.

Amúgy nem értem TrieDox, hogy mi a baj az Erza vs Ajeel-al. Szerintem teljesen korrekt volt, régóta, nagyon régóta Erza legjobb harca. Logikus és kiegyenlített. Vagy nem tudom, hogy Ajeeltól mit vártál, én semmi többet, sőt, kellemes meglepetés volt, hogy Erza nem képes egyedül leverni. Én kb. ilyenre lőttem be eredetileg egy pajzs erejét. Szóval ott nem csalódtam, sőt.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Sternritter Zanpakuto
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 314



« Válasz #11972 Dátum: 15 nov 03, 07:54:55 »

Erza nem képes egyedül leverni. Én kb. ilyenre lőttem be eredetileg egy pajzs erejét. Szóval ott nem csalódtam, sőt.

Szóval elmondhatjuk hogy 3-4 emberke kell egy Spriggan Pajzs leveréséhez?
És még van három tagjuk akiket nem is láttunk! Mosolyog
Naplózva

"Ha valaminek erős magja van, nem törik el, ez igaz kardokra és emberekre is" - Musica (Rave Master)

Szupercsapatom:
Songoku, Natsu, Kurosaki Ichigo, Monkey D.Luffy, Inuyasha, Yusuke Urameshi, Naruto, Edward Elric, Touta Konoe, Haru Glory, Meliodas, Toriko, Oga Tatsumi & Beelze.
Nők:
Android 18, Erza, Inoue Orihime, Nico Robin, Sango, Kurama, Temari, Karin,Kirie, ELIE, Ultear, Motoko Kusanagi, Lina Inverse, Ms. Marvel.
Egyéb: Batman, Hour Man, Hulk, Pókember, Vasember,Baymax, Spawn
Oliver
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 123


« Válasz #11973 Dátum: 15 nov 03, 14:17:21 »

Srácok!Mashima a napokban nézte végig a Trónok harcát és nagyon tetszett neki! Nevet Csak nehogy mi lássuk ennek a kárát.. Nevet Mondjuk akkor a komolyság újabb szintre lépne ezzel, ami sok embernek hiányzik és valahol nekem is.
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #11974 Dátum: 15 nov 03, 15:02:20 »

Megnyugtatlak ennek a kárát maximum olyan formában látjuk, hogy még jobban eldurvulnak a fanservice-ek mert hát na..Tudjuk mik vannak a trónok harcában. Nevet Más miatt meg nem látnánk a kárát mert eddig ez a háború is elhasalt nem még ha egy GoT-os felindulással kezdene írni ikszdé Ég és föld.
Naplózva
Oliver
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 123


« Válasz #11975 Dátum: 15 nov 03, 15:40:02 »

Én arra gondoltam "kár" alatt hogy elkezdenének potyogni a szereplők, amire tudom hogy semmi esély csak na Nevet
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #11976 Dátum: 15 nov 03, 19:49:13 »

Akkor búsulhat, hogy megölte az összes sárkányt. Nevet Már csak Acnologia maradt, de ő ugye igaziból ember. A fanszervíz megüti a trómok harca szintjét. xD

Erza nem képes egyedül leverni. Én kb. ilyenre lőttem be eredetileg egy pajzs erejét. Szóval ott nem csalódtam, sőt.

Szóval elmondhatjuk hogy 3-4 emberke kell egy Spriggan Pajzs leveréséhez?
És még van három tagjuk akiket nem is láttunk! Mosolyog
Ha úgy vesszük, akkor Erza legyőzte 1 vs 1-ben. Mind a kettejüknek volt egy supportja. Ajeelnek Brandish embere a térmágiával, Erzának meg ugye Visca. Meg végül is Lucy, aki kiütötte a tércsáveszt,

Azt nagyon bírnám, hogyha Wahru benyomna egy önmegsemmisítést, ami felrobbantaná az egész Katedrálist, magával víve A Raijunshut, meg Ichiyát. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
kristofkristof
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 364



« Válasz #11977 Dátum: 15 nov 03, 22:02:55 »

Remélem igazad lesz Tilon, de még ha nem is mindegyikük, csak Ichiya hagyja ott a fogát. Ritka egy undorító személy.  Nevet

Igazából mikor először olvastam el a két fejezetet, mivel nekem túl gyorsnak tűnt a két Sprigan legyőzése (főleg Wahrué elég kétséges), majd olyasmi jelenet lenne mint a Bleachben a Quincyk második inváziójának elején, hogy a kapitányok azt hitték, hogy legyőzték az ellenfelüket, de ők lazán közlik, hogy ez még csak bemelegítés volt. Ha már így is a végső ellenfelekről beszélünk tényleg többet érdemeltek volna még ha Ayeel a leggyengébbek közé tartozik akkor is. Bár miután Ayeel ennyire szét lett kaszabolva és Erza is egyből ennyire leeresztett erre egyáltalán nincs esély.

Én még azt hiányoltam eddig, hogy nincs minden Sprigannak tisztje (legalábbis eddig csak 1-2-nél láttunk), úgy mint pl. Ayeelnek Kareem és Bakel. Ha minden Sprigannak lenne legalább 1 vagy 2 ilyen főbb embere, így a mellékszereplőknek is kijárna egy tisztességes harc, ha már az utolsó történetszálnál tartunk.

Plusz még be sem kapcsolódott a buliba a Szent Mágusok, Gildarts és a többi nagyobb céh, mint a Sabertooth és a Lamia Scale. Ezért keveslem még az ellenfeleket, pláne, hogy mire megérkeznek legyőzik nagy részüket.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 03, 22:04:22 írta kristofkristof » Naplózva

"Just exactly what kind of person are you? What color is your hair? What kind of eyes do you have? And what are the contours of your face? I wish I hadn't closed these eyes. I'd have enjoyed taking a good look at you."
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #11978 Dátum: 15 nov 03, 23:48:31 »

Sónen fájtba háborút tenni "jó ötlet".

A kivitelezés hát...  A main stream mangákból aszem a FT a 4. vagy az 5. ami háborút kapott. Az elődök elbuktak.
Egyszer csak összejön! Még várunka arra az "egyszer"-re.


Mashima szerintem szerintem kúrva jól ért a drámához. Baromi jól kezeli ehhez a képkockákat. (Komolyan, mintha operatőr lenne. Az ötletzsákja viszont véges és a jobbak nagy részét már kihúzta.


Nekem ez a "háború" nem tűnt többnek, mint egy újabb céhek közti csetepaténak.  De legyen az tényleg, mint mondtátok, hogy ez csak a felvezetés.

Vagy lehet a dupla fejezet azért volt, hogy Mashima gyorsan letudja a dolgot, mint egyfajta reset?

Mashima tényleg mondom jó író, csak hát az a zsák.

Erza vs Homokos csávó. (de Gaarának nyomába sem, ér, mert ő köcsögöt is cipel a hátán)

Gyakorlatilag hidegen hagyott. Erza győzött, vagy veszített, vagy bármi, egyszerűen... nem.

 S bevallom ez azért érzek így, mert egyszerűen már késő. Erza már annyiszor nyert, hogy meme lett belőle.

Aztán ez már a sokadik bagázs akit az FT-nek le kell vernie. S itt az a baj, hogy a sokadik. Oké, erősebbek mint az elődeik, vannak itt nagyot mondások, meg epikségek... viszont történet részről kezd nulla felé apadni. Mintha csak az epikek közti űr kitöltése lenne. Egy mondhatni még "oké" szinten.

Szóval jó író, voltak jó ötletei, de az FT kezd átalakulni a kiadó és a rajongók kielégítésére szolgáló eszköznek.
S a dupla fejezet, meg a színes oldalak bizonyítják, hogy Mashima még mindig szereti  a művét.
De ez tényleg szeretet vagy már csupán ragaszkodás?

ui. Remélem Zeref nem Aizen. (értsd. Nem akarok Mozartot)
ui2: Ha Dragon Ball gonoszainak teljes armadája megtámadná Mongóliát, a Fairy Tail győzne.  °,-,°




  











« Utoljára szerkesztve: 15 nov 03, 23:49:16 írta Shiro » Naplózva

Sternritter Zanpakuto
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 314



« Válasz #11979 Dátum: 15 nov 04, 08:07:56 »

Van ilyen. (lásd előző hozzászólás). A naruto úgy az 525-ödik résznél- a nagy seregszemlénél - elérte a csúcsot, utána önmaga paródiája lett és végtelenül termelte újra fárasztó ötleteit (naruto egyedül elintézi a többi farkas démont?)
Ott 700-ra teljesen kifogyott a szufla, még kínlódtak is mellé majdnem 10 részt.   

Szerintem itt (FT) muszáj lesz az erőket magasabbra srófolni.
Nyilván nem mehet az egészen Zerefig hogy némi szöveggel meg bazári okosságokkal (cseréljünk párt? na ne már)
levernek kb mindenkit.
Mellesleg a Trónok harcában a szereplők egymást ölték a trónért.  Technikai KO

Naplózva

"Ha valaminek erős magja van, nem törik el, ez igaz kardokra és emberekre is" - Musica (Rave Master)

Szupercsapatom:
Songoku, Natsu, Kurosaki Ichigo, Monkey D.Luffy, Inuyasha, Yusuke Urameshi, Naruto, Edward Elric, Touta Konoe, Haru Glory, Meliodas, Toriko, Oga Tatsumi & Beelze.
Nők:
Android 18, Erza, Inoue Orihime, Nico Robin, Sango, Kurama, Temari, Karin,Kirie, ELIE, Ultear, Motoko Kusanagi, Lina Inverse, Ms. Marvel.
Egyéb: Batman, Hour Man, Hulk, Pókember, Vasember,Baymax, Spawn
Dungeon Lord
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 159



« Válasz #11980 Dátum: 15 nov 04, 09:23:25 »

Elnézést offért:
Van ilyen. (lásd előző hozzászólás). A naruto úgy az 525-ödik résznél- a nagy seregszemlénél - elérte a csúcsot, utána önmaga paródiája lett és végtelenül termelte újra fárasztó ötleteit (naruto egyedül elintézi a többi farkas démont?)
Ott 700-ra teljesen kifogyott a szufla, még kínlódtak is mellé majdnem 10 részt.   
Hogy micsoda?Naruto egyedül győzte le bijuukat?Naruto az égvilágon nem tudta egyedül legyőzni Tobi és a Bijuukat.(Csak 1 nagy nehezen)Az elején segített Gai és Kakashi és később a 10farkú ellen az egész sereg támogatta Narutot. Mindeki kapott egy kis apró szeletet a végső harcnál. Kishimoto  n oda figyelt az erőviszonyoknál,ahol az Ft mangánál nem nagyon mondható. legjobb pl Tartaros visszavágó.
On:
Mostani fejezetekről még várok,mert nekem nagyon gyanús,hogy ilyen könnyen győzik le a Spriggan tagokat. Miért van olyan érzésem,hogy az egész csak Zeref terve lesz. Ajeel,Wahru és Brandish csak szórakoznak az Ft ellen.Már nagyon várom Ajeel visszatérést. Szerintem az egész csak elterelése lesz,ahol Zeref szépen nyugodtan ellopja a Lumen history.Én azt mondom,hogy várjuk ki a végét.


Naplózva
Oliver
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 123


« Válasz #11981 Dátum: 15 nov 04, 14:13:02 »

Ez főleg neked szól Csabi, ha jól tudom te nagyon bírod Gajeelt.
https://twitter.com/mfxmxfm413/status/661563302678364160
Fog kapni ő is egy spinoffot és ahogy látom hasonló stílusút mint a Sabertooth.Hátha jó lesz Nevet
Naplózva
sasa87
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 110



« Válasz #11982 Dátum: 15 nov 05, 21:15:25 »

Mi lenne ha ez a robot ürge szembe találná magát Natsuval? Mi Natsu gyengesége? Megalkotná E.N.D-et vagy mi? ikszdé Ördögi Gondolkozik
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11983 Dátum: 15 nov 05, 21:58:39 »

Mostani fejezetekről még várok,mert nekem nagyon gyanús,hogy ilyen könnyen győzik le a Spriggan tagokat. Miért van olyan érzésem,hogy az egész csak Zeref terve lesz. Ajeel,Wahru és Brandish csak szórakoznak az Ft ellen.Már nagyon várom Ajeel visszatérést. Szerintem az egész csak elterelése lesz,ahol Zeref szépen nyugodtan ellopja a Lumen history.Én azt mondom,hogy várjuk ki a végét.

Lehetséges, hogy Wahru még nem lett kiütve (nagyon remélem...), Brandish meg egy jóval nagyobb dolog része lesz szerintem, nyilvánvaló, hogy ez csak egy elterelés. (Amúgy Lucy megint nem kapott semmilyen csatát, pedig most lett volna erre lehetősége...megint. Vagy alázzák, vagy trollkodnak vele.) Viszont Ajeel-el kapcsolatban biztos vagyok benne, hogy kiütötték. Normális csatát kapott, ráadásul már másodszorra csaptak vele össze, Erza volt az ellenfele, és most Wahru is, gyakorlatilag beismerte, hogy Ajeelnak annyi.

Amúgy most újra elolvastam a fejezetet. Legalábbis az elsőt, ami megjelent magyarul. És most nem akadtam ki rajta. Valszeg más hangulatomban voltam, meg már nem is vártam tőle semmit. Mindenesetre most már látom, hogy ez tényleg, tipikus FT fejezet volt. Azt most mindenkit eldöntheti, hogy ez egy pozitív dolog-e.
Mindenesetre Brandish tényleg csak nyilvánvalóan poén, bár elég légből kapott ez a pollen dolog (konkrétan az előző fejezetben lett bedobva -.- ). De Wahrut még mindig nem tudom megemészteni, meg a FT-esek (különösen Mira) degeneráltságát sem. Én...nem értem, hogy miért kell ilyenkor poénkodni.
Amúgy az is nyilvánvaló, hogy Natsut és Luxust (de Grayt is, pl.) jóval nagyobb dolgokra tartogatja Mashima. Érdekes, ezek szerint Erza kicsit háttérbe szorul? Bár nyilvánvalóan fel fog még kelni, és valszeg még egy pajzsot is kifog ütni, de akkor is, én most úgy érzem, hogy ez az arc, elsősorban nem Erzát akarja majd a központba tolni. És ki tudja, lehet, hogy pont ezért kapunk majd tőle újra logikus és érdekes harcokat meg fejezeteket.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Sternritter Zanpakuto
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 314



« Válasz #11984 Dátum: 15 nov 06, 12:02:29 »

Szerintem is hiba oda elvinni Brandisht ami a Spriggan 12 voltaképpeni célpontja.........
Nagyon erős. Másodjára már nem fog pollenbe ütközni. Tuti. 
Naplózva

"Ha valaminek erős magja van, nem törik el, ez igaz kardokra és emberekre is" - Musica (Rave Master)

Szupercsapatom:
Songoku, Natsu, Kurosaki Ichigo, Monkey D.Luffy, Inuyasha, Yusuke Urameshi, Naruto, Edward Elric, Touta Konoe, Haru Glory, Meliodas, Toriko, Oga Tatsumi & Beelze.
Nők:
Android 18, Erza, Inoue Orihime, Nico Robin, Sango, Kurama, Temari, Karin,Kirie, ELIE, Ultear, Motoko Kusanagi, Lina Inverse, Ms. Marvel.
Egyéb: Batman, Hour Man, Hulk, Pókember, Vasember,Baymax, Spawn
Oldalak: 1 ... 797 798 [799] 800 801 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!