24 máj 17, 13:06:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 764 765 [766] 767 768 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778292 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #11475 Dátum: 15 aug 25, 20:35:13 »

...

Zeref átka láthatóan tőle függetlenül aktiválódik. Ezen az oldalon http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/445/9 Zeref arra céloz, hogy Ancselam hangulatától függ a dolog (mennyire haragszik).

A Take Over egy kicsit megtévesztő, hiszen arra utal, hogy a használó megszáll valamit/valakit. De itt igazából az történik, hogy "magába szív" egy bizonyos erőt/lényt. És az a feltétele a megszerzett képességek használatának, hogy el tudja magában nyomni az eredeti lényt.
Én nem várnék olyat Mirajane-től, mint a Macro. "Egyszerűen csak" ő is gyúrt egy kicsit az elmúlt évben, és mivel amúgy is S-osztályú mágus volt, még erősebb lett. Lehet, hogy a Sátán Lélek Take Over forma kapott is némi extra látványelemet. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #11476 Dátum: 15 aug 26, 12:14:50 »

A Take Overrel kapcsolatban én mióta először szerepelt gondolkodom már azon h ha elnyelsz vmit (pl.: Mira ha elnyelné mondjuk Kyoukát) akkor hogyan működig.
Én 3 esetet is felvázoltam.

1. A saját erőddel tudod használni a képességeit ha felveszed az alakját. (pl.: az említett esetben Mira a saját mágikus erejével használná Kyouka képességeit. Vagyis csak annyira lenne erős mint Mira de tudná szabályozni a fájdalomérzetet stb.)

2. Az elnyelt lény erejét és képességeit használja. (pl.: az említett esetben Mira olyan erős lenne mint Kyouka ugyanazokat a képességeket használná. Ebben az esetben a saját mágikus ereje csak arra való h meddig tudja fenntartani az átváltozást és h mien erős démonokat tud elnyelni. De az elnyelt démonok nem fejlődnek.)

3. A saját erejéhez hozzáadódik a démoné. (vagyis Mira ha elnyeli Kyoukát és használja az erejét akkor az ereje így jön ki: Mira + Kyouka)

Ti mit gondoltok? Vagy van más elméletetek? Ezek közül személy szerint az 1. tartom legvalószínűbbnek és a 2.-at a legesélytekenebbnek.

És még valami szerintetek lehet keverni a lelkeket? (pl.: Elfman Bestia (amivel "megölte" Lisannát), a hátát Gyíkembernek, jobb karját Rasty karjának, lábát meg a Tigrisember)

Illetve h lehet-e több féle Take Overed (pl.: Szörnylélek mellé megtanulhatja-e Elfman a Sátánlelket)
4 féle Take Over van: Sátánlélek, Szörnylélek, Állatlélek, Géplélek (Jenny)
Naplózva
BRON94
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Válasz #11477 Dátum: 15 aug 26, 12:29:11 »

A következő fejezetek érdekesek lesznek.
Sok kérdés van  itt még amit meg kell válaszolni. PL Mavis mért hibernálta magát, mért utálta meg Zerefet ,Yuriy mért halt meg.
Naplózva
BRON94
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Válasz #11478 Dátum: 15 aug 26, 12:48:58 »

AFR:
Szerintem a harmadik legvalószínűbb  mivel az a legegyszerűbb .
Lehet Hogy Miraék úgy lettek erősebek ,hogy megtanulták egymás Take Overrét .Majd meglátjuk.
Naplózva
Topi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Válasz #11479 Dátum: 15 aug 26, 14:52:35 »

Ikusatsunagi, akit az Avatar mestere is megidézett, egyike Yakuma 18 harci istenének. Ehhez hasonlót láttunk már a mágiajátékokon is, akkor Minerva idézett meg valami hasonlót, igaz csak pár másodpercre. Véleményem szerint ezek csupán varázslattal létrehozott, megidézhető "szörny-félék", akiket a hatalmas pusztítóerejük miatt hívnak harci isteneknek.
Szerintem ezeknek az ereje függ attól is, hogy milyen erős a megidézőjük. Az Avatar mestere áldozatok révén tudta csak megidézni.
Már csak azért sem hiszem, hogy ők is rendes istenek volnának, mert meglehet őket idézni. Szerintem egy istent nem lehet csak úgy össze-vissza idézgetni... vagy legalábbis ha én az volnék, biztos nem hagynám  Nevet

Engem jobban izgat az, hogy ki, vagy mi az a Yakuma?  Gondolkozik Alapvetően ami nekem furcsa, hogy alig esik szó korábban élt, nagy formátumú varázslókról. Mármint ott van Zeref, mint a mágiavilág leggonoszabb, legerősebb varázslója, de rajta kívül nem nagyon tudunk mást mondani. Pedig biztos, hogy voltak rajta kívül is más, hasonlóan erős emberek (mint esetleg Yakuma..).

Ancselam szerintem pedig egy jóval, az emberek fölött álló istenség, (akinek létezése számomra még kétséges), de ha ő átkozta el Zerefet, akkor mégis csak kell léteznie. Őt valószínűleg már nem lehetne így ugráltatni.
Egyébként nagyon örülnék neki, ha ezeket a részeket is tisztába tenné Mashima, meg ha már vannak sárkányok, démonok, akkor istenek is létezhetnek... Csak valahogy úgy érzem, a történet nem abba az irányba halad, ami őket is bevonná, szóval szerintem ezek továbbra is maradnak a homályban.   Hmm?



A mostani fejezetben meglepett, hogy Mavis is Ancselam átkát viseli. Nem gondoltam volna hogy a Law használata ugyan olyan büntetést von maga után, mint az élet-halállal kapcsolatos kutatások. Valahogy nem érzem a kettőt azonos fajsúlyúnak. 
Bár említette Mavis azt is, hogy mindketten az Egyetlen varázslat után kutakodtak, szóval lehet hogy azért jár a büntetés...?
Szintén meglepő dolog, hogy a Law fekete mágiának számít. Bár kérdés, hogy mit tekintünk fekete mágiának, mert nem mindegy, hogy eleve minden varázslat két csoportba tartozik megváltoztathatatlanul, vagy a varázslat használata határozza meg a mágia természetét. Nem mindegy, hogy a mágiának eleve van természete, vagy pedig mi adunk neki természetet.

Ami megint kezd érdekelni az az Egyetlen varázslat. Úgy érzem, hogy ahhoz biztos köze lesz Lucy anyjának. De hogy Layla mennyit foglalkozott vele, azt nem lehet tudni.
Annó, amikor szóba került a dolog, ugyebár azzal zárták le, hogy az Egyetlen varázslat a szeretet, s abból fakad minden varázslat, legalábbis Lucy magyarázata szerint. Kicsit nehéz volt elfogadni, hogy valóban ennyi lenne az egész, na most meg tessék. Mire megemészti az ember, és túllépne rajta, kiderül, hogy mégse  >.<#
Naplózva
StellaLuna
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 9



« Válasz #11480 Dátum: 15 aug 26, 18:20:35 »

...

Zeref átka láthatóan tőle függetlenül aktiválódik. Ezen az oldalon http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/445/9 Zeref arra céloz, hogy Ancselam hangulatától függ a dolog (mennyire haragszik).

A Take Over egy kicsit megtévesztő, hiszen arra utal, hogy a használó megszáll valamit/valakit. De itt igazából az történik, hogy "magába szív" egy bizonyos erőt/lényt. És az a feltétele a megszerzett képességek használatának, hogy el tudja magában nyomni az eredeti lényt.
Én nem várnék olyat Mirajane-től, mint a Macro. "Egyszerűen csak" ő is gyúrt egy kicsit az elmúlt évben, és mivel amúgy is S-osztályú mágus volt, még erősebb lett. Lehet, hogy a Sátán Lélek Take Over forma kapott is némi extra látványelemet. Nevet


Ó, így már érthető. Nagyon köszönöm a felvilágosítást! ^^
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #11481 Dátum: 15 aug 27, 06:49:45 »

...

Az 1-es és a 3-as a legesélyesebb. A 2-esnek sok értelme nem lenne, hiszen nem adna lehetőséget a fejlődésre. Vagyis csak úgy fejlődhetne, ha egyre erősebb szörnyeket nyelne el.
Én a 3-asra tippelnék, annyi módosítással, hogy bár az elnyelt szörny kinézetét, fizikai tulajdonságait (külső és belső) és erejét viselné, de azok csak annyira lennének erősek, mint a mágus, aki a Take Overt használja. Vagyis ha ő erősödik, akkor az adott Take Over képességei is.

...
A mostani fejezetben meglepett, hogy Mavis is Ancselam átkát viseli. Nem gondoltam volna hogy a Law használata ugyan olyan büntetést von maga után, mint az élet-halállal kapcsolatos kutatások. Valahogy nem érzem a kettőt azonos fajsúlyúnak. 
Bár említette Mavis azt is, hogy mindketten az Egyetlen varázslat után kutakodtak, szóval lehet hogy azért jár a büntetés...?
Szintén meglepő dolog, hogy a Law fekete mágiának számít. Bár kérdés, hogy mit tekintünk fekete mágiának, mert nem mindegy, hogy eleve minden varázslat két csoportba tartozik megváltoztathatatlanul, vagy a varázslat használata határozza meg a mágia természetét. Nem mindegy, hogy a mágiának eleve van természete, vagy pedig mi adunk neki természetet.
...

Végül is, a Law-al alapból arról dönt, hogy ki hal meg és ki marad életben. Mondhatjuk, hogy ítéletet mond, de saját belátás szerint. Ez nem biztos, hogy tetszik Ancselamnak. ^^"

Szerintem nem az Egyetlen Varázslatért kapták a büntetést, mert azt még valószínűleg majd most kezdik el majd keresni, hogy feloldhassák vele az átkukat. Szerintem.
Vagyis Mavis talán azért kezdi el keresni, de Zeref nem biztos (legalábbis a sötétebbik énje).
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #11482 Dátum: 15 aug 27, 14:56:57 »

Köszönöm a válaszokat

A 3-as azokkal a változtatásokkal amit írtál az maga az 1-es

A 3-as annyiban különbözik az egyestől h ott még a démon ereje is hozzáadódik Mira erejéhez míg az 1-esnél csak Mira ereje használja a képességet.
Naplózva
Senais
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 137


Erza Scarlet


« Válasz #11483 Dátum: 15 aug 27, 15:36:50 »

A Take Overhez. Előre is elnézést, hogy nem a varázslatoknak szánt topikba írom, de itt az kezdődöttekre szeretnék reagálni. Szerintem a különböző lények elnyeléséhez különböző szintű varázserővel kell rendelkezni. Az állatokéhoz kevesebb, a szörnyekhez több, a démonokhoz még több. Szerintem ha megszállod a lényt, akkor annak a képességeit használhatod. A lény maga attól nem lesz erősebb, tehát ha felveszed a lény alakját, nem lesz erősebb egy idő után. Kicsit olyan, mint a lecserélés, hogy a megszállt lény teste átkerül egy tárolóba, ha felveszed az alakját, akkor a saját testeddel cserél helyet, de a tudatod megmarad. Nem véletlenül van a Strauss családnak is több alakja, mert a különböző lények különböző erőszintet képviselnek. A saját erejüket azon lehet mérni, hogy milyen erős lény testén tudják átvenni az irányítást. Elfman ebbe bukott bele, hogy kevesebb ereje volt, így a nem tudta kezdetben a szörnyek teljes alakját felvenni, mert nem volt elég erős, hogy azokat uralja, csak a karját. Amikor megpróbálta, akkor pedig a szörny elméje erősebb volt, így benne rekedt a szörny elméjében. A saját varázserejük legfeljebb a megszállható lények szintjére, számára, és az alakváltás gyorsaságára hathat (mint a lecserélés). Ha a megszállt lények ereje fejlődne az ő erejükkel, nem kellene más-más tulajdonságú lény, pl. Elfmannak nem kellett volna a Tenroun a démoni kart megszállnia (Jet Black Sword), hanem egyszerűen megerősítette volna az egyik meglévőt. Bár kérdéses, hogy amúgy Strausséknak van-e másféle mágiája, vagy csak azért nem látjuk a lelkeket varázsolni mert nincs nekik. De ha belegondolunk, hogy Makaót megszállta a Vulcan/Balcan és nem tudott a lila tűzzel bánni, akkor valószínűleg mindig a megszálló varázsképességei a döntők.
Érdekes, hogy ennek vannak változatai, például Capricorn esete, akit megszállt Zoldeo, majd híres harcosokat idézgetett, hogy ez mennyire köthető a Take Overhez.

A fejezethez.
Ezek után felmerül a gyanú bennem, hogy Zeref vajon hogy képzeli a világ elpusztítását. Most ugye nem becsüli az életet, ezért nem halnak meg körülötte az emberek, de ha megszerzi Mavis testét (aki lehet, hogy azért hibernálta magát, nehogy megöljön valakit a közelségével, és a "szellem" amit látunk az a saját illúzió varázslatának az eredménye? Tehát elvileg él Mavis, hiszen a tudata aktív.) akkor csak simán körbejárkál a bolygón, hogy megöljön mindenkit? Talán Mavis akkor kezdett kislány tömeggyilkossá válni, mikor meghalt Yuriy (vagy mikor új szerelme lett és már nem Mavisnak szánta az életét). A 12 pajzs ellen nyilván 12 tündér fog menni.  Makarov halála, ha egyáltalán lesz ilyen, biztos, hogy nagyon drámai és megfelelő pillanatban fog bekövetkezni.
De ha már illúzió, milyen simán lehetne az egész jelenlegi varázsvilág csak az ő illúziója Zeref elpusztítására, ami Zeref elméjében történik. Aki így azt hiszi, hogy valójában meg fog halni, és csak azért fog meghalni, mert elhiszi. Bár nyilván nem ez lesz, ez csak az agymenésem. Ahogy az is, hogy Yuriy szerintem csak akkor lehet Serena, ha Zeref feltámasztotta, úgy mint egy démont, hogy majd Mavis ellen pszichológiai fegyverként vesse be.
A Lumen Histoire és a Layla által emlegetett egy varázslat, melynek alapja a szeretet, biztos hogy összefügg. Így valószínűleg a Fairy Tail három szent varázslata is ehhez kapcsolódik:
1. A Fairy Sphere: a baráti kötelékek megidézik az áthatolhatatlan védelmet;
2. Fairy Law: mindenkit elpusztít, akit a varázsló ellenfelének tart.
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 28, 10:00:52 írta Senais » Naplózva

"Láncaid lehulltak s im azontúl soká
Félve lépdel lábad, amikép megszoká."
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11484 Dátum: 15 aug 27, 19:59:10 »

A fejezethez.
Ezek után felmerül a gyanú bennem, hogy Zeref vajon hogy képzeli a világ elpusztítását. Most ugye nem becsüli az életet, ezért nem halnak meg körülötte az emberek, de ha megszerzi Mavis testét (aki lehet, hogy azért hibernálta magát, nehogy megöljön valakit a közelségével, és a "szellem" amit látunk az a saját illúzió varázslatának az eredménye? Tehát elvileg él Mavis, hiszen a tudata aktív.) akkor csak simán körbejárkál a bolygón, hogy megöljön mindenkit? Talán Mavis akkor kezdett kislány tömeggyilkossá válni, mikor meghalt Yuriy (vagy mikor új szerelme lett és már nem Mavisnak szánta az életét). A 12 pajzs ellen nyilván 12 tündér fog menni. 
Mavis több, mint valószínű, hogy él, ez igaz, de kétlem, hogy Zeref így képzelné el az emberiség kiírtását Nevet Elég sokáig tartana. Viszont Mavis még Yuriy halála előtt, jóval a halála előtt lehibernáltatta magát. A szerelmes dolog meg hülyeség.
És én szinte biztos vagyok benne, hogy segíteni fognak a FT-nek, az Ishvaliak meg a szövetséges céhek. De ezt már levezettem egyszer.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Pierre
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139


« Válasz #11485 Dátum: 15 aug 31, 06:26:54 »

http://www.mangareader.net/fairy-tail/450 Mosolyog
Naplózva
Sanji
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 247



« Válasz #11486 Dátum: 15 aug 31, 06:47:59 »

Tetszett a fejezet és a magyarázat is DE akkora hülyeség ez az utólag belemagyarázás...

1: Mavis amikor megjelenik a tenrou szigeten azután pedig mar a guildben úgy viselkedik mint egy kislány mintha nem is történt volna meg az ami a mangaban.. Éhezett , megölte Makarov anyját és jaj mintha semmi sem történt volna bohóckodjunk meg hasonló..

2: amikor találkozik Zereffel akkor se mondanak kb egymásnak semmit??? Csak talán annyit hogy Te látsz engem?

Tényleg egyre jobban tetszik az FT, de látszik nagyon, hogy nem egy One Piecees részletességgel épül fel, kb 0 előre tervezéssel megy az egész :/

De imádom ettől függetlenül Nevet
Naplózva
sasa87
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 110



« Válasz #11487 Dátum: 15 aug 31, 08:12:53 »

Nagyon jó kis fejezet volt. Igazad van az előretervezéssel, de lehet hogy történt még valami köztük amiért jelenleg ilyen hűvös a viszonyuk. Viszont kiderült hogy Mavis tudja hogy Zerefnek van egy testvére. ikszdé Ördögi
Naplózva
Alucard
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 32



« Válasz #11488 Dátum: 15 aug 31, 11:06:22 »

Ez igazán ütős rész volt és baromi király!

De nem értek egyet azzal hogy a korábbi Mavis viselkedésnek folyton lehangoltnak és búskomornak kellett volna lennie.
Csak a szelleme volt az aki nem viseli az átkot nem kell paráznia hogy gyilkolna vagy bármi. Akkor pedig miért ne viselkedhetne úgy mint mielőtt kijött az átok hatása? Attól neki jobb lett volna ha full negatív?
Abban sem vagyok 100%-ig biztos hogy ő nyírta ki a csajt szerintem az meghalt magátol csak ő beparázott attól amit Zeref mondott és miután elrohant ez a hatalmas félelem és kétségbeesés kijött rajta "testet öltött" a gyilkos körben ikszdé
Naplózva

Az ördög a részletekben rejlik. (6)
ÉLNI ANNYI Mint röhögni a halálon, és belehalni a röhögésbe
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #11489 Dátum: 15 aug 31, 11:24:29 »

Most komolyan az lesz a magyarázat, hogy azért Mavis halt meg, mert Zeref jobban szerette őt abban az adott pillanatban?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Oldalak: 1 ... 764 765 [766] 767 768 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!