24 máj 17, 13:03:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 750 751 [752] 753 754 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778289 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #11265 Dátum: 15 júl 23, 01:28:20 »

Nem azt mondom hogy nincs tervezés a mangában, hanem azt hogy nem olyan sok és inkább spontán. Azok a kisebb részletek is amikor összegyűlnek és csak úgy megvan magyarázva kényelmesen utólag, azt nem találom túlzottan jónak. Visszanézegettem meg nézegetem néha a fejezeteket és látom a kis utalásokat meg a logikát de túl kevésnek érződik.

És a Lisanna + Edolas dolog... hát az érdekes lett. Ha egy olyan kontroll nélküli szörny megbikázza és elrepült a fene tudja milyen messze... ha kicsit is reálisan nézzük annyi belső sérülése/vérzése kellet volna legyen hogy Edolasban nem hogy a céhhez elmenni hanem mozdulni nem tudott volna. Szóval az egy igen rossz manőver volt valóban. A Mest-es dolog nem zavar szerintem jól lett megoldva Nevet.

Annyi zavar hogy itt egy egész új kontinens és ha nem vesszük figyelembe azt a egy-két utalást mint: "számtalan erősebb mágus van nyugaton" akkor kb semmi sem jelezte előre. Az meg hogy Zeref a csázszár, hát... jobb mintha egy senkit emel fel olyan pozícióba. Bár én amikor olvastam a 12 pajzsról hogy az az elit védelem azt hittem valami vén trottyos lesz a császár Nevet.
Ja persze egy utalás még hogy Lucy apja üzletelt nyugaton, de az lehet Ishgar nyugati része is szóval, ki tudja.

Szóval Mashima egész jól összehozta a szálakat, bele lehet magyarázni dolgokat, de azért ez nem a One Piece, hogy minden évekre előre el legyen tervezve, pici utalásokkal, amik később, évekkel később nyernek értelmet Nevet
És nem is ezért szeretjük a FT-t, hanem pl. azért, hogy hétfőn már megint 30 oldal jön ki belőle Nevet

Igen, azért is mondtam visszatekintve, néha kell egy kis agymenés Nevet És hát igen az FT főleg a lépték miatt viszi a pálmát! Komolyan azok a 2*3 meg 4*2-es fejezetömlesztések...állati jók Nevet Tudom hülyeség az OP-hez hasonlítani tervezésileg mert hát az, már egy egészen más szint. Jó ez így ahogy, inkább olvasom így az FT-t ilyen mértékkel és ilyen tervezéssel mintsem hogy OP tervezéssel és mértékkel ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 23, 01:35:29 írta Death Force » Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #11266 Dátum: 15 júl 23, 02:14:51 »

A One Piece-t én pont nem hoztam volna fel példának, mert az történet vezetésileg egy káosz, sokszor nem is értem, hogy Oda hogy tudja fejben tartani, hogy mi hol merre meddig, van hogy több száz fejezettel előbbi dolgokra utal vissza meg ilyesmi, szóval az elég elmebeteg szint, persze ettől függetlenül imádom, csak így közel 800 fejezetnél már kutya nehéz minden apróbb-cseprőbb momentumot fejben tartani. Nevet

A Fairy Tail-ben pont az a jó, hogy egyszerű, de minden hibája ellenére mégis  szerethető és szerethetőek a karakterei, történet terén meg szerintem pl. pont erősebb, mint az One Piece, de ez szigorúan egyéni vélemény.

Nem értem miért kell a kontinenses dolgon fennakadni, már az Edolas-os arc-nál is nyilvánvaló volt, hogy Földvilág nem csak Fioréból áll, persze tény, hogy (vélhetőleg) az utolsó nagyobb sztoriszálhoz érkezve kicsit késő van már az ilyesfajta "bővítésekhez", de ha Mashima cserébe nem rontja el a befejezést, akkor megbékélek vele.
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 23, 02:19:04 írta Csibe » Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11267 Dátum: 15 júl 23, 03:34:55 »

Csak az a baj, hogy Mashima pont a befejezéseket szokta elrontani, a sokszor fantasztikus felvezetés után. Legalábbis a legtöbb történetszálnál így volt. Most is jól indult a sztori, reméljük, hogy most így is fog véget érni, főleg, hogy már nagyon a végén járunk.
A kontinenses dolog engem sem zavar, egyáltalán, szépen lett behozva a sztorira, és utalások erre tényleg voltak, már elég rég óta. (Még Ur is említette, hogy a másik kontinensen milyen erős mágusok vannak, nem?)

A fejezethez annyit, hogy kicsit csalódott voltam, hogy Mashima a könnyebb utat választotta, és végülis nem halt meg Makarov, amiben pedig sokkal több potenciált láttam, de mindegy. Zeref zavar egy kicsit. A jelleme, a története nagyon tetszik, abszolút nem sablonos, de el nem tudom képzelni, hogy miért tinifiú külsőt adott neki Mashima. Néha képes ijesztő, őrült arckifejezéseket vágni, de legtöbbször csak bárgyún mosolyog, és ez már néha elég irritáló számomra. De lehet, hogy ez ízlés kérdése.
Makarov reakciójára leszek kíváncsi, mert látszólag most kapott először információt arról, hogy Natsu fontos szerepet játszik Zeref életében, tetteiben.
Ja, és még valami: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/445/8
Először azt hittem, hogy Hades az, de lényegtelen: ő régóta az első ellenség, aki külső alapján megfogott. A másik három nem tetszik, kaptunk egy sablonos harcmániás vadembert, egy hűvös, merev szemüvegest, meg egy kicsit kattant filozofálgatós csajt. Mind a hármat láthattuk már korábban. De ez az öreg ez bejön Nevet A "mágia királya", szóval valószínűleg ő nem fizikailag fog harcolni, hanem tényleg varázsol majd (végre). Remélem méltó harcot fog kapni.
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 23, 03:35:51 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Rednote
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Válasz #11268 Dátum: 15 júl 23, 07:40:07 »

Remélem lesz egy Tűzmágus is a 12 pajzsban, csak hogy Natsu ne haljon éhen Nevet
Naplózva

"I believe i can fly"
anno3
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 111



« Válasz #11269 Dátum: 15 júl 23, 08:33:47 »

nem tudom ti hogy vagytok vele, de én egyre jobban megértem Zerefet és nekem egyre szimpatikusabb Hümm-hümm. Szerintem ő nem igazán gonosz, inkább antihős. Jó nyilván az erejéből kifolyólag tud ölni, de van egy olyan érzésem, hogy a végén kiderül nem is volt gonosz, csak a saját módszerével véd és akar valamit és ezért felvállalja a gonosz szerepét, mint Batman: A sötét lovag filmben Nevet...vagy van egy manga is, de most hirtelen nem jut eszembe a címe  smirksweat
igazán mutathatnának többet is Zeref és Mavis kapcsolatáról, hogy amikor Zeref találkozott Mavis lelkével pontosan miért volt annyira ellenséges?  Neeem
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 23, 09:03:28 írta anno3 » Naplózva

\\\\\\\\\\\\\\\"Bárcsak volna öt életem! Akkor öt különböző városban születhetnék, és öt emberöltőnyi ételt ehetnék, és ötféle karrierem lehetne, és ötször szeretnék bele ugyanabba a férfiba.\\\\\\\\\\\\\\\"- Bleach
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #11270 Dátum: 15 júl 23, 08:40:24 »

Hát ő maga is kimondta, hogy tudja értékelni az életet, szóval abban igazad van, hogy eredetileg nem gonosz. De az, hogy gyakorlatilag azt mondta "az emberek megérettek a kiirtásra"(mikor te is ember vagy, drága Zeref), nem egy kedves személyre utal. Vagyis erre a "jó célért rossz módszer" dolgot sem tudnám ráfogni. Gondolkozik Max ha nagyon erőlködöm. ikszdé .. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/340/16 (talán emlékezetfrissítésért jó elolvasni az előző 1-2 oldalt)
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 23, 08:41:24 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
anno3
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 111



« Válasz #11271 Dátum: 15 júl 23, 09:13:28 »

áááh csak ki van égve Pirul a világ elutasítja szegénykét  Szomorú félnek tőle és az erejétől. Ez az ő átka, ha az életet nagyra és jónak tartja azonnal pusztít, ezért volt az is, hogy mikor Mavis lelkével találkozott akkor jóérzést keltett benne Mavis, úgy érezte az életnek még is van értelme és ezért lett ott egy kis környezet irtás  http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/340/18
nem ő maga mondta? hogy amikor egy kicsit is becsüli az életet akkor hal meg mindenki a környezetében
 Az is lehet, hogy az a terve, hogy elpusztít minden gonoszt a világból  Pojén
Naplózva

\\\\\\\\\\\\\\\"Bárcsak volna öt életem! Akkor öt különböző városban születhetnék, és öt emberöltőnyi ételt ehetnék, és ötféle karrierem lehetne, és ötször szeretnék bele ugyanabba a férfiba.\\\\\\\\\\\\\\\"- Bleach
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11272 Dátum: 15 júl 23, 10:55:40 »

Viszont amikor elfelejti, hogy milyen értékes az élet, akkor képes teljes mértékben irányítani az erejét, márpedig amikor Mavisszal beszélt, nyilvánvalóan irányította.
Természetesen Zeref gonosz, gonosz céljai vannak, ami a saját szemszögéből nézve jó, ill. szükséges, ahogy a legtöbb gonosz. Viszont ez a sárkánykirály ünnepe, Acnologia, END...érdekes, nagyon érdekes végjátékot hozott ki ebből Mashima, csak el ne rontsa Nevet Nem zárható le annyivel, hogy legyőzik Zerefet, és kész, mert ott van Acnologia...
És Zeref magára mindig sötét mágusként és halhatatlanként utal, nem emberként. Az emberek a többiek.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
TrieDoX
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


Valami istenségen aluli, de megközelítőleg ahhoz


« Válasz #11273 Dátum: 15 júl 23, 10:59:51 »


...A fejezethez annyit, hogy kicsit csalódott voltam, hogy Mashima a könnyebb utat választotta, és végülis nem halt meg Makarov, amiben pedig sokkal több potenciált láttam...

Hidd el, ha Makarov rájön, hogy a 7. mester Erza és ő vissza adja címet Makarovnak ezáltal ő lesz a 8. mester. Önként és dalolva fog vissza menni Zerefhez meghalni...
Naplózva

MY POWER UP STATUS:
[|||||-----] 0 [---------]

jaaahhhh, hogy előbb el kéne érni a nullát...
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #11274 Dátum: 15 júl 23, 12:28:22 »

Ami engem igazán érdekel hogy mi az az Egy Varázslat, amit annyira kutatott Purehitó Zerefen keresztül és Lucy anyja is beszélt róla Lucynak. Mi lehet az és mi köze Lucy anyjának hozzá?
Ez engem is nagyon érdekel már. Van egy olyan érzésem, hogy ez majd több más dologgal kerül kapcsolatba és Mashima szépen összefűz néhány szálat. ^^
Naplózva

littledragon
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Válasz #11275 Dátum: 15 júl 23, 12:36:31 »

lesznek itt még érdekes dolgok. Szerintem Ancselam istent is le kell majd győzni hogy végezhessenek Zereffel.
Naplózva
sasa87
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 110



« Válasz #11276 Dátum: 15 júl 23, 14:20:08 »

Engem nem hagy nyugodni hogy a visszatekintésben Zeref kiszámolta hogy mekkora mennyiségű mágikus energia kell valakit visszahozni az életbe ( 2 milliárd 700 milliónyi egység). Amit ugye véghez is vitt. Egyrészt honnan vagy miből szerzett ekkora mennyiségú energiát és ez a hatalmas energia ez elraktározódott Natsuban mint egy élő lacrimában vagy a folyamat után eltűnt. Ha elraktározódott benne akkor E.N.D-nek ekkora ereje lehet? Gondolkozik Ördögi
Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #11277 Dátum: 15 júl 23, 15:02:16 »

Engem nem hagy nyugodni hogy a visszatekintésben Zeref kiszámolta hogy mekkora mennyiségű mágikus energia kell valakit visszahozni az életbe ( 2 milliárd 700 milliónyi egység). Amit ugye véghez is vitt. Egyrészt honnan vagy miből szerzett ekkora mennyiségú energiát és ez a hatalmas energia ez elraktározódott Natsuban mint egy élő lacrimában vagy a folyamat után eltűnt. Ha elraktározódott benne akkor E.N.D-nek ekkora ereje lehet? Gondolkozik Ördögi

Kis félreértés van itt. Először az r-rendszerrel akarta feltámasztani Natsut (így emberként térhetett volna vissza), de az ugye kivitelezhetetlennek bizonyult a mágikus erő hiánya miatt (akkor még nem volt Etherion). Alternatívaként kidolgozott egy másik eljárást, amivel feltámasztotta, a hatalmas mágikus erő nélkül is csak ennek az volt a hátránya, hogy nem emberként, hanem démonként tért vissza. Én legalábbis így gondolom.

És ezt az elméletet tovább is vittem, de innentől már csak az én fantáziám: Ugye ott van END könyve amiben elvileg el lett zárva, de közben meg Natsu mégis él. Erre az egyik magyarázat, hogy csak END tudata/ereje lett elzárva. Én viszont azt hiszem, hogy anno 400 éve valakinek sikerült elpusztítania END fizikai testét. (esetleg Igneel) A probléma, hogy elvileg Zeref bármikor feltámaszthatta volna, ezért később használták az Etheriont, amivel immáron emberként hozták vissza Natsut. Mivel END és natsu egyszerre nem létezhet http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/373/7 Zeref meg nyilván nem fogja megölni a saját öccsét, így tökéletes módszer arra, hogy megakadályozzák END visszatérését. Tudom elég légből kapott elmélet, de van értelme.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
torda221
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Válasz #11278 Dátum: 15 júl 24, 08:24:12 »

A zeronak vagy zera nak vége lett?
Engem az utolsó oldal kicsit összezavart
Naplózva
BRON94
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Válasz #11279 Dátum: 15 júl 24, 14:55:23 »

A zeronak vagy zera nak vége lett?
Engem az utolsó oldal kicsit összezavart
Vége van,csak az utolsó fejezet még nincs le fordítva .
Naplózva
Oldalak: 1 ... 750 751 [752] 753 754 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!