24 máj 17, 13:00:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 727 728 [729] 730 731 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778281 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #10920 Dátum: 15 jún 08, 17:27:51 »

Kezd alakulni egy újabb "HA" csata és érik egy pár lap törlés is Nevet Amúgy, Luxus megjött ha jól emlékszem 1 mágiával mozgásképtelen lett (100-as Amaterasu képlet) és Natsunak átadta az erejét. Natsu üvölt aztán Hades mérges lesz felébreszti a elveszett mágiáját meg a szemét meg átvált hát nem is tudom... valami gonosz elf kinézetű teremtményre. Innentől volt érdekes, mert HA a cicák nem találják meg a szív elpusztításának módját, vagy ha Lily sosem csatlakozik a céhhez, akkor bizony a törmelékből teremtett "démonok" helyretették volna őket.
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Italy4ever
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 45



« Válasz #10921 Dátum: 15 jún 08, 18:08:08 »

Fejezethez: Nagyon tetszett!  ikszdé

Idézet
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/23 -Ez meg már tényleg baromi nyálas (amellett, hogy nagyon hirtelen jött a váltás Minvervától).
Ez nem nyálas csak karakteridegen, a következő oldalt tényleg meg lehetett volna visszafogottabban is csinálni.

Idézet
nyálasak, az egész manga elment ebbe az irányba, és ehhez nagyon sokat hozzá tett Erza. Értesz?

Nem. Nem értelek. Persze ugye ez a te véleményed és tiszteletben tartom. De tudnál mutatni az általad párszor mutogatott helyzeteken kívül (általában Erza, de a föntiben van Minerva is) is mutatni?
Nekem a "nyálas" szó jelentése a romantikus, csöpögős filmek/könyvek értelemben kimerül. Így nem tudok azonosulni azzal a véleményeddel, hogy ez a rész tartalma nyálas volt. Amondó vagyok, hogy keressünk rá más megfelelő szót. (ha van)

Tartom magam, ahhoz az elmélethez, hogy Erza vállán nehezedő felelősség nem fogja az úgymond "nyálas" irányba elvinni a karakterét.

A történelem tanárom mindig azt tanította nekünk, hogy a történelemben nincs "HA"! És ezzel tökéletesen egyetértek. Ami megtörtént megtörtént. Kész. Felesleges azon gondolkozni, hogy mi lett volna ha nincs ott Laxus stb...

Idézet
másrészt ő azt tette, amit érzett, hogy tennie kell.
Ez jelenti azt, hogy a saját ideológiád szerint élsz. Tartaros ideológiája maga Zeref, egy visszatérési ösztön. Mard Geer-en kívül senki se tudta, hogy miért akarnak eljutni Zerefhez, de az ideológiájuk vagyis, hogy eljussanak Zerefhez felülírt mindent. És a történelemből kiderült számtalanszor, hogy az ideológiánk beteljesülésének érdekében még ártatlan embereket is ölnek/kínoznak stb.. Pont, ahogy a démonok esetében is.

(OFF: aki akarta az megértette a Hitleres hasonlatot..továbbá nem, tényleg nem volt az összes német katona és szövetséges "gonosz", csak az ideológia ezt diktálta.)
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10922 Dátum: 15 jún 08, 18:47:15 »

Fejezethez: Nagyon tetszett!  ikszdé

Idézet
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/23 -Ez meg már tényleg baromi nyálas (amellett, hogy nagyon hirtelen jött a váltás Minvervától).
Ez nem nyálas csak karakteridegen, a következő oldalt tényleg meg lehetett volna visszafogottabban is csinálni.

Idézet
nyálasak, az egész manga elment ebbe az irányba, és ehhez nagyon sokat hozzá tett Erza. Értesz?

Nem. Nem értelek. Persze ugye ez a te véleményed és tiszteletben tartom. De tudnál mutatni az általad párszor mutogatott helyzeteken kívül (általában Erza, de a föntiben van Minerva is) is mutatni?
Nekem a "nyálas" szó jelentése a romantikus, csöpögős filmek/könyvek értelemben kimerül. Így nem tudok azonosulni azzal a véleményeddel, hogy ez a rész tartalma nyálas volt. Amondó vagyok, hogy keressünk rá más megfelelő szót. (ha van)

Tartom magam, ahhoz az elmélethez, hogy Erza vállán nehezedő felelősség nem fogja az úgymond "nyálas" irányba elvinni a karakterét.

A történelem tanárom mindig azt tanította nekünk, hogy a történelemben nincs "HA"! És ezzel tökéletesen egyetértek. Ami megtörtént megtörtént. Kész. Felesleges azon gondolkozni, hogy mi lett volna ha nincs ott Laxus stb...

Idézet
másrészt ő azt tette, amit érzett, hogy tennie kell.
Ez jelenti azt, hogy a saját ideológiád szerint élsz. Tartaros ideológiája maga Zeref, egy visszatérési ösztön. Mard Geer-en kívül senki se tudta, hogy miért akarnak eljutni Zerefhez, de az ideológiájuk vagyis, hogy eljussanak Zerefhez felülírt mindent. És a történelemből kiderült számtalanszor, hogy az ideológiánk beteljesülésének érdekében még ártatlan embereket is ölnek/kínoznak stb.. Pont, ahogy a démonok esetében is.

(OFF: aki akarta az megértette a Hitleres hasonlatot..továbbá nem, tényleg nem volt az összes német katona és szövetséges "gonosz", csak az ideológia ezt diktálta.)
1. Igen, karakteridegen, ezt értettem az alatt, hogy nagyon hirtelen jött a váltás.
2. Azért nem kell kiragadni. Nagyon-nagyon sokáig kerültem a nyálas szó használatát, mert a FT csak ritkán illik rá, az egyszerűség kedvéért használtam ezt. Őszintén...ha meg akarnám fogalmazni a véleményemet pontosabban, akkor azt mondanám, hogy a manga a kezdetekhez képest nagyon elment a túl sok érzelem irányába, az egész "puhább", nem is tudom, nőiesebb lett? Ezzel még nem is lenne probléma (tényleg), csakhogy nem ennek indult, hanem egy baromi macsó, felelőtlen, laza mangával és céhhel, amivel sokkal könnyebben tudtam azonosulni, mint a mostanival, ahol egyre jobban elterjedt a szép, hosszú és megható jelenetek, általában jó sok könnyel körülvéve. Az egész lágyabb lett. Gondolom megvan az, amikor nemrég Elfman elsírta magát a bunyó közben, és csak ennyi, nem próbált Mashima valami szép és megható beszédet kreálni valakitől (pl. Erzától, vagy Natsutól, akire sajnos ugyanúgy jellemző lett ez), hanem egyszerűen hagyta, hogy a Elfman a karakteréhez méltóan feldolgozza a történteket. Na ez számomra sokkal szimpatikusabb és átérezhetőbb. Nagyon bejött az a közeg, azok a kapcsolatok, amivel egymáshoz viszonyultak a FT-ben, a manga elején, amikor a dráma, az érzelmes pillanatok még nem voltak ennyire kihangsúlyozva (félve mondom: kierőszakolva), s talán pont ezért jobban ütött, és sokkal meghatóbb és reálisabb volt. Na, talán ennyi. Akkor ha valaki talál egy szót arra, hogy milyen is lett a FT, az vendégem egy sörre Nevet
3. Igen, igazad van az ideológiával kapcsolatban. De szerintem annyiban enyhébb a dolog, hogy Kyuka nem ember, hanem egy démon, egy saját küldetéstudattal és világszemlélettel, amivel az embereket semmibe nézte. Attól függetlenül, igazad van.

Na végre valaki, aki nem blablázik (amire én is baromi hajlamos vagyok), hanem egyszerűen és tisztán megmondja a véleményét. Köszi szépen, tényleg, erre voltam kíváncsi, egy másik megalapozott véleményre Mosolyog

Szóval a lényeg az, hogy még így is szeretem a FT-t, abszolút elszórakoztat hétfőként. Csak régen jobban tetszett, és örültem volna, ha a FT visszakapná azt a régi arcát, márpedig Erzával erre nem látok esélyt. És nem, nem azért mert nő, tényleg Nevet A személyisége miatt. Ahogy mondtam, Natsu is eléggé felvette ezt a stílus, amiből szintén elegem van. Szóval nem a nem, hanem a karakter miatt.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 08, 18:50:07 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #10923 Dátum: 15 jún 08, 19:16:43 »

Wáó na végre megtört a jég. Nevet Ez nagyon király fejezet volt. Juj de nagyon kíváncsi vagyok a többi céhre. Nevet Makarov, de badass volt.  >.<# Legalábbis számomra.
Érdekes azért, hogy mennyire látszik az egyes karakterek "érettsége". (Ha lehet így mondani.) Azért a komolyabban viselkedő karakterek, mint Gildartz vagy Erza rendesen meglepődtek a Lumenen és vicces belegondolni, hogy a fanok nagyrésze is tökre meglepődött. Erre Natsu és a többiek reakciója, na meg ahogy beestek.  smirksweat

Egyébként Kuro érdekes nézni téged itt a fórumon. Nem mindig olvasom végig a hozzászólásaidat, mert tényleg néha extrém hosszúak. Igazából az az érdekes, hogy ahogy megfigyeltem szinte mindig van egy nagyjából egységesen kialakult reakció valamire. Pl. Erza lett az ideiglenes mester. És te szinte mindig ezek ellen a vélemények ellen vagy. Ez persze nem gond, de tényleg vicces látni, hogy ez rendszeres dolog. Viszont ennek köszönhetően és amit nagyon szeretek az, hogy mindig forr az FT topic mert sokan reagálnak a kommentjeidre. Komolyan mintha csak ezért csinálnád, hogy mindenkit rávegyél arra, hogy kommenteljen. Nagyon bírlak emiatt. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 08, 19:17:15 írta hagabi » Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10924 Dátum: 15 jún 08, 19:29:23 »

Hiányzott már ez a sok eszmecsere. Nevet Akkor szép sorban.

1. Mindenki tudja, hogy Luxust azért kellett kivenni a Tartaros szálból olyan hamar, mert túl erős volt. Lazán vert volna Mard Geeren kívül mindenkit.

Ez még viccnek is rossz volt. Natsu simán erősebb Luxusnál, ahogy Erza is. Sőt még talán Gajeel is. Ráadásul Luxusnak még Tempeste legyőzése is az életébe került majdnem. kacsint Annyi a különbség hogy a történet megkívánta hogy Luxus tegyen valami jót hogy vissza lehessen venni a céhbe. ENNYI, CSAK EZÉRT SZEREPELT a Tenrou szigetes ARC-ban is pl. Semmi másért. Természetesen feltételes módban írtam hogy nélküle is legyőzték volna Hadest hisz lenyomtak nélküle erősebbeket is már. Ott van pl Mard Geer, Kyouka, Tempesta meg a többi Démon. És akkor még Natsuék nem fejlődtek semmit egyedül Gray kapott power up-ot.

2. OK Nevet Arra nem is gondolsz, hogy azért nem mondtam női karaktereket, mert szerintem egyik se való vezetőnek? Nevet Lucy szerintem semmivel sem nyálasabb, mint Erza. És hidd el, nekem különösebb bajom nincs Erzával, sajnos egy kicsit kiábrándultam belőle, de egyáltalán nem utálom, vagy ilyesmi, és nem vitatom, hogy kiváló vezető, és hogy tisztelik. Én a személyiségéről beszéltem, ami nemtől független.

Oké, ennek semmi értelme, remélem te is látod utólag. 1. Azt írod azért nem mondtál egy női vezetőt mert szerinted egyik se való annak de utána leírod hogy Erza jó vezető. Nevet Lucy számomra amúgy nem nyálas de túl sokat sír. Erza meg egyáltalán nem. Épp ezért baromság nyálasnak hívni. Maga a szóhasználat is hülyeség. Ha azt írod idegesítő, zavar a jelleme azt elfogadom, nem könnyű lenyelni egy olyan embert mindenkinek aki jobbá akarja tenni a világot. Pláne ilyen képmutató világban amiben most élünk. ^^' Totál ellentmondásos vagy egyébként. Azt írod nem bírod már Erza jellemét de közben azt írod kiváló vezető jelleme van. Ha kiváló vezető akkor a jellemével nincs semmi gond! Nevet

-Csak hogy értsd:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/066/20 -Ez nem nyálas. (Sőt, amikor most újra átfutottam, hogy megkeressem, kirázott a hideg, annyira átjön Makarovtól ez.)
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/100/25 -Ez nem nyálas. (Sőt, gyönyörű, de egyben logikus és emberi.)
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/403/18 -Ez hülyeség.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/23 -Ez meg már tényleg baromi nyálas (amellett, hogy nagyon hirtelen jött a váltás Minvervától).


A régi fejezetekből pont azokat másoltad be amik miatt Erza ilyen lett. Nevet
403/18-as oldal: Ha értenél kicsit is a harcművészethez akkor tudnád hogy ez nem hülyeség. 9 évig tanultam harcművészetet, hidd el tudom milyen az amikor vakon kell védekeznek. Ismerek nem egy vak embert. És nem kevés Vak harcosól szóló story van a világban. Azért mert te nem értesz valamit még nem lesz hülyeség. Pont hogy logikus hogy Erza felállt és legyőzte Kyoukát. A Kyouka elleni harca jóval realisztikusabb volt mint a Minerva elleni!

Ami Minerva "megtérését" illeti, semmiben sem különbözik attól amin Sasuke ment keresztül. Tudod hogy milyen múltja volt Minervának, nem meglepő hogy ilyen lett. Erza felrázta. Te még nem láttál ilyet a valóságban hogy valaki irtó gonosz embernek tűnik de valójában nem az és jön egy ember aki felrázza és visszatér a régi önmagához? Én láttam már hihetetlen élmény volt. És jelenleg is a baráti körömbe tartozik. Persze itt most nem gyilkos vagy brutális kínzógépre kell gondolni de akkor is. Ráadásul Minerva megtérése egyáltalán nem volt meglepetés, várható volt csak kicsit figyelni kellett volna a karakterét hogy hogyan viselkedett az apja közelében, egyértelmű volt az apai elnyomás. Néha úgy érzem csak én látom meg a karakterek igazi jellemét, lehet ezért van hogy azon kevesek közé tartozom akik nem lepődnek meg azon ha egy "rossz" karakter megtér.
Egyébként szerintem nagyon jól lett ábrázolva hogy Minerva mennyire szégyenli magát! De ez megint csak ízlés kérdése!
Te a gyerekes FT-hez szoktál hozzá de idővel felnőnek a karakterek is. Az olvasónak is felkéne vele együtt.


Mira azóta ilyen gyengéd mióta Lisanna meghalt. De előtte egy igazi vadállat volt. És jelenleg is csak az csak megsúgom, pláne ha harcról van szó. Nézd vissza az Erza vs Kyouka meccset abba ő is bekapcsolódik. Majdnem letépte csóri Sayla fejét. Nevet

A Hitleres hasonlat egyáltalán nem volt vicc. És lehet hogy nem minden katona gonosz aki harcolt de attól mert parancsot kapsz az ölésre és azért ölsz attól még ugyan úgy bűnös vagy mint az aki önszántából öl. És ne akard magad kiröhögtetni hogy Kyoukát mentesíti a démon léte a tettei alól. Ahhoz hogy találkozzon Zereffel nem kellett volna megölni ennyi embert, sőt egyet sem. Már Hades-nak is megmondta Zeref hogy nincs szükség ilyen baromságokra!

Egyébként durva példa következik: Én egy démon vagyok, kiirtom az egész családod mert épp olyan kedvem van vagy mert szükség van rá hogy elérjem a céljaim de akkor én nem vagyok gonosz csak mert démon vagyok vagy mert csak parancsot teljesítek???

Számomra nincs szánalmasabb kifogás annál, hogy azért teszek valamit mert ez a kötelességem, vagy mert valaki megkért rá!
A te életed neked kell élned és nem másnak, erre utalt Erza is mikor kioktatta Kyoukát. Ha neked ez nem jött át sajnállak érte mert ha úgy látnád a mangát ahogy én és ahogy azt Mashima is gondolja akkor sokkal jobban élveznéd!


A történelem tanárom mindig azt tanította nekünk, hogy a történelemben nincs "HA"! És ezzel tökéletesen egyetértek. Ami megtörtént megtörtént. Kész. Felesleges azon gondolkozni, hogy mi lett volna ha nincs ott Laxus stb...

Idézet
másrészt ő azt tette, amit érzett, hogy tennie kell.
Ez jelenti azt, hogy a saját ideológiád szerint élsz. Tartaros ideológiája maga Zeref, egy visszatérési ösztön. Mard Geer-en kívül senki se tudta, hogy miért akarnak eljutni Zerefhez, de az ideológiájuk vagyis, hogy eljussanak Zerefhez felülírt mindent. És a történelemből kiderült számtalanszor, hogy az ideológiánk beteljesülésének érdekében még ártatlan embereket is ölnek/kínoznak stb.. Pont, ahogy a démonok esetében is.

(OFF: aki akarta az megértette a Hitleres hasonlatot..továbbá nem, tényleg nem volt az összes német katona és szövetséges "gonosz", csak az ideológia ezt diktálta.)

A "HA" elméletemmel csak arra akartam rámutatni hogy nem feltétlen van szükség Luxusra csak a történet megkívánta hogy visszakerülhessen a Céhbe ahogy ezt fentebb írtam. De örülök hogy van valaki értette a hasonlatom meg azt is amit dumálok. Nevet Kyoukának konkrétan saját akarata sem volt akkor hogy tehette volna azt amit ő akart? Amióta létezik azért él hogy találkozzon Zereffel és közben még Mard Geer parancsait is követi. A náci katonákat fentebb kifejtettem.

Egyébként Kuro érdekes nézni téged itt a fórumon. Nem mindig olvasom végig a hozzászólásaidat, mert tényleg néha extrém hosszúak. Igazából az az érdekes, hogy ahogy megfigyeltem szinte mindig van egy nagyjából egységesen kialakult reakció valamire. Pl. Erza lett az ideiglenes mester. És te szinte mindig ezek ellen a vélemények ellen vagy. Ez persze nem gond, de tényleg vicces látni, hogy ez rendszeres dolog. Viszont ennek köszönhetően és amit nagyon szeretek az, hogy mindig forr az FT topic mert sokan reagálnak a kommentjeidre. Komolyan mintha csak ezért csinálnád, hogy mindenkit rávegyél arra, hogy kommenteljen. Nagyon bírlak emiatt. ikszdé

Igen szoktam regényeket írni de én szeretem hosszan kifejteni a véleményem. Nevet
tudod miért van egységes vélemény? Mert a többség felszínesen olvassa a mangát. Ez abból is látszik hogy Jon-nak nagyon nem jött át hogy mi volt Kyouka és Erza harc lényege pl. Vagy épp Minerva karakterének lényege. Általában amit az emberek nem vesznek észre elsőre attól az még ott van de mivel nem látják meg és később jön a fordulópont ezzel kapcsolatban egyből rávágják hogy meglepetés vagy random bullshit. Pedig rohadtul nem random. Amúgy én nem a vélemények ellen vagyok csak leírom a sajátom is ami általában a többségével nem egyezik de ez nem az én gondom. Nevet És való igaz általában azért írok ennyit mert tudom hogy "ismert" vagyok már annyira hogy forrjon úgymond a téma miattam. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 08, 19:47:47 írta Kuro25 » Naplózva

Italy4ever
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 45



« Válasz #10925 Dátum: 15 jún 08, 21:32:14 »

Idézet
1. Mindenki tudja, hogy Luxust azért kellett kivenni a Tartaros szálból olyan hamar, mert túl erős volt. Lazán vert volna Mard Geeren kívül mindenkit.

Ez még viccnek is rossz volt. Natsu simán erősebb Luxusnál, ahogy Erza is. Sőt még talán Gajeel is. Ráadásul Luxusnak még Tempeste legyőzése is az életébe került majdnem.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/358/10 : szerintem ez csontnélküli győzelem. Bár ez a győzelem/vereség dolog mindenkinek mást jelent. Ha még a mágikus akadályrészecskéket is a harcnak vesszük (szerintem nem mivel kijelenti Tempesta, hogy feláldozza az életét ergo elismerte, hogy kevés ide mint malter a lekvárban) akkor nyert nehezen.
Kár kijelentgetni ilyen dolgokat, hogy a céhen belül ki erősebb a másiknál. Mindenkinek van egy alap képessége + az adott harchelyzet motivációjából kialakuló kitartás/erő.

Idézet
Minerva megtérése egyáltalán nem volt meglepetés, várható volt csak kicsit figyelni kellett volna a karakterét hogy hogyan viselkedett az apja közelében, egyértelmű volt az apai elnyomás.
Nem azzal van a baj, hogy megtért, (legalábbis én számítottam rá) sőt nem is bajnak nevezném. Ezt a karakteridegenséget arra értettem hogy Mashima egy picit jobban hangsúlyozta a kelleténél a megbánás arcmimikáját. A kevesebb néha több. Az esetek többségében azért Mashima eltalálja azt a határt az érzelmeknél, hogy karakterileg megfelelő, mégis mi, az olvasóközönség átéljük, érzékeljük, hogy ezt ténylegesen megbánta. Mellesleg tudom, hogy megbánta csak valahogy ez az érzés nem jött át. ÉS az is érthető, hogy mikor Rogue-val ment küldetésre miért volt visszahúzódó. Általában az ilyen emberek a belső vívódás után visszahúzódottabbak. Bár nekem nincs olyan személy a baráti körben aki ilyen lenne/volt (amikor olvastam a hozzászólásodat egy percre elgondolkoztam a gyilkosos variáción.. aztán tovább olvastam  smirksweat Pojén ) ezért csak józan paraszti ésszel gondolkozok.
Idézet
De szerintem annyiban enyhébb a dolog, hogy Kyuka nem ember, hanem egy démon, egy saját küldetéstudattal és világszemlélettel, amivel az embereket semmibe nézte. Attól függetlenül, igazad van.
Mennyországtornyánál Zeref fanatikusok hurcoltak el egy egész falut, hogy éhen-szomjan dolgozzanak.

A céhmester témához: Mira személyét az elején ezért vetettem el: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/310/14 Emiatt nem tudna a "családért" teljes erőbedobással harcolni. Mert valószínűleg lenne ott valaki.
(amúgy én kicsit reménykedtem benne, hogy visszakapom 1 év után a Démon valódi jellemét a "tökös" Mirajanet.)
Véleményem szerint Erza a céh felsőbbrendűségét adja, míg Laxus a keménységet. Így céhmesternek bármelyik megfelel számomra.

Idézet
az egész "puhább", nem is tudom, nőiesebb lett? Ezzel még nem is lenne probléma (tényleg), csakhogy nem ennek indult, hanem egy baromi macsó, felelőtlen, laza mangával és céhhel, amivel sokkal könnyebben tudtam azonosulni, mint a mostanival, ahol egyre jobban elterjedt a szép, hosszú és megható jelenetek, általában jó sok könnyel körülvéve. Az egész lágyabb lett. Gondolom megvan az, amikor nemrég Elfman elsírta magát a bunyó közben, és csak ennyi, nem próbált Mashima valami szép és megható beszédet kreálni valakitől (pl. Erzától, vagy Natsutól, akire sajnos ugyanúgy jellemző lett ez), hanem egyszerűen hagyta, hogy a Elfman a karakteréhez méltóan feldolgozza a történteket.
Egyetértek Elfman a céh "Man-je". Illett hozzá, hogy saját maga dolgozta fel.
Értem mire gondolsz a "puhulással" kapcsolatban. Erre az jutott eszembe, hogy talán a céhépület központúsága miatt van ez. A céhépület körzetében játszódtak a történetek. Ugye az elején mindig visszatértek a családi fészekbe egyes küldetések/harcok után. Ez oldotta a harcmezőn keletkező feszültséget, hogy ott iszogattak, poénkodtak stb.. Ahogy haladtunk előre a történettel alig kerültünk vissza a céhépületbe egyből mentek máshova. Így az ívek közötti épületben tartott idő rohamosan lecsökkent annyira, hogy te, te és te hova mész harcolni.
A másik gondolat, hogy ahogy haladunk a végjáték felé valahogy fokozni kell az érzelmeket. A komoly téma mellé nem fér bele annyira a "lazulunk és beverünk pár rossz tagot" jelenet.

Bár sokadjára elolvasva ezeket a sorokat nem hiszem, hogy választ kaptál, hogy miért lett "puhább".. Pojén

Idézet
Te a gyerekes FT-hez szoktál hozzá de idővel felnőnek a karakterek is.
Én nem a felnőtté válást használnám erre, inkább a megkomolyodást. Annyi idő nem telt el, hogy felnőtté váljanak. De ez már tényleg szőrszál hasogatás a részemről. (a mondatod másik része kicsit túlságosan is szókimondóra sikeredett  Nevet )

Végül pedig örülök, hogy van értelme annak, amit mondok Mosolyog
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10926 Dátum: 15 jún 08, 22:03:06 »

Luxus olyan lazán verte el Tempestát, hogy öröm volt nézni. Ugyanolyan lazán, mint Gray, a power uppja után. Ugye volt az Gazille és Natsu vs Tempesta és nemtommáranevét harc, ahol a nemtomkit alig tudta csak leverni Gazille. Na most, Tempesta biztos, hogy volt ilyen erős...és Luxus simán leverte. Ugyanúgy, ahogy Makarovot is látványosan hanyagolta Mashima a szálban, és ugyanúgy, ahogy Gildartz is azért nincs otthon, mert egyedül leverné a fél Tartarost, Luxus is túl erős VOLT. Ma már...ki tudja, véleményem szerint Natsu talán már mindenki túl tett.


2. OK Nevet Arra nem is gondolsz, hogy azért nem mondtam női karaktereket, mert szerintem egyik se való vezetőnek? Nevet Lucy szerintem semmivel sem nyálasabb, mint Erza. És hidd el, nekem különösebb bajom nincs Erzával, sajnos egy kicsit kiábrándultam belőle, de egyáltalán nem utálom, vagy ilyesmi, és nem vitatom, hogy kiváló vezető, és hogy tisztelik. Én a személyiségéről beszéltem, ami nemtől független.


Nevet Nevet Na jó, ezt nem így akartam írni, ez így teljesen ellentétes, bocsi srácok Nevet Úgy akartam, hogy a vezetői képességei megvannak, de én más személyiséget akartam volna mesternek.

Minerva megtérése meg teljesen várható volt, csak éppen ahogy megtörtént, az zavart engem. Túltolta Mashima, ahog Italy is mondta, a kevesebb néha több.

És végül: Nem hiszem, hogy a régi FT gyerekesebb lett volna. Szerintem sokkal inkább követendő és tanulságos történet volt. De lehet, hogy csak én látom így, mindenesetre Italynak abban is igaza van, hogy a történet ahogy közeledik a vége felé, automatikusan változik, komolyodik, ezzel végülis nincs baj, csak nekem hiányzik a régi FT.
És hidd el, nem felületesen olvasom a FT, sőt, szerintem pontosabban emlékszem a dolgokra (mivel én sokkal később olvastam el, mint te, Kuro), csak éppen mások vagyunk, és máshogy értékeljük a történetet.
A megtéréshez annyit, hogy én rengeteg olyan embert ismerek, aki drasztikus változáson ment át, egy új ember lett, megtért. Hiszek is ebben, szóval tényleg, nincs is ezzel bajom, csak megcsinálhatta volna ügyesebben is.

A Kyuka-kötelesség-gonosz tárgyban meg igazatok van, elismerem. Ettől függetlenül, Erza baromi szarul érvelt, ti messze lekörözitek Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 08, 22:04:40 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #10927 Dátum: 15 jún 08, 22:39:21 »

Nos, van amivel egyetértek és van amivel nem. Kezdem Erzával mint céhmester. Szerintem igenis jó döntés. Nem csak azért mert erős hanem mert sok vezetői képességet mutatott eddig. A többiek pedig elismerik és elfogadják. Másrészt szerintem a legfontosabb tulajdonsággal is rendelkezik, ez pedig a karizma. Nem mellékesen ez a lovagok egyik fő tulajdonsága, márpedig Erza ebbe a kasztba sorolható.

Luxus vagy éppen Gildartz. Valóban bivaly erősek de azért kétlem, hogy ezért vette ki  Mashima az ív előtt a játékból. Sokszor nem az erő számít. Tempestnél minden bizonnyal erősebb volt de a végén mégis harcképtelenné tették. ugyan ez Gidartz-al is megtörtént volna ha Mashima úgy akarja. Egyszerűen az erejüket egy olyan képességgel állítja párba amely felett nem győzhettek volna.

Gyerekesebb vagy nem? Sokkal inkább felnőttesebbek a mostani részek. Kezdi elveszíteni azt a báját amellyel az elején elvarázsolta az embereket. Hozzáteszem, hogy ez bizonyos idővel kell is. A történet egy bizonyos korosztálynak íródik amikor indul. Ezt a korosztályt fogja és kell is kiszolgálnia valamilyen módon és végigkísérni amíg a történet tart. A korosztály tagjai is idősebbek lesznek és az érdeklődési körük is bővül, változik. Egyébként ez megjelenik minden hosszú mangában, elég csak a Narutora gondolni. Ott is idővel egyre felnőttebbek lettek a karakterek mind fizikailag mind gondolkodásmódjukban. Itt is ez történik. Persze valamennyi hülyeségnek meg kell maradnia mert ez adja a karakter egyediségét, másrészt nem egyik pillanatról a másikra változik valaki. Ez hosszú évek dolga kell, hogy legyen. Kivételek persze mindig vannak de ehhez általában komoly trauma is dukál.
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10928 Dátum: 15 jún 08, 22:43:43 »

A Kyuka-kötelesség-gonosz tárgyban meg igazatok van, elismerem. Ettől függetlenül, Erza baromi szarul érvelt, ti messze lekörözitek Nevet

Jó de érted ez egy shounen abból is egy lazább verzió túl nagy monológokat ne várj valamilyen szinten bele van kényszerítve Mashi hogy mit tehet meg. Egy shonen mangánál vannak határok mert az olvasók többsége tizenéves és nem szeretik a sok változást és képesek egy hajstíluson is kiakadni.  Nevet

Egyébként Luxus valóban nyert de vesztett is Tempesta ellen mert az a köd ugyan úgy a képessége.
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10929 Dátum: 15 jún 08, 22:56:09 »

Na igen, de azt a ködöt Natsu, Gray, meg Erza ugyanúgy bekapta volna.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Draw
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Válasz #10930 Dátum: 15 jún 09, 10:46:53 »

Na igen, de azt a ködöt Natsu, Gray, meg Erza ugyanúgy bekapta volna.

Valószínű, akkor Natsu szívta volna fel a ködöt...de szerintem ezen kár vitatkozni, hogy mi lett volna "ha"... Másrészről én sem értem hogy mi ez az "Erza nem való vezérnek" dolog. Tény, hogy nagy befolyása van a céhben és igen, tud "érzelmeskedni" is néha, de szerintem ez mind elengedhetetlen egy vezérnél és ez által buzdítja a társait ami szinten fontos.

Amúgy olvastam, hogy páran úgy gondolják, felnőttesebb lett a manga...és milyen igazatok van Nevet Nevet Nevet ezekből a "nosztalgiázó" részekből is lejön a különbség a mostani és a régi fejezetek között még annak ellenére is, hogy Mashima rak 1-2 dolgot bele amitől az embernek "deja vu" érzése támad de szerintem ez így kerek ahogy van Nevet és Mashima nem hiába csinálja azt, amit csinál...oka van, hogy Erza lett a céhmester és itt most nem csak arra gondolok, hogy erős, vezéregyéniség vagy bármi ilyesmi, hanem van egy olyan érzésem, hogy a későbbiekben nagy szerepe lesz ez által. Nevet
Naplózva
Ralite
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157



« Válasz #10931 Dátum: 15 jún 09, 21:51:04 »

Erza karaktere alkalmas vezetésre.  Egy dolog miatt esik ki a "mindenki rám támaszkodhat" szerepből, ez pedig a mennyek tornya, amikor ő támaszkodott Natsura. De a fenti Kuro érvek alapján én is úgy látom hogy megfelel a szerepre. Kicsit olyan mint Tsunade.
Naplózva
makadmel
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 41



« Válasz #10932 Dátum: 15 jún 09, 22:31:06 »

Egy kérdésem van:

Marde Geer-en kívül az összes démon meghalt vagy visszakerült a könyvbe?(Azt tudom h Marde Geer visszakerült)
( Imádnám ha Kyouka túlélte volna.) Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 09, 22:31:50 írta makadmel » Naplózva

http://animesay.ru/upload/users/51c597f092dad16d545599be9785b12c.jpg.jpg

\\\"Az, hogy hogy néz ki valaki, édes mindegy. A lényeg csupán a lélek.\\\\\\\\\\\\\\\" Soul Eater
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #10933 Dátum: 15 jún 09, 23:15:35 »

Egy kérdésem van:

Marde Geer-en kívül az összes démon meghalt vagy visszakerült a könyvbe?(Azt tudom h Marde Geer visszakerült)
( Imádnám ha Kyouka túlélte volna.) Nevet
Én úgy sejtem, hogy ha Zeref démonait megölik vagyis elpusztítják a testüket akkor visszatérnek az eredeti, könyv formába. Kivétel a Kyukimon tagjai, mivel ők a Mard Geer-el kötött szerződésnek hála azonnal reinkarnálódtak a pokol magjában. Szóval gondolom miután Mard Geer meghalt (ő tuti meghalt mivel Zeref elégette a könyvét) minden Tartaros démon visszakerült a könyv formába vagy valami ilyesmi.
De lehet, hogy Zeref kinyírta a többi Tartaros démont is.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 09, 23:16:35 írta mohric » Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10934 Dátum: 15 jún 10, 01:36:30 »

Pár fain kis rajz Mashitól. Juvia rulez!  ikszdé
https://twitter.com/hiro_mashima/status/606993541772877824

Cuki Charla: https://twitter.com/hiro_mashima/status/602452281552834561

A fő hármas szörny: https://twitter.com/hiro_mashima/status/595933862145830915  Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 727 728 [729] 730 731 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!