24 máj 17, 11:19:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 726 727 [728] 729 730 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778227 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10905 Dátum: 15 jún 06, 22:52:53 »

Lefordítva magyarra igen érdekes lenne. ikszdé
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10906 Dátum: 15 jún 07, 19:34:34 »

Kuro, ezt már kétszer is leírtam, de kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményed, mert állításod szerint Erza ÚJ színt hoz a FT-be, meg hogy nem változott (dehogynem, pont ő az egyetlen, aki változott, szerintem kárára, és te is elismerted, hogy a régebbi, szigorúbb, természetesebb Erza sokkal szerethetőbb volt). Szóval:

És komolyan, ti szerintetek miért lenne jó, ha egy nő vezetné a FT-t? De komolyan. Már sokszor így is a túl sok érzelem/nyál határán mozog a manga, ami régen abszolút nem volt jellemző rá. Baromira jót tenne egy Luxus féle badass karakter a céhnek, szerintem.
(Amúgy félre ne értsetek, nekem nem a nakama power uppokkal van bajom, vagy a filozófiájukkal, egyáltalán. De számomra sokkal hitelesebb és ütősebb, ha egy Gildartz, Luxus, Gazille, Makarov, Leo, Lucy, vagy akár Natsu és Gray vágja le a szövegeket, mintsem pl. Erza, aki számomra sokszor teljesen irreális és szűklátókörű papolásba megy át. Mira is túl gyengéd. Úgy értem, hogy nincs azzal baj, ha Mira ilyen szép tündéri mosollyal, és egy "üdv itthon!"-na köszönti Lucyt, de számomra sokkal inkább átérezhető volt régen Makarov törődése, meg seggrepacsizása, mintsem ez. Szerk.: Vagy a mostani fejezetben, amit már említettek is feljebb, mennyivel inkább tetszett volna egy pl. Luxus, vagy akár Makarov általi vigyorgós rendreutasítás, hogy előtte építsük fel a céhet, majd utánna romboljuk le Nevet
Szóval nagyon remélem, hogy Luxus. A vezetőségbe meg bele lehet tanulni, és ez Gildartznál sem volt kizáró tényező. Ha irányító, szervező kell, akkor tényleg inkább Erza, vagy Mira, (régen Mavis), de nem erre van elsősorban szüksége a FT-nek, mint céhnek sem, és mint mangának, meg pláne.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #10907 Dátum: 15 jún 07, 20:58:44 »

És komolyan, ti szerintetek miért lenne jó, ha egy nő vezetné a FT-t? De komolyan. Már sokszor így is a túl sok érzelem/nyál határán mozog a manga, ami régen abszolút nem volt jellemző rá. Baromira jót tenne egy Luxus féle badass karakter a céhnek, szerintem.

Meeeert egy női karakter/Erza húzza maga után a nyált or what? Még ha egy Lucy lett volna hirtelen a céhvezér, aki vagy örömből vagy depiből vagy igazából bármilyen okból sír, akkor azt mondom, ez igaz, nyálgép az FT élén. De Erza, még ha szerintem gyökérség is az, ami vele folyik néha, legalább nincs ilyen módon lekerekítve az érzelmi világa. Erza határozott, erős, és ha más nem is, de jó vezető, mert mindenki fél tőle ÉS tisztelik. Ennél "badassabb" tényleg csak Luxus vagy Gildartz lehetne, Makarov viszont határozottan nem, az ő karaktere már minden értelemben kezdett értelmetlenné és szétesővé válni. Mégis, valószínű, hogy újra céhvezér lesz. (mert why not)
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10908 Dátum: 15 jún 07, 22:40:57 »

Meeeert egy női karakter/Erza húzza maga után a nyált or what?
....
Makarov viszont határozottan nem, az ő karaktere már minden értelemben kezdett értelmetlenné és szétesővé válni. Mégis, valószínű, hogy újra céhvezér lesz. (mert why not)
Őőő, ja...nem általánosan a női karakterek, hanem a FT-es női karakterek (Mira is, Lucy is, Wendy is...Cana nem, pl., de hirtelen nem jut más eszembe) és FŐLEG Erza. De ezt is kifejtettem már bővebben, hogy miért idegesít engem (nem is a papolása, hanem az, hogy ezt mennyire irracionálisan és szűklátókörűen teszi).

Jaja, tudom, ha Erza helyett Makarov lesz a céhmester, az a tipikus csöbörből vödörbe eset, ahogy ezt is írtam már korábban. Úgy szerettem volna viszont látni az öreget, hogy amikor az új FT bajba kerül, akkor ő hirtelen feltűnik, mint egy hegynyi óriás, és üvöltve elkezd harcolni értük...hát de nem, menni kell megmenteni, miért is ne, adjunk még klisés és fárasztó motivációkat a karaktereknek. Bármi jobbat kitalálhatott volna Mashima, de nem kezdem el leszólni, majd meglátjuk holnap, de elsőre nagyon nem jön be. Szóval igen, Makarov karaktere mint mester már megfáradt és fölösleges, de mint hátulról támogató "nagyapa" bőven el tudnám képzelni. Csak hogy ez ugye változás, attól meg Mashima nagyon ódzkodik. Mindegy, várjuk ki, de csodálkoznék ha ebből valami olyan jönne ki, ami majd tetszeni fog.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Alucard
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 32



« Válasz #10909 Dátum: 15 jún 07, 23:06:58 »

Miért fonots ki az ideiglenes céh mester? Nemhinném, hogy azalatt a kis idő alatt még az ideiglenes mester van bármi változna.
Hosszú távon meg csak az lehet mester aki mester akar lenni és ezt a többiek is elfogadják (tehát elég erős). Én sem mellette sem ellene nem vagyok mert szerintem pont lényegtelen ki a mester de Laxus lesz amjd az mert rajta kívül senki sem akar mester lenni aki elég erős lenne ahoz, hogy az lehessen. 
Naplózva

Az ördög a részletekben rejlik. (6)
ÉLNI ANNYI Mint röhögni a halálon, és belehalni a röhögésbe
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #10910 Dátum: 15 jún 08, 06:43:36 »

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/439
Nem hittem volna, hogy ilyen korán fent lesz. ^^
Naplózva

gabrix81
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Válasz #10911 Dátum: 15 jún 08, 07:44:52 »

Erre csak annyit mondhatok: Na végre.
Naplózva
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #10912 Dátum: 15 jún 08, 09:50:48 »

Szóval majd 440 fejezet után a Fairy Tail felhajózik a "Grand Line"-ra  Pojén
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10913 Dátum: 15 jún 08, 10:04:24 »

Kuro, ezt már kétszer is leírtam, de kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményed, mert állításod szerint Erza ÚJ színt hoz a FT-be, meg hogy nem változott (dehogynem, pont ő az egyetlen, aki változott, szerintem kárára, és te is elismerted, hogy a régebbi, szigorúbb, természetesebb Erza sokkal szerethetőbb volt). Szóval:

Mi a véleményem? Röviden és tömören. Szexista vagy. Nevet Azért mert egy nő vezet valamit még nem lesz nyálas. Ráadásul az hogy mi a nyálas elég tág fogalom és eléggé egyéni ízlés kérdése. Erza nem az a tipikus nyálas karakter, SŐT állandóan komoly szóval eleve nem értem miről beszélsz. Nevet Ha Lucy lenne az új Mester még megérteném mert ő tényleg könnyen elsírja magát de Erzát nem igazán láttuk még sírni több mint 400 fejezet alatt. Pedig bőven lett volna rá oka. És mint mondtam egy olyan pasi nincs a Céhben aki alkalmas lenne vezetőnek. Luxus egyáltalán nem badass. Erős, és ennyi! Ettől még nem lesz egy karakter badass. Erza valószínűleg lenyomná őt is. ikszdé Ráadásul mondhatsz bármit Luxust fele annyira nem érdekli a Céh sorsa mint Erzát. Ha az ellenkezője lenne igaz nem járná a világot hanem ott lenen a Céh mellett végig ahogy a többiek. Ez ugyan úgy igaz Gildartz-ra is. Nem azt mondom hogy szarnak a Céhre de nem véletlen hogy nem igazán jutnak szerephez. Laxust 2-3 alkalommal "érdekelte" a Céh 400 fejezet alatt. Először mikor elakarta pusztítani majd mikor "véletlen" a Szigetre vergődött és segített a harcban és utána a Tartaros ívnél. A Mágia Játékokat nem számolom ide mert az csak egy gyerekes vetélkedő volt. A sárkányok ellen meg semmi haszna nem volt. Ráadásul most őszintén szerinted Luxus vagy bármelyik erősebb férfi karakter az a típus aki letudna ülni a seggére és a Tanáccsal tárgyalni és ügyeket intézni? Ugyan kérlek. Akiket felsoroltál egytől egyig röhejes férfi karakterek, akik csak erősek és ennyi! Loki nem is értem hogy jött a képbe. Nevet Gajeel meg hiába lett tanácstag az egészet poénnak fogta fel. Innen is látszik hogy nem jó vezető! Luxus pedig csak a kis brigádját tudja vezetni de azt is csak azért mert mindenhova követik őt mint valami kiskutyák. Nevet Őt senki nem veszi komolyan csak egy erős pasit látnak benne aki Makarov unokája és ennyi! Ha Natsuék elkezdik rombolni a Céhet ő simán beállna közéjük, Erza legalább rendet teremt. ÉS PONT ETTŐL LENNE MÁS A FT! Ő úgy látja az egész Céhet és az egész világot ahogy anno Mavis is! Tudja mi a jó és mi a rossz és elvárja hogy más is úgy gondolja és aszerint éljen és ez kérlek igen is követendő példa! Ha létezne ilyen ember a valóságban és az emberek követnék őt és az elvei szerint élnének a világunk nem egy pöcegödör lenne ahol az érzelmek kimutatása "nyálas" dolog, a háborúkról nem is beszélve.

Szóval igen régen Erza lehet hogy más volt nem volt ennyire nyakas és mániákus. De kíváncsi lennék te milyen lennél a helyében amikor ő azon elv szerint él hogy már pedig neki kell  megvédenie a barátait, a családját. Lehet hogy te leszarod az ilyen dolgokat mert nyálas és nem badass mint Luxus aki szarik mindenre és mindenkire de én nem vagyok ilyen. És lehet hogy a régi Erza jobban tetszett de a mostanit is szeretem csak már nem ő a kedvencem. Ettől még az elveivel 1000%-ban egyetértek. Az meg hatalmas bullshit hogy régen nem volt ennyi érzelem a mangában. Megsúgom hogy SOKKAL TÖBB általad "nyál"-nak titulált dolog volt mint most! Egyébként szerintem mindenkinek egyértelmű  hogy Erza miért lett ilyen. A toronyban Natsu megígértette vele hogy soha többé ne áldozza fel magát másokért hanem legyen még erősebb hogy ne kelljen meghalnia etc... Onnantól kezdve Erza ilyen mint most! Egyébként arra kíváncsi vagyok szerinted Erza miért szűk látókörű. Nevet

Ez olyan mintha Superman-nek meg akarnád magyarázni hogy miért nem öli meg a rosszakat és miért ad mindenkinek esélyt hogy jobban élje az életét. Minden elfogultság nélkül állíthatom hogy Erza a FT Superman-je. Ugyan azon elv szerint él ő is! ^^

Gildartz mint apa is megbukott, akkor szerinted hogy lenne alkalmas vezetőnek? Nem véletlen dobta vissza ő is a labdát! A Céhnek pedig pont hogy egy erőskezű vezetőre van szükség akire hallgatnak is és nem az megy minden percben hogy "Küzdj meg velem!" Nevet Luxus pedig hiába változott meg jelenleg sincs a közelben mikor szükség lenne rá és valahogy nem tudom elképzelni hogy épp Makarovot menti mert arról vszeg Mest is tudna. Szerintem ő még azt se tudja hogy a Céh feloszlott. Ő pont olyan mint Gildartz járja a világot, márpedig egy vezetőnek kötelessége mások érdekét előrébb helyezni és ott lennie amikor szükség van rá és nem az utolsó pillanatban felbukkannia ha épp úgy tartja a kedve. ^^'

No de akkor a heti fejezet! Nevet

Annyi szövegelés és infó volt ebben a fejezetben hogy szinte már vetekszik a One Piece-szel is. Nevet
Mondjuk nagy meglepetés nem ért hisz várható volt hogy a térképen nem csak ennyi terület van, fura is lett volna. Így viszont nem tudom milyen hosszú lesz a manga mert kissé sok Céh van a túlparton is. Ráadásul ha jól értettem a Sötét Céhek szövetkeztek a Hivatalos Céhekkel? Ez eléggé meglepő. Mondjuk a többséget valszeg simán beaprítja majd az FT viszont ez nem szimpla FT-s hadművelet lesz, legalábbis remélem hogy bevonják a többi Céhet is és persze jöhetnek az Ishgali Istenek is. A következő rész címe érdekesnek ígérkezik. Lehet hogy megismerünk egy Istent? Bár szerintem ő csak egy Ishagali lesz vagy a másik térfélről egy hasonló kaliberű egyén és nem egy igazi Isten. Mindenesetre most szükség lesz Erza megfontoltságára mert amilyen idióta Natsu képes és egyedül ront neki a 700 Céhnek. Nevet Kíváncsi vagyok Mashi hogyan oldja meg most a dolgokat mert elég sok kérdés felmerült most. Remélem végre behozza az Ishgali Istenek maradékát is és remélem nem Fairy Tail only harc lesz hanem csatlakoznak a többi Céhek is!
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 08, 10:12:36 írta Kuro25 » Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10914 Dátum: 15 jún 08, 11:23:45 »

Mi a véleményem? Röviden és tömören. Szexista vagy. Nevet
Ez egyáltalán nem igaz. A maradékra meg annyit, hogy egyáltalán nem értettél meg...sokszor csesztetsz másokat a szövegértésükre hivatkozva, hát most te is ékes jelét adtad, hogy te sem vagy mindig a toppon.
Mondtam, hogy nekem semmi bajom sincs az érzelmekkel, sem a FT ideológiájával, csak Erza már igenis nyálas. Kyuka ellen, Minerva ellen...Nem ismerhetsz, de hidd el, az érzelmekkel semmi bajom sincs...csak van ami már irreális és vak. Kérdezed, hogy miért szűklátókörű...nézd meg a Kyuka elleni harcát, Kyuka gyönyörű és őszinte érveléséire gyakorlatilag csak annyit tudott mondani, hogy: DE NEM!
Mondtam, hogy nem vitatom, hogy Erza alkalmas vezetőnek, erre te felsorolod hosszú sorokon keresztül, hogy miért alkalmasabb, mint a többiek...na mindegy.
Loki úgy jött fel, ahogy Gazille is, hogy mennyivel inkább el tudom tőlük fogadni az érzelmes lelki fröccsöket, és nem, nem azért, mert férfiak Nevet Hanem mert sokkal reálisabbak és emészthetőbbek. De ezt sem értetted.
És akkor mégegyszer, nem azt vitatom, hogy Erza alkalmas vezetőnek. Azt vitatom, hogy a személyisége alkalmas-e. Mert a FT eredetileg sokkal lazább volt (persze-persze, később megismertük Mavist, de eredetileg, a Makarov féle FT SOKKAL lazább, emberibb és szerethetőbb volt. De mindegy, tudom, hogy te 99% sosem ismered be, ha tévedtél, fölösleges vitázni. Valószínűleg máshogy látjuk a FT-t, mint céhet, nekem még az volt hihető, és szerethető, amikor nem az emberiség eszményei voltak, mint mostanában (Erza szerinte legalábbis ha valaki mást véleményen van, mint a FT, az gonosz=Kyuka), hanem amikor lazán szórakoztak, megvédték egymást, és elpusztították azokat, akik bántották a barátaikat. Jó, persze, ez most is így van, de hogy hogy puhult el ennyire a céh...Emlékszel, hogy Erza minden gond nélkül ott hagyta volna a démon szigetet úgy, ahogy van?! Amikor még bunyóztak, vadabbak voltak, amikor még nem kerestek valami magasztos értelmet a tetteiknek, csak a saját igazságérzetük alapján tették, ami tettek. Én ezért gondoltam azt, hogy sokkal jobb lenne egy lazább karakter céhmesternek. Mert Erza ezt a vonalat fogja tovább vinni, ami az utóbbi időben jellemezte a céhet. De mindegy, hagyjuk, tényleg.

Jaja, tudom, ha Erza helyett Makarov lesz a céhmester, az a tipikus csöbörből vödörbe eset, ahogy ezt is írtam már korábban. Úgy szerettem volna viszont látni az öreget, hogy amikor az új FT bajba kerül, akkor ő hirtelen feltűnik, mint egy hegynyi óriás, és üvöltve elkezd harcolni értük...hát de nem, menni kell megmenteni, miért is ne, adjunk még klisés és fárasztó motivációkat a karaktereknek. Bármi jobbat kitalálhatott volna Mashima, de nem kezdem el leszólni, majd meglátjuk holnap, de elsőre nagyon nem jön be. Szóval igen, Makarov karaktere mint mester már megfáradt és fölösleges, de mint hátulról támogató "nagyapa" bőven el tudnám képzelni. Csak hogy ez ugye változás, attól meg Mashima nagyon ódzkodik. Mindegy, várjuk ki, de csodálkoznék ha ebből valami olyan jönne ki, ami majd tetszeni fog.
Hát igen, még jobb, hogy azt mondtam, hogy várjuk ki Nevet Baromi érdekes és jó fejezet volt. Az nem tetszett, hogy a Lumen így le lett butítva, hogy a többiek begurultak és teljesen természetesnek vették Mavis testét, meg hát Erza...mint céhmester, hagyjuk, de aztán Mest visszaemlékezése már ütött. Nagyon örülök, hogy elkezdte kibővíteni a történetet Mashima, ráadásul így. Egyáltalán nem vártam semmit erre a fejezetre, annál jobban meglepett Nevet
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
kristofkristof
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 364



« Válasz #10915 Dátum: 15 jún 08, 12:12:40 »

Ennyire még csigázott fel Mashima. Már régóta vártam, hogy kiderüljön, hogy nem csak ennyiből áll a Fairy Tail világa, amit eddig láttunk. Azt sem lehet erre mondani, hogy ez most jutott eszébe, mert már régóta voltak erős utalások, hogy nem csak egy kontinens van.  Kúl

Nagyon várom már, hogy mit hoz ki belőle, bár kicsit veszteni fog az értékből, hogy Erza a céhmester. Laxus és Gildarts elengedhetetlenek lesznek ehhez a történetszálhoz.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 08, 13:34:02 írta kristofkristof » Naplózva

"Just exactly what kind of person are you? What color is your hair? What kind of eyes do you have? And what are the contours of your face? I wish I hadn't closed these eyes. I'd have enjoyed taking a good look at you."
Chob
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 227


日本のファン


« Válasz #10916 Dátum: 15 jún 08, 13:33:00 »

Natsu olyan lett mint Gildarts. Nevet
Naplózva

Sternritter Zanpakuto
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 314



« Válasz #10917 Dátum: 15 jún 08, 14:21:50 »

Mest tudott pár dolgot. Arbales királyság pedig gyenge: csak 730 céh a Féri Tél ellen? Mosolyog
megeszik őket ebédre!  ikszdé  Ördögi
Vacsorára jöhet a halhatatlan, az ember és a sárkány harca. Mosolyog))))  Pojén ami szerintem brutálisan durvulens lesz, igazi epic.


Naplózva

"Ha valaminek erős magja van, nem törik el, ez igaz kardokra és emberekre is" - Musica (Rave Master)

Szupercsapatom:
Songoku, Natsu, Kurosaki Ichigo, Monkey D.Luffy, Inuyasha, Yusuke Urameshi, Naruto, Edward Elric, Touta Konoe, Haru Glory, Meliodas, Toriko, Oga Tatsumi & Beelze.
Nők:
Android 18, Erza, Inoue Orihime, Nico Robin, Sango, Kurama, Temari, Karin,Kirie, ELIE, Ultear, Motoko Kusanagi, Lina Inverse, Ms. Marvel.
Egyéb: Batman, Hour Man, Hulk, Pókember, Vasember,Baymax, Spawn
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10918 Dátum: 15 jún 08, 14:43:53 »

Laxus és Gildarts elengedhetetlenek lesznek ehhez a történetszálhoz.

Ha 400+ fejezet alatt nem volt rájuk szükség akkor most sem lesz. Nevet
Őszintén szólva Luxus túl sokat nem adott hozzá a történethez. Akár ott volt akár nem a srácok ugyan úgy megmenekültek volna. Az egyetlen értékelhető tette az volt hogy beszívta Tempesta ködét de azt is csak mert ott volt a csapata meg az öreg. De ha ő nincs ott mást küldtek volna. Hades ellen is simán nyerhettek volna Natsuék más megoldással. Ő is olyan karakter mint Gildartz, totál felesleges csak azért hogy néha benézzen és vágja a morci pofákat. Nevet

@Jon: 1. Nem vitázok veled, eddig se tettem. Véleményt nyilvánítunk, ennyi.
2. Igen is szexista vagy mert azt írtad hogy egy nő miatt nyálasabb lenne a FT. ^^' Ráadásul egyetlen egy npi vezetőt sem javasoltál, nem véletlen ez sem gondolom. És ritka esetek egyike de ahogy olvastam még CrazyCat is egyet értett velem pedig nem nagyon szokott. Nevet Szóval nem azzal van a gond hogy nem értem amit írtál. Nagyon is értelek. Nem bírod Erzát.

"Kyuka gyönyörű és őszinte érveléséire gyakorlatilag csak annyit tudott mondani, hogy: DE NEM!"
Légy oly' kedves ezt részletezd mert nekem nem rémlik hogy Kyouka olyan jól érvelt volna. És akkor ezzel most azt akarod mondani hogy Kyouka teljesen logikusan cselekedett? Jól értem, te vagy Eric Cartman? Ergo Hitlert is imádod? Nevet Ugyanis egy dolog közös a két karakterben. Kyouka és Hitler is több ezer embert ölt meg csak úgy hobbiból. Ugyanis Kyoukáék célja megölni Zerefet elvileg szóval azt mondod ennek érdekében jó ha megöl másokat utána meg beáldozza magát egy olyan góréért, mint Mard Geer aztán a nagy tervből semmi sem lett de a több ezer halott ártatlan ugyan úgy megmarad. WTF ember de komolyan? Erza épp hogy értelmet vert a fejébe hogy ne áldozza már fel magát egy olyan moslék lényért mint Mard Geer.
Ezzel kb azt mondod hogy te is simán beáldoztad volna magát Hitlerért csak hogy megállítsd a nacikat. Gondolom érthető a hasonlat. Hitler, Mard Geer, a nácik meg maga Zeref.

Értem én hogy nincs ellenvetésed az érzelmes dolgok ellen de abban semmi nyálas nincs ha egy rossz embert meg akarsz változtatni. Naiv? Talán! De nyálasnak semmiképp nem mondanám. Egyébként ugye vágod hogy ez megint nem arról szól ki érti jobban a történetet hanem arról hogy kinek milyen az ízlése?

Egyébként röhej hogy szerinted egy pasitól jobban átjön egy érzelmes jelenet mint egy nőtől. De továbbra sem értem miért nyálas Erza hisz nem sírja el magát minden hülyeség miatt mint pl Lucy, nem lóg a pasija nyakában mint Juvia. Tudja mit akar, tudja mi a helyes és próbálja rávezetni a többi embert is. Ez mint mondtam inkább becsülendő mint nyálas vagy elítélendő. Ráadásul nem kevés ellentmondás van abban amit mondasz.

Makarov pont azért nem volt jó vezető amiért Laxus sem lenne az. És nem véletlen hogy Mavis nem Yuriy-t nevezte ki anno hanem Hades-t. Nevet Egyik sem komoly ember és nem tud irányítani másokat. Makarov-ot a srácok becsülik, főleg mert öreg és mert így helyes de rajta és Erzán kívül nincs egyetlen egy ember sem akit úgy becsülnének mint őket.És igen is szükség van arra hogy kicsit megkomolyodjon a történet és ehhez Erza rendszerető módszere kell! Ráadásul nem változhat túl sokat a FT Manga sem mert a rajongók nem viselnék el. Ugyanis ez a hátránya a Shounen mangáknak. Tökéletes példa erre a Naruto! Ha kicsit is változik valami már fenyegetik a készítőt meg ilyesmi. Pedig csak annyit csinált hogy Narutot nem azzal hozta össze akivel akarták.

Szóval ja, már így is meglepetés hogy meg mert lépni egy ilyen komoly változást mint hogy Erza az új Mester. Ugyanis ezzel teljesen más lesz a FT. Nem az a tipikus romboljuk le mindig a Céh épületet barmok társasága lesz.

"Erza szerint legalábbis ha valaki mást véleményen van, mint a FT, az gonosz=Kyuka"

Ehhez még így utólag annyit hogy eddig mindig igaza volt Erzának, akikkel harcolt mindig gonosz volt, legalábbis ártottak másoknak! És Erza felfogása egyáltalán nem az hogy aki nem ért egyet vele az gonosz. Az FT-ben sem csinálja mindenki azt amit ő mégsem magyaráz nekik! kacsint Egyébként itt nem arról van szó hogy nem ismerem el hogy kinek van igaza. Ennek az egésznek a 90%-a kb ízlés kérdése a többi már tényleg csak annyi hogy te mást képzeltél el és ezért nem a készítő a hibás hanem te! Ugyanis a Mangakának nem kell megfelelnie neked, sőt senkinek se kell megfelelnie. Ez az ő története. Úgy alakítja ahogy akarja. Ha nem tetszik nem nézed ennyire egyszerű. Nevet De eddig minden lépésnek volt értelme, just saying. ^^

BTW még a mai fejezethez: Natus egyre perverzebb lesz. Látszik hogy kivel lógott. Mavisre is beizgult. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 08, 15:02:53 írta Kuro25 » Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10919 Dátum: 15 jún 08, 16:25:01 »

Laxus és Gildarts elengedhetetlenek lesznek ehhez a történetszálhoz.

Ha 400+ fejezet alatt nem volt rájuk szükség akkor most sem lesz. Nevet
Őszintén szólva Luxus túl sokat nem adott hozzá a történethez. Akár ott volt akár nem a srácok ugyan úgy megmenekültek volna. Az egyetlen értékelhető tette az volt hogy beszívta Tempesta ködét de azt is csak mert ott volt a csapata meg az öreg. De ha ő nincs ott mást küldtek volna. Hades ellen is simán nyerhettek volna Natsuék más megoldással. Ő is olyan karakter mint Gildartz, totál felesleges csak azért hogy néha benézzen és vágja a morci pofákat. Nevet

@Jon: 1. Nem vitázok veled, eddig se tettem. Véleményt nyilvánítunk, ennyi.
2. Igen is szexista vagy mert azt írtad hogy egy nő miatt nyálasabb lenne a FT. ^^' Ráadásul egyetlen egy npi vezetőt sem javasoltál, nem véletlen ez sem gondolom. És ritka esetek egyike de ahogy olvastam még CrazyCat is egyet értett velem pedig nem nagyon szokott. Nevet Szóval nem azzal van a gond hogy nem értem amit írtál. Nagyon is értelek. Nem bírod Erzát.

1. Mindenki tudja, hogy Luxust azért kellett kivenni a Tartaros szálból olyan hamar, mert túl erős volt. Lazán vert volna Mard Geeren kívül mindenkit.
2. OK Nevet Arra nem is gondolsz, hogy azért nem mondtam női karaktereket, mert szerintem egyik se való vezetőnek? Nevet Lucy szerintem semmivel sem nyálasabb, mint Erza. És hidd el, nekem különösebb bajom nincs Erzával, sajnos egy kicsit kiábrándultam belőle, de egyáltalán nem utálom, vagy ilyesmi, és nem vitatom, hogy kiváló vezető, és hogy tisztelik. Én a személyiségéről beszéltem, ami nemtől független.

"Kyuka gyönyörű és őszinte érveléséire gyakorlatilag csak annyit tudott mondani, hogy: DE NEM!"
Légy oly' kedves ezt részletezd mert nekem nem rémlik hogy Kyouka olyan jól érvelt volna. És akkor ezzel most azt akarod mondani hogy Kyouka teljesen logikusan cselekedett? Jól értem, te vagy Eric Cartman? Ergo Hitlert is imádod? Nevet Ugyanis egy dolog közös a két karakterben. Kyouka és Hitler is több ezer embert ölt meg csak úgy hobbiból. Ugyanis Kyoukáék célja megölni Zerefet elvileg szóval azt mondod ennek érdekében jó ha megöl másokat utána meg beáldozza magát egy olyan góréért, mint Mard Geer aztán a nagy tervből semmi sem lett de a több ezer halott ártatlan ugyan úgy megmarad. WTF ember de komolyan? Erza épp hogy értelmet vert a fejébe hogy ne áldozza már fel magát egy olyan moslék lényért mint Mard Geer.
Ezzel kb azt mondod hogy te is simán beáldoztad volna magát Hitlerért csak hogy megállítsd a nacikat. Gondolom érthető a hasonlat. Hitler, Mard Geer, a nácik meg maga Zeref.

Értem én hogy nincs ellenvetésed az érzelmes dolgok ellen de abban semmi nyálas nincs ha egy rossz embert meg akarsz változtatni. Naiv? Talán! De nyálasnak semmiképp nem mondanám. Egyébként ugye vágod hogy ez megint nem arról szól ki érti jobban a történetet hanem arról hogy kinek milyen az ízlése?

-Csak hogy értsd:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/066/20 -Ez nem nyálas. (Sőt, amikor most újra átfutottam, hogy megkeressem, kirázott a hideg, annyira átjön Makarovtól ez.)
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/100/25 -Ez nem nyálas. (Sőt, gyönyörű, de egyben logikus és emberi.)
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/403/18 -Ez hülyeség.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/23 -Ez meg már tényleg baromi nyálas (amellett, hogy nagyon hirtelen jött a váltás Minvervától).

Értesz? Nem az a baj, hogy nő, és nem, nem a NŐK nyálasak, az egész manga elment ebbe az irányba, és ehhez nagyon sokat hozzá tett Erza. Értesz? Nevet Ennél jobban már tényleg nem tudom elmagyarázni. Mira mindig is gyengéd volt, őt így szeretjük, de pont ez miatt a túlzott gyengédsége miatt nem szeretném mesternek. Más női jelölt meg nincs. Remélem, most már tényleg érthető.

Hitlerhez csak enyit: Te. Jó. Ég. Kuro. Nevet Ez remélem vicc volt Nevet Te jó ég, de tényleg.
Ja, és remélem nem gondolod azt, hogy az összes német katona gonosz volt. Meg az összes szövetséges jó, és hogy csak azért háborúztak, hogy leverjék a nácikat. Mert akkor nagyon naiv vagy.

Ui.: A cél SOSEM szentesíti az eszközt, de Kyuka nem is ember, tehát nem lehettek embertársai, másrészt ő azt tette, amit érzett, hogy tennie kell. Persze, kínzott, meg embereket ölt, erre nincs mentség, de az Arc projekt az más, az az ő álma volt, hogy találkozhasson a teremtőjével, mesterével. És Erza ezt nem fogadta el. Ha a sok emberéletet rótta volna fel neki... de nem azt. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/403/8 Látod?
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 08, 16:29:49 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: 1 ... 726 727 [728] 729 730 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!