24 máj 19, 14:41:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 697 698 [699] 700 701 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1780417 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #10470 Dátum: 15 márc 30, 14:49:16 »

A félreértések elkerülése végett: egy szóval sem mondtam, hogy sasuke olyan eredeti lett volna. Csak ő volt az első aki beugrott nekem a mostani Gray-ről. Viszont sasuke esetében már a manga legelejétől számítani lehetett rá, hogy kicsit "megőrül". Nála az zavart, hogy miután megtudta az igazságot még mindig bosszút akart állni. Többet nem írok, mert nem akarok spoilerezni plusz nem a témába illő.
Viszont itt a Fairy tail-ben eléggé kihangsúlyozták, hogy milyen erős a tagok közti kötelék. És most erre lehetne mondani, hogy de hát a FT feloszlott, viszont ott van a céh búcsúztató szövege, ami elég jól tükrözi a céh szellemiségét és az nem csak az egyes tagok kilépésére, hanem az egész céh feloszlására is vonatkozik (szerintem)
Gray esetében meg a bosszú sosem volt különösebben cél. Legfeljebb anno Deliora ellen.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 30, 14:50:52 írta mohric » Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10471 Dátum: 15 márc 30, 14:57:21 »

Kivéve hogy elfelejted hogy eddig nem ismerte az apját, nem tudta a háttérsztorit teljesen és azt sem tudta konkrétan ki a felelős a dolgokért. Ez egy jól felépített dolog volt a sötét oldalra vezetés felé. Sasuke meg tsundere, ergo makacs, hiába tudta meg az igazságot a tényeken nem változtatott. Egyébként mai napig egyetértek azzal amiket beszélt csak én máshogy oldottam volna meg mint ahogy ő akarta. Erővel nem lehet békét hozni csak fasiszta rendszert!

A FT jelenleg is összetartó Céh, semmi sem változott kivéve hogy feloszlottak. Ettől még az alapelv megmaradt. A másik hogy amikor az ujjukkal felfelé mutatnak azzal meg pont azt szimbolizálják hogy bárhol is vannak, ha nincsenek is együtt mindig együtt vannak, szóval nem kell ehhez együtt lenniük. Nevet Gray hiába mondja hogy elfelejtette a Céhet és nem érdeklik már őt. Ezt szerintem mindenki tudja hogy nem igaz. Ha olyan gonosz lenne ahogy állítja és tényleg bármire képes akkor Juviát is megölhette volna akár de ő inkább titokban ment el. Ezért nem olyan mint Sasuke hisz Sasuke megpróbált mindenkivel végezni aki nem értett egyet az elveivel. ikszdé

Ezért is hasonlítottam a SW-hoz mert ott is szép lassan állt át a hős a sötét oldalra és vált igazi bosszúállóvá. Nevet
Naplózva

mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #10472 Dátum: 15 márc 30, 15:01:15 »

Kivéve hogy elfelejted hogy eddig nem ismerte az apját, nem tudta a háttérsztorit teljesen és azt sem tudta konkrétan ki a felelős a dolgokért. Ez egy jól felépített dolog volt a sötét oldalra vezetés felé. Sasuke meg tsundere, ergo makacs, hiába tudta meg az igazságot a tényeken nem változtatott. Egyébként mai napig egyetértek azzal amiket beszélt csak én máshogy oldottam volna meg mint ahogy ő akarta. Erővel nem lehet békét hozni csak fasiszta rendszert!

A FT jelenleg is összetartó Céh, semmi sem változott kivéve hogy feloszlottak. Ettől még az alapelv megmaradt. A másik hogy amikor az ujjukkal felfelé mutatnak azzal meg pont azt szimbolizálják hogy bárhol is vannak, ha nincsenek is együtt mindig együtt vannak, szóval nem kell ehhez együtt lenniük. Nevet Gray hiába mondja hogy elfelejtette a Céhet és nem érdeklik már őt. Ezt szerintem mindenki tudja hogy nem igaz. Ha olyan gonosz lenne ahogy állítja és tényleg bármire képes akkor Juviát is megölhette volna akár de ő inkább titokban ment el. Ezért nem olyan mint Sasuke hisz Sasuke megpróbált mindenkivel végezni aki nem értett egyet az elveivel. ikszdé

Ezért is hasonlítottam a SW-hoz mert ott is szép lassan állt át a hős a sötét oldalra és vált igazi bosszúállóvá. Nevet
WTF?! Juviát megölni? Ez most honnan jött? Nem volt semmi oka rá. Nem tudok róla, hogy Juvia bármiben is meg akarta Gray-t akadályozni. Egyébként is az, hogy valaki gonosz lett (és itt most nem Grayre gondolok, mert ő szerintem se lett az) nem jelenti azt, hogy csakúgy legyilkol mindenkit, pláne nem a barátait.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Chob
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 227


日本のファン


« Válasz #10473 Dátum: 15 márc 30, 15:11:54 »


BTW. MangaStream fordítása valami hihetetlen moslék munka, ez a fennkölt, túlfogalmazott fordítás egyszerűen borzalom. Egyáltalán nem illik a karakterekhez. Ráadásul a Fangirl csaj szövege totál más mint a MR verzióban, amikor a Pap csókáról nyilatkozik, MR-ben azt mondja "Mikor hal meg már végre az öreg!" vagy mi, az MS-ben meg hogy reméli hamarosan vendégek érkeznek, hát fogalmam sincs ránézésre melyik a valós de tekintve hogy ránézésre is látszik a csajon hogy pszichopata így az MR verziót mondanám helyesnek. Nevet

Így kijelenteni bármit is, hogy nem tudsz japánról angolra fordítani így elég buta dolog. Arról nem is beszélve, hogy a két fordítás között egyértelmű a különbség, de nem úgy ahogyan azt te gondolod.
Amikor valaki angolról fordít magyarra ott is is sokféleképpen lehet fogalmazni, de mindig lesz egy jobb, magyarosabb megoldás, és ez a helyzet a mangastreames verzióval. A MR verzió régóta egyértelmű, a gyorsaságra és az egyszerűen megérthető mondatokra mennek, így az jobb lehet a nem angol anyanyelvűeknek, vagy azoknak akik még nem olyan jól beszélik azt. Persze a mangastreames verzióban előfordulhatnak nyelvtani hibák, de az egy dolog. Az meg, hogy nem illik a mangastreames verzió fordítása a krakterekhez, szerintem meg megmutatta magát a nem olyan régen volt részben ahol Juvia betegeskedett. Ott is megmondtam a véleményemet, hogy a mangareaderes fordítás ezért nem jó annyira, és utána amúgy láttam, hogy a magyar fordításban össze is lett keverve a két verzió, mert a fordító ezek szerint nem tudott dönteni, és ez szerintem egy rossz ötlet volt. De nem kell félreérteni nem akarok én kioktatni senkit, főleg úgy nem, hogy én nem is fordítok itt, szóval erről ennyit. Azért minden tiszteletem az itteni fordítóé, mert legalább megcsinálja, és így sokan élvezhetik ezt a nagyszerű mangát.
Viszont még annyit a japánról angolra való fordításról, hogy ott könnyen lehet hibázni, mert könnyen félre lehet érteni az egész mondatot, viszont ebbe meg már végkép nem megyek bele.

Annyira mondjuk kíváncsi lennék, hogy esetleg raw verziókat valahol meg lehet tekinteni?
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 30, 15:15:52 írta Chob » Naplózva

Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #10474 Dátum: 15 márc 30, 15:13:47 »

Pantherllily és Gajeel nem rossz erősítésnek. Kérdés: hajlandóak e az orruknál tovább látni.
Szerintetek?
Arra én is gondoltam, hogy jól jönne a karakterüknek, ha van bennük annyi becsület, hogy a volt FT tagokat(Gazille anno nagyon bizonygatta, hogy már ő is igazi tag) azért nem ítélik el olyan könnyen a korábban említett családi összetartás miatt.
Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10475 Dátum: 15 márc 30, 15:33:21 »

WTF?! Juviát megölni? Ez most honnan jött? Nem volt semmi oka rá. Nem tudok róla, hogy Juvia bármiben is meg akarta Gray-t akadályozni. Egyébként is az, hogy valaki gonosz lett (és itt most nem Grayre gondolok, mert ő szerintem se lett az) nem jelenti azt, hogy csakúgy legyilkol mindenkit, pláne nem a barátait.

Kb onnan ahonnan ti szedtétek hogy Gray Sasuke copy. Nevet
Sasuke is megkísérelte megölni Sakurát nem is egyszer pedig ő csak védeni akarta. Juvia is ezt tette volna ha Gray hagy neki rá időt. Ezért írtam feltételes módban. Nevet Egyébként pont azt írtam amit te hogy Gray nem bántaná a barátait épp ezért nem is olyan mint Sasuke. ikszdé

Így kijelenteni bármit is, hogy nem tudsz japánról angolra fordítani így elég buta dolog. Arról nem is beszélve, hogy a két fordítás között egyértelmű a különbség, de nem úgy ahogyan azt te gondolod.

Végül is csak 9 éve fordítok, igaz más oldalon de az nem számít. Nevet A Japánt hang alapján értem inkább, szövegértésben nem vagyok olyan jó, sőt. Viszont azt egyértelműen tudom az animének hála hogy MS egyáltalán nem követi a karakterek stílusát, elég csak megnézni azt hogy ők koránt sem káromkodnak olyan mocskos stílusban ahogy MS fordítja. Ezek az amcsik nem ismernek más káromkodást csak a FUCK, meg a DICK. Mióta leléptek tőlük a jó fordítók azóta meg is látszik a színvonal romlás elég szépen. Ez Mary mondatánál látszik a leginkább amit kiemeltem. Nem mindegy hogy Haljon meg végre valaki vagy reméli hamarosan vendégeik lesznek. Ez már nem félre olvasás kérdése vagy hogy angolul máshogy fejezik ki magukat. Az angol nyelv egyébként is egy kreativitástól mentes nyelv. És ezzel egyébként nem NKWT fordítását akartam minősíteni, ha nem tudnak perfekt Japánul írni olvasni akkor csak az angolra hagyatkozhatnak. Ezért sem áldás mangát fordítani mert ha valaki nem tud Japánul kénytelen elhinni amit angolul olvas. Ráadásul a többi nyelvű manga fordító csapatok is angolról fordítanak 90%-ban.

Egyébként a miheztartás végett, néha MS jobb néha MR. Ez változó de a kettőből már ki lehet hozni értelmesebb magyart. Amúgy nem vettem kioktatásnak nyugi. Tényleg nem tudok Japán írást értelmezni úgy ahogy szeretnék. És amit tudok is azt is mind magam tanultam meg tanár nélkül. 9 év alatt azért ragad valami az emberre. ikszdé
Amúgy ha megnézed MS régen nem volt ilyen gyors, de mivel a régi jó fordítóik eltűntek már aznap kijön minden náluk.
Régen inkább a minőségre mentek, mára már a jobb angol csapatok is elég sokszor minősíthetetlen munkát végeznek és ez mind annak köszönhető hogy az újak a gyorsaságra mennek és nem a minőségre. A régi fordítók meg ugye már abbahagyták. Ez igaz egyébként a magyarokra is, minden nap kb új fansub csapat alakul, hál Isten a 90%-uk porba hullik nagyon hamar. Nem véletlen hogy lassan már az angol fordítást sem várom meg mert a lényeget megértem a magyar meg nem érdekel mert néha kikaparnám a szemem a sok nyelvtani hibától meg félrefordítástól mert a csapatok 80%-a legalább rögtön az első angol feliratból dolgozik. Nevet

Na de hogy legyen egy kis ON is.

Mary barátunk nem ismerős valakinek az Ice Trailből? Lehet hogy ezért is lépett be Gray az AVATAR-ba, mert tudta hogy az egykori barátnője itt portyázik. És ha már említettem a besúgót lehet hogy pont ő a tégla az AVATAR-nál.

http://readms.com/r/fairy_tail_ice_trail/006/2637/10
http://readms.com/r/fairy_tail/426/2731/13
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 30, 16:00:31 írta Kuro25 » Naplózva

shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #10476 Dátum: 15 márc 30, 16:39:44 »

Na Mashimának sikerült meglepnie azzal, hogy Gazille a tanácsnak dolgozik. Sosem gondoltam volna róla Mosolyog. Ez egy jó felvezető rész volt, várom a jövőhetit, mikor beront Natsu szokásához híven.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Slorasil
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56



« Válasz #10477 Dátum: 15 márc 30, 18:06:22 »



Mary barátunk nem ismerős valakinek az Ice Trailből? Lehet hogy ezért is lépett be Gray az AVATAR-ba, mert tudta hogy az egykori barátnője itt portyázik. És ha már említettem a besúgót lehet hogy pont ő a tégla az AVATAR-nál.

http://readms.com/r/fairy_tail_ice_trail/006/2637/10
http://readms.com/r/fairy_tail/426/2731/13

Nekem is egyből Ő jutott eszembe! És ha megnézzük a többi karaktert, szerintem nem kell itt félni a sablonosságtól. Az alap koncepció is tetszik, majdnem mind köthető a  Bibliához és a keresztény valláshoz. Egy Atya vezeti őket, akinek szerintem marha jó a karakterdesignja. Ott van:
Mary: Szűz Máriát az angolban Marynek hívják
Jerome: Ő Szent Jeromos angolul, egyházatya és Bibliafordító.
Abel: Ugye mondanom se kell. Káin és Ábel a két testvér. Káin... AZ a Kain. És akkor már Átok Áront is értjük miért van nála.

D6,Goumont és Braiyat egyelőre nem  tudtam hova kötni.
 
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10478 Dátum: 15 márc 30, 18:22:08 »

Slorasil: Ez eddig eszembe se jutott de nem rossz ötlet. A Kain és Abel páros még be is jöhet. ikszdé Egyébként mivel vannak Istenölők és feltehetően Istenek is eléggé reális hogy ezért van némi Bibliai hasonlat is. Végén kiderül hogy Zeref egy Isten. Nevet

Amúgy én arra vagyok kíváncsi ki van a pap páncélja alatt. Mekkora lenne már ha Erza lenne az mert így figyeli Grayt. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 30, 18:23:29 írta Kuro25 » Naplózva

shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #10479 Dátum: 15 márc 30, 19:48:43 »

Az jó poén lenne Nevet.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy ez a mostani csak egy olyan rövid arc, mint a nap falus, vagy most ezt ki akarja e fejteni annyira Mashi, mint a Tartaros ívet.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10480 Dátum: 15 márc 30, 19:57:57 »

Az jó poén lenne Nevet.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy ez a mostani csak egy olyan rövid arc, mint a nap falus, vagy most ezt ki akarja e fejteni annyira Mashi, mint a Tartaros ívet.

Képtelenségnek tartom hogy olyan hosszú lesz mint a Tartaros. Inkább Napfalu hosszúságra tippelnék.
Nem tűnnek ezek olyan badass karaktereknek. Bár attól is függ meddig akarja elhúzni Mashi a FT újjáépítését.
Pláne hogy Gazille tanácstag lett érdekes lesz az ő sorsa mert nem tudni hogy onnan csak úgy kiléphet-e egyáltalán, meg akar-e ugye. Nevet
Naplózva

shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #10481 Dátum: 15 márc 30, 20:04:42 »

Majd összehozzák  (ha más nem majd Natsu Nevet), hogy akarjon és szerintem le is lehet mondani a címről. Nem jut eszembe az öreg tanácstagnak a neve, aki régen az FT-ben volt és a mágiajátékokon is zsűrizett. Ő emlékeim szerint lemondott a posztjáról, mikor eltűnt hét évre a keménymag.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
egri1995
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Válasz #10482 Dátum: 15 márc 30, 21:50:02 »

Hát Kuro  most tévedsz Anakint nem az taszitotta a teljes sötétségbe teljesen más zajlott az egész Star Warsban ( képregényben is könyvekben is és a filmből is teljesen lejönn) annyit tudok mondani hogy nézd végig olvasd el. Mellesleg Gajeel milyen erős lett szerintetek ?
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10483 Dátum: 15 márc 30, 22:03:29 »

Hát Kuro  most tévedsz Anakint nem az taszitotta a teljes sötétségbe teljesen más zajlott az egész Star Warsban ( képregényben is könyvekben is és a filmből is teljesen lejönn) annyit tudok mondani hogy nézd végig olvasd el. Mellesleg Gajeel milyen erős lett szerintetek ?

Ezen most nem fogok leállni veled vitázni, láttam mindent ami Star Wars, és olvastam rengeteg könyvet is.
De azért történt minden amit írtam és kész mondhatsz bármit. Arról nem tehetek hogy te nem fogtad fel. Nevet
Pont szó szóra ugyan az történt majdnem itt a FT-ben mint az SW-ben. Anakinnak megmondták mi a rossz állítólag, ahogy Gray apja szerint END pedig ő sem ismeri hogy milyen is, aztán Anakin látta a jövőt hogy meghal az anyja majd a felesége és a gyerekei. Erre megváltozott átállt és lám mi lett a vége? Gray ugyan ez, az apja megmondta hogy el kell pusztítania END-et mert gonosz, ellenfél stb, Graynek ugyan úgy meghaltak a szülei, majd a mestere, Urtear is feláldozta magát érte, még ha jelenleg él is már csak egy 100 éves banya. Mi maradt neki? A bosszú és a sötétség.

És még azt mondod nincs hasonlóság. Hát no comment. És még én nem ismerem a SW-t. ikszdé
Tudod én már azóta SW fan vagyok hogy megjelent MO-on az első film az eredeti trilógiából de nem gond. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 30, 22:04:22 írta Kuro25 » Naplózva

K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #10484 Dátum: 15 márc 31, 00:02:24 »

Már a manga közben olvastam itt hogy Gazille belépője váratlan volt.
Azt hittem felkészültem rá,de a végén mégis sikerült meglepnie.
Nem rossz húzás ilyen pozícióba helyezni.
Legalább nem unatkozik. Nevet
(mintha mini céhe lenne)
Naplózva

Oldalak: 1 ... 697 698 [699] 700 701 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!