24 máj 19, 22:18:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 674 675 [676] 677 678 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1780843 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #10125 Dátum: 15 feb 19, 17:40:50 »

Öregeshez még annyit hogy mágusok sokal lassabban öregednek. 
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10126 Dátum: 15 feb 19, 18:25:22 »

Öregeshez még annyit hogy mágusok sokal lassabban öregednek. 

Na igen ezt el is felejtettem. Nevet
Elvégre könyörgöm a fele Ishgali bagázs több mint 100 éves, mégis 70-nél többnek nem néznek ki.
Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #10127 Dátum: 15 feb 19, 21:43:02 »

Én már megtanultam, hogy nem állok le veled szócsatába kezdeni Kuro, úgyis "neked lesz igazad"...
Csak leírom az én véleményemet, a tiédbe már bele se kötök Nevet
A Fairy Tail TÖRTÉNET, (tehát nem csak az anime, vagy csak a manga, hanem mindkettő) már eddig is kb. mindig ugyanazt a cselekmény vezetést követte, ami Tenrouig még belefért, mert az egy hatalmas drámai ív lett, de azután kb. én nem értem és még most se tudom felfogni a dolgok alakulásának lényegét.
Jó neked, hogy te ilyen lazán és egyetlen kételkedés nélkül befogadsz mindent, ami Fairy Tail, régen én is ilyen elvakult fan voltam, de több EZER anime rész után már bőven van viszonyítási alapom és fáj nézni, olvasni, hogy a FT még mindig ugyanazt produkálja, mint amit 8 éve tett Szomorú
A karaktereken meg szinte egyáltalán nem lehet izgulni, hisz a főszereplők úgysem halnak meg (max a végén talán 1-2) és baromira nem történik benne semmi nyomatékosított változás, emiatt meg egyáltalán nem lehet érezni a történet előrehaladását, max az ilyen jelentéktelen és tök felesleges timeskip sokaságban.
Eleve az volt már a sorozat óta is az egyik nagy baj, hogy nem volt nyomatékosítva a főcél, ami igazából nem is nagyon volt. Igneelt kereste Natsu, de a 2 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor volt erről említés, míg a Narutoban és One Piece-ben folyamatosan mondogatták és mondogatják.
Aztán, amikor végre megjelent Igneel és a többi sárkány kb. egyből el is tűnt, így nekem nem az egész csak egy csalódás volt.
Igazából belegondolva mindig is ilyen sitcom-os volt az egész sorozat, csak így sodródnak az árral történik ez-az, de igazából semmi sem változik. És ez megy már 420 fejezet óta.
Mashima most megint beadott egy ilyen "hatásvadász" FT feloszlatást, de úgyse lesz belőle semmi, ki az aki komolyan el is hitte 1 másodpercig? Megszámolni se merem már, hogy hányszor pusztította el a céhépületüket, de mindig lett egy új szinte egyből... Meg a manga címe is elég árulkodó, hogy úgyse lesz az egészből semmi.
Végezetül Lyon témához. Ott igazából arra tértem volna ki, hogy 9 évvel lett idősebb és alig látszódik rajta, ráadásul szinte semmivel sem erősebb, a 8-9 évvel fiatalabb Gray egy szinten volt vele a mágiajátékokon -.- (úgy hogy előtte Rufust is legyőzte, de ez mellékes)
Naplózva

Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #10128 Dátum: 15 feb 20, 07:29:36 »

Valamilyen szinten egyetértek veled Csabi. Sőt, szerintem sokan itt, de én pl megtanultam, hogy a FT-től ne várjak a teljesítményén felülit.
Abban egyébként igazad van, hogy az egyik fő pont Igneel keresése volt a manga eleje óta, de akkor úgy tűnik az sem volt olyan fontos(talán ezért említették csak egyszer-kétszer), ha néhány fejezet alatt el is tűnt. Plusz, ez egy olyan történet, amiben nincs pontos céljuk, csak hogy együtt legyen a "család", és fogalmuk sincs szinte semmiről, ezért mást nem tudnak csinálni csak sodródni. Ha azt vesszük, azt sem tudják, hogy Zeref elakarja pusztítani az emberiséget.
Egyébként ha megpróbálod más szemszögből nézni a FT-t, akkor meg leszel vele elégedve.^^
Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #10129 Dátum: 15 feb 20, 12:17:59 »

Jó kis fejezet volt.El is feledkeztem róla hogy már kijött.
Azért látszik hogy kik voltak az előadás sztárjai.Még szerencse hogy a mester nem tud levetkőzni. Technikai KO
Kösz Lyon.

Lucynak pedig egyre jobban bejön a mostani stílusa.
Kár hogy nem láttuk mire lenne képes Natsu ellen.
Cserébe kapott egy kis hőhullámot Délről. Nyelvesít

Charlet észrevettem,viszont Lucy bugyiját nem.Legalábbis addig amíg vissza nem olvastam a kommentek között.
(Úgy tűnik már szűr a szemem)
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 20, 12:54:26 írta K ichigo » Naplózva

Italy4ever
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 45



« Válasz #10130 Dátum: 15 feb 20, 16:25:17 »

Először is Csabi miért ne kötnél bele amit Kuro leírt? Megteheted erre van a fórum hogy a véleményeket meg lehessen osztani,megbeszélni. Van bennetek annyi intelligencia hogy kultúrális körülmények között megbeszéljetek.

Az nem hülyeség hogy csak akkor lehet munkát vállalni ha céh tagja vagy. Ezzel indult a sztori és kivétel se volt...

Arra hogy a céhépület hányszor lett kőhalmaz: PhantomLord támadásakor (mennyek tornya arc idején épült újjá), Tenrou sziget idején a régi céhépület megmaradt csak felújítottàk a Nagy Màgiajàtékok győzelmének ajàndékàból, és most ugye Elfan robbantotta fel, és egyenlőre nem tudjuk hogy újra épült-e.

Az hogy mi a fő cél/motiváció arra azt mondom hogy nincs. Azt nem mondanàm a Fairy Tail fő céljànak hogy Igneel, mivel az Natsunak a küldetése volt. Mindenkinek sajàtérdekű tervei vannak. (Zàrójelben megjegyzem hogy nem hiànyolom azt hogy nem telik el egyetlen egy olyan csata se hogy ne hangozna el az hogy én most hokage vagy kalózkiràly leszek..plussz szerintem a bleachben sincs fő cél de ez szubjektív.)
Most talán van egy ,,fő'' cél: Vesszen Zeref! (de nèzhetjük úgy is hogy ez most az adott arc témàja, akkor akkor oda lyukadunk ki mint az elején hogy nincs cél) Az a kifejezés tetszik hogy sodródnak. Ettől különbözik egy kicsit a többi shounentől, ami személy szerint nem baj.

Ha a szereplőként izgulni nem is (pedig én tudok.. ikszdé ) együttérezni lehet velük!!

Végezetül nem bàntàsnak de:
Idézet
én nem értem és még most se tudom felfogni a dolgok alakulásának lényegét.
Pojén  smirksweat
Remélem itt valamit elgépeltél mert ha ezt leírtad akkor ne nagyon alkoss olyan véleményt ami ennek ellentmond.

Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #10131 Dátum: 15 feb 20, 23:47:08 »

Egyébként ha megpróbálod más szemszögből nézni a FT-t, akkor meg leszel vele elégedve.^^

Eddig én is máshogy néztem az egészet Nevet Igaz nincs nagy fő cél, de Tenrouig minden ívben ott volt legalább az a kis kapaszkodó, hogy megtudjuk a fő Fairy Tail-es szereplők hátterét. Viszont a timeskip óta (számomra innentől kezdett gyengülni a sorozat) igazából tényleg csak sodródnak az árral, be-be jön egy-egy új szereplő, aki általában gonosz, de a főszereplők a power up-okon kívül már semmit nem tudnak kiváltani magukból és az olvasók érzéseiből, hisz a múltjukat ismerjük, a tulajdonságaikat ismerjük, a képességeiket ismerjük, a kapcsolataikat szintén ismerjük.
Igazából ami hiányzik az egészből, az az, hogy nem lépnek egyről a kettőre. Már-már FRIENDZONE lesz az összes shippinger párosból és már én sem érzem azt a bizonyos szikrát a "szerelmesek" között. Például még Luxus ellen, amikor Gazille megvédte Levyt, vagy úgy szint Tenroun, akkor mind a szereplők és mind az olvasó csak 5 percig sokkolva találta magát (én még tovább is ikszdé), most meg már egy nem hivatalos csók is volt közöttük és ahhoz képest semmi komoly reakció. Ugyanez Nalunál (vagy Nacy-nál, mindenki érti, szóval ne köss bele Kuro, ty). A FT legelején a jó kis jelenetei Natsuval tök hangulatos volt, a Phantom Lordos ívben szintúgy és ezek még nem is voltak igazán komoly szerelmi kapcsolat erősítő dolgok, "csak" megmentette csomószor, de bőven lehetett érezni azt a bizonyos dolgot a levegőben. Eltelt egy csomó ív és most mi van? Natsu már többet látta Lucyt meztelenül, mint saját magát és kb. le is tojja, a megmentések meg már unalmasak, hisz Lucy is elég erős lett, lassan már szükség sem lesz rá.
És ez a szerelem csak egy dolog a sok lehetséges változást erősítő tényezőkből.
Nincs főszereplő halál, ezt már léteztem. De ne menjünk olyan messzire. Még az apró külső változásoktól (haj) is fél Mashima, ráadásul a karakterek testi kinézetétől is. Minerva visszaemberesedett, Gerard mégsem lett vak, Wendy nem nagyon lépett be a pubertásba, Lyon nekem még akkor sem 26 éves, ha te még egy 20 oldalas esszét is írsz róla Kuro. És még sorolhatnám pár bekezdésig ezeket.
Igazából a legnagyobb probléma az, hogy túl hosszúra nyúl a Fairy Tail sorozat, ami egyébként nem lenne baj, de 0 változással az összes ív ugyanarra a sablonra épül kb. MINDIG és ugyanaz a végkimenetele általában. Annyira nincs változás, hogy kisebb-nagyobb túlzással az ívek utáni (bulizós) részeket össze is keverhetnék, szinte senkinek sem tűnne fel (kivéve Tenrou előtt, ott még jött sok új szereplő, azóta senki se jött a Ft-be, talán ez is egy probléma).
Naplózva

olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #10132 Dátum: 15 feb 21, 15:22:09 »

@Csabi28

Egyetértek veled teljesen. Sokan amúgy rájöttek, hogy a FT egy trash lett, és éppen ezért ezek az emberek már nem is nagyon írogatnak ide olyan gyakorisággal, mint régen.

@Lemoon
"Egyébként ha megpróbálod más szemszögből nézni a FT-t, akkor meg leszel vele elégedve.^^"

Ezt nem lehet máshogy nézni. Valami vagy jó, vagy nem jó.

@Italy4ever
"Először is Csabi miért ne kötnél bele amit Kuro leírt? Megteheted erre van a fórum hogy a véleményeket meg lehessen osztani,megbeszélni. Van bennetek annyi intelligencia hogy kultúrális körülmények között megbeszéljetek."

Szerintem Csabi ezt úgy érti, hogy tökmindegy mit ír Kuronak, mert egyszerűen nem tudja meggyőzni.

Saját tapasztalat: Kuroval volt egy vitánk, ahol minden állítását megkontráztam, aztán volt néhány személyes megjegyzése, és végül a moderátor törölte azt a pár bejegyzést.  Lehánylak

Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #10133 Dátum: 15 feb 21, 16:01:39 »

Vannak emberek, akikkel nem lehet vitatkozni, mert csakis nekik lehet igazuk, ezt én is tapasztaltam már. Nevet

A Fairy Tail-ről szerintem se lehet sok mindent írni, minden arccal csak ismétli magát, más keretek között. Egyszer már úgyis leírtam a történésről a véleményem, minek fejteném ki újra és újra Nevet
Naplózva
norbesz
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Válasz #10134 Dátum: 15 feb 21, 20:31:59 »

http://www.mangatown.com/manga/fairy_tail_zero/c008/
Ahogy elnézem mindenki annyira belemerült a Fairy Tail elemzésbe hogy elfelejtettétek lecsekkolni a Zerot Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 21, 20:33:59 írta norbesz » Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #10135 Dátum: 15 feb 21, 20:37:05 »

Szerintem meg inkább te felejtetted el elolvasni a korábbi hozzászólásokat. A zero 8. fejezet már csütörtökön kijött.

szerk.: Sorry, most, hogy átnéztem tényleg szóba sem került  smirksweat Bár én már csütörtökön elolvastam csak kommentet nem írtam. Bár túl sok mindent nincs is. Mavisék lenyomták a Blue Skullt amire számítani lehetett, más nagyon nem történt. Azt, hogy a tenrou jádéval mi van meg még nem tudni.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 21, 20:41:02 írta mohric » Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #10136 Dátum: 15 feb 21, 20:52:52 »

A Tenrou Jáde egy lacrima lesz ami 500x erősebb mint a jupiter blah,blah,blah ==> petárdarobbanás -_-".

Az ismétlődés a FT-ben. Amikor ráuntam egy kicsit erre, elkezdtem végigmenni a Rave Master mangán. És aki olvasta az tudja hogy szinte egy az egyben lemásolta a sensei az előző mangáját és kiadta FT-nek. Emlékeim kicsit kopottak, de talán van még 3-4 dolog amit nem Ctrl+C --> Ctrl+V-zett szóval majd meglátjuk ^^".

Az unalmas, folyton használt klisé jelenetekre pedig egy gyógyír van. Ugyan az ami a "ZS" kategóriás filmekre. Egy jó kis pálinka és kikapcsolt agy --> legjobb fejezet  Pojén
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #10137 Dátum: 15 feb 22, 18:13:26 »

... Az unalmas, folyton használt klisé jelenetekre pedig egy gyógyír van. Ugyan az ami a "ZS" kategóriás filmekre. Egy jó kis pálinka és kikapcsolt agy --> legjobb fejezet  Pojén

Vagy az, hogy nem olvasod el. ^^


FT Zero 8. fejezet:
- Egy kicsit gyorsnak éreztem a Blue Skull bedarálását.
- Purehitót Hades mesterként már láttuk harcolni, de Yuriy-ra azért kíváncsi lettem volna. Zeiráról nem is beszélve. Főleg mert ezen a képen nem szerepel: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/342/20 És nehezem hiszem, hogy csak elfelejtettek szólni neki. ^^"
- Egy kicsit "besötétedett" a banda tekintete, mióta Zeref mágiaóráin részt vettek. Nevet
- Mondjuk érdekes, hogy Makarovtól semmi villám mágiát nem láttunk eddig, de Luxus mégis azt tolja. Viszont eddig még csak utalás sem volt rá, hogy Luxus kitől tanulta. Hiszen Ivan mester (Luxus apja) sem villám mágiát használ. Persze belemagyarázható, hogy a testébe ültetett villámsárkány lacrima miatt tudja használni, de azért... ^^" Ugye az "időrendi" sorrend: Yuriy -> Makarov -> Ivan -> Luxus, és csak az első és az utolsó "villámlik".
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 22, 18:14:22 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Ures1
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


Inferno -Devil King-


« Válasz #10138 Dátum: 15 feb 22, 19:39:04 »

Yuriy lehet hogy csak mellékesen fogja használni. De biztos hogy Laxus nem villetlennül nyomta magába villám elemű sárkány lacrimát. Jó oka volt a villám képességet meg szereznie magának.
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #10139 Dátum: 15 feb 22, 21:30:44 »

Azt nem Luxus tette magával, hanem a "kedves" apuci: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/128/29
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: 1 ... 674 675 [676] 677 678 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!