24 máj 18, 13:52:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 669 670 [671] 672 673 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1779249 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #10050 Dátum: 15 feb 08, 20:06:54 »

Azt hányan vették észre, hogy itt Mashima elfelejtett szárnyakat rajzolni Happy-nek? http://www.mangahere.co/manga/fairy_tail/v38/c419/17.html Tudtommal szárnyak nélkül nem igazán tudna lebegni. smirksweat
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10051 Dátum: 15 feb 09, 00:07:29 »

Azt hányan vették észre, hogy itt Mashima elfelejtett szárnyakat rajzolni Happy-nek? http://www.mangahere.co/manga/fairy_tail/v38/c419/17.html Tudtommal szárnyak nélkül nem igazán tudna lebegni. smirksweat

Öhm izé Natsu karján támaszkodik. Nevet Egyébként mi van ha ő is fejlődött?  Gondolkozik
Nem mintha ez akkora hatalmas hiba lenne. Erre valók a Kötetes kiadások egyébként hogy javítva legyenek a hibák. Amennyi melót beleöl a mangáiba nem csoda ha néha esetleg hibázik. De szerintem itt Natsu karján támaszkodik.

Ha már itt tartunk. Mashi elég jól tartja a kapcsolatot rajongókkal Twitteren nem egyszer csak úgy rajzolt fanoknak kérésre. És elég sűrűn tesz fel úgymond skicceket mint ez. Nagyon cuki. Főleg a fiúk. Nevet ikszdé

https://twitter.com/hiro_mashima/status/562251246577278976
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 09, 00:38:18 írta Kuro25 » Naplózva

Ures1
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


Inferno -Devil King-


« Válasz #10052 Dátum: 15 feb 09, 15:57:22 »

Hát ez tényleg nagyon nagy LOL. Natsu már láttuk már így, de a többiek ezen a képen.
Gerard szinte nem tudott ellenállni Erzának.
Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #10053 Dátum: 15 feb 10, 23:23:04 »

Keserű ízt éreztem a számban a fejezet olvasása közben. Nem mondom azt, hogy sokkal komolyabbra kellett volna csinálni, de ez 1 az 1ben egy reboot volt tényleg, ráadásul Natsu csak gyerekesebb lett kb. Nem értem miért kellett ilyen gyorsan és ilyen kis képkockában elintézni a hajvágást, bár Wendynél is ugyanez volt.. Mashima fél a változásoktól, ez már 100%, pedig nem kéne, hisz mindig jól kezdi el, csak félúton bepánikol és visszacsinál mindent Szomorú
Azért tetszett, hogy Lucy csak érettebb lett és kérdőre vonta Natsut, hogy őt is terheli a felelősség. Legalább rajta látszik a +2 év a manga első fejezetei óta, de persze ő mindig is komolyabb volt Mosolyog
Fiore király baromi rendes volt, hogy nem emelt vádat Natsu iránt és Hisui ártatlan kuncogása is tetszett Nevet De amikor már másodjára kevert bajt újból szándékosan Natsu, akkor már bőven megtehette volna, hisz csak visszaélt a király kedvességével... A Domus Flaunál is csinálhatott volna egy ilyen jelzést...
Szóval egyedül Natsu jelleme nem tetszett csak, de igazából az összes nem Ichigo shounen főszereplő ilyen tök gyerekesen és szórakozóan tud viselkedni a timeskip-ek után is, hangyányi komolyságot sem mutatva... Nem szeretem az ilyeneket  Neeem Ja meg hogy vették észre a tök sötétben Lucy montázsát? ikszdé Meg még olvasni is tudtak...
A részemről csak egy 3/5. Úgy látszik Mashima továbbra sem szándékozik változtatni, kezdek félni, hogy nem lesz itt semmiféle Gruvia, vagy Gali.
Az viszont tetszik, hogy egyesével akarják begyűjteni a fontosabb FT tagokat, jó kis gondolat Mosolyog Ráadásul, ha ilyen rövidebb történések jönnek az animének is könnyebb lesz fillerezni.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 10, 23:28:14 írta Csabi28 » Naplózva

Sternritter Zanpakuto
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 314



« Válasz #10054 Dátum: 15 feb 11, 08:00:02 »

Amúgy én sem értem az egész feloszlás-dolgot. rendben: sokat komolyodtak a  karakterek, felnőttek, kellett az önálló út, stb.
De ez egy borzasztó erős közösség volt. PONT.
és a jelük sem tűnt el.  
én sem ezt vártam Makarovtól.
Én amúgy Lucytól vártam hogy rádumálja Natsut a keresésre. Mosolyog   smirksweat

és mi lett a missziókkal ugye? mert az elején egy misszióközpontú manga volt...  Technikai KO
aztán egy csomó esetben önműködővé vált a társulat. (lásd: Oracion Seis -arc)
ennyi. FT rulez foreva ! Mosolyog  bow
Naplózva

"Ha valaminek erős magja van, nem törik el, ez igaz kardokra és emberekre is" - Musica (Rave Master)

Szupercsapatom:
Songoku, Natsu, Kurosaki Ichigo, Monkey D.Luffy, Inuyasha, Yusuke Urameshi, Naruto, Edward Elric, Touta Konoe, Haru Glory, Meliodas, Toriko, Oga Tatsumi & Beelze.
Nők:
Android 18, Erza, Inoue Orihime, Nico Robin, Sango, Kurama, Temari, Karin,Kirie, ELIE, Ultear, Motoko Kusanagi, Lina Inverse, Ms. Marvel.
Egyéb: Batman, Hour Man, Hulk, Pókember, Vasember,Baymax, Spawn
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10055 Dátum: 15 feb 11, 17:36:07 »

Csabi néha tényleg nem értem a kiborulásaid. Nevet

Mit vártál de most komolyan. Itt egyesek tényleg olyan hatalmas jellemfejlődést vártak 1 év után, PLÁNE Natsutól aki sosem volt az a komoly ember. Egyedül akkor volt komoly amikor harcra kerül a sor. Ide felesleges lett volna a komolyság. Most kezdett volna el sírni hogy a csapat szétszéledt? Sok értelme lett volna. Mashima meg akarta mutatni mennyit fejlődött. Erre jobb megoldás nincs.

A haját nem azért csinálta vissza Wendynek és Natsunak mert nem mert változtatni. Ne legyünk már ennyire vakok. Akkor Lucy haját is visszavágatta volna. Szerintem nem véletlen hogy pont Wendy és Natsu külseje lett olyan mint az elején!!!!! Ráadásul nem olyan rég igen nagy változásokat hozott. Kinyírt minden sárkányt akikre éveket vártunk. Feloszlatta még ha ideiglenesen is a Céhet. Mit akartok még? Natsu tuti hogy komolyodott de ezt nem abból fogjátok meglátni hogy álomba sírja a szemeit minden nap vagy mit tudom én. Natsu ilyen. Ha a jelleme megváltozna nem lenne értelme az egész mangának. Ichigo nagyon rossz ellenpélda mert ő kb az egyetlen shouen hős aki csak megy előre mintha egy üres porhüvely lenne. A többi shounen pasin legalább lehet szórakozni. Nevet Ő meg egy depressziós. Na mindegy. De egyébként fejtsd már ki légy oly' kedves mégis milyen komolyságot kellett volna mutatnia? Most jobb lett volna ha Natsu bedepizik mert feloszlott a Céh? Pont attól viselkedett éretten mert nem kezdett el nyavalyogni hanem megy és összeverbuválja megint a bandát.
Szóval kicsit ellentmondásos a kommented mert a végén meg pont azt írod hogy tetszik hogy begyűjtik a tagokat. Nevet

Mi ez a baromság amúgy hogy Natsuék a sötétben látták Lucy feljegyzéseit? Nevet Persze hogy látták.
Nem volt rajtuk szemkötő bakker. Nevet Éjjel vannak ám fények amik az ablakon beszűrődnek.

Natsut egyébként milyen felelősség is terheli már nem azért?! Nevet
Lucy egyedül azért volt mérges mert szó nélkül lelépett nem azért hibáztatta mert a Céh feloszlott.
Hihetetlen egyesek milyen következtetéseket tudnak levonni néha. ikszdé

Amúgy te most komolyan azért félsz mert nem lesz Gruvia meg Gali. Utóbbi azt se tudom mi konkrétan. Nevet
Ha már kombináljátok a neveket legalább normálisan csináljátok. Nevet az a Gali inkább Gevi. Nem mintha az ő nevüket olyan jól lehetne kombinálni de én mindig is utáltam az ilyen név összekeverős szarságokat. Ilyet csak a tinilányok csinálnak.

BTW. Most kicsit éljük meg valósághűbben a történteket. Megölik az apád, pontosítok, egy csomó kínzás után rájössz hogy ő az apád, majd kiderül hogy már halott de azért még irányítják, majd végleg meghal a szemed láttára. Aztán még az is kiderül hogy az a nő intézte ezt el aki szerelmes beléd. Ráadásul a nyakadon a felelősség hogy túlélj egy hamarosan startoló véresen komoly háborút, ráadásul kb te vagy az egyetlen aki END ellen harcolhat. Amiről még azt sem tudod mi vár rád. De neked 1 év edzés mellett az a legnagyobb gondod hogy kivel csajozz be? Na akkor kérem hogy is van ez a gyerekes jellemvonás amiért az előbb panaszkodtál? Nevet

Megsúgom neked tuti hogy lesznek párok de csak a végén. Mashima is megfogja lépni amit Kishi a Narutoban DE NEM MOST!


Egyébként még így a végére beszúrnám hogy Natsu egy az egyben úgy viselkedik mint Gildartz.
És hát tudjuk hogy ő milyen ha komolyan gondol valamit. Szóval nem értem mit siránkoztok itt páran. ^^'
Pláne hajak hosszúsága meg kapcsolatok miatt.

Egyébként még annyit a feloszláshoz hogy ez az élet rendje. Előbb utóbb elhagyod a családi fészket jobb esetben, ha csak nem MO-on élsz. Nevet A család akkor is család marad ha több km-re vagytok egymástól. Az FT pedig mindig is család volt és nem számított ki merre kószál éppen. Kellett ez a szétválás hogy jellemileg is erősödjenek.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 11, 17:42:15 írta Kuro25 » Naplózva

Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #10056 Dátum: 15 feb 11, 19:32:06 »

és mi lett a missziókkal ugye? mert az elején egy misszióközpontú manga volt...  Technikai KO
Ha megnézed, akkor az összes hosszú animében vannak olyan dolgok, amit a mangaka inkább elhagy, ahogy halad a sztori: A Narutó elején vagy fél percnyi kézpecsét kellet, mire megidéztek egy szimpla víz sárkányt. Az One Piece elején ott Kuro (Nevet) kapitány különleges cipője, azóta sem láttunk hasonló tárgyat. A Bleachben meg a kidou technikák haltak ki szinte

Jó lett volna egy olyan poén, hogy Natsu tüzet gyújt a kezében, hogy lásson a sötét szobában, majd véletlen felgyújtotta volna a térképet. Akkor tényleg haragudhatott volna rá Lucy.^^

Ráadásul nem olyan rég igen nagy változásokat hozott. Kinyírt minden sárkányt akikre éveket vártunk. Feloszlatta még ha ideiglenesen is a Céhet. Mit akartok még?
Új frizurákat! xD
Persze, hogy nem véletlen, hogy Natsu és Wendy haja lett visszaállítva, mert mind a kettőt Cancer nyírta. Nevet

A névkeresztezés van a nevek elejéből is, hogy mangánál maradjak: Nalu

Azért nem kell Grayt ennyire áldozatnak beállítani. Találkozhatott a halott apjával, akivel beszélgethetett egy sort, majd ráhagyta az örökségét a jégdémonölő mágiát. Aztán megtudta, hogy az a lány vetett véget az apja szenvedésének, aki szerelmes belé.  A  nézőszögön múlik minden.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #10057 Dátum: 15 feb 11, 20:18:02 »

Ráadásul nem olyan rég igen nagy változásokat hozott. Kinyírt minden sárkányt akikre éveket vártunk. Feloszlatta még ha ideiglenesen is a Céhet. Mit akartok még?
Éppen ezért nem volt változás, mert kinyírta őket. Az lett volna a változás, ha valahogyan behozza őket a történetbe, de így kb minden maradt ugyan olyan.  Csak eddig vártunk rájuk, most meg tudjuk, hogy halottak és kész. Eddig is volt rá esély, hogy már meghaltak sőt Sting és Rouge sárkányáról tudtuk is, hogy azok (csak nem ők ölték meg) A céh feloszlatása meg szintén tuti, hogy csak ideiglenes. Amúgy ez nem panasz, én nem örültem volna annak, ha a sárkányok bejönnek a képbe. Csak azt hittem, h majd Acnologia nyírja ki őket pár fejezet alatt, de így is jó. Ami Natsu fejlődését illeti meg éppen azért vártunk tőle némi komolyságot mert egész eddig egy idióta volt (a jó értelemben). Nem kell, hogy depressziós legyen csak kicsit érettebb.
A párokat meg én is örülnék, ha rendesen összehoznák, de az igaz, h nem a mostani a megfelelő idő erre.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 12, 00:32:42 írta mohric » Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #10058 Dátum: 15 feb 11, 20:46:13 »

Nem tudom, hogy mi a szándéka ezzel a Sensei-nek, amiért ezt a céhfelbomlást megcsinálta. Kíváncsi leszek, hogy ennek lesz e még más jelentősége a későbbiekben.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 11, 21:01:20 írta dreamfolow » Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10059 Dátum: 15 feb 12, 19:05:16 »

Igazából nem volt ezzel a résszel semmi baj. Natsu meg Happy egy idióta, ha gyökeresen megváltoztak volna, a karaktereik lényege veszett volna el. Bírtam a hülyeségeiket. Megtapasztalta az apja elvesztését, elment egy útra, megerősödni, közben feldolgozta a történteket. Jó volt ez így.

Azért nem kell Grayt ennyire áldozatnak beállítani. Találkozhatott a halott apjával, akivel beszélgethetett egy sort, majd ráhagyta az örökségét a jégdémonölő mágiát. Aztán megtudta, hogy az a lány vetett véget az apja szenvedésének, aki szerelmes belé.  A  nézőszögön múlik minden.
Ugyanígy látom. Nem is értem, hogy milyen alapja lehet Graynek a szomorúságra. A bosszúra van, de szomorúságra? Egy hatalmas szerencse, ajándék, hogy találkozhatott az apjával. Az meg, hogy Juvia képes volt "megölni" őt, számomra azt jelentette, hogy túllépett az idióta fangirlségen, és méltó lett Grayhez. (Mintha a szerelem a méltóságon múlna...de mindegy Nevet ).

Éppen ezért nem volt változás, mert kinyírta őket. Az lett volna a változás, ha valahogyan behozza őket a történetbe, de így kb minden maradt ugyan olyan.  

Pontosan. Kellett a változás a történetbe, valami friss, nagy horderejű dolog, és ez el is jött. Én csak azt bánom, hogy le lett zavarva 2 fejezet alatt. Jobban átjött volna a komolysága a dolognak, ha tovább szenvednek a karakterek. De mindegy, ez van, elmúlt, ez már egy új szál. És annak nem indul rosszul. És amúgy meg a FT ilyen. A komoly mondanivalót is általában lazán tálalják.  Sőt, a tapasztalat alapján, amikor valamit nagyon komolyan, érzelmesen akar tálalni Mashima, az általában mindig nyálasan, erőltetetten jön ki (khm, Erza).

Ui.  "Luxus könnyedén átvehette volna a vezetést, mint a következő mester!" Ezt úgy, hogy Luxus a kedvenc karakterem, olyan jó érzés látni, akárhányszor csak le van írva Nevet Remélem, hogy meg is valósul. Abszolút méltó rá, mentalitásban, tekintélyben és erőben is. De ez egy másik téma.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 12, 19:10:24 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
wolfi97
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Válasz #10060 Dátum: 15 feb 13, 18:38:48 »

A héten lesz fejezet?
Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #10061 Dátum: 15 feb 13, 18:43:18 »

A héten már volt fejezet smirksweat Nem rég jött ki 419. angolul, a magyar verziót meg még kedden megkaptuk. Esetleg elképzelhető, hogy már vasárnap kijön a 420. angolul, de valószínűbb, hogy majd csak hétfőn.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #10062 Dátum: 15 feb 14, 05:36:36 »

Haj, haj, sej-haj.
Juvia hányszor is váltott már frizurát?

A hajzat resetelésnek több oka is lehet. Ez illik a karakterhez, Mashima ezt szokta meg. Natsunak így sokkal ártatlanabb kinézete van és így kevésbé fognak/fogunk rá END-ként gondolni.



Érdekes, hogy azon a térképen pont Natsuról nem volt kép?
Pedig őt ismerve úgy lenne reális, ha a fele az ő portréjával van kiplakátolva.

Feloszlatás:
Talán mert az FT túl erős. Elintézték a három legnagyobb sötét céhet. (Van amelyiket nem egyedül, de abban is az övéké volt az oroszlán rész) Mágia játákokon akár három a döntősökkel egyenértékű csapatot is indíthattak volna.
Az meg se említem, ha esetleg Gildartsot és Warrodot küldik. (Tudom az utóbbi visszavonult, de a szabályok szerint indulhatott volna.) 
Erősebek, mint a királyi gárda, vagy a mágia tanács.
+Mavis +3 FT mágia.

Szerintem Makarow nagyon el akart kerülni valamit. pl ne legyen belőle bonyodalom, hogy a politikai erők fegyvertényként használják őket. S ebből lehet akár az is, hogy polgár háború tör ki, vagy sötét céhé válnak. S hiába erősek, nem lenne pozitív élmény pl Wendy számára ha Cheriával egy barátságos küzdelem után élethalál harcot vívnia.

De az is lehet, hogy már bevégezte a feladatát.
Vagy mert célpontjai lehetnek Zerefnek.

A rengeteg ok közül a legvalószínűbb, hogy kell a történetbe a misztikum.



A névkeresztezés van a nevek elejéből is, hogy mangánál maradjak: Nalu

Persze, mert ha Nacy lenne, akkor az érdekes asszociációkat váltana ki.
Egyébként meg DBZ koppintás.
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #10063 Dátum: 15 feb 14, 13:14:33 »

... Ja meg hogy vették észre a tök sötétben Lucy montázsát? ikszdé Meg még olvasni is tudtak... ...

A macskák kevés fény mellett is jól látnak. És a sárkányölők is lehet, hogy nem csak a jó szaglást, hanem a jó látását is átvették a mágiájuk által a sárkányoktól. Sőt, igen valószínű: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/281/17
Továbbá, itt még Stingnek és Rogue-nak is "macskaszeme" van: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/281/15
Gazille-nak pedig még mindig: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/415/16
Persze ez lehet, hogy mind csak véletlen, vagy belemagyarázás, de legalább meg lehet indokolni valamivel. Nevet

Eléggé meglepett, hogy Natsu és Happy nem tudott semmit se arról, hogy a céh megszűnt. Az egy dolog, hogy még azelőtt mentek el, mielőtt Makarov feloszlatta, de én elképzelhetetlennek tartom, hogy egy év alatt semmit se tudtak meg, még ha nem is voltak sokat emberek között. Ez most tényleg meglepett.

Kicsit csalódott vagyok, hogy Natsu haja ugyanolyan lett mint az egy éves időugrás előtt. Azt is tudom, hogy egy év alatt nem lehet sokat változni, de azért lehetett volna rajta egy kis változás. Ha jól látom a ruha se változott. Ezek alapján a többieknél se számítok változásra, pedig ebbe sok potenciál lett volna. (lásd mint ezelőtt Wendy-nél, semmi értelme nem volt, hogy levágatta a haját). ...

...

Lehet, hogy Natsu és Happy valahol a semmi közepén edzettek, ahol Natsu nem tudott kárt tenni semmiben. Nevet Gildats-cal is "vidéken" találkoztak. ^^

Szerintem pedig Wendy pont fog változni. Pont abban a korban van, ahol a gyerekek a legtöbbet változnak. Legalábbis, ha Mashima-sensei kicsit is figyel erre, akkor meglépi. Valami ilyesmit: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/256/7 csak persze nem 7 éves léptékben.
A többiek igazság szerint már fiatal felnőttek, túl sokat nem változhatnak.

... Kíváncsi vagyok, hogy lesz e olyan tag, akinek jó ott ahol most van és inkább nem venne részt az FT  felvesztegelésben. Furcsának tűnhet, de látok ilyen lehetőséget. ... Mert azért valljuk be, Natsu nagyon önzőn csinál mindent. Ahogy Lucy is mondta csak úgy az egyik pillanatról a másikra lelépet. Most visszajön és elvárja, hogy mindenki ugorjon a tapsára. Lucyt is kirántotta az eddigi kerékvágásból és vitte magával az ismeretlenbe. Pedig Lucy álma az, hogy író legyen és el is indult ezen az úton. Az egy dolog, hogy csak kicsit kellet győzködni, de na. Nevet Persze a céh a család meg minden, de a fészekből kirepülő kismadarak sem mennek vissza. ...

Talán a nem kemény magból nem fog visszatérni mindenki, de a kemény mag lényegében a Fairy Tail céhben nőtt fel. Ott (vagy az által) találtak társakra, szerelmekre, új otthonra. A céhüket mindennél többre tartják, ez el is hangzik párszor. ^^ És valszeg senki sem ujjongott a feloszlatás hallatán, bár sajna senki reakcióját nem láttuk, csak Mestét/Doranbaltét, de még ő is lefőtt, pedig "nem" is FT tag.
Természetesen értem, hogy mire gondolsz, de a FT elsődlegesen sosem céh volt, hanem inkább közösség. És ez eddig senkit sem akadályozott abban, hogy a saját útját járja, vagy pl. családot alapítson (pl. Gildarts, Makao, Wakaba, Alzack és Viska).

Lucy maga vallotta be az előző fejezetben, hogy legszívesebben sutba vágna mindent és ő maga keresné meg a többieket. ^^ Az álma tényleg az volt, hogy író legyen. De nem újságíró, hanem regényíró. És a regényíráshoz ihlet kell, az pedig a FT-el töltött idő alatt bőségesen lehet szerezni. Továbbá lóra pont konkrétan tudjuk, hogy nagyon büszke a FT-es tagságára és a kézfején lévő FT jelre. A hálószobájának egyik falát sem véletlen borította az a térkép a FT tagok infóival.
Továbbá ő a mesélőnk is, és nem lennék meglepve, ha az utolsó vagy az utolsó előtti fejezet utolsó oldalán azt látnánk, hogy egy női kéz, aminek a kézfején egy FT jel van becsuk egy vaskos, bőrkötéses könyvet, amin egy szép nagy FT jel virít. ^^


És akkor egy kis fejezetelemzés, amit már rég nem tettem:

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/413/19
Zerefnek valszeg nem csak azért fontos E.N.D., mert ő az akivel ki akarja végeztetni magát, hanem mert mint "személynek" is köze lehet Zerefhez. Pl. Minerva vagy Gemma is "ember-alapú" démon lett/volt. Nincs kizárva, hogy pont E.N.D. (vagyis akiből "készült") volt az, aki miatt Zeref megtanulta becsülni az emberi életet.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/414/5
Ezért Mard Geer kaphatott volna egy kicsit normálisabb véget. Zeref "becsukta" és elégette.... ennyi?

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/414/15
Ez azért enyhén váratlan volt. Előre félek, hogy ez az animében hogy lesz megvalósítva... -.-" A kilógó belek és a fröcsögő vér nyilván durva lenne, de remélem nem egy szimpla, alig látható sebbel oldják majd meg, arról nem is beszélve, ha simán csak kihagynák és csak Acnologia sárkányordítása lenne benne.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/415/5
2 dolog:
1.) Miért beszélnek a sárkányok csukott szájjal? (Itt és a kövi oldalakon is.)
2.) Grandine feje elég sokat változott ehhez képest: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/260/10 És nem merem kijelenteni, hogy előnyére. ^^" Oké, valahogy "nőiessé" kellett tenni, már amennyire egy 4 emelet magas, 20 tonnás sárkány esetén ez megoldható, de na. Nevet

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/415/6
Metallicanától nem is vártam mást, annyira éreztem, hogy valamivel húzni fogja Gazille agyát. Nevet És igen, még mindig nem tudjuk, hogy női vagy férfi hangja van/lesz-e. ^^
És ha már a gonosz tekintetnél tartunk, akkor Metallicana sem panaszkodhat. Nevet

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/415/8
Az árnyék sárkány szemből elég menőn néz ki. Remélem az ő megjelenését sem szúrják el az animében.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/415/11
Visszább páran említettétek, hogy Natsu nem komolyodott. Pedig Natsu már itt is komoly volt. Hiszen arról beszél Igneelnek, hogy tulajdonképpen egy "sikeres felnőtt" lett belőle. Van "családja", munkája, és képzett.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/415/13
Itt azért kíváncsi lettem volna Metallicana gondolataira, amikor látta, hogy a fia tud érett felnőtt ember módjára is viselkedni, ha kell. ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/415/16
Grandine és "Grandine" is válthatott volna pár szót. ^^ Azért jó, hogy Mashima-sensei legalább egy kép erejéig behozta az anyót is. ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/7
Ezt az összeborulást Luxus részéről inkább nem kommentálom. Egy picit kilóg az imázsából.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/8
Ebben a haj-témában legalább egyetértünk Lucy-vel. Nevet

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/9
Gazille itt most alszik vagy depizik Metallicana miatt? Két képből sajna nem tudom egyértelműen megmondani.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/17
Juvia és Gray jelenetéhez túl sok hozzáfűzni való nincs. A jégmágus végre "felolvadt" egy kicsit. ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/21
Húzd be a melled, Angel, akkor majd összeér a köpeny rajtad. ikszdé

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/22
Buhahaha... Itt meg már "SabreTooth".  Nem tudom, hogy elírás-e, de még jó, hogy a "saber" és a "sabre" is jelent kardot. Nevet

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/23
Minerva vissza tudott változni teljesen emberi formába?
Ezen a képen Sting és Rogue mintha Natsu és Gray lennének. Sting a vigyori, Rogue meg a hűvös "közömbösség". Nevet

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/27
Doranbalttal kapcsolatban csak egyet nem értek. Ha be akart szivárogni a Mágiatanácsba, hogy onnan védje meg a Fairy Tailt, akkor a saját emlékei törlése után honnan tudta, hogy azért szivárgott be a Mágiatanácsba, hogy onnan védje meg a Fairy Tailt? Nevet

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/33
Ez gondolom nem túl sok mindenkit ért váratlanul. Engem nem.

A 416. fejezetben kicsit más volt a rajzolás. Mintha Mashima-sensei több mindent rajzolt volna, mint szokott és kevesebbet hagyott volna a segédrajzolóira. Főleg a fejeken és a kezeken észrevehető az ő stílusa.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/418/16
Ahogy elnézem, az alábbiak bandáznak együtt:
- Mirjane, Lisanna
- Luxus, Evergreen, Bixlow, Fried
- Wendy, Charle
- Makao, Romeo
- Alzack, Viska, Asuka
- Juvia, Gray
- Gazille, Lily
- Levi képe a Raijinshuu-é mellett van...

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/418/27
Lehet, hogy E.N.D. is valahogy így fog kinézni. ^^ Esetleg Mashima-sensei előveszi ezt a régi vázlatot és... : http://mangafox.me/manga/fairy_tail/v01/c006.5/6.html

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/419/10
Itt, amikor Natsu mesél Lucy-nek az elmúlt egy évről, lehet, hogy tesznek is be fillert az animében.

Egy apró baki:
Lucy itt még a hátán fekszik: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/419/12
...de itt már az oldalán: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/419/14

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/419/16
Ez az idétlen vigyor tényleg olyan, minr Gildarts-é.

A 419. fejezetnek a vége emlékeztet az 1. fejezet végére. Csak itt egy kicsit nehezebb lesz elérni azt, mint a 2. fejezet elején, hogy (újra) besétálhassanak egy emberekkel teli terembe...

Annak viszont örülök, hogy Lucy, Happy és Natsu maguk indultak a többiek keresésére, és nem a banda ment hozzájuk. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
wolfi97
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Válasz #10064 Dátum: 15 feb 15, 16:09:41 »

Az Ice trail-t miért nem fordítják tovább?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 669 670 [671] 672 673 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!