24 máj 17, 09:54:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 647 648 [649] 650 651 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778192 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Italy4ever
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 45



« Válasz #9720 Dátum: 15 jan 15, 15:30:37 »

Idézet
A lényeg azon van, hogy nem azt az állítást javítják ki, hogy mikor, hanem, hogy hogyan tűntek el a sárkányok, tehát a 777 júli 7 helyes lehet oda is.

Igen én is a dátum helyességére gondoltam csak visszaolvasva nem volt egyértelmű a fogalmazásom. Lehet hogy ekkor mondták a sárkányok hogy nosza gyertek öljetek meg.

Idézet
És egy test az mit tud csinálni magától? Nevet A test csak a lélek ;a. Ha kiszedte a lelkeiket a testükből, akkor elvileg kómába kellet volna esniük, mert nincs mi irányítsa a testet.

Amúgy most kapcsolok. A sárkányölő mágia abból áll, hogy a testüket a sárkányokéhoz hasonlóvá alakítják. (pl így tudja megenni Natsu a tüzet és a Dragon Force-ban is ezért pikkelyesednek), de akkor most a sárkányok anti-anyaga pont ezt gátolja meg. Szóval, mikor támadnak, akkor az a testrészük a sárkányokéhoz hasonlóvá alakul, de elvileg most ez van megakadályozva. Akkor hogy is van ez?

Ahogy Lemoon is írta csak azt akadályozza meg hogy teljesen sárkánnyá változzanak. Magát a sárkányölő mágiát használhatják csak a legerősebb részét a csúcspontot vagyis a sárkánnyá válást nem tudják használni.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/415/8
Gondolom ekkor erőt is vettek el hogy harcolni is tudjanak.
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #9721 Dátum: 15 jan 15, 18:35:46 »

És a Dragon Force? Az konkrétan már egy igazi sárkány ereje, hisz már kezdenek pikkelyesedni is. Vagy még az is a sárkányölő mágia keretébe tartozik? Mondjuk ezt akkor használták, amikor még a sárkányok is bennük voltak, szóval akkor gondolom ez belefér.
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9722 Dátum: 15 jan 15, 23:03:40 »

Érdekes ez a sárkányos kérdés. Kiszedte a lelküket, aztán még edzették a sárkányölőket? Vagy edzették őket, harcoltak Acnologiaval, vesztettek, és ezért bementek a gyerekeikbe?Ez nem lehet, mert Grandeene azt mondja, hogy "valamikor nagyon régen...". Ezek szerint már félig halottak voltak, mikor tanították a gyerekeket? Egyáltalán hogy mozoghatnak lélek nélkül? Volt egy időkorlátja, hogy meddig bírják még ebben a lélek nélküli állapotban?
Abban viszont biztos vagyok, hogy a dragon focet továbbra is fogják tudni használni, csak magát az átalakulást akadályozták meg Igneelék. Amúgy meg miért olyan rossz az ha egy jó ember jó sárkánnyá válik?  ikszdé
És még mindig itt van ez a 777.07.07. (Szerintem Stingék is ekkor "vesztették el" a sárkányaikat.)
Biztos, hogy összefügg valahogy Layla halálával. De el nem tudom képzelni, hogy hogyan.
És ja, rég vártam már ennyire, hogy mi lesz, mi fog történni. Nem látom értelmét egy újabb nap falu féle arcnak. Sokkal inkább annak, hogy most elmennek edzeni egy ideig, és azt látjuk (ilyen még úgy sem volt). Ez után egy rövid köztes szál, ami sztem az edzés kéne legyen, esetleg valami a 4 Ishvali körül, majd jön Zeref és Acnologia. És THE END.

Szerk. Uh, vazze, még itt van END is...hát ha eddig nem zárta le a szálat, akkor szerintem szorosan összefog függni a végső Zeref elleni csatával. Valahogy eldől, hogy END és Natsu közül melyik harcolhat majd Zeref ellen (természetesen Natsu lesz az...Nevet ), majd együttes erővel legyőzik. Tényleg, szerintetek ki marad utolsónak? Acnologia vagy Zeref? Zeref a régebbi ellenség, plusz látva, hogy Acnologia nem más, csak egy újabb retardált, én arra szavazok, hogy Zeref.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 15, 23:10:52 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #9723 Dátum: 15 jan 15, 23:24:39 »

Én is Zerefre szavazok. Acnologiát már eléggé ismerjük, legalább is láttuk már harcolni, ismerjük az erejét. Zerefet is láttuk ugyan már többször, de ő még mindig nagyon titokzatos, hiába tudunk róla dolgokat, még mindig sok mindent rejteget. Az ő szála még közel sincs kibontva szerintem, Acnologiáé pedig ennek a harcnak köszönhetően úgy gondolom, hogy lassan véget ér.

Szerk.: Február 17-én kapunk Mashimától egy teljesen színes one-shot fejezetet Happyvel a főszerepben.  Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 15, 23:27:43 írta BrownOsment » Naplózva

Lindako
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Válasz #9724 Dátum: 15 jan 16, 07:04:20 »

Halihó! Látom itt mindneki nagyban matekozik, abba bele sem szólok, max annyit, hogy basszus, Lucy eddig 16 volt? És így nézett ki, 17-nek biztos néztem még Tenrou előtt is Nevet De ami fontos, a tumblin találtam egy Mashima twitter-posztot lefordítva, gondoltam bemásolom ide, mert ti sokszor sokkal jobb dolgokkal tudtok jönni nálam és kíváncsi vagyok a véleményetekre! ^^

Idézet
"Thank you for your opnions on this week's chapter. Some surprising events will be happen in the next one. One of them might make you go "Just as I suspected", but I still hope that you'll look forward to it."

Szóval. A kérdés mi az, amire sor kerülhet a következő arc során, és már sokan gondolkodtunk róla, sokat fejtegettük? Nekem persze elsőre a Natsu-END dolog ugrott be, de ez a mostani fejezettekkel akadályokba ütközött, mégis. Kíváncsi vagyok az opcióitokra! Nevet
Naplózva
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #9725 Dátum: 15 jan 16, 07:35:21 »

Valaki lefordítaná? Mosolyog
Jó angolos vagyok, de jobb lenne a saját nyelvemen olvasnom, hogy teljesen meg is értsem. smirksweat
Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9726 Dátum: 15 jan 16, 07:49:34 »

Durva fordításban kb:
Köszönöm az eheti fejezet kapcsán a véleményetek. A következőben lesz néhány meglepő esemény. Páran úgy lesztek vele, hogy "ahogy azt sejtettem", de remélem várni fogjátok.

Azért a Dragon Force-ban a pikelyesedés már annak a jele, hogy egyre jobban sárkánnyá alakul.

Ha Happy lesz a főszereplő, akkor csak jó lehet.^^
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #9727 Dátum: 15 jan 16, 13:29:16 »

Lucy 17 éves volt a manga elején. Történetesen a manga 784 július 2.-án kezdődik ő pedig 1 nappal előtte töltötte be a 17-et. A 85. fejezet borítóján volt leírva a születési dátuma bár néhány helyen ezt másképp fordították.
Szerintem csak annyi lesz ez a "meglepi" hogy Natsu=END Bár remélem, hogy azért mást is kapunk. Mindenesetre megnyugodtam. Korábban tartottam tőle, h mindjárt vége a mangának amilyen pörgősen haladtak az események, de úgy tűnik tévedtem. Acnologia, END, Zeref még sok tennivaló van. És remélem, hogy az ellenük való harc előtt azért lesz még más is pl.: ishgali mágusok stb.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9728 Dátum: 15 jan 16, 13:45:28 »

És még mindig itt van ez a 777.07.07. (Szerintem Stingék is ekkor "vesztették el" a sárkányaikat.)
Biztos, hogy összefügg valahogy Layla halálával. De el nem tudom képzelni, hogy hogyan.
A sárkányok részéről úgy tűnik, hogy sehogy. Én olyasmire gondolom, hogy talán a Csillagmágiával tudta beletenni a sárkányok lelkeit a kicsi sárkányölők testébe. Persze a miért, hogy, mikor az kérdéses. Ezt is csak azért gondolom mert a csillagszellemek is valahogy így működnek, ahogy a sárkányok most leléptek. Mert kijöttek a testükből és egy kis mágiahasználat után már el is tűntek, pont mint a csillagszellemek. Úgy értem, hogy ők is az őt megidéző mágs varázserejét használva képesek itt maradni,, mert a saját erejükből nem bírják sokáig (kivéve Loki). Talán pont abba halt bele Layla, hogy segített a sárkányoknak.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9729 Dátum: 15 jan 16, 14:44:13 »

Nagyon-nagyon logikus amit mondasz. Én is gondoltam már rá, hogy Layla segített nekik a testükbe kerülni, de abban is igazad van, hogy tényleg hasonlít a csillagszellem idézés ahhoz, amit most a sárkányok használtak. Remélem, hogy meg lesz rendesen is magyarázva.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #9730 Dátum: 15 jan 16, 15:31:39 »

Öhm izé miért is kellene lélek ahhoz hogy egy test mozogjon? Nevet
Ráadásul ha jól rémlik nem mondták mennyit tépett ki belőlük Acnologia.
Narutoban Sarutobi is kitépte Orochimaru lelkének egy részét ezért nem tudott Jutsukat aktiválni.
De később megoldotta ezt is. Itt is lehet hasonló eset hogy csak a lelkük egy részét szedte ki Acnologia.
Na meg ugye igaz nem kaptunk rá infót de Edo zombikról is hallottunk már akik ugyan úgy tudták használni a saját erejüket csak más testét kapták meg. Itt is hasonló lehet hogy a sárkányölők testét megkapták de a lelkük egy része mivel megvolt képesek voltak regenerálódni és minél erősebb lett egy sárkányölő annál több erőt kaptak ők is.

Persze ez csak egy elmélet. Nevet
Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #9731 Dátum: 15 jan 16, 16:07:02 »

Csak szerintem full zavaros ez az egész és se füle, se farka az egésznek? ikszdé Kéne 1-2 olyan fejezet, ahol csak és kizárólag rizsáznának a magyarázattal, hogy a "gyengébb felfogású" olvasok is megértsék a dolgokat  Pojén
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9732 Dátum: 15 jan 16, 16:15:59 »

Öhm, izé mert kell... Oro sem tudta használni a kezeit. Mondjuk az igaz, hogy megoldotta, de később sem lett olyan erős, mint volt.
És Grandeene azt mondja, hogy "kitépte a lelkünket". Ez nálam azt jelenti, hogy teljesen. Abból is látható, hogy a lélek KELL az élethez, hogy most már fizikailag is halottak. Talán volt valami mágia, ami adott még nekik időt (Layla?).
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Aistyc
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Válasz #9733 Dátum: 15 jan 16, 17:55:11 »

Na végre ráérek pár percre, úgyh megpróbálom kifejteni, hogy gondoltam az elméletem. Szóval azt írtam korábban, hogy én úgy gondoltam, hogy a lelküket kitépte és fizikai testükkel pusztították el az arcokat.

Miért gondolom így?
Eltekintve a csodálatos mangák és animék világától, létezik egy könyv. ( Jó igazából 4 könyv mivel egy tetralógiáról írok Nevet ) Szóval példának hoznám fel az Eragon című könyvet. Ott adott egy sárkány, akinek van teste meg lelke(szíve). Ha a sárkány vagy a lovasa úgy gondolják, akkor a sárkány kilöki magából a szívét (lelkét) amit aztán elvihetnek több ezer km-re is akár, vagy maguknál is tarthatják de attól a sárkány még tovább él. Ha megölik a sárkányt ( értsd: a fizikai testét elpusztítják) akkor a szíve (lelke) tovább él, addig amíg fel nem adja az életet, vagy el nem pusztítják ( egy kis gránitszerű gömb) azt.

Szóval ezt a példát belehelyezve a Fairy tail-be.

Achnológia kitépte a lelküket a testükből. Az hogy kitépte, még nem jelenti azt, hogy el is pusztította azt, szóval csak az én elméletem kedvéért, tegyük fel, hogy Achnológia mondjuk magába nyelte azokat a lelkeket amiket kitépett, így valamilyen formában még mindig élnek. utána a fizikai testükkel bemenekültek a tanítványaik testébe, majd amikor eljött a pillanat előjöttek zúztak, elmentek. Hivatalosan nem tudni, hogy meghalt-e a többi sárkány ( csak Igneel-t láttuk, hogy elpárolog vagy mit csinál), szóval lehet, hogy ők csak elsuhantak valahová. ( ergó élnek félig meddig).


A tartarus arc utolsó része január 21-n jön ki.
"This year's seventh issue of Kodansha's Weekly Shōnen Magazine is announcing on Wednesday that the 416th chapter of Hiro Mashima's Fairy Tail manga will be the final chapter in the Tartarus arc. The 33-page chapter with color opening page will appear in the magazine's following issue on January 21. "

http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-01-10/fairy-tail-manga-tartarus-arc-to-end-in-january/.83119
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 16, 18:12:16 írta Aistyc » Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #9734 Dátum: 15 jan 16, 18:46:21 »

Öhm, izé mert kell... Oro sem tudta használni a kezeit. Mondjuk az igaz, hogy megoldotta, de később sem lett olyan erős, mint volt.
És Grandeene azt mondja, hogy "kitépte a lelkünket". Ez nálam azt jelenti, hogy teljesen. Abból is látható, hogy a lélek KELL az élethez, hogy most már fizikailag is halottak. Talán volt valami mágia, ami adott még nekik időt (Layla?).

Jó van na azé mert a sárkányok letámadták az ARCokat te hagyd békén az enyémet. Nevet
Csak teóriát gyártottam én is mint ti. Jobbat úgy se tudunk de kétlem hogy Mashima ne magyarázná meg majd ezt idővel.
De egyébként tuti hogy olyan egyszerű lesz az egész mint a faék.  Elvileg azt sem tudjuk pontosan ez mikor történt és hogy Natsuék ott voltak-e. Viszont a te elméleted jobban tetszik mint az enyém mert így Layla halála is értelmet nyerne és lenne benne logika is. Lehet hogy tényleg csak felhasználták a maradék erejüket és kicsit talán gyűjtöttek amíg a kölkökben voltak. Más magyarázat nagyon nincs. Idejük tuti nem volt sok hisz Mashima lerendezte őket pár fejezeten belül. Szóval  1000% hogy korlátozva voltak. Nem véletlen hogy Acnologia is simán lezúzta Igneel-t.

Jó persze egy karja bánta de hát na azért mégis csak Igneelről beszélünk és láthatóan a többiek nem véletlen hanyagolták a harcokat hisz azért olyan messze nem voltak a királyok harcától. Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 647 648 [649] 650 651 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!