24 máj 19, 01:04:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 646 647 [648] 649 650 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1779786 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Zuki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


« Válasz #9705 Dátum: 15 jan 13, 21:09:01 »

Csak nekem tűnik kicsinek Achnologia ereje ?


Elvileg ő a sárkányok királya, nekem ebből az jött le , hogy egyszerre 3-4 sárkánnyal is partyban van és leveri is őket.
Erre jött egy félholt mondjuk 50%os sárkány , aki igaz a "tüzsárkány királya" és majdnem felülkerekedik rajta és élete árán még a karját is letépi..
Én azthittem hogy azért bujkáltak ezek a sárkányok előle , mert ha összefognak akkor sincs sok esélyük.Azzal egyeztem volna ki , hogy az 5 sárkány együttes erővel mondjuk földre küldik Acnologiát , azonban ez a lélekkitépőbiszbasz miatt nincs erejük/idejük bevinni a végső csapást és csak az egyik karját viszik el...
Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #9706 Dátum: 15 jan 13, 22:04:55 »

mohric: Igazad van, rosszul olvastam bocsi  >.<# De továbbra is biztos vagyok benne, hogy Grandine is 777-ben tűnt el.
A sorozat kezdete óta (Juviás speciál alapján) már kb. majdnem másfél évet öregedtek a Fairy Tail-esek, akik Tenroun hibárnálódtak még +7-et. Kezdetben Natsu és Gazille kb. annyi idős lehetett, mint Gray, aki 18 volt: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/029/2 Mostanra már 19-20 körül vannak.
Azon meg nem lepődnék meg, ha Sting és Rouge 5-6 évesen "végzett" volna a sárkányaikkal... Ez a történet már a végletekig össze van kuszálva ikszdé
Ebbe sajnos megint bele kell, hogy kössek. A történet 784 júliusában kezdődik, és ez év decemberben tűnnek el 7 évre vagyis pontosabban csak 6 évre és 4 hónapra mivel 791 áprilisában jöttek vissza a szigetről. Mindenesetre itt kb fél év telt el. Aztán elvileg a mágia játékok kezdetéig eltelt 3 hónap, de Natsuék azt is átugorták a csillagszellemek világában. És bár a mágiajátékok óta nem tudni, hogy pontosan mennyi idő telt el, de biztos nem több, mint fél év szóval nem öregedhettek másfél évet, legjobb esetben is csak 1 évvel idősebbek, mint a történet kezdetekor.
És Aistyc: tudom, hogy a wikin mi van írva, én is szoktam néha olvasgatni, de ezt a mangában nem támasztották alá legfeljebb utalás volt rá, szóval nem vagyok benne biztos. Wendy egyszer sem mondta, hogy Grandine is akkor tűnt volna el.
szerk.: Jó lenne tudni, hogy a mágiajátékok óta mennyi idő telt el, bár a nap falus részeknél a környezetből ítélve még nyár lehetett.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 13, 22:22:23 írta mohric » Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9707 Dátum: 15 jan 13, 22:56:53 »

Szerintem 1 hétnél biztos nem több.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/341/2
Kicsit furcsa lenne, ha csak több hét/hűnap után találták volna meg a fürdőt. És még kisebb utalások vannak itt arra, hogy nem túl rég voltak a Mágia Játékok.

A Wiki-s idővonal szerint Lucy X767 Jűlius 1-én született. A Mágia Játékok X791 Július 1-én kezdődött. Szóval 791-767= 24 és ebből lejön a 7 év, akkor Lucy 17 (mondjjuk azt, hogy azt a 3 hónapot kilőtték az Arcok közt eltelt idő).
Gray x766-ban, Erza x765-ben, vagyis Gray 18, Erza 19.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 13, 22:58:48 írta Tilon » Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
norbesz
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Válasz #9708 Dátum: 15 jan 13, 23:04:09 »

Wendy egyszer sem mondta, hogy Grandine is akkor tűnt volna el.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/167/5 Itt mondja
Valószínűleg minden sárkány ugyanakkor tűnt el azaz 777. július 7-én,ekkor Wendy,Sting és Rogue 5 évesek voltak,Natsu  viszont 11-12 éves körül kell hogy legyen,ennek ellenére mikor a Fairy Tailbe kerül Natsu alig néz ki 6-7 évesnek,szóval itt van valami gubanc. Engem mellesleg az érdekel hogy pár kisgyerek akiket sárkányok nevelnek fel a vadonban,honnan tudják a pontos dátumot Nevet
Naplózva
Aistyc
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Válasz #9709 Dátum: 15 jan 14, 09:04:57 »

mohric: Igazad van, rosszul olvastam bocsi  >.<# De továbbra is biztos vagyok benne, hogy Grandine is 777-ben tűnt el.
A sorozat kezdete óta (Juviás speciál alapján) már kb. majdnem másfél évet öregedtek a Fairy Tail-esek, akik Tenroun hibárnálódtak még +7-et. Kezdetben Natsu és Gazille kb. annyi idős lehetett, mint Gray, aki 18 volt: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/029/2 Mostanra már 19-20 körül vannak.
Azon meg nem lepődnék meg, ha Sting és Rouge 5-6 évesen "végzett" volna a sárkányaikkal... Ez a történet már a végletekig össze van kuszálva ikszdé
Ebbe sajnos megint bele kell, hogy kössek. A történet 784 júliusában kezdődik, és ez év decemberben tűnnek el 7 évre vagyis pontosabban csak 6 évre és 4 hónapra mivel 791 áprilisában jöttek vissza a szigetről. Mindenesetre itt kb fél év telt el. Aztán elvileg a mágia játékok kezdetéig eltelt 3 hónap, de Natsuék azt is átugorták a csillagszellemek világában. És bár a mágiajátékok óta nem tudni, hogy pontosan mennyi idő telt el, de biztos nem több, mint fél év szóval nem öregedhettek másfél évet, legjobb esetben is csak 1 évvel idősebbek, mint a történet kezdetekor.
És Aistyc: tudom, hogy a wikin mi van írva, én is szoktam néha olvasgatni, de ezt a mangában nem támasztották alá legfeljebb utalás volt rá, szóval nem vagyok benne biztos. Wendy egyszer sem mondta, hogy Grandine is akkor tűnt volna el.
szerk.: Jó lenne tudni, hogy a mágiajátékok óta mennyi idő telt el, bár a nap falus részeknél a környezetből ítélve még nyár lehetett.

Wendy:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/144/2

" Natsu-hoz és Gazille-hoz hasonlóan, 7 évvel ezelőtt őt is elhagyta a Grandine nevű égi sárkány, aki eddig nevelte."
Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #9710 Dátum: 15 jan 14, 13:53:13 »

Oké, akkor erről ennyit  bye bye Ez valahogy kiesett... Mindenesetre azt továbbra sem értem, hogy ilyen fiatalon, hogyan tanulhatott mágiát. Talán a sárkányölők más módszerrel tanulhatnak, és már előbb megtanulnak varázsolni mint beszélni  smirksweat
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9711 Dátum: 15 jan 14, 15:56:09 »

Szerintem csak az elméleti részét tanulta meg Wendy. Ő okos lány az ment neki. A Nirvana Arc-ban volt a legelső, hogy a gyakorlatban is használta a sárkányölő mágiát. Meg Grandine nem is oktatta ki teljesen. Pl a titkos sárkányölő mágiákat könyvből tanulta, amit Polyhuska írt Grandine elmondása alapján. Várjunk csak! Ha Grandine benne volt Wendy testében, akkor ő is hibernálva volt abban a 7 évben, de akkor, hogyan íratta, merg a könyvet Polyhuskával? Gondolkozik
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Italy4ever
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 45



« Válasz #9712 Dátum: 15 jan 14, 16:08:25 »

Idézet
akkor ő is hibernálva volt abban a 7 évben, de akkor, hogyan íratta, merg a könyvet Polyhuskával? Gondolkozik

Gondolom már előbb kommunikált az öreglánnyal mint a hogy hibernálva lettek.

Idézet
Sting és Rouge-ról pontosan nem tudni, mikor "vesztették el" a sárkányaikat. Elméletben nem x777-ben

Én ezt úgy értelmeztem hogy úgymond nem elveszítették a sárkányaikat vagy eltűntek, hanem hogy ők ölték meg. A kettő között van különbség.
Naplózva
Aistyc
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Válasz #9713 Dátum: 15 jan 14, 17:35:51 »

Idézet
akkor ő is hibernálva volt abban a 7 évben, de akkor, hogyan íratta, merg a könyvet Polyhuskával? Gondolkozik

Gondolom már előbb kommunikált az öreglánnyal mint a hogy hibernálva lettek.

Idézet
Sting és Rouge-ról pontosan nem tudni, mikor "vesztették el" a sárkányaikat. Elméletben nem x777-ben

Én ezt úgy értelmeztem hogy úgymond nem elveszítették a sárkányaikat vagy eltűntek, hanem hogy ők ölték meg. A kettő között van különbség.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/415/6

Ők úgy emlékeztek, hogy megölték, de mint kiderült, nem lettek megölve...  Szóval szerintem hivatalosan elvesztették őket, az más kérdés, hogy ők máshogy emlékeznek erre Nyelvesít
Naplózva
Rincewind
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 64



« Válasz #9714 Dátum: 15 jan 14, 18:56:35 »

A lényeg azon van, hogy nem azt az állítást javítják ki, hogy mikor, hanem, hogy hogyan tűntek el a sárkányok, tehát a 777 júli 7 helyes lehet oda is.
Naplózva

THERE'S NO JUSTICE
THERE'S JUST ME
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9715 Dátum: 15 jan 14, 19:48:39 »

Nekem nem tiszta ez, hogy Achnologia sárkányölő mágiája kiszakította belőlük a lelküket. Ezt hogy kellene érteni? Ha az csak a lelkük, akkor, hogy rombolták le az ARC-okat? Lélekként nem szabadna tudniuk érintkezni a fizikai világgal.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Aistyc
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Válasz #9716 Dátum: 15 jan 14, 20:00:20 »

Nekem nem tiszta ez, hogy Achnologia sárkányölő mágiája kiszakította belőlük a lelküket. Ezt hogy kellene érteni? Ha az csak a lelkük, akkor, hogy rombolták le az ARC-okat? Lélekként nem szabadna tudniuk érintkezni a fizikai világgal.


Én pont fordítva értelmeztem x) Hogy a lelküket kiszakította achnologia, és csak a testük maradt meg ><
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9717 Dátum: 15 jan 14, 20:28:06 »

És egy test az mit tud csinálni magától? Nevet A test csak a lélek ;a. Ha kiszedte a lelkeiket a testükből, akkor elvileg kómába kellet volna esniük, mert nincs mi irányítsa a testet.

Amúgy most kapcsolok. A sárkányölő mágia abból áll, hogy a testüket a sárkányokéhoz hasonlóvá alakítják. (pl így tudja megenni Natsu a tüzet és a Dragon Force-ban is ezért pikkelyesednek), de akkor most a sárkányok anti-anyaga pont ezt gátolja meg. Szóval, mikor támadnak, akkor az a testrészük a sárkányokéhoz hasonlóvá alakul, de elvileg most ez van megakadályozva. Akkor hogy is van ez?
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #9718 Dátum: 15 jan 14, 21:19:00 »

Azta, kérdések záporoznak itt ezerrel. ikszdé

Tilon: Amit mondtál, az az alapja a sárkányölő mágiának, hogy sárkányokéhoz hasonlóvá alakítják a testüket. De ezek az anti-testek azt akadályozzák meg, hogy teljesen sárkánnyá váljanak. Ha jól értem... de ha ez nem válaszolta meg a kérdésed, akkor tovább töröm a fejem. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 14, 21:19:43 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #9719 Dátum: 15 jan 15, 00:49:28 »

Most, hogy vége lesz az arcnak, kíváncsi vagyok, merre tovább. A céh épületnek (ismét) annyi, ahogy a Kardia székesegyháznak és valószínűleg fél Magnoliának is, na meg persze a Mágia Tanácsnak. Több szereplőt ért trauma, veszteség. Ha belegondolunk, minden főbb szereplővel történt valami nagyon meghatározó (Natsu, Lucy, Wendy, Gray-Juvia, stb.). Nagyon remélem, hogy a következő fejezet tartalmas lesz, mert rég nem vártam már ennyire.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 646 647 [648] 649 650 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!