24 máj 17, 10:29:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 645 646 [647] 648 649 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778205 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9690 Dátum: 15 jan 11, 10:40:07 »

Én azt nem értem, hogy ha Mavis él a kristály belsejében és a Lumen kiszabadítja őt a börtönéből, akkor miért nem használják már most? Remélem nem valami olyasmi lesz, hogyha aktiválják a Lument, utána már csak nagyon korlátozott ideig fog élni. Az lenne a legpozitívabb, ha csak a meglepetés ereje miatt tartogatnák. Mavis nekem szomorúnak tűnt, hogy Makarov nem aktiválta.

Azért kicsit vicces. A tagok élet-halál harcot vívnak az ellenséggel, mindenki alig áll a lábán, Makariv meg: "Áhh, nem merem aktiválni. Bocsássatok meg, kölyökeim, oldjátok meg valahogy." Faceg

Natsunál csak nem lett személyiség változás. Igneel túl jól nevelte.

Na mibe, hogy mindenki elfelejtette a gombát? Nevet Remélem még sunyulni fog valamit.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #9691 Dátum: 15 jan 11, 21:53:06 »

Már két napja kint van a 415. Mosolyog Már azt hittem két fejezetet kapunk a héten.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #9692 Dátum: 15 jan 12, 11:41:14 »

Nem, nem kaptunk csak mivel újév hetén nem jött ki fejezet, így a kiadás kicsit eltolódott. Azóta korábban jönnek a fejezetek, elvileg szerdánként adják ki Japánban, a 415. például elvileg csak január 14-én jönne ki, de azt már a múlthéten megkaptuk. Szóval vagy most is kijön a jövőheti fejezet valamikor a hétvégén vagy ezen a héten nem lesz Fairy Tail.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #9693 Dátum: 15 jan 13, 09:51:25 »

Milyen jól is összefoglalja a főoldali hír a lényeget: "Végre megérkeztek és már mennek is... "
Igazából én is ezt érzem az egésszel. A hangulat és a nagy búcsút jól eltalálták és a karakterek érzelmei is jól átjöttek, főleg amikor Happy a távolból figyelte Natsut, az kegyetlen jó lett!
Egy kicsit megint okosabbak lettünk, de még mindig van rejtély a sárkányok mögött. Miért pont 777. év 7. hónap 7. napján tűntek el, azaz mentek be a sárkányölők testében akkor, amikor Layla is meghalt? Biztos, hogy nem "pont véletlenül" ilyen érdekes időt választottak erre.
Weisologia és Skyadrum akkor mégsem halt meg teljesen, hanem az utolsó pillanatban belementek Stingék testébe és módosították az emlékeiket... hát oké, higgyük el. Mondjuk Mashima azt jól kitörpölte, hogy látszólagosan Minerva miatt hozta ide az ikersárkányokat, majd aztán kaptak egy elvarratlan (de immár jól elvarrt ikszdé) szálat Gemmával, de igazából mindvégig a nagy közös sárkány csoportképért kellettek ide Nevet Tehát akkor ezért nem rendezte le a Minervás szálat még a Nap Faluban.
Még így hirtelen eszembe jutottak a 2. generációs sárkányölők. Ugye bennük van egy lachrima, ami igazából egy mágiával rendelkező kristályszerű izé a testükben. Ezeket amúgy hol szerezik be? És hogy kell vajon elképzelni az egészet? Akkora lehet, mint egy gyógyszer tabletta, hogy vízzel megisszák és jól van, vagy pedig valami műtét után belehelyezik a testükbe?

Szóval elég jó kis fejezetet kaptunk, igazából csak azt sajnálom, hogy ilyen kevés ideig láthattuk a sárkányokat, akik érdekes figuráknak tűnnek hatalmas nagy erővel, de lehet ezért is vetette el őket Mashima, mert túl erős lenne velük a jó oldal. A Lumen Histoire már engem is érdekel mi lehet, de összegezve megint nem volt semmi szerepe Makarovnak... Bár Gildarts-nak sem ikszdé
Erre a fejezetre egy 4/5-öt adok. A következő lesz akkor a nagy utolsó chapter Tartarosból extra oldalakkal? Nevet Kíváncsian várom, hogy mi sül ki belőle és hogy miről fog szólni a következő ív. Remélem megint egy lájtosabb Nap Falu jön.
Naplózva

hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #9694 Dátum: 15 jan 13, 10:22:23 »

Na ez jó volt. Nevet

Nagyon érzelmesre sikerült, főleg Igneel búcsúzása.  Mosolyog
Kíváncsi leszek, ha odajutnak, hogy győzik le Achnologiát. Mert ha azt nézzük valamennyire minden sárkányölőnek van rá oka, de Natsu ugye most közvetlen ígéretet tett Igneelnek.
Az is tetszett, hogy a többi sárkány mennyire tisztelte Igneel-t. Sőt durva belegondolni, hogy Igneel ilyen erős volt még félholtan is. Lehet, ha teljes erejévől küzdhetett volna most Achnologia is félholtan menekült volna el.

Makarov NEM MERTE használni a Lumen-t. Nagyon kíváncsi vagyok mi lehet az. Szerintem nem is Makarov fogja használni ha eljön az idő. Ha most nem merte akkor már máskor se ő csinálja szerintem.
Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #9695 Dátum: 15 jan 13, 11:13:04 »

A 777-es évhez hozzátennék valamit ami már évek óta foglalkoztat. Lehet, hogy valaki írta már, de biztos h Sting, Rouge és Wendy sárkányai is akkor tűntek el? Natsuval és Gajeel-el ellentétben róluk tudjuk hány évesek és elvileg 777-ben 5 évesek voltak. Na már most, ha ilyen korán elvesztették őket, akkor csoda, hogy egyáltalán emlékeznek rájuk.
Másodszor ilyen fiatalon elvileg nem is nagyon tudnának mágiát használni (Romeo sem tudott 6 évesen varázsolni, különben tuti, hogy már akkor elkezdett volna gyakorolni)
Harmadszor pedig az ő esetükben nem is hangzott el, hogy mikor vesztették el a sárkányaikat. Ezt csak Natsu és Gajeel esetében tudjuk biztosra.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #9696 Dátum: 15 jan 13, 11:26:53 »

Igen ezen én is gondolkodtam már, de Wendy esetében majdnem biztosra vehető, hisz Mistgun akkor annyi idős volt, mint kb. Natsu, aki szintén akkor vesztette el a sárkányát. Amúgy nem 5 évesek voltak, hisz x784-ben, amikor kb. 18-19évesek voltak mondták, hogy 7 évvel ezelőtt tűntek el a sárkányaik, tehát x777-ben amikor Natsu kb. 11-12éves lehetett.
Stingnél és Rouge-nál viszont tényleg nincs megemlítve.
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9697 Dátum: 15 jan 13, 12:02:24 »

Na ez jó volt. Nevet

Nagyon érzelmesre sikerült, főleg Igneel búcsúzása.  Mosolyog
Kíváncsi leszek, ha odajutnak, hogy győzik le Achnologiát. Mert ha azt nézzük valamennyire minden sárkányölőnek van rá oka, de Natsu ugye most közvetlen ígéretet tett Igneelnek.
Az is tetszett, hogy a többi sárkány mennyire tisztelte Igneel-t. Sőt durva belegondolni, hogy Igneel ilyen erős volt még félholtan is. Lehet, ha teljes erejévől küzdhetett volna most Achnologia is félholtan menekült volna el.

Makarov NEM MERTE használni a Lumen-t. Nagyon kíváncsi vagyok mi lehet az. Szerintem nem is Makarov fogja használni ha eljön az idő. Ha most nem merte akkor már máskor se ő csinálja szerintem.

Biztos, hogy együttes erővel fogják legyőzni Acnologiát a sárkányölők, ahogy az is, hogy a végső csapást (sőt a harc nagyobb részét) Natsu vállalja majd.
Jaja, azon én is néztem, hogy Igneel félholtan (ez kb. 50%-ot jelent, nem?) ilyen kárt tudott okozni Acnologiának. Gondolom akkor se győzte volna le, ha teljes erejében van, de az biztos, hogy Acnologia sem úszta volna meg egy karral...
És megint igen. Én is azon a véleményen vagyok, hogy nem Makarov fogja ezt használni. Sőt, nem tudom miért, de nekem nagyon olyan érzésem volt a fejezetet olvasva, hogy ő le fog mondani a mesteri címről. Persze lehet, hogy nem, de nekem ez az érzésem támadt.
Sőt, a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy ő fogja használni, de nem mint céhmester. Amúgy mi van akkor, ha a Lumen a használó életét követeli? Á, mondjuk nem hiszem. De igen brutális, és gondolom valami kétes (Ivan szerint a céh sötét oldala...) dolog lehet, hogy ha ennyire fél kiengedni.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #9698 Dátum: 15 jan 13, 15:04:08 »

Elvileg meg van a magyarázat akkor hogy anno natsu és gazille miért nem tudtak át jönni a falon igaz? Mert bennük voltak a sárkányok.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #9699 Dátum: 15 jan 13, 16:01:35 »

Igen ezen én is gondolkodtam már, de Wendy esetében majdnem biztosra vehető, hisz Mistgun akkor annyi idős volt, mint kb. Natsu, aki szintén akkor vesztette el a sárkányát. Amúgy nem 5 évesek voltak, hisz x784-ben, amikor kb. 18-19évesek voltak mondták, hogy 7 évvel ezelőtt tűntek el a sárkányaik, tehát x777-ben amikor Natsu kb. 11-12éves lehetett.
Stingnél és Rouge-nál viszont tényleg nincs megemlítve.
smirksweat Lehet kicsit félreérthető, de nem is Natsuékra hanem Sting-re és Rouge-ra mondtam, hogy 777-ben 5 évesek voltak és őróluk biztosra tudjuk, hogy tényleg annyi idősek voltak mivel most 14 évvel később 19 évesek. Ezért gondolom azt, hogy csak később "vesztették el" a sárkányaikat mivel 5 évesen valószínűleg nem nagyon tudtak varázsolni ergo a 2 sárkány nehezen taníthatott volna nekik bármiféle mágiát.
Natsu és Gajeel meg most már gondolom 17-19 év körüliek lehetnek vagyis kb 10-12 éves korukban tűntek el az ő sárkányaik.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 13, 16:57:41 írta mohric » Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #9700 Dátum: 15 jan 13, 17:16:03 »

Eszembe jutott egy teljesen légből kapott, fangirlös elmélet. ikszdé
Mennyi lehet arra az esély, hogy tegyük fel, Natsu E.N.D. és a 12 csillagszellem kell a legyőzéséhez, vagyis Lucy-nek kell legyőznie Natsut?
Mondom hogy fangirl elmélet, de logikusnak tűnik, és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Pirul
 ui.:Éljen, a 200.hozzászólásom!! Pattog
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 13, 17:17:25 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #9701 Dátum: 15 jan 13, 17:19:03 »

mohric: Igazad van, rosszul olvastam bocsi  >.<# De továbbra is biztos vagyok benne, hogy Grandine is 777-ben tűnt el.
A sorozat kezdete óta (Juviás speciál alapján) már kb. majdnem másfél évet öregedtek a Fairy Tail-esek, akik Tenroun hibárnálódtak még +7-et. Kezdetben Natsu és Gazille kb. annyi idős lehetett, mint Gray, aki 18 volt: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/029/2 Mostanra már 19-20 körül vannak.
Azon meg nem lepődnék meg, ha Sting és Rouge 5-6 évesen "végzett" volna a sárkányaikkal... Ez a történet már a végletekig össze van kuszálva ikszdé
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9702 Dátum: 15 jan 13, 17:37:21 »

Eszembe jutott egy teljesen légből kapott, fangirlös elmélet. ikszdé
Mennyi lehet arra az esély, hogy tegyük fel, Natsu E.N.D. és a 12 csillagszellem kell a legyőzéséhez, vagyis Lucy-nek kell legyőznie Natsut?
Mondom hogy fangirl elmélet, de logikusnak tűnik, és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Pirul
 ui.:Éljen, a 200.hozzászólásom!! Pattog

Van rá esély.
.
.
.
.
1%. Talán Nevet
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Rednote
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Válasz #9703 Dátum: 15 jan 13, 18:16:36 »

Én arra vagyok kiváncsi, hogy Laxus és Cobra sárkánnyá tud e vállni. Mert ők nem kaptam antitesteket Nevet Amúgy ütős rész volt. Kiváncsi vagyok mit hoz a következő arc.
Naplózva

"I believe i can fly"
Aistyc
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Válasz #9704 Dátum: 15 jan 13, 18:48:04 »

A 777-es évhez hozzátennék valamit ami már évek óta foglalkoztat. Lehet, hogy valaki írta már, de biztos h Sting, Rouge és Wendy sárkányai is akkor tűntek el? Natsuval és Gajeel-el ellentétben róluk tudjuk hány évesek és elvileg 777-ben 5 évesek voltak. Na már most, ha ilyen korán elvesztették őket, akkor csoda, hogy egyáltalán emlékeznek rájuk.
Másodszor ilyen fiatalon elvileg nem is nagyon tudnának mágiát használni (Romeo sem tudott 6 évesen varázsolni, különben tuti, hogy már akkor elkezdett volna gyakorolni)
Harmadszor pedig az ő esetükben nem is hangzott el, hogy mikor vesztették el a sárkányaikat. Ezt csak Natsu és Gajeel esetében tudjuk biztosra.


Sting és Rouge-ról pontosan nem tudni, mikor "vesztették el" a sárkányaikat. Elméletben nem x777-ben
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/265/19

amúgy Wendy sárkánya ugyan akkor tűnt el mint Natsu-é és Gazille-é.

egy kis segítség : http://fairytail.wikia.com/wiki/Timeline
( sajnos nincs frissítve a mostani fejezetekig, de azért a lényeges infók fel vannak tüntetve.)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 645 646 [647] 648 649 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!