24 máj 19, 01:15:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 643 644 [645] 646 647 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1779805 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9660 Dátum: 15 jan 08, 12:20:13 »

1. MIÉRT AKARJA MEGÖLNI MINDNEKI MAKAROVOT? Nem ezzel akartam kezdeni de már elég, na Nevet
Nektek meg lenne ugyanaz a hangulat utána? A céhben biztosan nem... Ki lenne az új főnök? Gildartz mint ahogy mondta is, nem képes rá! Ő egy kóborló farkas, nem való neki egy egész céh felelőssége, Laxus pedig még nincsen készen rá. Akkor már inkább menjen
Azért mert már semmi plusszot nem tud hozzátenni a történethez, csak úgy van. A Tenrou sziget óta a céh egyszerűen túl tett rajta. Sem az erejére, sem a nevelésére nincs már szükség. Felnőttek.
Ja, tényleg nem lenne ugyanaz. És ez miért baj? Nevet Ez benne a lényeg, hogy kapjon valami friss töltetet a sztori, legyen végre valami MÁS, új.
Igneel halála valóban valószínűleg jellemfejlődést eredményez majd Natsunak. Natsunak. És a többieknek?

Amúgy a munkádhoz kapcsolódóan kapásból eszembe jutott egy pár oldal, arc, de én ajánlom, hogy inkább kezdd el olvasni a mangát az elejétől, és mentegesd le a megfelelő oldalakat. Egy nap alatt megvan. És sok sikert Nevet (Még akkor is, ha én több, mint valószínű, hogy nem fogom elolvasni (nem rajongok a fan fictionökért).)
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 08, 12:22:41 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
swadawa2
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 315


?????


« Válasz #9661 Dátum: 15 jan 08, 15:17:27 »

Azért remélem most nem az lessz hogy hírtelen Natsu Igneel elvesztése miatt erőre kap, és felveszi a harcot Acno ellen.
Az már tényleg a túlzások túlzásának túlzása lenne.  Mosolyog
Naplózva

Lindako
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Válasz #9662 Dátum: 15 jan 08, 19:54:14 »

Idézet
Azért mert már semmi plusszot nem tud hozzátenni a történethez, csak úgy van. A Tenrou sziget óta a céh egyszerűen túl tett rajta. Sem az erejére, sem a nevelésére nincs már szükség. Felnőttek.
Ja, tényleg nem lenne ugyanaz. És ez miért baj? Nevet Ez benne a lényeg, hogy kapjon valami friss töltetet a sztori, legyen végre valami MÁS, új.
Igneel halála valóban valószínűleg jellemfejlődést eredményez majd Natsunak. Natsunak. És a többieknek?

Makarov olyan nekik, mint egy apa, ő pedig a gyermekei, ahogy sokszor említette is. Ha a gyerekek felnőnek és erősek lesznek, a szülőnek attól még nem kell meghalnia! Számomra ez olyan lenne, mintha végleg elárvulnának. A harcokban lehet, hogy nincs nagy szerepe, de mikor a Fairy Tailre gondolok, nekem még mindig az a szívmelengető kép jut eszembe, hogy mindenki együtt a céhben, egymást és a berendezést püfölve, Makarov persze megint a szívinkfarktus környékén, Max pedig a sarokban romantikázik a seprűjével. Lehet, hogy szentimentális vagyok, de a szívem szakadna meg attól, hogy úgy érne véget a sztori, hogy a Mester nem volt ott. Például ha a <Rave spoiler>  Főszereplők házasságával zárul, mint a Rave Masterben.
 Abban egyetértek, hogy ezekben az új arcokban nem tölt be konkrét szerepet a Lumen előszedésén kívül, de nem is hiszem, hogy feltétlenül kellene. Nekem elég, ha otthon vár, és a megfelelő időpontban felemeli a mutatóujját Nevet
Ettől függetlenül megértem, miért mondjátok, hogy ez megfelelő löket lenne a szereplőknek, hisz mindenki megfelelő szálakkal kötődik hozzá, hogy a kellő hatást fejtse ki. De milyen irányba mozdítaná el őket? Mindneki kapna egy rage-et.. és aztán? Eszükbe jutna, hogy ők itt patkolnak el, míg vannak olyan céhek/emberek akik erről mit sem tudnak? A  gyász feldolgozása szintén érdekes gondolat, bár nem tudom, hogy egy közös temetés mivel járulna hozzá az egészhez. Egyszerűen csak nem Fairy Tail-szerű. Bár a változás nem mindig rossz, gyarló emberként ugyanúgy félek tőle Nevet Bár már hosszú ideje foglalkoztat a gondolat és semmire nem jutottam azzal, hogyan vagy miként tudna Natsu pozitívan megváltozni. Vagy csak változni a karaktere keretein belül. ._.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9663 Dátum: 15 jan 08, 20:07:07 »

Natsu változni fog, ebben szinte biztos vagyok. A többiek már problémásabbak.
Amúgy igen, én értem, hogy mit mondasz, és látszik, hogy szívből szereted a FT-t, én pedig nem tudok már úgy kötődni hozzá, mint régen, vagy mint más mangákhoz (Naruto, One Piece), de megértelek, mert én is szentimentalista vagyok Mosolyog
De akkor is, egyszerűen kell a történetbe valami új, mert ugyanaz megy, mint 400 fejezettel ezelőtt. Kellenek jellemfejlődések, mert azok (a jó oldalon) komplett nincsenek. És mindezt meg tudná adni egy fontos karakter önfeláldozása, halála. És akkor ki haljon meg? Nem az, aki bár rettentően fontos karakter volt, de ma már nincs szerepe? Merthogy nincs, sem testi, sem lelki. Csak úgy van.
De nem kívánom én Makarov halálát, csak TÖRTÉNJEN VALAMI, ami megrázza egy kicsit végre a mangát, és minket is. És ennél én nem látok jobb utat, mint az öreg halála.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 08, 20:08:12 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9664 Dátum: 15 jan 08, 20:24:51 »

Eközben Mashima fejében: Ez nehéz döntés volt, de a sztori érdekében fel kellet áldoznom Igneelt. Most már biztos mindenki elégedett!" Feljön a fórumra, hogy megnézze milyen visszhangot kelletett ez a mérföld kő, és mit lát? "  csak TÖRTÉNJEN VALAMI, ami megrázza egy kicsit végre a mangát," ikszdé
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #9665 Dátum: 15 jan 08, 20:29:45 »

Ignel szerintem nem hall meg. Még ott van a gyógyító sárkány is am a közelben...
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9666 Dátum: 15 jan 08, 21:27:45 »

Tilon-téged meg tudott rázni, úgy őszintén?  Nevet Egyáltalán volt valaki olyan, akit meg tudott érinteni? A következő gondolom már más tészta lesz, azért Natsuhoz jobban hozzánőttünk, mint egy 15 fejezetes sárkányhoz, még ha az Igneel is. Az ő szenvedése által talán majd sikerül tényleg megérintenie Mashimanak, de csak pusztán Igneel halála által nagyon nem sikerült.
És Igneel ezek után biztos, hogy meghalt. Vagy meg fog halni, de az tuti, hogy innen nem gyógyul meg.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 08, 21:30:24 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Sanji
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 247



« Válasz #9667 Dátum: 15 jan 09, 13:53:42 »

Visszaolvastam elég sok oldalt itt a fórumon de azon nincs kiakadva senki, hogy Igneel miért nem jelent meg Acnologia ellen a Tenrou szigeten ? O_o     Pedig ő maga mondta, hogy erre várt...  ez szerintem elég nagy fail, főleg úgy hogy ugyan úgy ott volt Wendy meg Gajeel is szóval nem is egyedül kellett volna harcolnia...
Naplózva
Kovatti
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Válasz #9668 Dátum: 15 jan 09, 14:49:31 »

Szerintem azért nem jelent meg akkor , mert akkor még az antitestek elkészítésével volt elfoglalva
Mint ahogy mondta is , hogy idáig azt csinálta !
Persze ez lehet csak kimagyarázás is , de szerintem ez a legvalószínűbb magyarázat

Mondjuk igazán abba hagyhatta volna a munkát  , egy kis időre , össze fogót volna az FT csapattal és legyőzték volna a gonosz sárkányt , aztán mehetett volna újra dolgozni Mosolyog
De akkor nincs időugrás Szomorú
Szóval azért sem jött elő , már két ok van rá ,  hogy ne jöjjön elő !

Mangákban az időugrás kötelező sablon , nem lehet kihagyni senkinek Mosolyog

Vagy csak a mangaka akkor még nem gondolt arra , hogy Igneel benne legyen Natsuban Nevet
Így esélytelen volt , hogy kifáradjon belőle Mosolyog

Igazából nekem is az volt a bajom a fejezettel , hogy minden olyan gyorsan ment végbe
Jött Zeref , vitte a könyvet , sárkány a porba , egy kis drámázás Natsutól , és vége !


De az biztos , hogy Ignel halála , gyökeresen meg fogja változtatni Natsut !

Amúgy látom sokan írják , hogy a FT már csak szórakoztató és ennyi
Nekem igazából ennyi elég is , nem várok nagy drámákat , vagy nagy izgalmakat , hogy aggódjak a karakterekért
Nem igazán várom a karakterek halálát , a nélkül is lehet jó a történet
Mondjuk én úgy vagyok vele , hogy győzőn a jó , még ha veszteség nélkül is
Amit várok izgalmas harcok , fordulatos , érdekes cselekményekkel , kicsit lehet rejtélyes is !
Ez többé kevésbé meg  is van   !


Szóval várom a következő fejezett , az biztos jobb lesz mint a mostani volt Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 09, 14:58:50 írta Kovatti » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9669 Dátum: 15 jan 09, 14:51:59 »

Gondolom látta, hogy meg fogják úszni, plusz, szerintem akkor még nem termeltek elég ellenanyagot, ami ugye az első számú céljuk volt.
Persze valószínűleg Mashimának akkor még fogalma sem volt róla, hogy így fogja megoldani a sárkány problémát, de nézzük el neki. Belelehet magyarázni könnyedén, hogy a fenti okok miatt nem jöttek elő.  
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #9670 Dátum: 15 jan 09, 18:26:07 »

Nem hinném, hogy akkor még fogalma sem volt... Én őszintén abban sem vagyok biztos, hogy nem tudja, mi lesz 50 fejezet múlva. smirksweat
Elvégre már Freed varázsképletén sem tudtak átjutni, pedig az jóval korábban volt.

És ahogy a FT-t ismerem, Natsu ettől nem fog megváltozni.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 09, 18:27:49 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #9671 Dátum: 15 jan 09, 19:27:52 »

Két gondolat:

Igneel halála lényegtelen, maximum 10 fejezetet ha szerepelt, abból 5-ben maximum megemlítették (nyílván túlzok, de jól érzékelhető, hogy nem nyom a latba semmit).

Másik meg: mi ez az anti-test dolog? A démoni-részecskés, démonná változós cucc is már messze kívül esett szerintem a mágia fogalmán, de ez már tényleg túlzás. :C Nem lett volna jobb az, hogy esetleg a sárkányok amíg a testükben voltak, blokkolták a lehetőségét a sárkánnyá válásnak, mert már volt bennük sárkány vagy valami hasonló, mint ez a  tudományos-fantasztikus akármi, ami ráadásul gagyi?

Most a SW-ból jutottak eszembe a midigloriánok. -_-
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9672 Dátum: 15 jan 09, 19:57:31 »

Ez az anti-test dolog csak nekem hangzik úgy, mintha a sárkánnyá válás egy betegség lenne? Igazából semmi sem garantálja azt, hogy ne tudnának vissza változni emberré. A Fantasí irodalomban általános dolog, hogy a sárkányok képesek emberi formát ölteni. De mondjuk, ha az FT-ben nem is tudnak ilyet az igazi sárkányok az még nem jelenti azt, hogy a sárkányölők sem tudnának. Lehet, hogy Achnologia is azért nem változik vissza mert így jóval erősebb, mint emberként, és a sárkánnyá válás a végső sárkányölő mágia.
A végső harcot Achnologia ellen úgy tudom elképzelni, hogy a harc első felében sárkány alakban van ő, de nagy erőveszítéssel sikerül annyira legyengíteni, hogy már nem képes fent tartani ezt a formát és visszaváltozik emberi alakba. És akkor kezdődik majd a harc másik fele, mikor már a nem sárkányölők is be tudnak szállni. Hisz a sárkányokat csak a sárkányölők tudják megsebezni több-kevesebb sikerrel. És nem hinném, hogy Lucy, Gray és Erza csak kispadoznának, míg a sárkányölők harcolnak.

Tilon-téged meg tudott rázni, úgy őszintén?  Nevet Egyáltalán volt valaki olyan, akit meg tudott érinteni?
Ha minket nem is de Natsut meg fogja. Jó lenne látni őt olyan állapotban, mint Luffy volt a háború után. Kicsit félre tenni a mindig vidám Natsut és egy másik oldalát megmutatni. Kicsit komolyabb Natsut, aki sötétebben látja a dolgokat és agresszívabban is cselekszik a feszültség levezetése miatt. És ennek az lenne a vége, hogy megnyílna az út E.N.D számára és a csapatának kellene értelmet vernie belé.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9673 Dátum: 15 jan 09, 20:29:00 »

Tilon-téged meg tudott rázni, úgy őszintén?  Nevet Egyáltalán volt valaki olyan, akit meg tudott érinteni?
Ha minket nem is de Natsut meg fogja. Jó lenne látni őt olyan állapotban, mint Luffy volt a háború után. Kicsit félre tenni a mindig vidám Natsut és egy másik oldalát megmutatni. Kicsit komolyabb Natsut, aki sötétebben látja a dolgokat és agresszívabban is cselekszik a feszültség levezetése miatt. És ennek az lenne a vége, hogy megnyílna az út E.N.D számára és a csapatának kellene értelmet vernie belé.

Nem hinném, hogy akkor még fogalma sem volt... Én őszintén abban sem vagyok biztos, hogy nem tudja, mi lesz 50 fejezet múlva. smirksweat
Elvégre már Freed varázsképletén sem tudtak átjutni, pedig az jóval korábban volt.

És ahogy a FT-t ismerem, Natsu ettől nem fog megváltozni.

Nagyon-nagyon remélem, hogy Natsuban lesz valami fejlődés a nyilvánvaló power uppon kívül. Milyen jó volt anno a Gildartz elleni csatája után, hogy egy ideig komolyabb volt, megfontolta a hallottakat, és fel is használta őket. Több lett, rétegeltebb személyiség lett. Egy ilyen kéne most is, csak most értelemszerűen a veszteséghez mérten (ilyen kéne mindenkinek...de nem nagyon látom, hogy ez be fog következni...).
Az nem kétséges szerintem, hogy most nagyon ki fog borulni, még ha annyira nem is, mint Luffy Ace után. Neki megrázó, ez kétségtelen Nevet De ezt gyakorlatilag ennél csak jobban lehetett volna megcsinálni.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Lindako
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Válasz #9674 Dátum: 15 jan 09, 20:40:05 »

Igen, én tényleg szívvel-lélekkel imádom ezt az animét Nevet Nekem kiábrándulásom az első nagy rétestészta-shounenemből, a Narutóból volt a háború alatt. Az fájt, és az űrt a Fairy Tail foltozta be a sokkal viccesebb, érzelmesebb és színesebb világával :3 <3

Tilon kommentjén nagyon nevettem xD Pont erre gondoltam én is, de valóban, Igneel halála inkább csak felhúzott mindnekit, hiszen erre várt mindenki.

Miért nem jelent meg a Tenrou-szigeten? Valószínűleg az antitestek miatt. Ne feledjük, így 7 éve volt készíteni őket!

Én is akarok jellemfejlődést, és nem csak fizikai boost-ot, mint Graynél. Mondjuk ő mentálfröccsöt is kapott, lehet így le tudja zárni magában a Deliora-dolgot. Kíváncsi vagyok, mi lesz mikor ő és Juvia találkoznak Nevet
És valóban jó meglátás, hogy csak a negatív oldalon lévők fejlődnek, mutatnak új oldalakat, bár Minerva nekem még mindig fiaskó. Egy eddig ízig-vérig psycho csajt egy fejezettel, egy gyenge lelki fröccsel és visszaemlékezéssel, miszerint "apa kényszerített" elintézték, hogy mostantól jókislány legyen. Bah.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 643 644 [645] 646 647 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!